• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Süncsiga - Clithon corona

Ha olvasod Tom Barr-t elég erősen kardoskodik a csapvíz mellett. "Benne van minden ami kell" Ahol szikes a víz ott értelemszerűen RO kell, de amúgy jó a csapvíz.

Hát sok sikert kívánunk neki :)
Farmer bátyánk is csapvizet használ mostanság.
Mondjuk láttunk már tőle RO-s akváriumot is a múltban. Picit más volt mint a jelenlegiek.
 
A haltarolo csapvizes. A bemutato full RO mind.

GA micmac adagolás ilyenkor változik? Tom csapvízhez találta ki vagyis igazította a Estimative Index-et.

Máshogy kérdem. A micmacon lévő adagolási javaslat csapvízhez vagy RO-hoz igazítottak? RO-ba elvileg az eltávolított nyomelemek nem kerülnek vissza visszasózásnál.

Fúúú de nem süncsiga téma már. :)
 
Végül is 4-en nekiláttak a köveknek.
Jól elhúzták a csíkot! :D
IMG_20180327_204505 másolat.jpg
Elég alapos munkát végeznek. Nem gondoltam volna, hogy ennyire hatékonyak!
Kb. 2 óra alatt:
előtte.jpg
Következő lámpagyújtásra:
utána.jpg
Azért az ecsetből hagytak, de amit a zöld ponttal műveltek, az valami brutál!
Egy gond van velük, hogy viszonylag sok zöld székletet hagynak maguk után, de majd a vízcserénél kicsit többet mulmozok.
 
Nagyon megtetszettek ezek a kis dögök... diszhal.info 186-os maximum vízkeménység ajánlását mennyire kell komolyan venni Otoval? Még a garnéláimnak se kell ennyire lágy víz, és nem igazán hagy sok mozgásteret a táppal, ha 140 és 186 között kell tartanom a vízkeménységet (alsó érték a csigáknak, felső érték az Otoknak).

(Amúgy én desztillált víz és csapvíz keverékét használom, úgy lövöm be a vizet 270-re, ez a következő heti vízcseréig felmegy kb. 330-ra.)
 
Nálam kettő nyalja az algát, de szeretnék még 10 db-ot. Gondoltam majd nyomatják a petéket, de ezek rosszabbak mint az amanok.

Most olvastam, hogy akvában nem szaporodnak.

Szaporodása:
Vált ivarúak, szaporodásukhoz szükséges hím és nőstény egyed is. Külső ivari megkülönböztető jegyeik nincsenek. Fogságban szaporításról nagyon keveset tudni.
Interneten felkeresett adatok alapján az derült ki, hogy volt már példa fogságban szaporításukról, azonban a kikelt lárvák nagyon kevés ideig éltek, felnevelésük eddig még sikertelen.
Természetben a folyótorkolatokban petéznek le, majd kikelésüket lárva állapot követi. A víz sodrásával ezek a lárvák tengervízbe kerülnek.
1-2 hét leforgása alatt a lárva letapad a szilárd felületre, és megkezdődik a test és a héj kialakulása.

 
Nekem is van 3 darab 54 literben. :) Meg vagyok elégedve a munkájukkal, elég látványosan dolgoznak.(y)
Előkelő helyet foglalnak el a takarítómesterek ranglétráján az tuti.:happy:
 
már kilencen vannak a 30L-ben, de szerintem érzik a tavaszt, vagy az erkölcseikkel van baj ..
 
Én is nagyon szeretem a süniket, de mivel az alacsony pH-t nagyon nem bírják, nem tudok rakni egyik garnisba sem. :(
Vagyis megpróbáltam, de két nap alatt mind a 6 kipurcant, ahhoz meg drágák hogy az üres házukkal díszítsem a talajt. :(
 
Én is nagyon szeretem a süniket, de mivel az alacsony pH-t nagyon nem bírják, nem tudok rakni egyik garnisba sem. :(
Vagyis megpróbáltam, de két nap alatt mind a 6 kipurcant, ahhoz meg drágák hogy az üres házukkal díszítsem a talajt. :(
Nálam 2 db. vígan nyalja az algát, folyamatos 6.4-6.5-nél. Atti, nálad mennyi a ph átlagban?
 
Back
Oldal tetejére