• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Staurogyne repens

Sziasztok!
Szépen fejlődik ez a növény nálam, 6-7cm-es már, szeretném megnyírni.
GA oldalán olvastam, hogy lehet fára, kőre kötözni úgy is eléldegél.
Kérdésem: A frissen levágott hajtások megmaradnának gyökér nélkül, fák,kövek közé dugva, beszúrva? Illetve a friss hajtásokat lehetne kötözni dekorokra?
Valakinek tapasztalata?
Üdv:Zoli
 
Sziasztok!
Szépen fejlődik ez a növény nálam, 6-7cm-es már, szeretném megnyírni.
GA oldalán olvastam, hogy lehet fára, kőre kötözni úgy is eléldegél.
Kérdésem: A frissen levágott hajtások megmaradnának gyökér nélkül, fák,kövek közé dugva, beszúrva? Illetve a friss hajtásokat lehetne kötözni dekorokra?
Valakinek tapasztalata?
Üdv:Zoli
Igen lehet!En kb 3 hete vissza vägtam,es ide oda benyomkodtam kövek köze,kapot 3 napig Ada green gait es mära szebb mint volt!
 
Utoljára módosított:
A Ga oldalán úgy van hírdetve a növény,hogy Közepes-Magas fény igény,de a legaláján azt írja,hogy Kevésfényhez-Low light Techez..Nah most akkor melyik ?
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-noveny-staurogyne-repens-in-vitro.html

Ha gyeped vagy nagyon szép tömött bokrokat szeretnél akkor magas fény és CO2. Ilyen nem lesz közepesnél. Szóval attól függ mi a cél vagy mi a felszerelés.
Gyengébb fénynél is elvan. De ritkább és nyurga a növény kevés levéllel általában.

17979897490_6875f1ea89_h.jpgBetween Rocks - László Tartó team IAPLC 2015 rank 178 by Viktor Lantos, on Flickr
 
Ha gyeped vagy nagyon szép tömött bokrokat szeretnél akkor magas fény és CO2. Ilyen nem lesz közepesnél. Szóval attól függ mi a cél vagy mi a felszerelés.
Gyengébb fénynél is elvan. De ritkább és nyurga a növény kevés levéllel általában.

View attachment 13671Between Rocks - László Tartó team IAPLC 2015 rank 178 by Viktor Lantos, on Flickr
Hát...Igazából Sokra nem számítok,mert ha a 2x11w nem volt elég a Parvulának akkor gondolom a Fluval Edge 42 ledes akvárium fénye se lesz elég sokra.....
 
Na nem tudom mi van.

Stau levelei elkezdtek lyukacsosodni, eddig semmi baja nem volt, nőtt mint az állat és kirúgta az akva oldalát. Semmi nem változott, annyi, hogy egy hétig nem volt napi tápozás mikor nyaralni voltunk - létezik, hogy ilyen gyorsan reagál? Micmac megy EL szerint, indulás előtt toltam 3x adagot. Mióta hazajöttünk term. megy újra a napi tápozás.
Más növénynek kutya baja, ahogy nézem az új hajtások is szépek. Csak nem lehet tápanyag hiány? A táptalaj 7 hónapos, az sem merülhetett még ki.
 
Na nem tudom mi van.

Stau levelei elkezdtek lyukacsosodni, eddig semmi baja nem volt, nőtt mint az állat és kirúgta az akva oldalát. Semmi nem változott, annyi, hogy egy hétig nem volt napi tápozás mikor nyaralni voltunk - létezik, hogy ilyen gyorsan reagál? Micmac megy EL szerint, indulás előtt toltam 3x adagot. Mióta hazajöttünk term. megy újra a napi tápozás.
Más növénynek kutya baja, ahogy nézem az új hajtások is szépek. Csak nem lehet tápanyag hiány? A táptalaj 7 hónapos, az sem merülhetett még ki.
Tápanyag hiány. Amikor tápot váltottam hamar jelentkezett ez a jelenség nálam is,elkezdtem adagolni mellé plusz vasat és a hajtásokon látszott a változás a régi lukacsos levelek egy idő után váltottak.
 
Na de hogy négy napi adag táp kimaradásától már lyukaso is? Ez elég scifi nekem. :)
 
Sziasztok. Hasonló a helyzet nálam is, mint már többen írták. Lyukad mint állat. ADA szisztémát használok, talaj és tápozás. Más növénynek semmi baja. Fél éves az aki, lehet, hogy kellene a talapjba táprúd? Mit javasoltok?
 
Sziasztok. Hasonló a helyzet nálam is, mint már többen írták. Lyukad mint állat. ADA szisztémát használok, talaj és tápozás. Más növénynek semmi baja. Fél éves az aki, lehet, hogy kellene a talapjba táprúd? Mit javasoltok?
Azt meghálálja. Táprúd, tápgolyó, vagy kapszula végülis teljesen mindegy. Rendbejön tőle. Èn kiszedtem, leszedtem a károsodott leveleket és tápgolyóval visszanyomtam. Csodálatosan rendbe jött.
 
Azt meghálálja. Táprúd, tápgolyó, vagy kapszula végülis teljesen mindegy. Rendbejön tőle. Èn kiszedtem, leszedtem a károsodott leveleket és tápgolyóval visszanyomtam. Csodálatosan rendbe jött.
Rendben. Vettem ADA bottom plust, most benyomtam egyet alá. Ha látom a javulást, tolok még a többinek is :)
 
Sziasztok,

Nyírás/ritkítás lenne nekem is a kérdésem? Hogy szoktátok?
Jelenleg a tőből ritkítom, heti 10-20 tövet, de lehetne vágni vajon a tetejéből?

16039949122903763057308638617239.jpg

Lassan kinő az akvából.

Köszi

u.i: Stau vihető heti rendszerességgel :)
 
Ez az egy növényem van, aminek alul lyukad a levele, majd le is jön. Valamennyire a táptalajos akváriumban is (mondjuk ott talán mostanában érhette el a táptalajt). Low techbe akarom átrakni a mostaniból, de nem akarom a teljes tápozást borítani (2hr apt complete, 3ml/nap a 20 literesemben co2 nélkül és 0,5 excellel, a 42esben 1-1 pumpa macro/micro, ami majd kicsit emelkedik), mert a többi növény elvan, s alga sincs. Van tippetek, mi segíthetne?
 
Ez az egy növényem van, aminek alul lyukad a levele, majd le is jön. Valamennyire a táptalajos akváriumban is (mondjuk ott talán mostanában érhette el a táptalajt). Low techbe akarom átrakni a mostaniból, de nem akarom a teljes tápozást borítani (2hr apt complete, 3ml/nap a 20 literesemben co2 nélkül és 0,5 excellel, a 42esben 1-1 pumpa macro/micro, ami majd kicsit emelkedik), mert a többi növény elvan, s alga sincs. Van tippetek, mi segíthetne?
Talajkapszula...kb ugyanannyira kényes a talajtápra, mint a Reineckii mini.
 
Back
Oldal tetejére