• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Roca del Diablo 60 litros

Már tervezgetem és fejben már össze is raktam az új elképzelést.
Planária jelentés következik:
az egyedszám jelentősen lecsökkent vagy csak Én látok kevesebbet:D.Nagyon durván visszavettem az ételadagokból.Ennek folyományaként két nappal ezelőtt a legnagyobb vörös orrú pontylazacom egy kisebb garnélával a szájában úszkált fel alá :eek:a többiek meg kergették.Tegnap pedig egy planáriát csippentett ki a parvula felső szálai közül és ette azt meg jóízűen.
A helyzet az hogy már nem foglalkozom ezzel a planária kérdéssel.Annyi viszont felmerült bennem hogyan tudnám a visszarakandó növényeket majd lefertőtleníteni hogy ez a genyó ne térjen vissza,mert ugyebár a talaj új lesz ?
Akinek van tapasztalata vagy ötlete szívesen fogadom.
Szóda?
Vagy esetleg az a fendanbendandubsupsuurup.. izé nem tudom mennyire káros csak a növényekre.
 
Üdv!
Nem tudok szabadulni az új scape ötletétől.Már a mostani állapotra is ránézve az újat tervezem.
Ha minden igaz akkor a kövek kérdése is megoldódni látszik,és a kisebb kövek felé veszem az irány 5-8 cm max.
Ez a kép meg annyira megfogott hogy ez lesz a kiinduló pontom :

forest-roots-phill-doherty.jpg


Mondjuk hasonlóban gondolkodom,de szeretnék belecsempészni a képbe egy kidőlt fatörzset is ahol a gyökereken amik felfelé állnak már kinőtt a moha és a kráter helyén is utat tör az élet :)
Na erre kiväncsi leszek,hogy valositod meg?Milyen növenyekkel?Mohäkkal?
 
Na erre kiväncsi leszek,hogy valositod meg?Milyen növenyekkel?Mohäkkal?
Min írtam a fák meg vannak és ami a szép benne hogy tök így néznek ki ugyan erre hajlanak meg minden.
A növény már jó kérdés,az biztos hogy nem lesz ennyi növénytípus benne mint ebben,próbálok azért ott már ezen a téren is harmóniát teremteni,és csak olyat beültetni ami oda illik.Na majd ott kell a segítségetek mi az ami oda való és mi az ami nem.
Két növény az biztos Parvula és a nagy kedvencem az irtózatosan gyorsan terjeszkedő Monte carlo.
Folyatása majd a saját naplójában,oda egyébként beszúrtam egy másik képet is azon talán jobban látszik majd mit is akarok:
Aokigahara
 
megkezelted végül fenbendaminnal? [vagy hogy a rákba' híják]
:D FENBENDANIN 5 % a becsületes neve :)
Amúgy ez a kezelés kimaradt főleg hogy bontom szét nem sokára az akváriumot,de amit @Molroth Laci írt az birizgálja a fantáziám hogy ha csak növényeket fürdetünk meg akkor mi van ?
 
Tegnapra maradt a vízcsere a hétvégén nem volt idő rá.A szűrőt most hétvégén takarítom,kb 3 hónap után. Seachem Purigen regenerálás is lesz,hogy ne az új akvárium indításnál legyen a szűrő kipucolva.Addigra kb minden szűrőbaktérium helyrerázódik majd.Bekerül majd középső kosárba @rollreich Roland kolléga jóvoltából egy kisebb Siporax is segítve a szűrést.Illetve a héten remélem ideér a csőtisztító kefém is amivel az üvegeket meg a csövezést megpucorászom,.Bár az üvegeket simán beáztatom majd cloroxba mert olyan koszosak már sajna hogy azt nem tudnám a kefével tisztítani.A flow is lecsökkent egy kicsit szerintem már a perlon is el van dugulva rendesen,viszont csak és kizárólag zöld pontalgám van az üvegen más nincsen,és a víz is tisztának mondható.
Nyírni csak minimálisan nyírtam és kiszedtem azt az iszonyat mennyiségű legalább 20-30 tő békatutajt ami elszaporodott a vízfelszínen.Már teljesen leárnyékolták a monte carlot na meg a skim is folyamatosan beszívta.
A Blyxa Japonica nagyon megtalálta a helyét abból a három négy tőből amit grátiszba @Icepeak kolléga küldött mára már a duplája lett.
Ja igen monte carlo,iszonyatosan terjeszkedik már a parvulára hajt rá,szegény parvulán nagyon látszik hogy a JBL tápgolyók nem elég hathatós segítség a növekedéshez.Remélem majd az új talajban és táptalajban jól érzi magát.
Lehet hogy drasztikusan le kell hogy szállítsam a törpe pettyes kalászhalak és a vörös orrú pontylazac árát mert az új elrendezésben terveim szerint csak is amandák lesznek.
Úgy hogy aki fejér megyei vagy jár Fehérváron annak íme az ajánlatom :
4 db törpe pettyes kalászhal : 1000.-Ft
4 db vörös orrú pontylazac : 800.-Ft

Visszatérve a takarításra eszembe jutott hogy vízcserés kép még nem is volt,hát most lesz az is :

20140707_185249.jpg


20140707_185307.jpg
 
Üdv !
Tegnap megtörtént a szűrőtakarítás és tapasztaltam mennyire nem mindegy hogy az ember nem baszkurálja folyamatosan az akváriumot ezáltal a talajt.Ergo teljesen rendbe volt a szűrő.A Seachem Purigen a fél éves tisztítókúráját megkezdte.Illetve kipróbáltam @Lewis naplójában olvasott cloroxos ki és befolyó kezelést.A képek magukért beszélnek úgy lekapta az algát meg a koszt hogy gyári állapotúra tudtam hozni.És már csak 1 cm toltam vissza a csöveket :D
A növények megállíthatatlanul nőnek,a monte carlo helyenként már 5 cm vastag de nem vágok belőle mert így több részre tudom majd szétszedni ültetésnél.
Egy amandával kevesebb van megint a skim elintézte,de hogy hogy a fenébe azt nem tudom :(
Csináltam pár képet is íme:

20140713_164833.jpg


20140713_190737.jpg


20140713_190831.jpg


20140713_190907.jpg


20140713_190929.jpg
 
Nagyon szépek a növényeid jól néz ki az akva(y). Majd egyszer megpróbálkozok én is egy igazi gyep növénnyel csak nem tudom melyik legyen HC, Monte carlo esetleg Elantine. Nálam is így bubizik a Hydro.:)
 
Nagyon szépek a növényeid jól néz ki az akva
Köszi,remélem a következő is ilyen lesz csak nem kell majd egy évet várni rá :rolleyes::D

nem tudom melyik legyen HC, Monte carlo esetleg Elantine.
Nekem mindhárom volt sorrendben Én ezt ajánlanám :
1. egyértelmű monte carlo,iszonyat gyorsan fut és hamar lesz belőle szép üde gyep (y)(y)(y)(y)(y)
2. HC a második helyezett,ennek egy fő oka van előbb vagy utóbb felszakad sajna,amúgy még szebb is mint az MC mert kisebbek a levelei.(y)(y)(y)(y)
3. Elantine,egyszer próbálkoztam vele soha többé sajna egy hét alatt eltűnt,elmállott (y)(y)
És még egyet beraknék a sorba Parvula,ha meg van a fény és a co2 adag akkor szépen el is terjeszkedik.(y)(y)(y)(y)
Remélem a pontozás egyértelmű és hangsúlyozom ez az Én véleményem,de lesd meg @eMZé naplóját a garnisat abban tök szép a gyep Elantine-ból.
 
Pavula minire én is gondoltam csak kifelejtettem a felsorolásból. Az elantine ötletét pont @eMZé naplójábol vettem.Egyébként adok a véleményedre az akváriumaid magukért beszélnek.:)
 
de lesd meg @eMZé naplóját a garnisat abban tök szép a gyep Elantine-ból.
Sajnos csak messziről szép. Közelről már látszanak a kimaradt foltok és a kelleténél apróbb levelek. Az ok talán a kimerült táptalaj. Az MC viszont kimerült táptalajjal is elég szépen muzsikál. Én inkább az MC-t ajánlanám, azzal szinte garantált a sikerélmény:)
 
Illetve kipróbáltam @Lewis naplójában olvasott cloroxos ki és befolyó kezelést.
Lehet, én nem látok a pelenkáktól, de nem találom az említett bejegyzést. Kisegítenél? :notworthy:

A követ élőben is ennyire álcázza magát, vagy csak a fénykép csalóka? Első ránézésre nem is vettem észre, úgy beleolvadt a háttérbe. :watching:
Milyen vastagon van talajod? Én innen vagy 10 centire saccolom, de csak nem annyi, nem? :unsure:
Visszatérve a háttérre: kisváros belvárosában vajon hol és milyen néven lehet kapni ilyen tapadós háttérfóliát?
 
Lehet, én nem látok a pelenkáktól, de nem találom az említett bejegyzést. Kisegítenél?
Bandesz az első képen lehet látni,hogy ugyan olyan tiszta lett mint a tiéd amit most raktál be,előtte fotót nem készítettem nem égetem magam milyen koszos is volt :D

A követ élőben is ennyire álcázza magát, vagy csak a fénykép csalóka? Első ránézésre nem is vettem észre, úgy beleolvadt a háttérbe.
Azt meg bevonta valamilyen sötét erő akarom írni valamilyen biofilm réteg de a garnélák egész nap azokon bogarásznak.Sajna nem nagyon lehet látni benőte a gaz :p

Milyen vastagon van talajod? Én innen vagy 10 centire saccolom, de csak nem annyi, nem?
Na ez az amiről már beszéltünk nem tévedsz ha legalább 10 cm saccolsz mert kb annyi is :banghead::facepalm:

Visszatérve a háttérre: kisváros belvárosában vajon hol és milyen néven lehet kapni ilyen tapadós háttérfóliát?
No ezen az akváriumon sima auchanos fekete karton van de rohadtúl utálom mert ha befolyik mögé a víz akkor elázik.A kis akváriumra meg a baumaxban vettem fekete öntapadós fóliát amit véletlenül se ablaktisztítóval tegyél fel inkább szappanos vízzel mert attól lesz pöpec.Erre az akváriumra is majd az kerül ha már ki lesz pakolva és hozzáférek.;)
 
És hogy is tisztítottad az üvegeket? Beáztattad cloroxba, majd lecsapattad a csap alatt és visszacsaptad az akváriumra?
 
Óvatosan azért a hypoval :) A befolyóhoz szerintem nem szükséges, mindenhol elérhető a tölcsér formán a trutyi, kis csőkefével. A kifolyó kis bevágott recéi és a lezárt alja, viszont szinte lehetetlen kefével. Azért szinte, mert párszor sikerült, de nagynak éreztem a törés lehetőségét. Így azt a részt belógatom és meglögybölöm 15-20 másodpercre egy 2l-es átlátszó pet palackba átöntött sima 75Ft-os hypo-ba. (az organizmusokat leöli ez is, nem szükséges clorox, ha nincs a háztartásban) Utána ja, be egy vödör vagy nagy tál vízbe JÓ alapos átöblítés után és ha végeztem mindennel, akkor a beömlő installálása az utolsó lépés, megkoronázva a tisztítás fáradalmait... :)
 
Utoljára módosított:
Üdv!
A Seachem Purigen regenerálása lezajlott és szombaton 4 nap áztatás után vissza is került a szűrőbe.Már másnap reggel lehetett látni hogy azért nem ugyan az a látvány ha benne van és nincsen benne illetve ha már retkes akkor sem tudja azt nyújtani mint egy tiszta,na ezt jól leírtam :confused::facepalm:
A lényeg az hogy fél évente ki kell szedni aztán mehet a cloroxba ázni utána meg 4 napra a prime-os vízbe :)
A monte carlo eszetlen megnőtt már,betudható hogy most kerek 8 órában pirítok a 2x24 wattal 13 cm magasról.De még bírnia kell két hetet mert Én már nem használok ollót ebben az összeállításban.
@nebula -tól kapott stem növények elérték a vízfelszínt azokat esetleg majd visszavágom.A riccardia és Bonsai ami @Matyi -tól jött most találták meg a kedvező feltételeket és gyors növésnek indultak.
Egyszóval mint ahogy az általában lenni szokott a szétszedésre ítélt akváriumok esetében,most néz ki a legjobban :rolleyes:
 
Üdv !
Most hogy elértem a 370. napot elmondhatom hogy esténként tudok gyönyörködni a látványban.:rolleyes:
Aki eddig nem merte az üveg ki és befolyón használni a cloroxot az tegye meg bátran mert nem csak gyári állapotra hozza az üvegeket hanem sokkal később is kezd el koszolódni.;)
A köveket majd úgy kell megkeresnem bontáskor,nem sok látszik már belőlük.Jelentem a planária invázió alábbhagyott sőt mondhatni megszűnt az etetés visszafogásával és a kagylosrákok egyedszáma is jelentősen csökkent.
Így egy bő héttel a szétszedés előtt egy két képet megosztanék :

20140721_191731.jpg


20140721_193520.jpg


20140721_193544.jpg
 
Back
Oldal tetejére