• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

És hogy ne csak a fát dicsérjük, azok a fehér gömböc kövek is állati jók! Ha elárulod a beszerzési helyét, megpróbálnám Zsut rábeszélni, hogy cserélje le ilyenekre a kagylóit!:whistle:
 
Te milyen fa dílerhez jársz, hogy örökké ilyen király darabokat fogsz ki? Hány darabból raktad össze? Mekkora már, ahogy az az ág kikönyököl az üveg oldalán.
De bettát egy ilyen pöpec helyre? Ne már! :banghead:Sok növény, 4-5 cuki gömbhal.;)

Ugyan oda, ahova ti. Ezeket pl a GAban lőttem. Szerintem annyi a csel, hogy jót kell venni :) Mindig sokat nézegetem, forgatom őket. Ha látok benne fantáziát, már hozom is. Itthon tartogatom, gyűjtögetem és mindig jó lesz valamire. A köveket nem tudom, hogy hìvják, győri panel aljában lévő halasnál vettem, ahol az üveget is. Pont azért szeretném ilyen pöpec helyre tenni, mert csórót sokszor rakják béna helyre. Gömböknek ez a 25 lityi kicsi lenne szerintem.
 
Sziasztok!

Átalakítottam a layoutot, és a talaj is bekerült. JBL AquaBasis Plus növény táptalaj és Tropica Aquarium Soil aljzat 2x9 liter + ADA aljzat adalékok.

Ilyen lett:
View attachment 67477 View attachment 67478

Mit szóltok?

Gábor
Az a fa nagyon bejön! Bolti vagy te készítetted elő? Viszont a fakő nagyon nem az esetem, szerintem túl szabályos. Pl. lávakővel sokkal izgalmasabb lehetett volna! Ha már ezek a kövek maradnak kicsit megtörném ezt a nagyon egy irányba tartó hatást a köveknél.
 
Az a fa nagyon bejön! Bolti vagy te készítetted elő? Viszont a fakő nagyon nem az esetem, szerintem túl szabályos. Pl. lávakővel sokkal izgalmasabb lehetett volna! Ha már ezek a kövek maradnak kicsit megtörném ezt a nagyon egy irányba tartó hatást a köveknél.
A vasfát a GA-ban vettem.
Köszönöm az észrevételt, és igazat is adok neked, viszont a lávakövek túl nagyok voltak, a fakő pedig pont megfelelő méret az elképzeléseimhez.
Azt remélem, hogy a növények hamarosan úgyis eltakarják a kövek nagy részét. Az akvárium a hétvégén már el is rajtolt. Itt nézheted meg: Teraszos kert
 
Sziasztok!

Elkezdtem legózni az új, főleg sziklás akvában. Ez lesz az első akvárium amit ide is felteszek, mert a köves scape elrendezés egy teljesen új dolog számomra és jól jönne pár tapasztalét vélemény. :) Az elképzelés egy acicularis mini előtér hátul valamilyen stem, a sziklák között pedig montecarlo pamacsok és buce tövek.

Itt tartok eddig, szeretném mind a két nagy követ felhasználni, bár lehet érdemes lenne kipróbálnom csak a nagy kő kiemelését valahogy a sok kicsivel körbe rakva. Illetve az is kérdőjeles hogy jobb így, vagy a két kő között át lehessen-e látni... illetve az előtérben az a két kő sem a legjobb így a képet nézve. :D

45132878535_029da25d0b_k.jpg
45132879095_65b95fa50a_k.jpg
 
Sziasztok!

Elkezdtem legózni az új, főleg sziklás akvában. Ez lesz az első akvárium amit ide is felteszek, mert a köves scape elrendezés egy teljesen új dolog számomra és jól jönne pár tapasztalét vélemény. :) Az elképzelés egy acicularis mini előtér hátul valamilyen stem, a sziklák között pedig montecarlo pamacsok és buce tövek.

Itt tartok eddig, szeretném mind a két nagy követ felhasználni, bár lehet érdemes lenne kipróbálnom csak a nagy kő kiemelését valahogy a sok kicsivel körbe rakva. Illetve az is kérdőjeles hogy jobb így, vagy a két kő között át lehessen-e látni... illetve az előtérben az a két kő sem a legjobb így a képet nézve. :D

View attachment 68151
View attachment 68152
Szia!

Ha jól látom ez egy nano üveg. Szerintem egy nagy kő bőven elég! Sőt a kicsikből se kell mind szerintem. Segítene jobban átlátni a dolgot ha pl kvarchomokkal szemléltetnéd a leendő talajt és abba pakolásznád a köveket. Ne kapkodd el! Aludj rá még párat!
 
Szia!

Ha jól látom ez egy nano üveg. Szerintem egy nagy kő bőven elég! Sőt a kicsikből se kell mind szerintem. Segítene jobban átlátni a dolgot ha pl kvarchomokkal szemléltetnéd a leendő talajt és abba pakolásznád a köveket. Ne kapkodd el! Aludj rá még párat!
Szoval legyen szellosebb. Holnap legozok vele, de a ket nagykoves megoldashoz szeretnek ragaszkodni. :/
 
A vasfát a GA-ban vettem.
Köszönöm az észrevételt, és igazat is adok neked, viszont a lávakövek túl nagyok voltak, a fakő pedig pont megfelelő méret az elképzeléseimhez.
Azt remélem, hogy a növények hamarosan úgyis eltakarják a kövek nagy részét. Az akvárium a hétvégén már el is rajtolt. Itt nézheted meg: Teraszos kert
A linkre kattintva nem jön be semmi pedig kíváncsi lennék hogy néz ki víz alatt:)
 
Készültem ma további 3 verzióval, szerintetek? :)

45150170325_31b211b1b0_h.jpg
45150170055_756cf14286_h.jpg
45150169845_1fbfe06d4c_h.jpg

Az emelést még nem tudom hogy oldom meg, valószínű lávakövekkel vagy a maradék fakővel. Tervek szerint a bal hátsó ponton lesz a legmagasabb az aljzat, amit takar a nagy kő, és a jobb első sarok felé fog lejteni. Ehhez szintén teszek majd még be széles alacsony köveket, hogy meg legyen támasztva a talaj.
 
Készültem ma további 3 verzióval, szerintetek? :)

View attachment 68267
View attachment 68268
View attachment 68269

Az emelést még nem tudom hogy oldom meg, valószínű lávakövekkel vagy a maradék fakővel. Tervek szerint a bal hátsó ponton lesz a legmagasabb az aljzat, amit takar a nagy kő, és a jobb első sarok felé fog lejteni. Ehhez szintén teszek majd még be széles alacsony köveket, hogy meg legyen támasztva a talaj.

Nekem személy szerint a harmadik tetszik.
 
Back
Oldal tetejére