• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Staurogyne repens

eBalazs said:
viking said:
Sziasztok! Kis infót kérnék tapasztaltabb kertészektől.Egy hete ültettem ezt a kis növényt és azóta már látni a tetején az új hajtásokat.Csakhogy a régi levelei ocsmányul elbarnultak és néhánynak le is rohadtak.Ez a folyamat már az első naptól elkezdődött,ezért nem tudom hogy ennek így kell történnie vagy valami gond van a növénnyel? :?:
Nálunk az elején (első 2-3 hét) csak növekedett, majd a fokozatos vízlágyítással együtt kezdte eldobálni a leveleit. Ezek néha észrevehetetlenül lebegnek a többi között, ezért kb. két naponta finoman megmozgatom a csipesszel. Ha nagyobb lenne ott az áramlás, nem lenne gond vele - gondolom.

Ültetéskori, eredeti leveleket elhullajtja szinte mind, majd a tőből új hajtásokat hoz. Várj még egy két hetet és meglátod.
 
sízsak said:
eBalazs said:
viking said:
Sziasztok! Kis infót kérnék tapasztaltabb kertészektől.Egy hete ültettem ezt a kis növényt és azóta már látni a tetején az új hajtásokat.Csakhogy a régi levelei ocsmányul elbarnultak és néhánynak le is rohadtak.Ez a folyamat már az első naptól elkezdődött,ezért nem tudom hogy ennek így kell történnie vagy valami gond van a növénnyel? :?:
Nálunk az elején (első 2-3 hét) csak növekedett, majd a fokozatos vízlágyítással együtt kezdte eldobálni a leveleit. Ezek néha észrevehetetlenül lebegnek a többi között, ezért kb. két naponta finoman megmozgatom a csipesszel. Ha nagyobb lenne ott az áramlás, nem lenne gond vele - gondolom.

Ültetéskori, eredeti leveleket elhullajtja szinte mind, majd a tőből új hajtásokat hoz. Várj még egy két hetet és meglátod.
Köszönöm, igen, tudom. Csak megosztottam a tapasztalataim. ;)
 
[/quote]
Köszönöm, igen, tudom. Csak megosztottam a tapasztalataim. ;)[/quote]

Ne haragudj, másik kommentre akartam írni. Esti sietségben összekevertem.
 
viktorlantos said:
Nyírni kell ezt is és akkor olyan szép kis lapos szőnyeg marad mint Tom Barr akváriumában

lowforeground1.jpg


ami mögötte van az milyen növény? :oops: :oops:
 
Azon gondolkozok, hogy kicsit megnyírom az amúgy nem túl nagy stau. repens növénykémet, és máshová ültetem. Én marha betettem a vasfa mögé, de nem tudom miért gondoltam, hogy ki fog bújni mögüle, hiszen nem nő nagyra... Hogy csináljam? A gyökeres részt levágom, és a szárat az új hajtásokkal benyomom a földbe?
 
Nyírni kell ezt is és akkor olyan szép kis lapos szőnyeg marad mint Tom Barr akváriumában

lowforeground1.jpg
milyen sokat kell levägni belöle??Nekem zseles van,kb 1 honapja van elültetve,de a felsö levelei kicsit kezdenek algäsodni,de az uj levelek szepek es alga mentesek.erdemes a felsö leveleit a szäränäl levägni???
 
Sziasztok!
Ez a kis növényke csúnyán elkezdett nálam felkopaszodni. Sajna megtámadta őt is az ecset, elképzelhető, hogy csak ez az oka? Amin változtattam, az a tápozás, amit a felére csökkentettem. A világítást szintén a felére vettem (0,5 W/L felet van így is) és kb egy hónapig esőztetővel ment a szűrő, most vissza váltottam jetre.

Mit lehet vele kezdeni? Hoz majd új leveleket, vagy vágjam le a kopasz szárakat és ültessem el őket?
 
Nyírással kapcsolatban lenne kérdésem ezzel a növénnyel kapcsolatban!

Nekem már lassan mindent beborít. Kezdenem kell vele valamit. A kérdés, hogy mi lenne a jó megoldás?

Simán nyírjam meg? A töve alatt vágjam el, majd kihajt alapon? Vagy szedjem ki gyökerestől és a tetejét ültessem vissza? Ez utóbbit már csináltam, de azt hiszem a mostani dzsungelnek kezelhetetlen gyökérzete van már.

Ha viszont tőben elvágom, akkor mennyi esélyem van, hogy kihajt? Persze, most is hoz oldalhajtásokat, csak nem tudom mennyire lesz szép így?
 
Ez a növény szórakozik velem. Másfél éve, az aki indításakor vettem 2 adagot, de sosem fejlődött igazán szépen. Egy tő maradt meg, kicsi és satnya, mindig benyomtam valahová, ahol éppen volt hely. Másfél éven át vegetált, most elkezdett fejlődni, új hajtásokat hozni, nagy és egészséges új leveleket növeszteni. Pedig semmit nem változtattam. Na mindegy, nagyon mutatós kis csokor lett mostanra :)
 
Én is most vásároltam ebből a növényből. Kicsit druvább homokom van , egyenlőre gyakran kell visszaültetnem, mert a szűrés erős. Kiváncsi vagyok mennyi idő után kapaszkodik meg.
Most tettem be reactor-os CO2 beoldást, biztos segít. Képeket majd csatolok, amint megszokják új helyüket.
 
Back
Oldal tetejére