• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

nem vagyok nagy scape építő. én csak kétféle gyep elválasztásához használtam az ajánlott megoldást. De ott utólag raktam be a csíkokat.
Neked azt mondanám hogy építésnél rakd be... a homok helyére néhány nagyobb kavics ami megtartja a lapokat, azt ha kész a scape, akkor a homok mehet bele, a kavicsokat meg ki tudod venni ha akarod, vagy otthagyod annyival kevesebb dekorhomok kell.
De az igazi hozzáértők biztos mondanak más megoldást.

Meglátjuk, hogy fog menni a dolog. Menet közben úgyis kell majd improvizálni egy kicsit az a gyanúm. (y)
Próbáltam nézegetni videókat a neten, de nem nagyon találtam olyan építésivideót ahol viszonlag magas emelésről megy le a dekorhomokig az aljzat. Pár megoldást láttam, ahol műanyag lapokat nyomtak az emelésnél is az aljzatba. azzal megakadályozva az aljzat lecsúszását.
 
Meglátjuk, hogy fog menni a dolog. Menet közben úgyis kell majd improvizálni egy kicsit az a gyanúm. (y)
Próbáltam nézegetni videókat a neten, de nem nagyon találtam olyan építésivideót ahol viszonlag magas emelésről megy le a dekorhomokig az aljzat. Pár megoldást láttam, ahol műanyag lapokat nyomtak az emelésnél is az aljzatba. azzal megakadályozva az aljzat lecsúszását.
Csinálhatsz teraszokat elválasztó lapokkal, és utána beborítod az egészet talajjal, vagy még van egy olyan megoldás is, hogy, zöldséges hálót bekensz szilóval, és megszórod talajjal, hagyod száradni, és utána úgy formázod ahogy akarod. De ne legyen túl apró lyukú, hogy tudjál még utána ültetni közé növényeket.
 
Csinálhatsz teraszokat elválasztó lapokkal, és utána beborítod az egészet talajjal, vagy még van egy olyan megoldás is, hogy, zöldséges hálót bekensz szilóval, és megszórod talajjal, hagyod száradni, és utána úgy formázod ahogy akarod. De ne legyen túl apró lyukú, hogy tudjál még utána ültetni közé növényeket.

Eléggé advanced trüknek hangzik az. Tetszik. Megpróbálom a teraszos megoldást kezdésnek. Köszi a tanácsokat (y):)
 
Sziasztok,

Ma nekiálltam az új 60P megalkotásának.
Azt kell mondjam, hogy ez a hardscaping nem egy egyszerű multaság. Még pár akvárium rámfér mielőtt megalkotom azt amit valójában elképzeltem.
Na, de ne szaladjunk túlságosan előre. így néz ki a helyzet jelen pillanatban. Eredetileg a tervem az volt, hogy a két oldal közt dekorhomok lesz ami hátrafele elvákonyodik.
Egyelőre ez még nem jött össze nem sikerült az amazónia megtartása maradéktalanul. Mindeközben el is bizonytalanodtam. Kell az oda?

A köveket illetően a problémám a bal oldali nagy kővel mint ahogy a képen is látszik, hogy kicsit előre dől és ezátal árnyék vetül a látható részére és emiatt kicsit fura. Összességében a baloldali részt nem tartom ennek ellenére rossznak. A jobb oldallal már innkább vannak gondjaim. Többek közt, hogy az a kő valahogy túl nagy és bumszli. Kikéne inkáb cserénem valami kisebbre?

Holnap folytatom a variálást addig mindenféle gondolatot és kritikát nagy örömmel várok.

Köszönöm (y)


60_P_Layout_V1.jpg
 
Sziasztok,

Egy kicsit variáltam a layouton a múltkorihoz képest. A dekorhomok ötletet teljesen elvetettem, szerintam ott a középen lévő mezőn teljesen jól fog mutatni a gyep.

Image from iOS (4).jpg

A jobb oldali kőröl mi a véleményetek? Nem túl masszív az úgy?
Gondolkoztam, hogy lefaragok belőle nagyjából ahogy a következő kép is illusztrálja. Az az egyetlen félelmem, hogy nemtudom miszerint kontrollálhatnám a kő törését. Attól félek nem akar majd úgy törni akogyan azt én szeretném.
Narancssűrgával illusztráltam a lecsapott részt a kőböl.

Image from iOS (4).jpg

Előre is köszönöm a véleményeket.

Üdv,
Norbi
 

Attachments

  • removed.jpg
    removed.jpg
    270.8 KB · Megtekintések: 4
Sziasztok,

Egy kicsit variáltam a layouton a múltkorihoz képest. A dekorhomok ötletet teljesen elvetettem, szerintam ott a középen lévő mezőn teljesen jól fog mutatni a gyep.

View attachment 63033

A jobb oldali kőröl mi a véleményetek? Nem túl masszív az úgy?
Gondolkoztam, hogy lefaragok belőle nagyjából ahogy a következő kép is illusztrálja. Az az egyetlen félelmem, hogy nemtudom miszerint kontrollálhatnám a kő törését. Attól félek nem akar majd úgy törni akogyan azt én szeretném.
Narancssűrgával illusztráltam a lecsapott részt a kőböl.

View attachment 63033

Előre is köszönöm a véleményeket.

Üdv,
Norbi
Szia
Már múltkor is akartam írni, csak lusta voltam :) Most viszont megteszem, mert a nem közölt javaslataim egy részét már most megfogadtad. Ezek a következők lettek volna:
- vedd ki a baloldali főkő mögötti követ és tegyél inkább a sarokba egy kisebbet, ami jobban érvényesül - pipa (bár a kis kő itt már lehetne kevésbé csúcsos és mehetne jobban a sarok felé)
- a baloldali kő elé tegyél be még követ, hogy jobban kiemelje annak távolságát - pipa
- emelj még a sarkokon, hátsó részen talajjal - félpipa, mert talán emeltél, de még kellene egy kicsit

További javaslataim:
- a jobboldali követ hozd picit beljebb a közepe felé, nem kell sokat, csak pá centit
- a baloldali hátrafelé csökkenő kis köveket cseréld valamivel nagyobbakra . Szerintem nem kell ilyen durva mélységet ábrázolni, nehéz ezt jól kivitelezni, na meg a növények el is fogják takarni őket. Jó ez a csökkenő tendencia, csak mindegyik kő lehetne arányosan nagyobb.

Van tapasztalatom bőven dragon farigcsálásával. Ide látom, hogy hasadni fog :) Valószínűleg a textúra mentén, de sajnos nem biztos hogy ott, ahol szeretnéd. Ha van mivel pótolni, akkor simán megpróbálnám. De nem ennyit, mint ahogy jelölted, hanem kevesebbet. Néhány javaslatomat szemléltetem egy .gif-ben. A kövek kicserélését nem volt türelmem megcsinálni, sorry.

Image from iOS (4).gif

Szuper lesz (y)
 
Szia
Már múltkor is akartam írni, csak lusta voltam :) Most viszont megteszem, mert a nem közölt javaslataim egy részét már most megfogadtad. Ezek a következők lettek volna:
- vedd ki a baloldali főkő mögötti követ és tegyél inkább a sarokba egy kisebbet, ami jobban érvényesül - pipa (bár a kis kő itt már lehetne kevésbé csúcsos és mehetne jobban a sarok felé)
- a baloldali kő elé tegyél be még követ, hogy jobban kiemelje annak távolságát - pipa
- emelj még a sarkokon, hátsó részen talajjal - félpipa, mert talán emeltél, de még kellene egy kicsit

További javaslataim:
- a jobboldali követ hozd picit beljebb a közepe felé, nem kell sokat, csak pá centit
- a baloldali hátrafelé csökkenő kis köveket cseréld valamivel nagyobbakra . Szerintem nem kell ilyen durva mélységet ábrázolni, nehéz ezt jól kivitelezni, na meg a növények el is fogják takarni őket. Jó ez a csökkenő tendencia, csak mindegyik kő lehetne arányosan nagyobb.

Van tapasztalatom bőven dragon farigcsálásával. Ide látom, hogy hasadni fog :) Valószínűleg a textúra mentén, de sajnos nem biztos hogy ott, ahol szeretnéd. Ha van mivel pótolni, akkor simán megpróbálnám. De nem ennyit, mint ahogy jelölted, hanem kevesebbet. Néhány javaslatomat szemléltetem egy .gif-ben. A kövek kicserélését nem volt türelmem megcsinálni, sorry.

View attachment 63035

Szuper lesz (y)

Köszönöm az ötleteidet és tanácsaid a layouttal kapcsolatban (y)
Legenda vagy, hogy szakítottál időt még az illusztrálásra is.

Az aljzat emelés nekem is a fejemben volt, azt minden képpen megteszem.

@star67 A nagy kő lefaragásában kicsit eltántorodtam. A scape közepe fele való elmozdítása határozottan jó ötlet.

Sajnos mar fogyok ki lassan a kövekből, de azért még van miből legózni. Holnap este szerintem folytatom is a variálást.

Hamarosan jelentkezem ismét.

Köszönöm mégegyszer @Jopet ;)
 
Sziasztok,

Itt egy következő verzió. Az aljzaton meg majd emelek kicsit ha veglegesek a kövek pozicioi. Powderrel meg tervezem kionteni a kovek kozt.

Betettem jobb felulre egy nagyobb követ próbaképpen. A megérzézem az, hogy így túlsàgosan vetekszik vizuàlisan a bal oldallal. Nemtudom. Vélemények? @Jopet @star67

26BBB560-9B43-4579-8B97-9C044BCEC56B.jpeg
 
Avagy maradhatna így és egy fektetett kővel egy kis szintkülömbséget tenni csak bele. És még rátöltenék egy kis aljzatot jobb fentre is.

Köszi a segítséget.

A6F1AA03-8473-4961-871D-71E0A7B80FEB.jpeg
 
Az a jobb oldali egybe vaskos így is, úgy is túl hangsúlyos. Szerintem.
Amikor még fölé is tettél, az meg végképp eltolta az arányokat.

Legózz még, ráérsz, nem hajt a tatár. Egyszer csak lesz egy katt, villanás, flash és akkor érezni fogod savazás nélkül is, hogy IGEN, most jó!
 
Az a jobb oldali egybe vaskos így is, úgy is túl hangsúlyos. Szerintem.
Amikor még fölé is tettél, az meg végképp eltolta az arányokat.

Legózz még, ráérsz, nem hajt a tatár. Egyszer csak lesz egy katt, villanás, flash és akkor érezni fogod savazás nélkül is, hogy IGEN, most jó!

Ez igaz, szerintem a két fő kővel már nem fogok varialni. De majd még próbálok finomítani rajta. Köszi @star67 (y)
 
Back
Oldal tetejére