• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

nekem tetszik, de majd a nagyok savazzák :)
A bal hátsó kő ki fogja ütni az üveget, ha a fa vonala adja az akvárium szélét :D
Talán a két jobb hátsó kő között kicsit nagy az üres rész.
másfelől az első képen emelni kéne a lámpát mert égeti a retinát ;)
köszi a tippeket. már ezen az elrendezésen sokat nem tudok változtatni, mert a gyerekek időközben szétszedték. [emoji23] végülis apa mit keres a homokozójukban...
De az alapötlethez elég ez a kép is. majd finomítom az üvegben. igyekszem harmonikusan tartani a vonalakat és a kövek közötti teret.
 
helló savazók!

Megtennétek, hogy lerángatjátok a keresztvizet a készülő hardscapemről?
Nagy segítség volna minden vélemény.
Próbálj meg térhatást elérni a kövekkel. Nézz meg pár régi posztolt képet, akár az inpiráció topicban akár itt is. Meglátod, hogy a mélység érzet kialakítása miatt a nagyobb kövek vannak elől és a kisebbek pedig hátul.
 
helló savazók!

Megtennétek, hogy lerángatjátok a keresztvizet a készülő hardscapemről?
Nagy segítség volna minden vélemény.
Az aki mérete 180l (100×40×40)
[emoji16]
az első kép a közel valós betekintési szög, a másik kissé felülről...
köszi előre isView attachment 65620View attachment 65621
helló savazók!

Megtennétek, hogy lerángatjátok a keresztvizet a készülő hardscapemről?
Nagy segítség volna minden vélemény.
Az aki mérete 180l (100×40×40)
[emoji16]
az első kép a közel valós betekintési szög, a másik kissé felülről...
köszi előre isView attachment 65620View attachment 65621

Ahogy @sztanotomi is irta, probalj meg terhatast elerni. Nem rossz a mostani elrendezes sem, nekem tetszik, de bedobok neked egy masik lehetöseget is...ha van idöd probald ki, es rendezgesd meg kicsit.
index.jpg
 
Ahogy @sztanotomi is irta, probalj meg terhatast elerni. Nem rossz a mostani elrendezes sem, nekem tetszik, de bedobok neked egy masik lehetöseget is...ha van idöd probald ki, es rendezgesd meg kicsit.
View attachment 65645
Persze jobban látszana a lényeg, ha szemből lett volna fotózva, de jó kis példa így is.(y) Kicsit az is látszik, hogy a nagyobb, hagsúlyosabb tömböket harmadolópont körüli helyre tette, így sokkal kellemesebb a szemnek, mintha azok a szélein vagy pont középen lennének.;)
 
Ahogy @sztanotomi is irta, probalj meg terhatast elerni. Nem rossz a mostani elrendezes sem, nekem tetszik, de bedobok neked egy masik lehetöseget is...ha van idöd probald ki, es rendezgesd meg kicsit.
View attachment 65645
Nagyon érdekes meglátás, hétévégén mindenképpen nekifutok újra ezzel a szemlélettel. köszi a tippet mester! :notworthy:
Ha sikerül, akkor bedobom a közösbe megint az új scape-t! ;)
 
Persze jobban látszana a lényeg, ha szemből lett volna fotózva, de jó kis példa így is.(y) Kicsit az is látszik, hogy a nagyobb, hagsúlyosabb tömböket harmadolópont körüli helyre tette, így sokkal kellemesebb a szemnek, mintha azok a szélein vagy pont középen lennének.;)
...és ez lesz a másik szempont, hogy harmadolópontot használjak.

Felmerül a kérdés, hogy nem lesz -e nagyon mesterkélt-művi, ha a lejtéssel párhuzamosan igyekszem a kövek felső vonalát is tartani? Vagy egy ilyen sziklás scape-nek pont az adná a természetességét, ha van benne egyfajta rendszertelenség-káosz? Mindkettőre láttam példát, néztem természetfotókat erodált-sziklás hegyoldalakról is, akvákban is volt ilyen is olyan is. Én a természtesség mentén szeretném tartani. Bennetek bízom sokat látott kollégák, hogy melyik a jó irány! :angelic:
 
...és ez lesz a másik szempont, hogy harmadolópontot használjak.

Felmerül a kérdés, hogy nem lesz -e nagyon mesterkélt-művi, ha a lejtéssel párhuzamosan igyekszem a kövek felső vonalát is tartani? Vagy egy ilyen sziklás scape-nek pont az adná a természetességét, ha van benne egyfajta rendszertelenség-káosz? Mindkettőre láttam példát, néztem természetfotókat erodált-sziklás hegyoldalakról is, akvákban is volt ilyen is olyan is. Én a természtesség mentén szeretném tartani. Bennetek bízom sokat látott kollégák, hogy melyik a jó irány! :angelic:
Ez mindig attól függ mit szeretnél láttatni, ezt kellene először eldönteni és utána ehhez kiválasztani a megfelelő "eszközt", módszert, ami azzá teszi, megreősíti a látványt. Tájképnél szinte kötelező a hátrafelé csökkenő méretű sziklák elhelyezése, de egy közeli, fűben szétszort köveknél, nem.:)
 
Sziasztok!

Szeretném megmutatni, hogy mire jutottam az új szkép kialakításában. Mi a véleményetek?

Üdv mindenkinek!

Gábor

45390547_753429554995568_7303292514742566912_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

45336119_2403481063002167_3494601905621958656_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg
 
Nem tudom víz alatt mennyire mutatna jól a kétféle kő keverése, nagyon eltérő színűek és textúrájúak. Félek nem lenne harmonikus a hatás. (Az sem segít, hogy a fal tükröződése miatt rózsaszínes a fény.)
Ha középre fókuszált nézőpontot akarsz ("szigetes"), akkor a jobb oldalon nagyon sok a kő. Ha jobb oldalra pozicionálnád a "hegyet" akkor viszont nincs eléggé jobbra eltolva az egész. :)
 
Nem tudom víz alatt mennyire mutatna jól a kétféle kő keverése, nagyon eltérő színűek és textúrájúak. Félek nem lenne harmonikus a hatás. (Az sem segít, hogy a fal tükröződése miatt rózsaszínes a fény.)
Ha középre fókuszált nézőpontot akarsz ("szigetes"), akkor a jobb oldalon nagyon sok a kő. Ha jobb oldalra pozicionálnád a "hegyet" akkor viszont nincs eléggé jobbra eltolva az egész. :)
Köszönöm hogy véleményezted!
A lávaköveket csak emelés miatt tettem be, a talaj (és a növények) majd eltakarják, nem fognak látszani reményeim szerint.
A fénnyel sajnos nem tudok mit csinálni, a fal mogyoró színű, de a vörös LED-ek miatt lesz ilyen rózsaszín. A valóságban azért nem ilyen, majd még ma megnézem újra. A lámpa fénye a vörös LED-ek ellenére is inkább hidegnek tűnik élőben.
A "mintás" kövek elrendezése még nekem sem tetszik, ezen még alakítok mindenképpen.
 
Háttérfóliát ragassz fel, mert feltöltve is bekavar majd a mogyoró színű fal. :)

Ahogy most raktad, úgy talajjal együtt is kilátszik majd a vörös lávakő.
Én mondjuk a fenéklaphoz leragasztott lépésálló nikecellel való emelés híve vagyok. :) De szövetzsákban zúzott lávakő is jobb mint ezek a nagy darabok, szerintem. Jobban el tudod egyengetni, rendezni.
 
Sziasztok!
Egyre jobban kisert a 15litetes ures akvam latvanya. Teleraktam a nagyobb akvak berendezesebol maradt lavakovel, es szedett vetett gyokerekkel, szolovel. Igy egy gyors beredezes utan egyre nagyobb kesztetest erzek, hogy ismet a lakas reszeve tegyem. Mi a velemenyetek, MC-vel, valami egesz kis levelu Bucephaladra-val, esetleg valami mohaval megerne egy miset? Elvileg csak valami szurot kellene vennem hozza, minden mas adott lenne.
20181104_222222.jpg 20181104_222216.jpg 20181104_222228.jpg
 
Ha high lenne, akkor froccs!:D
Meg ha szeretnem se lesz elkapkodva. A zasszonypajtasnak meg be kell adagoljam a tenyeket... megkerdezem, nem szeretne egy ido kozi fodrasztatot, vagy kozmetikat.?.:rolleyes::whistle:..
Komolyra forditva, tenyleg nem lesz kapkodas. Az egesz berendezest mobilra szeretnem, 2 kiveheto darabra ragasztgatnam. Talaj nelkul. A mulmozassal igy lennek hatekony. Az uveg szivoag nem lenne gond, eleg jopofa kis nanokat kapni. A nyomoag viszont kerdeses.. eleg kis ter marad kozepen.
 
Osztom @Meskó véleményét.
Ez az a fa amit én nem takarnék semmivel - most megkövez a fórum 99%-a - mert önmagában csodásan mutat.
Jobb hátsó sarokba, a kő bal alsó sarkával bezárólag függőleges sziklaszírt némi növénnyel megtűzdelve, mögé talaj és mehet az emers sarok, ami majd takarja a fa vágott felületét.
A többi rész csak világos homok-kavics. Óriási játszótér a színes halaknak, garnéláknak.
 
Back
Oldal tetejére