• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Gyakorolok nagyon sokat, de most először bocsátom savazásra.
Prelude:
- A fába beleszerettem a megnyitón, és hazajött velem. :D
- A köveket egy fórumtárstól vettem, megkövesedett fa https://www.greenaqua.hu/hu/megkovesedett-fa-10kg-csomagban-kedvezmennyel.html

Variációk:
1)
e8dcf70bda8b499261aa2344c265fe1c.jpg

2)
1ab37a91fa1161b406072259baff90cc.jpg

3)
8927739d20d211bd6036ed1c2bf57536.jpg

4)
e5cff9f216e6cd6690af31b0c0812639.jpg

5)
ae02c315554a3b14a0283e18b4616782.jpg

6)
24f4fc544251b22f8e67e6f62c4cd763.jpg

Melyik állná meg a helyét víz alatt is? :)
Ha a hibákat is eláruljátok, azzal nagyon sokat segítetek a tanulásban. (y)
 
Gyakorolok nagyon sokat, de most először bocsátom savazásra.
Ha a hibákat is eláruljátok, azzal nagyon sokat segítetek a tanulásban. (y)
Nekem az 1-es a megkövült fa száliránya miatt. Nem dönteném el a sziklát vízszintbe, ha csak nem egy olyan hatás kedéért, mintha egy nagyobb szikláról tört volna le. De ez itt nem az a scape.
Azért a red moort megdönteném a frontüveg felé, hogy több részlet látszódjon belőle.
 
Gyakorolok nagyon sokat, de most először bocsátom savazásra.
Prelude:

Nálam is az 1-es kő állás, viszont a 2-es variácós fa elrendezéssel. A fa az első képen olyan, mint egy óriás alien-rovar, a 2. elrendezésben viszont kivágott fák szépséges gyökérzete tárul a szemünk elé.
Jó lesz ez! (y)
 
Nekem is a 2 fa elrendezes jon be. Viszont a vizszintes ko erezettel sincs bajom. Olyan mint azok a letoredezett sziklafalak, ahol elobukkannak a lerakodott, retegelt kozetlemezek. Nem tudom mi a pontos elnevezese.
 
Gyakorolok nagyon sokat, de most először bocsátom savazásra.
Prelude:
- A fába beleszerettem a megnyitón, és hazajött velem. :D
- A köveket egy fórumtárstól vettem, megkövesedett fa https://www.greenaqua.hu/hu/megkovesedett-fa-10kg-csomagban-kedvezmennyel.html

Variációk:
1)
View attachment 64706

2)
View attachment 64707

3)
View attachment 64708

4)
View attachment 64709

5)
View attachment 64710

6)
View attachment 64711

Melyik állná meg a helyét víz alatt is? :)
Ha a hibákat is eláruljátok, azzal nagyon sokat segítetek a tanulásban. (y)
Első versenyző a nyerő! (y)
 
Nekem az 1-es a megkövült fa száliránya miatt. Nem dönteném el a sziklát vízszintbe, ha csak nem egy olyan hatás kedéért, mintha egy nagyobb szikláról tört volna le. De ez itt nem az a scape.
Azért a red moort megdönteném a frontüveg felé, hogy több részlet látszódjon belőle.
Nekem is az egyes a szálirány miatt! A többi pont emiatt kicsit természetellenesnek hat.
Nálam is az 1-es kő állás, viszont a 2-es variácós fa elrendezéssel. A fa az első képen olyan, mint egy óriás alien-rovar, a 2. elrendezésben viszont kivágott fák szépséges gyökérzete tárul a szemünk elé.
Jó lesz ez! (y)
Nekem is a 2 fa elrendezes jon be. Viszont a vizszintes ko erezettel sincs bajom. Olyan mint azok a letoredezett sziklafalak, ahol elobukkannak a lerakodott, retegelt kozetlemezek. Nem tudom mi a pontos elnevezese.
Első versenyző a nyerő! (y)

Örülök, hogy a megérzésemet visszaigazoltátok. Nagyon szépen köszönöm! :love:
Az 1-nél a kövek egy természetes eróziós benyomást keltenek, de a 2-esen a fa lelógó ágainak liános hatása tetszik.
Holnap megpróbálom megszelídíteni az anyagokat, hogy ne omoljanak szerte szét, akár egy kártyavár.
Ez egyébként majd az 54 literes bucés, mikro anubaisos meg mittomén még milyenes váza lesz. :)
 
Sziasztok, szeretném tanácsotokat, meglátásotokat a következőkben induló lowtech nano 30as medencém berendezéséröl, hogy sminként tundnám szebbé tenni.
az elejébe la plata homok s kavics kerülne. alanyok valami Cardinia faj. háttérbe ami nem látszik aktivtalaj.. a jbl pro scape shrimp
még ragasztanom kell majd ha nem kell semmit mozdítanom.
Köszi a segítséget!IMG_3788.JPG
 
Sziasztok, szeretném tanácsotokat, meglátásotokat a következőkben induló lowtech nano 30as medencém berendezéséröl, hogy sminként tundnám szebbé tenni.
az elejébe la plata homok s kavics kerülne. alanyok valami Cardinia faj. háttérbe ami nem látszik aktivtalaj.. a jbl pro scape shrimp
még ragasztanom kell majd ha nem kell semmit mozdítanom.
Köszi a segítséget!View attachment 64978
A köves rész jó lesz, de talán keresnék még pár hosszabb, magasabbra nyúló ágat.
 
Az első légiesebb, izgalmasabb.
Nincsenek kis fingerwood darabkáid, amikkel megbolondíthato az első verziót, Adrián? Később a növények úgyis jótékonyan eltakarják.
 
Sziasztok, szeretném tanácsotokat, meglátásotokat a következőkben induló lowtech nano 30as medencém berendezéséröl, hogy sminként tundnám szebbé tenni.
az elejébe la plata homok s kavics kerülne. alanyok valami Cardinia faj. háttérbe ami nem látszik aktivtalaj.. a jbl pro scape shrimp
még ragasztanom kell majd ha nem kell semmit mozdítanom.
Köszi a segítséget!View attachment 64978
Akkor én egy kicsit bezavarok. :) Ne tedd bele a fát. A köveket mohásíts be, tegyél rájuk Bucét vagy kis levelű Anubiast. Az elejére a homokra elszórva kis lávakő darabokat tudsz tenni.
Vagy emeld meg a köveket, az elejére homok helyett szintén talaj kerülne amit begyepesítenél Parvulával vagy Monte carloval. Közéjük szintén lehetne kisebb köveket tenni, de akkorákat, hogyha megnő a gyep, attól még látszódjon.

Pl. A köveket be lehetne úgy mohásítani mint a GA ezen akváriumában-melléklet.


Egyébként szerintem az első próbálkozás volt a legjobb.
Jó legózást. (y)
 

Attachments

  • 45014025522_5488a32094_h.jpg
    45014025522_5488a32094_h.jpg
    1,010 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére