• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sorozatok, amiktől nem tudunk aludni

Ez nekem is bejött✌🏼
Szoktatok dokumentumfilmeket is nézni?
Szoktam, sőt, az a kedvenc műfajom.
A legjobb, amit valaha láttam: JFK declassified. (Nem tudom, hogy még elérhető-e.
A legutóbb a Beatles doksit néztem meg, ami egy légy-a-falon doku, és most már teljesen értem, miért is oszlott fel a Fab Four. Yokónak semmi köze nem volt az egészhez.
 
Ez nekem is bejött✌🏼
Szoktatok dokumentumfilmeket is nézni?
Én teljesen rákattantam a netflixes dokukra. Most a Social Dilemmat nezem. Megvolt a Boeing story, az Inventing Anna, a Tinder-csaló...
Mind jó.

De jó szívvel ajánlom nektek a Mr. Robotot is. Rami Malek nagyon nagyot játszik benne. Kicsit beteg, de tele van varatlan fordulatokkal. Netflixen eredeti nyelven, HBO-n magyar szinkronnal van fent. Ez az az igazi sorozat, amitol nem fogsz tudni aludni :)
 
Én teljesen rákattantam a netflixes dokukra. Most a Social Dilemmat nezem. Megvolt a Boeing story, az Inventing Anna, a Tinder-csaló...
Mind jó.

De jó szívvel ajánlom nektek a Mr. Robotot is. Rami Malek nagyon nagyot játszik benne. Kicsit beteg, de tele van varatlan fordulatokkal. Netflixen eredeti nyelven, HBO-n magyar szinkronnal van fent. Ez az az igazi sorozat, amitol nem fogsz tudni aludni :)
nekem a tinder csaló az egyik kedvencem!
nagyon jól tolja a srác... 😊😊😊
 
Most a Social Dilemmat nezem. Megvolt a Boeing story, az Inventing Anna, a Tinder-csaló...
Annyian dicsérik a Social dilemmat és ezt a Tinderes filmet, hogy akkor már belenézek.
Én sorozatgyilkosokat nézek legtöbbször:D de azért becsúszott pár életrajzi dokumentumfilm is Netflixen.
Ami most eszembe jutott, hogy nagyon jó, bár az inkább életrajz/akció: Az aszfalt királyai. Az HBO-n ment nem is olyan rég, de lehet már nincs fent. A Le Mans-i autóversenyről szól, hogy a Ford hogyan áll rá, hogy legyőzze a Ferrari autóit. Persze valós történéseken alapul. Hosszú a film, de nőként is azt mondom, hogy zseniális lett.
nekem a tinder csaló az egyik kedvencem!
nagyon jól tolja a srác...
Nem láttam a filmet, de a címéből és a leírásból ítélve nem az volt a cél, hogy elismerést keltsen a férfiakban és ihletet adjon:D
 
Ami most eszembe jutott, hogy nagyon jó, bár az inkább életrajz/akció: Az aszfalt királyai. Az HBO-n ment nem is olyan rég, de lehet már nincs fent. A Le Mans-i autóversenyről szól, hogy a Ford hogyan áll rá, hogy legyőzze a Ferrari autóit. Persze valós történéseken alapul. Hosszú a film, de nőként is azt mondom, hogy zseniális lett.
Fent van még, tényleg nagyon jó! :)
 
Obi-wan sorozatot valaki?
Próbáltam nem nagy elvárásokat támasztani a sorival kapcsolatban, de mivel ő a kedvenc karakterem, lehet nem sikerült.
Éreztem én, hogy szeretnének mélységet adni a karakternek, de sokszor csak indokolatlanul hosszan elnyújtottnak éreztem az egészet (szeretem,ha valami nem pörgős és lassan bontakozik ki) és nem a színészi játékra gondolok itt.
Tényleg nem volt ennél a hercegnő mentésnél jobb ötlete senkinek? Ráadásul megint olyan érzésem volt, mintha az új reményt látnám.
Amennyire a the mandalorian vissza adta a hitemet a Sw-al kapcsolatban, most ismét sikerült elvenniük.
Szóval ez most szerintem nagyon nem sikerült. :(
 
Obi-wan sorozatot valaki?
Próbáltam nem nagy elvárásokat támasztani a sorival kapcsolatban, de mivel ő a kedvenc karakterem, lehet nem sikerült.
Éreztem én, hogy szeretnének mélységet adni a karakternek, de sokszor csak indokolatlanul hosszan elnyújtottnak éreztem az egészet (szeretem,ha valami nem pörgős és lassan bontakozik ki) és nem a színészi játékra gondolok itt.
Tényleg nem volt ennél a hercegnő mentésnél jobb ötlete senkinek? Ráadásul megint olyan érzésem volt, mintha az új reményt látnám.
Amennyire a the mandalorian vissza adta a hitemet a Sw-al kapcsolatban, most ismét sikerült elvenniük.
Szóval ez most szerintem nagyon nem sikerült. :(
Egyetértek!
Amilyen jó a Mandalorian, annyira nem sikerült a Boba és az Obiwan...
 
Szintén nem tetszett. Szerintem még a Boba Fett is jobb volt nála, pedig az sem volt a topon. SPOILER: Az meg azért bosszantó, hogy ott az inkvizítor, aki hosszú ideje forralja a nagy mestertervet Vader ellen, majd a végén annyi telik tőle, hogy ráront répaszeletelővel. Utána meg valahogy túléli, s elmegy bosszúból Luke-ot legyakni, de aztán mégsem. WTF.
 
Netflixen belebotlott a szemem a Szörnyeteg: A Jeffrey Dahmer-sztoriba.
Kell hozzá erős idegzet, de ajánlom a hátborzongás-kedvelőknek.
 
Dark. Pár éves német sorozat a Netflixen. Időutazás, világok közötti utazás, sors összefonódások szerelmeseinek kötelező darab. 3 évad, összesen 24-26 rész.
magával szippant az egész hangulata, az, hogy az egész sorozat sötét, nem csak a címe az.

rendkívüli összetettsége miatt végig fenntartja a figyelmet, mert ha egy percig nem figyelsz akkor elveszted, hogy ki kinek a kicsodája.

Nekem ez most bekerült a top10be.

kedvcsináló zene mellé:
Nena - Irgendwie • Irgendwo • Irgendwann
 
Nem tudom, hány résztől számít valami sorozatnak? 2? 10? 50? 180?
Az AVATAR2 már sorozat?
Minden esetre, részben @bamboocha46 "filmkritikájának" köszönhetően , részben összcsaládi program okán, karácsony első napján megnéztük az új részt.
A szavak, amik elsőre eszembe jutnak: döbbentes, bámulatos, gyönyörű, lenyűgöző, totál akció, nincs benne egy perc unalom sem, ezt látni kell, nem hagyhatod ki ! ...hányinger.

Talán az utolsó szó, egy kis magyarázatra szorul. A filmet egy esti előadáson néztük meg, sok órával karácsonyi ebéd után, és... ....4Dx-ben!
Soha nem voltam eddig tengeri beteg. A tengeren, az 1-2 méteres hullámokat kifejezetten élvezem, amikor a szél és a felkorbácsolt vízpermet az arcomat éri. De ezen az előadáson, kis híján baj történt. 🥵 Pedig ez nem a valóság volt, csak egy MOZI.
A 150. perc után, már az csak órámat nézegettem, hogy mikor lesz már vége? Igen gyakran becsuktam a szemem, hogy legalább a képet ne lássam. Úgy könnyebb volt elviselni a hatást. Nem gondoltam volna, hogy egy moziban én valaha is ilyet fogok tenni. Hát most megtörtént.

Összességében, azt kell hogy mondjam, nagyon megérte. Jól döntöttünk, hogy megnéztük. Feledhetetlen élmény volt.

... És hogy a topic címéhez is kapcsolódjak... Ettől a sorozattól tudtam aludni. Sőt, kellett is utána aludnom, hogy a gyomrom reggelre megnyugodjon. ;)
 
Utoljára módosított:
Ha valaki szereti az abszurd humoros sorozatokat (Misfits, Almighty Johnsons, Mr Inbetween, Black Adder), akkor a Miracle workerst ajánlom. Az első évada oké, de a második egészen fergeteges.
 
Mert? Sok vagy kevés?
Szemeztem vele én is, de szinte mindenütt az volt a reakció, hogy az első néhány rész nagyon jó, aztán kaotikus bénázás..
Ja. Még nem járok a végén. Kevésnek gondoltam 5 rész után. De akkor majd a végén értékelem.
 
Ja. Még nem járok a végén. Kevésnek gondoltam 5 rész után. De akkor majd a végén értékelem.
Aha. Kíváncsi vagyok mit mondasz majd, lehet meggyőzöl :)

De ha már itt vagyok, ajánlok ismét párat én is:

1. Alice in Borderland, Netflix: Túlélős "játék" sémára épül, mint megannyi elődje (Menekülő ember, Túlélők viadala stb.), de leginkább talán a Squid Game-hez áll közel. Ezen kívül még azt emelném ki, hogy anime is, méghozzá élőszereplős - annak számos szerethető és idegesítő stílusjegyeivel (kimerevített snittek, kisarkított jellemű és feltűnően szép szereplők, hosszú halálmonológok stb.). Ha jól tudom, manga feldolgozás a sorozat. Nem világmegváltó, de szépen tartja, illetve folyamatosan, ízlésesen növeli a színvonalat egészen a 2. évad végéig. 7/10

2. Severance, Apple TV: Tükröt tart a társadalomnak egy új tudatmódosító technológiával szemben. Nagyon frusztrálóan steril, depresszív és fojtogató a stílusa, többszöri nekifutásra tudtam csak átlendülni az első néhány epizódon, de miután "megszoktam", elkezdtem nagyon élvezni. Az utolsó két epizódra nagyon megérkezett a sorozat, ütős lett az évadzárás. Tipikusan az a sorozat, aminek a második évadához fűzök nagy reményeket, itt nem lenne meglepő a stílusváltás sem. 8/10

3. Hijack, Apple TV: Pörgős repülőgépeltérítős sorozat, ahol Idris Elba próbálja - a maga megnyugtató kisugárzásával és az általa megformált karakter profi tárgyalóképességével - csitítani a kedélyeket. A feszültség tapintható, jól adagolják a készítők, az ember lerágja a tíz körmét. Hogy mi miért történik lassan bontakozik ki, de ez nem is csoda, hiszen az események kb valós időben történnek, a 7 epizód egy 7 órás repülőutat mutat be. Vannak zavaró klisék és bakik is, a történet néhol sántít, de nagyon jó kikpacsolódás, darálásra ajánlom. 7/10

4-5. Dead City és Daryl Dixon: The Walking Dead spinoff sorozatok, amik az anyasorozat egyes fő karakterei köré épülnek. Mindkettő önállóan is nézhető, de persze egészen más az élvezeti faktor a karakterek ismeretében. A Dead Cityt kevésbé ajánlom azoknak, akik nem nézték a fő sorozatot, mert a színvonalon nagyot lendít a két főszereplő közötti kémia, ami a TWD-ben igazán jól meg lett alapozva és ki is lett maxolva. Mindkét sorozatot, de főleg a Darylt tudnám kicsit hasonlítani a Last of Us-hoz, ahol adott az apokaliptikus világ, adott hogy valakit el kell juttatni A-ból B-be, adott a lassú de cseppet sem unalmas történetvezetés, a szereplők közti hatásos pillanatok és a stílusos fényképezés. Nem is pontozom, legyen elég hogy hozza a TWD átlag színvonalát, nem pörög úgy mint ott az első évadok, de van izgalom és dráma is bőven.

6. Vortex, Netflix. 6x ~55 perces francia minisorozat, ami az időutazás "szabályait" picit furcsán kezeli, de túlságosan kedvelem hogy jobbnál jobb történeteket ötvöznek a téma köré. Itt is erről van szó, köré, hiszen nem az időutazásé a főszerep. Hanem a szerelemé és elmúlásé, pff :) Voltak benne érzelmes jelenetek is, de leginkább krimi lett belőle. Jól adagolták az érzelmeket, gondolatokat. Pár helyen picit késve, szájbarágósan, de nem annyira hogy kizökkentsen. És áll a minőségi jelző, tehát a zenéje, a vágás, a képek, a karakterek stb. mindenben(!) min. 7/10.

7. A siló, Netflix Apple TV: Posztapokaliptikus disztópia. A föld alatti túlélés egy újfajta, egyben ősrégi és modern életközösséget teremt, ahol a vezetők manipulációkkal terelgetik az embereket, hogy elégedettséggel boldoguljanak ebben a világban és ne a teljes igazságot akarják tudni. Szóval rejtély az van! E köré épül a sorozat, meg a tudni vágyókra. És mi is elsősorban azért kedveljük, mert mi is többet akarunk tudni. Jó alakításokat láthatunk, vannak érdekes karakterek, meglepő fordulatok, egyedi atmoszféra, mi kell még?! 7/10
Az évadot egyébként egy ordas nagy cliffhangerrel zárják, ami megalapoz a folytatásnak és a központi téma váltásnak. Kíváncsivá is tesz, de utálom is az ilyen zárásokat :)


A pontozásom senkit ne tévesszen meg, nálam a hetes már kifejezetten jónak számít. És egyben a 7-es és a 8-as pontszám között a legnehezebb mindig dönteni (6 és 7 között viszonylag könnyű). A fenti 7-esek közül a többség csak azért nem kapott 8-at, mert nem sorolom őket a top15 sorozatom közé és lehet hogy pár év múlva már nem is fogok emlékezni rájuk. Márpedig egy 8-as sorozatra ezek nem szabad hogy igazak legyenek :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére