• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Slow happenings

Érdekes dolgot vettem észre a szumiknál, a fiúk testén a fekete sávok élénk kékes-zöldes színbe váltottak. Próbáltam rákeresni a neten, de semmit nem találtam a jelenségről. Szerintem valami párzással kapcsolatos dolog lehet. Eszeveszett módon kergetőznek, néha ha megállnak, akkor szorosan egymás mellé dörgölőznek, a hím bújik a nőstényhez szoros oldalas testérintéssel. Próbáltam őket lefotózni, de képtelenség, 10 perces kínlódás és 20-30 homályos fotó után feladtam. Megpróbáltam egy kis kajával is lecsökkenteni a mozgásterületüket, de a kaja láttán azonnal visszaváltott a testük feketére. Miután elfogyott a hami, azonnal folytatódott a kergetőzés és újra előjöttek az élénk kék-zöld színek.
A fotósorozatból talán ezen az egyen látszik több egy homályos pacánál. A szín, amit láttok, nem fénytükröződés vagy színkorrekció, valóban ilyenek. Sőt, bizonyos szögekből még sokkal élénkebbek a kékké-zölddé vált feketék :)

View attachment 62546

Vagy még talán ezen is kicsit:

View attachment 62548

Ti ismeritek ezt a jelenséget?
Igen. Nekem nem csikosak voltak hanem teli zoldek. De alapbol inkabb feketenek tuntek. Amikor rajuk jott a dorgolozes, iszonyat kekes zold szinben pompaztak, es cikaztak mint a vadaszgepek.
 
Jól láttam az egyik képen, hogy lilly és spin is van benne? Ezt hogy tudod megcsinálni egy ex700-as szűrővel?

Amúgy volt szerencsém látni ezt a kockát, még az átalakítás előtt, nekem úgy is nagyon tetszett, az a kiálló ág pedig lenyűgöző!

A dragonosból is lesz valami most, hogy ilyen alkotói lendületbe kerültél?:love::lurking:
 
Jól láttad, igen. A T700 szűri alapból az akváriumot és az éppen szünetelő nagy akvárium egyik szűrőjét is (E-2073) ide tettem át ideiglenesen. Akkoriban ez úgy indult, hogy pár hétre szól a történet, de aztán "picit" elhúzódott :) Még most is a két szűrőről megy, csak a kifolyókat hátra tettem, ezért nem látszódnak az utolsó képen.
Hát azt az egyestés hirtelen kirohanást nem igazán nevezném alkotói lendületnek :D De igen, természetesen lesz valami a dragonosból is, csak még az bizonytalan, hogy mostanában, vagy esetleg elhúzom még egy ideig...
Az a kiálló ág csak az első hetekben volt egy ág, hamarosan kettő lett, mára meg már három :love:
 
Back
Oldal tetejére