• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Süncsiga - Clithon corona

Nagyon szimpatikus ez a csiga, hogy elvileg az ecset és pontalgát is pusztítja.
Azokat kérdezem, akik tartanak ilyen növényesben: Mennyire zavarja a látványt? Ahogy látom, elég nagyra nő... Ez az egyetlen, ami visszatart a vételétől.

egyáltalán nem zavar .... jó fejek, egész nap radírozzák az algát.
A 30-as nano-ban tartok 4 db-ot, szinte sosem látom mind ...
 
Bár ízlések és pofonok, de számunkra egyáltalán nem zavaró. Sőt, igazából még fel is dobja az akva élővilágát, mert igen sokszínűek (barnás, sárgás, csíkos, szürkés) változatos a formája, van tüske rajta vagy nincs stb. Nappal is eléggé aktív, viselkedése is vicces, és az idióta kinézete, meg a bénázásai (pl megpróbál végigmászni egy szál parvulán és 2/3 úton hirtelen lehajlik és leesik) tényleg jópofák. :bucktooth: A méretük nem vészes, a többi hasznos csigához képest (hagyma, zebra, sisak) kimondottan kicsi.
Szerintem is helyesek. 60 literben sem ormotlanok. Es amugyis karpotolna az a melo amit csinalnak. A koveim olyan tisztak amilyenek utoljara az aki inditaskor voltak.
egyáltalán nem zavar .... jó fejek, egész nap radírozzák az algát.
A 30-as nano-ban tartok 4 db-ot, szinte sosem látom mind ...
Köszönöm a válaszokat, meggyőztetek! :)
Valamit muszáj kezdenem a köveken lévő algával, mert lassan elveszik a kövek texturája.
Azért remélem marad valami az Otoknak és az Amanoknak is. :)
 
Nagyon szimpatikus ez a csiga, hogy elvileg az ecset és pontalgát is pusztítja.
Azokat kérdezem, akik tartanak ilyen növényesben: Mennyire zavarja a látványt? Ahogy látom, elég nagyra nő... Ez az egyetlen, ami visszatart a vételétől.
30 literben van egyelőre kettő, a tányércsigám sokkal nagyobb nála, és még ő sem zavaró. Cukik. Ha megnőnek, és nagynak találod őket, még mindig el tudod passzolni. :D Tényleg nagyon jópofák, és iszonyatosan gyorsak, csigához képest. :LOL:
 
Eza csigafaj is fehér petékkel rakja tele a dekorácót (amit nagyon nehéz eltávolítani), vagy másképpen oldja meg ezt a dolgot?
 
Eza csigafaj is fehér petékkel rakja tele a dekorácót (amit nagyon nehéz eltávolítani), vagy másképpen oldja meg ezt a dolgot?
Rakja, de nagyon picik, és kevés is. De nálam csak 2 darab van belőlük, bár az előbb szálltak le egymásról. : P
Bekarikáztam, amiket látok a fán, a másik képen meg vonalzót raktam az ághoz, közvetlenül felette van, eléggé szemlélteti a méretet. :)
pete1.jpg pete2.jpg
 
Rakja, de nagyon picik, és kevés is. De nálam csak 2 darab van belőlük, bár az előbb szálltak le egymásról. : P
Bekarikáztam, amiket látok a fán, a másik képen meg vonalzót raktam az ághoz, közvetlenül felette van, eléggé szemlélteti a méretet. :)
View attachment 52082 View attachment 52083
Szia ! Nekem ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, idővel, elszoktak tűnni ezek a pici tojások, ahova például lerakja neked a csiga ? Vagy ott maradnak, azt annyi .
 
Szia ! Nekem ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, idővel, elszoktak tűnni ezek a pici tojások, ahova például lerakja neked a csiga ? Vagy ott maradnak, azt annyi .
Nem tudom, ők az elsők, és nem régóta rakják. :D Egy másik topikban azt írták (talán sisakcsiga topik), hogy eltűnnek, de mivel folyamatosan rakja őket, mindig lesznek a dekoron pöttyök. Az üvegen is találtam már, de onnan könnyen letörölhető.
 
Nem tudom, ők az elsők, és nem régóta rakják. :D Egy másik topikban azt írták (talán sisakcsiga topik), hogy eltűnnek, de mivel folyamatosan rakja őket, mindig lesznek a dekoron pöttyök. Az üvegen is találtam már, de onnan könnyen letörölhető.
Azért kérdem, mert az új projektbe, szeretnék 4 darabot tenni, azt mondják, eszi az algákat rendesen, meg a köveket tisztítja, remélem igaz . :)
 
Azért kérdem, mert az új projektbe, szeretnék 4 darabot tenni, azt mondják, eszi az algákat rendesen, meg a köveket tisztítja, remélem igaz . :)
Nem igazán vannak bent kövek, csak pár kisebb darab láva. A fán tanyáznak sokat, és az üveget nyalják, kövekről nem tudok tapasztalatot mondani sajnos.
 
Azért kérdem, mert az új projektbe, szeretnék 4 darabot tenni, azt mondják, eszi az algákat rendesen, meg a köveket tisztítja, remélem igaz . :)
En hatarozottan mondhatom hogy fenyesre tisztitjak a kovet. Mielott megerkeztek a csiguk sajna mar azon is jelent meg az ecsetbunda, igaz meg csak egy vekony retegben, de szinte az egesz ko feketes volt tole. Kb. Ket hete vannak benne a csiguk de a bunda szoren szalan eltunt. Ok folyamatosan a koveken voltak. Most kezdenek elvandorolni rola, hogy ott mar elfogyott a kaja. Az uvegen zold pont es barna keverek egy 1*2cm-es foltban, mert azt nem igazan ertem el. Vegigneztem ( persze tettem vettem kozben mert eltartott kb egy ket oraig)...addig nem ment el onnan az egyik csigus mig azt teljesen el nem pucolta!
 
En hatarozottan mondhatom hogy fenyesre tisztitjak a kovet. Mielott megerkeztek a csiguk sajna mar azon is jelent meg az ecsetbunda, igaz meg csak egy vekony retegben, de szinte az egesz ko feketes volt tole. Kb. Ket hete vannak benne a csiguk de a bunda szoren szalan eltunt. Ok folyamatosan a koveken voltak. Most kezdenek elvandorolni rola, hogy ott mar elfogyott a kaja. Az uvegen zold pont es barna keverek egy 1*2cm-es foltban, mert azt nem igazan ertem el. Vegigneztem ( persze tettem vettem kozben mert eltartott kb egy ket oraig)...addig nem ment el onnan az egyik csigus mig azt teljesen el nem pucolta!
Ez durva, szuper ! :):happy:(y) Akkor tuti kell majd ilyen csigusz, meg egyébként is szépek !
 
Back
Oldal tetejére