• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sorozatok, amiktől nem tudunk aludni

Az utóbbi hónapokban kivégeztem néhány minisorozatot, mostanában már nehezebben veszem rá magam egy-egy sokévados történetre, ezért választottam ezt a műfajt.
Korábban már ajánlottam a Mare of Easttown-t, az alábbi ajánlásaim szintén bűnügyek köré épülnek és közel ilyen, vagy legalább ilyen jóra sikerültek:

1. Bodyguard - politikai krimi/thriller, kicsit a Homeland-hez tudom hasonlítani. Tetszett benne, hogy - ezúttal nem USA, hanem egy lényegesen kisebb európai ország (UK) - véres politikai hatalomjátszmáit látom, ami által sokkal közelebbinek érződött a történet, beindította a fantáziámat, hogy ez akár nálunk is hasonlóképpen mehet a háttérben (még ha nem is ilyen elvadult verzióban).
2. The Innocent - spanyol sorozat, több szereplő epizódonkénti bemutatásán keresztül körvonalazódik egy bűntény és a karakterek életének összekapcsolódásával tár fel egy még nagyobb bűntényt. Röviden ennyi, látni kell.
3. Clickbait - a dolgok néha egyszerűnek tűnnek, de mégsem azok, viszont minél jobban kutatjuk az igazságot, annál inkább beigazolódik, hogy mégiscsak. Vagy mégsem? Újszerű, korhű ábrázolással, a média hatásain és az arra való népéhségen keresztül vázol fel egy szövevényes nyomozást.
4. The Undoing - ki ne hallott volna róla? Sosem szerettem Hugh Grantet, ezt a szerepet viszont mintha rá szabták volna. A történet végig arról szól, hogy a sármos, kissé esetlen mintaapa/mintaférj vajon tényleg az-e aminek látszik. Ha Hugh Grant nem lenne alapból ez a karakter, akkor talán el sem hinnénk neki. De így meg elhisszük, vagy pont ezért nem hisszük el. A végén derül csak ki, hogy jól sejtettük-e.

Az ilyen nyomozós sorozatoknál ugyebár nem sok lehetséges kimenetel van. Hagyjuk most a Columbo-féle bűnügyi filmeket, ahol már az elején ismerjük a tettes kilétét, mert ott nem annak felderítésén van a fókusz. Így hát marad az, hogy végig szándékosan félrevezetnek, hogy a végén nagy legyen a meglepetés. Ez sokszor bicskanyitogató. Vagy van, amikor - olykor egy teljesen ártalmatlannak tűnő - mellékszereplő a ludas, akiről nem gondoltuk volna, legfeljebb azért mert minden szereplő egy potenciális jelölt. Illetve amikor a gyanú egyértelműen két (esetleg három) szereplőre terelődik és igazából csak őket kellene megfejteni, de ez baromi nehéz. Mindegyik sablont ismerjük már, nehéz újat mutatni. A fenti sorozatok mégis megpróbálják, de nem a sémáktól térnek el, hanem hogy vagy tovább csavarnak egyet a dolgon, vagy a körítéssel teszik felismerhetetlenné a helyzetet, mert maga a bűntett sem csak az, aminek a kiindulásnál tűnt. És csak egyikük olyan, amit sokan utálnak: amikor lehetetlen előre kitalálni a "tettest", mert szinte a semmiből ugrik elő, hogy "bár egészen eddig nem is szerepeltem, de én voltam". Hogy melyikük az, azt nyilván nem árulom el előre..

És a végére hagytam egy régi klasszikust, nem is új, de aki még nem látta, az sürgősen pótolja: And then there were non..
Ez pedig Agatha Christie 10 kicsi négerének adaptációja. Aki nem olvasta, annak is tetszeni fog, de aki igen, ő sem fog csalódni. Ez mindössze 3 epizódos.
3, ahogy a Time című (börtön-)dráma is, amelyet Sean Bean ezúttal végre túlél, mi viszont egy kicsit belehalunk.
A Bodyguard-ot elkezdtük nézni, de amit fő erényeként hangoztattak, hogy mennyire realisztikus, az kb az első 10 percben olyan szinten megdőlt, hogy csak kínomban röhögtem, aztán amikor asszem a második részben össze is feküdt a miniszter asszonnyal, ki is nyomtuk a fenébe :D

Amit ajánlani tudok és rövidek, az mondjuk a The head, ez hat rész, egy sarkköri kutatóállomáson játszódik, ahol a télre csak egy 10 fős ügyeletes személyzet marad, és amikor a többiek fél év múlva visszatérnek, mindössze egyetlen, zavarodott túlélőt találnak, aki nem sok mindenre emlékszik...
Vagy a Trapped című izlandi krimi, bár rettenetesen lassú az egész, de a hangulata, a fényképezés és a karakterek simán elviszik. Ez tíz rész, elvileg az első évad kerek, lezárt történet, aztán pár évvel később lett második évada is, meg mostanában jön a harmadik (főszereplők kb ugyanazok, csak a helyszín más asszem). Itt egy világtól elzárt kis faluban megcsonkított holttestet találnak a vízben, amikor kiköt a Dániából érkező komp, és elkezdődik a nyomozás, aztán előkerülnek mindenféle múltbéli sérelmek is...
 
A Bodyguard-ot elkezdtük nézni, de amit fő erényeként hangoztattak, hogy mennyire realisztikus, az kb az első 10 percben olyan szinten megdőlt, hogy csak kínomban röhögtem, aztán amikor asszem a második részben össze is feküdt a miniszter asszonnyal, ki is nyomtuk a fenébe :D
Szerintem nem gáz fordulat. El tudom képzelni, hogy adja magát a szitu, mégis ki mással kavarna a góré? Mármint ki az, akire férfiként tud nézni az ő pozíciójában, akire ideje és alkalma is van közel kerülni, aki nem tudja zsarolni stb. De értem, hogy egyesek számára (pl. számodra) klisés fordulat. Ja, amúgy SPOILER :) ;)
a Trapped című izlandi krimi
Aha, ennek az első évadát láttam, tetszett. Elfeledkeztem róla, hogy létezik, így a folytatást már nem követtem.
Nagyon csípem a skandináv filmeket, nemrég néztem meg pl. a Q ügyosztályos filmeket is. Mivel 4 rész készült belőle, kvázi az is egy minisorozat :)

Amit ajánlani tudok és rövidek, az mondjuk a The head
Nem ismerem, megsasolom majd.
 
Szerintem nem gáz fordulat. El tudom képzelni, hogy adja magát a szitu, mégis ki mással kavarna a góré? Mármint ki az, akire férfiként tud nézni az ő pozíciójában, akire ideje és alkalma is van közel kerülni, aki nem tudja zsarolni stb. De értem, hogy egyesek számára (pl. számodra) klisés fordulat. Ja, amúgy SPOILER :) ;)

Aha, ennek az első évadát láttam, tetszett. Elfeledkeztem róla, hogy létezik, így a folytatást már nem követtem.
Nagyon csípem a skandináv filmeket, nemrég néztem meg pl. a Q ügyosztályos filmeket is. Mivel 4 rész készült belőle, kvázi az is egy minisorozat :)


Nem ismerem, megsasolom majd.
Annyira adta magát, hogy nem gondoltam szükségesnek a spoiler tag-et :D:D

Igen, a Q ügyosztályos filmek ténlyeg jók, főleg asszonynak nagy kedvence, már nagyon várja a következőt :p

Persze ott van még az egyik all time favorit, a Firefly, az is csak 13 rész (sajnos :( ), tényleg, jó lenne azt is újranézni, fránya időhiány :)
 
Netflix, út a pokol felé.
Tök beteg koreai sorozat. Túlvilági lények kapnak el random bizonyos embereket - első körben azt gondoljuk, hogy a bűneik miatt kerülnek pokolra, de később kiderül, hogy ez nem ilyen egyértelmű.... Nem finomkodós amerikai filmsorozat, k..vára meghal benne mindenki, akit egyszer alkapnak, hiába reménykedsz, hogy esetleg megússza.
A koreai színészek mimikája Steven Segal-t megszégyenítő, cserébe technikailag okés a sorozat, és a történet is érdekes, még ha számomra nem is mindenhol logikus. Mindenképpen érdemel egy próbát, ha vki szereti az efféle misztikus témákat.
Netflix, Cowboy Bebop
A felségemnél nem ment át a rostán, így lassabban haladok vele. Nekem tetszik, bár tagadhatatlan, hogy nem szokványos. Űrbéli fejvadászokról szól - a Föld tönkretétele után mindenféle kolóniákon élnek az emberek naprendszer-szerte. Ezek között van, amelyik egészen western szerű, van, amelyik modernebb. Elég érdekes, mikor a Desperado-hangulatú város partján köt ki a vízre leszálló űrhajó. Szóval, szokni kell, de meg lehet szokni, néhény technikai megoldás pedig kifejezetten vagány. Szóval, a rendőrség által el nem kapott bűnözőket fejvadászok kapják el, vérdíj fejében. Persze, van egy maffiaszerű szervezet is, akivel meggyűlik a bajuk, és még pár klisé, és sok-sok áthallás mindenféle sci-fi és nem sci-fi sorozatokból és filmekből (ilyen pl. a korábban említett Desperado is, de van itt SW gag is, meg Firefly, és sorolhatnám). De ezek nem bántóak, inkább úgy elmosolyodik rajta az ember.

Én mindkettőt javaslom, mostanában az új sorozatokkal nem voltunk úgy elkényeztetve.... Egyúttal kérdezem, ha valaki nézi az Alapítvány sorozatot, hogy mennyire éri meg előfizetnem az Apple TV-re, ill. van-e ott más is, ami érdekes lehet, ha már ott vagyok. Csak mert az Amazon Prime-on is kb minden hónapban elgondolkodom, hogy kell-e ez nekem, csak aztán mindig beesik 1-1 film ami tulajdonképpen nem rossz
 
Netflix, út a pokol felé.
Tök beteg koreai sorozat. Túlvilági lények kapnak el random bizonyos embereket - első körben azt gondoljuk, hogy a bűneik miatt kerülnek pokolra, de később kiderül, hogy ez nem ilyen egyértelmű.... Nem finomkodós amerikai filmsorozat, k..vára meghal benne mindenki, akit egyszer alkapnak, hiába reménykedsz, hogy esetleg megússza.
A koreai színészek mimikája Steven Segal-t megszégyenítő, cserébe technikailag okés a sorozat, és a történet is érdekes, még ha számomra nem is mindenhol logikus. Mindenképpen érdemel egy próbát, ha vki szereti az efféle misztikus témákat.
Netflix, Cowboy Bebop
A felségemnél nem ment át a rostán, így lassabban haladok vele. Nekem tetszik, bár tagadhatatlan, hogy nem szokványos. Űrbéli fejvadászokról szól - a Föld tönkretétele után mindenféle kolóniákon élnek az emberek naprendszer-szerte. Ezek között van, amelyik egészen western szerű, van, amelyik modernebb. Elég érdekes, mikor a Desperado-hangulatú város partján köt ki a vízre leszálló űrhajó. Szóval, szokni kell, de meg lehet szokni, néhény technikai megoldás pedig kifejezetten vagány. Szóval, a rendőrség által el nem kapott bűnözőket fejvadászok kapják el, vérdíj fejében. Persze, van egy maffiaszerű szervezet is, akivel meggyűlik a bajuk, és még pár klisé, és sok-sok áthallás mindenféle sci-fi és nem sci-fi sorozatokból és filmekből (ilyen pl. a korábban említett Desperado is, de van itt SW gag is, meg Firefly, és sorolhatnám). De ezek nem bántóak, inkább úgy elmosolyodik rajta az ember.

Én mindkettőt javaslom, mostanában az új sorozatokkal nem voltunk úgy elkényeztetve.... Egyúttal kérdezem, ha valaki nézi az Alapítvány sorozatot, hogy mennyire éri meg előfizetnem az Apple TV-re, ill. van-e ott más is, ami érdekes lehet, ha már ott vagyok. Csak mert az Amazon Prime-on is kb minden hónapban elgondolkodom, hogy kell-e ez nekem, csak aztán mindig beesik 1-1 film ami tulajdonképpen nem rossz
Az Alapítványt nézem (sorozatbaráton, mert Netflixem van csak). Vártam, elmegy, de nem egy nagy durranás.

A Cowboy Bebop anime alapján készült. Sem azt, sem az élőszereplős verziót nem láttam még (illetve az anime-ból egyet), nem tudom, mekkora az átfedés.
 
Jahj basszus... Feketelista.... 8 évad, és (túl) sok rész évadonként.... Ezt imádom, csak ne lenne ilyen sok epizódja... Nem mai sorozat, Netflixen lehet nézni. Nagymenő bűnöző segít be az FBI-nak - ha az érdeke is úgy kívánja. Baromi nagy játékos, jól is játssza, aki játssza, tényleg megéri belekóstolni, aki szereti az ilyen jellegű témákat. Nekem mondjuk személyes érintettségem van benne, mert a főszereplő egy az egyben olyan, mint az ügyvédünk :D Nem tudom, megér-e 8 évadot a téma, ez majd elválik, egyelőre az elsőt gyűrjük.
 
Jahj basszus... Feketelista.... 8 évad, és (túl) sok rész évadonként.... Ezt imádom, csak ne lenne ilyen sok epizódja... Nem mai sorozat, Netflixen lehet nézni. Nagymenő bűnöző segít be az FBI-nak - ha az érdeke is úgy kívánja. Baromi nagy játékos, jól is játssza, aki játssza, tényleg megéri belekóstolni, aki szereti az ilyen jellegű témákat. Nekem mondjuk személyes érintettségem van benne, mert a főszereplő egy az egyben olyan, mint az ügyvédünk :D Nem tudom, megér-e 8 évadot a téma, ez majd elválik, egyelőre az elsőt gyűrjük.
8 évad minden sorozatnál azt jelenti, hogy a rendes történet helyett átmegy drámába és sz*rkavarásba az egész. A feketelistánál is. Azért még most is nézem, főleg Reddington karaktere miatt.
 
HBO max-on White lotus minisorozatot ajánlom figyelmetekbe. ( nekem @viktorlantos ajánlotta, kösz Vik :) )
Egy hawaii luxusszállodába érkező milliomosokról, és persze az ott dolgozó személyzetről szól. Fanyar humorral, görbe tükörrel mutatja be ezt a világot. Zseniális fényképezéssel és olyan zenével, amit napokig nem versz ki a fejedből ;)
 
Most épp az Apple+-on vagyok rácuppanva a Slow Horses sorozatra.
Brit hírszerzés, újoncok, vén rókák (Gary Oldman zseniális), galibák, ármányok és humor.
 
Anathomy of a scandal. Netflixes. Elég jó, még nem jtottunk a végére, persze egy rossz lezárás simán felülírhatja a dolgot.
Last Kingdom utolsó évad. Brutál erős, messze a legjobb az összes közül szerintem. Imádtuk.
Valhalla: csalódás, de azért végig daráltuk.
Alapítvány: nem sok köze van az eredeti trilógiához, mégis, nem tudok rá haragudni, olyan szépen megcsinálták.
Nagggyos sok sorozatot néztünk, mivel ez a feleségemnek afféle munkaköri kötelesség is, de ilyenkor persze nem jut eszembe minden cím....
 
Anathomy of a scandal. Netflixes. Elég jó, még nem jtottunk a végére, persze egy rossz lezárás simán felülírhatja a dolgot.
Last Kingdom utolsó évad. Brutál erős, messze a legjobb az összes közül szerintem. Imádtuk.
Valhalla: csalódás, de azért végig daráltuk.
Alapítvány: nem sok köze van az eredeti trilógiához, mégis, nem tudok rá haragudni, olyan szépen megcsinálták.
Nagggyos sok sorozatot néztünk, mivel ez a feleségemnek afféle munkaköri kötelesség is, de ilyenkor persze nem jut eszembe minden cím....
Mit dolgozik a feleséged? 😅
 
Breaking bad. Bő tízéves sorozat. Szerintem nagyon jól összerakott film. Érdekes volt végigkövetni, hogy mivé válik a főhős a sorozat végére. Nekem nem volt egy cseppet sem unalmas. És akinek ez bejön, annak tuti teszeni fog a film előzmény sorozata: Better Call Saul. Az ügyvéd (és még néhány szereplő) előéletét mutatja be mielőtt találkozott volna "Heisenbergel"🙂.
 
Back
Oldal tetejére