• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sorozatok, amiktől nem tudunk aludni

You - nagyon pszicho, két évad, 2x10 rész, mi a másodikat gyűrjük.... Aki szereti a nem is tudom, lélektani trillert, vagy minek is nevezzem ezt, annak erősen javasolt, ha még nem látta. Netflixes sorozat.
 
You - nagyon pszicho, két évad, 2x10 rész, mi a másodikat gyűrjük.... Aki szereti a nem is tudom, lélektani trillert, vagy minek is nevezzem ezt, annak erősen javasolt, ha még nem látta. Netflixes sorozat.
Júúúj, ilyet meg se nézek, mert anno Hitchcock Madarakja után még a hullámos papagályom kalickájának közelébe se mertem menni. 😨
Elkezdtem nézni a A Kominsky-módszert, és csuda, hogy nem csuklasz, amikor egy újabb epizódnak futok neki. Nagyon tetszik, szóval giga köszi az ajánlásért. 😘
 
Júúúj, ilyet meg se nézek, mert anno Hitchcock Madarakja után még a hullámos papagályom kalickájának közelébe se mertem menni. 😨
Elkezdtem nézni a A Kominsky-módszert, és csuda, hogy nem csuklasz, amikor egy újabb epizódnak futok neki. Nagyon tetszik, szóval giga köszi az ajánlásért. 😘
Ja, ez nem ilyen darabolós (csak ritkán), inkább lélektani, ahogy egy ilyen mániákus pszichopata - de az a kívülről nagyon békés fajta - rászívja magát egy csajra, és "vigyáz rá" (értsd: kinyír mindenkit, aki szerinte útban van). Tele belső monológokkal, ahogy racionalizálja a tetteit, egészen zseniális.
 
Mare of Easttown. Minisorozat 7 epizódban, melynek végére le is zárul a történet, semmi cliffhanger. Kisvárosi - mindenki ismer mindenkit - hangulat, a cselekmény egy nyomozás köré épül (krimi). A történetvezetés közepes tempójú, a dramaturgia üdítően egyedi, egészen váratlan pillanatokban és váratlan súlyozással fed fel jelentős vagy kevésbé jelentős részleteket. Lehet szimplán csak sodródni, vagy a nyomozásba beszállva agyalni is a megfejtéseken. A gyanút nem tereli szándékosan félre, mégis hagy a végére meglepetést. Jók a karakterek és az alakítások is. Kategóriájában simán 8,5/10.

Lupin. Szerethető, könnyed Robin Hood-szerű sztori, amiben a főszereplő egy tolvaj, aki szenvedélyből űzi a mesterségét, e történet fő szálaként pedig - személyes indíttatásból és - a gaz arisztokrácia és vele együttműködő hatalmi rendszer leleplezése céljából feláldozza "sérthetetlenségét" is. A sorozat érezhetően, már-már nyomulósan rá akar mutatni a feketék hátrányos helyzetére is, a fordulatok néha kicsit hamisak, kicsit irreálisak, de én mindezt nagyon könnyen meg tudtam neki bocsátani és nagyon jó kikapcsolódást nyújtott. 7/10
 
Utoljára módosított:
Mare of Easttown. Minisorozat 7 epizódban, melynek végére le is zárul a történet, semmi cliffhanger. Kisvárosi - mindenki ismer mindenkit - hangulat, a cselekmény egy nyomozás köré épül (krimi). A történetvezetés közepes tempójú, a dramaturgia üdítően egyedi, egészen váratlan pillanatokban és váratlan súlyozással fed fel jelentős vagy kevésbé jelentős részleteket. Lehet szimplán csak sodródni, vagy a nyomozásba beszállva agyalni is a megfejtéseken. A gyanút nem tereli szándékosan félre, mégis hagy a végére meglepetést. Jók a karakterek és az alakítások is. Kategóriájában simán 8,5/10.

Lupin. Szerethető, könnyed Robin Hood-szerű sztori, amiben a főszereplő egy tolvaj, aki szenvedélyből űzi a mesterségét, e történet fő szálaként pedig - személyes indíttatásból és - a gaz arisztokrácia és vele együttműködő hatalmi rendszer leleplezése céljából feláldozza "sérthetetlenségét" is. A sorozat érezhetően, már-már nyomulósan rá akar mutatni a feketék hátrányos helyzetére is, a fordulatok néha kicsit hamisak, kicsit irreálisak, de én mindezt nagyon könnyen meg tudtam neki bocsátani és nagyon jó kikapcsolódást nyújtott. 7/10
Köszi @Jopet az elsőre kíváncsi vagyok.
A második már címében is gyanús, hogy az Arséne Lupin film (fsz. Roman Duris és Kristin Scott Thomas) bővebb lére eresztett változata. Már csak kíváncsiságból is belenézek. Habár a Duris adaptációtól sem ájultam el.
 
Köszi @Jopet az elsőre kíváncsi vagyok.
A második már címében is gyanús, hogy az Arséne Lupin film (fsz. Roman Duris és Kristin Scott Thomas) bővebb lére eresztett változata. Már csak kíváncsiságból is belenézek. Habár a Duris adaptációtól sem ájultam el.
Nem adaptáció, hanem inspiráció :) A főhős Lupin-fan, az ő történeteiből építi saját karakterét és merényleteit.
 
Éjféli mise / Midnight mass

Flanagan ezt megint odatette, akinek tetszett a The haunting of Hill House / Bly Manor, az nyugodtan álljon neki, Netflixen elérhető, feliratosan és szinkronnal is, 7 rész, egy órás részek.

Jump scare is akad, természetfeletti, dráma, vallás...
A sminkek is pazarok, volt egy-két szereplő, akit nem ismertem föl :eek:

A szinkron nem tudom, milyen lett (szerintem általánosságban elég gyatrák a netflixes szinkronok), eredetiben nézem, de hangmérnöki füllel "nézve" valami elképesztő, amit a zenékkel, effektekkel leraktak az asztalra. A stáblistát is végighallgatom az utolsó másodpercig, annyira varázslatos. Azonnal adnám neki a vonatkozó Emmy-t vagy akármilyen díjat.
Főleg az egyházi énekek, egyszerre gyönyörűek és hátborzongatóak.
 
Akinek van Apple TV+ hozzáférése, annak ajánlom a Jason Momoa féle SEE-t, a Jason Theroux főszereplésével a Moszkitó partot, meg most kezdődött az Asimov novella "Alapítvány" sorozat adaptációja
 
Akinek van Apple TV+ hozzáférése, annak ajánlom a Jason Momoa féle SEE-t, a Jason Theroux főszereplésével a Moszkitó partot, meg most kezdődött az Asimov novella "Alapítvány" sorozat adaptációja
Az Alapítvány miatt kénytelen leszek előfizetni... Amazon is vmi sorozat miatt lett :)))
Ott a Hanna első évada jó volt, a másodikat nem néztük végig. És hát, a Man in the high castle kötelező darab, de arról asszem már írtam.
 
Én imádom az Alapítvány könyveket (meg Asimov munkásságát ahogy van), de szerintem én ezt az almás sorozatot kihagyom. Szerintem teljességgel adaptálhatatlan az alapanyag, és a trailerek alapján sem gondoltam úgy, hogy ez nekem tetszene...
 
Szívemből szóltál. Teljesen egyetértek. Egy ilyen komplex történetet lehetetlen filmre vinni. Szerintem ez a regényciklus sokkal többet érdemel annál, mint hogy egy látványos akciófilmet csináljanak belőle. A trailerek alapján úgy tűnik, olyan lesz. Sajnos erre van igény, Én inkább kihagyom az egészet.
 
Nyilván tudom ezt, sőt, ha az egész Asimov-Alapítvány univerzumot nézem, még nehezebb a kérdés.... Gyerekkorom óta vágyom rá, hogy filmen lássam, miközben tudom, hogy lehetetlen visszaadni. De ettől még kíváncsi vagyok. Tudjátok, olyan ez, mint az új Star Wars filmek (VII-IX). Tudtam, hogy szarok lesznek, de muszáj volt látni :D
 
Éjféli mise / Midnight mass

Flanagan ezt megint odatette, akinek tetszett a The haunting of Hill House / Bly Manor, az nyugodtan álljon neki, Netflixen elérhető, feliratosan és szinkronnal is, 7 rész, egy órás részek.

Jump scare is akad, természetfeletti, dráma, vallás...
A sminkek is pazarok, volt egy-két szereplő, akit nem ismertem föl :eek:

A szinkron nem tudom, milyen lett (szerintem általánosságban elég gyatrák a netflixes szinkronok), eredetiben nézem, de hangmérnöki füllel "nézve" valami elképesztő, amit a zenékkel, effektekkel leraktak az asztalra. A stáblistát is végighallgatom az utolsó másodpercig, annyira varázslatos. Azonnal adnám neki a vonatkozó Emmy-t vagy akármilyen díjat.
Főleg az egyházi énekek, egyszerre gyönyörűek és hátborzongatóak.
Épp végeztem vele. Egyetértek, itt-ott kicsit belassul, de engem beszippantott a hangulata.
Bár nem sorozat, hanem film, de a Netflixről jutott eszembe.
Nézzétek meg A gombák lenyűgöző világa címü filmet! Nem (csak) természetfilm és néhol egészen érdekes magyarázatokkal szolgál az emberi tudat és intelligencia kialakulásának magyarázatára ;)
(És ha ezzel megvagytok, akkor jöhet a Netflixen A fenntartható halászat valódi arca c. film)
 
Imádom az Alapítvány univerzumot. Én kíváncsi vagyok, mit hozbak ki belőle, nyitottnak kell lenni, egy próbát ez megér majd referálok :)

Előfizetek emiatt, max majd lemondom. Az első részt ingyen is meg lehet nézni... nekem tetszett de nem egy akciófilm :)
 
Nekem all time kedvencek a fura sorozatok. Almighty Jonhsons (új-zélandi :)), Misfits, A visszaeső stb.

Amik most eszembe jutnak, mint ajánlottak: A csodálatos Mrs. Maisel, Avatár, Diane védelmében (de rossz cím), Fleabag, Happy! első évad, Lucifer, Jessica Jones, Punisher, One Punch Man első évad, The Boys, Mandalorian, The Good Place, Nobody is watching
 
Nekem all time kedvencek a fura sorozatok. Almighty Jonhsons (új-zélandi :)), Misfits, A visszaeső stb.

Amik most eszembe jutnak, mint ajánlottak: A csodálatos Mrs. Maisel, Avatár, Diane védelmében (de rossz cím), Fleabag, Happy! első évad, Lucifer, Jessica Jones, Punisher, One Punch Man első évad, The Boys, Mandalorian, The Good Place, Nobody is watching
Én a goodPlace angol tanulásra használtam, szerethetö kis sorozat. Inkább idöt elütös sorozat.

A happy! Pedig egy nagyszerü a karácsonyi hangulat megterentéséhez. :D
 
Az utóbbi hónapokban kivégeztem néhány minisorozatot, mostanában már nehezebben veszem rá magam egy-egy sokévados történetre, ezért választottam ezt a műfajt.
Korábban már ajánlottam a Mare of Easttown-t, az alábbi ajánlásaim szintén bűnügyek köré épülnek és közel ilyen, vagy legalább ilyen jóra sikerültek:

1. Bodyguard - politikai krimi/thriller, kicsit a Homeland-hez tudom hasonlítani. Tetszett benne, hogy - ezúttal nem USA, hanem egy lényegesen kisebb európai ország (UK) - véres politikai hatalomjátszmáit látom, ami által sokkal közelebbinek érződött a történet, beindította a fantáziámat, hogy ez akár nálunk is hasonlóképpen mehet a háttérben (még ha nem is ilyen elvadult verzióban).
2. The Innocent - spanyol sorozat, több szereplő epizódonkénti bemutatásán keresztül körvonalazódik egy bűntény és a karakterek életének összekapcsolódásával tár fel egy még nagyobb bűntényt. Röviden ennyi, látni kell.
3. Clickbait - a dolgok néha egyszerűnek tűnnek, de mégsem azok, viszont minél jobban kutatjuk az igazságot, annál inkább beigazolódik, hogy mégiscsak. Vagy mégsem? Újszerű, korhű ábrázolással, a média hatásain és az arra való népéhségen keresztül vázol fel egy szövevényes nyomozást.
4. The Undoing - ki ne hallott volna róla? Sosem szerettem Hugh Grantet, ezt a szerepet viszont mintha rá szabták volna. A történet végig arról szól, hogy a sármos, kissé esetlen mintaapa/mintaférj vajon tényleg az-e aminek látszik. Ha Hugh Grant nem lenne alapból ez a karakter, akkor talán el sem hinnénk neki. De így meg elhisszük, vagy pont ezért nem hisszük el. A végén derül csak ki, hogy jól sejtettük-e.

Az ilyen nyomozós sorozatoknál ugyebár nem sok lehetséges kimenetel van. Hagyjuk most a Columbo-féle bűnügyi filmeket, ahol már az elején ismerjük a tettes kilétét, mert ott nem annak felderítésén van a fókusz. Így hát marad az, hogy végig szándékosan félrevezetnek, hogy a végén nagy legyen a meglepetés. Ez sokszor bicskanyitogató. Vagy van, amikor - olykor egy teljesen ártalmatlannak tűnő - mellékszereplő a ludas, akiről nem gondoltuk volna, legfeljebb azért mert minden szereplő egy potenciális jelölt. Illetve amikor a gyanú egyértelműen két (esetleg három) szereplőre terelődik és igazából csak őket kellene megfejteni, de ez baromi nehéz. Mindegyik sablont ismerjük már, nehéz újat mutatni. A fenti sorozatok mégis megpróbálják, de nem a sémáktól térnek el, hanem hogy vagy tovább csavarnak egyet a dolgon, vagy a körítéssel teszik felismerhetetlenné a helyzetet, mert maga a bűntett sem csak az, aminek a kiindulásnál tűnt. És csak egyikük olyan, amit sokan utálnak: amikor lehetetlen előre kitalálni a "tettest", mert szinte a semmiből ugrik elő, hogy "bár egészen eddig nem is szerepeltem, de én voltam". Hogy melyikük az, azt nyilván nem árulom el előre..

És a végére hagytam egy régi klasszikust, nem is új, de aki még nem látta, az sürgősen pótolja: And then there were non..
Ez pedig Agatha Christie 10 kicsi négerének adaptációja. Aki nem olvasta, annak is tetszeni fog, de aki igen, ő sem fog csalódni. Ez mindössze 3 epizódos.
3, ahogy a Time című (börtön-)dráma is, amelyet Sean Bean ezúttal végre túlél, mi viszont egy kicsit belehalunk.
 
Utoljára módosított:
Igazából rákeresni tudtam volna 😉, arra akartam célozni, hogy egy rövid ismertető és egy leírás, hogy neked miért tetszett, nekünk miért érdemes megnézni, segít a döntésben.
Ez a felvetés teljesen jogos. Már amennyiben tőled is legalább egy visszajelzést látnánk, pl. hogy "köszi, ehhez kedved adtál, megnéztem, tetszett", mert ennek hiányában az ajánlók írása is elvesztegetett időnek tűnik. Lehet nekem is egyszerűbb lenne simán belinkelni a sorozatjunkie pont hu-t, mintsem erre várjak? :)
 
Back
Oldal tetejére