• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Roca del Diablo 60 litros

Üdv!
Felteszem itt a kérdést mivel remélem elég sokan elolvassátok!
Tegnap jutott tudomásomra hogy augusztus 7. én 8.00-16:00 ig nem lesz áram a házban ahol lakunk.
No ilyen eset még nem fordult elő és a kérdéseim amik felmerültek:
- a szűrőt el kell addig vinnem valahova járatni ez logikus hogy ne pusztuljon el a bacik többsége,de mi lesz a halakkal ez idő alatt illetve a garnélákkal ?
Bírni fogják a 8 óra vízmozgás és oxigén nélkül ? Őket már nehézkesebb lenne eldeportálnom :oops:
- illetve a nagy dilemma hogy elindítsam e így az új tervet mert hát ez pont azon a héten lenne amikor még pár napos lesz csak az akvárium.Egy jobban beállt rendszerben tovább bírják az élőlények meg a növények ?
Akinek volt már hasonló tapasztalata az ossza meg kérem,főleg a kis akvárium miatt aggódom mert ott elég nagy lett mostanra a yellow darabszám és nem tudom kibírják e 8 óra oxigén nélkül.:nailbiting:
Előre is köszönöm a tanácsokat ! ;)
 
Üdv!
Felteszem itt a kérdést mivel remélem elég sokan elolvassátok!
Tegnap jutott tudomásomra hogy augusztus 7. én 8.00-16:00 ig nem lesz áram a házban ahol lakunk.
No ilyen eset még nem fordult elő és a kérdéseim amik felmerültek:
- a szűrőt el kell addig vinnem valahova járatni ez logikus hogy ne pusztuljon el a bacik többsége,de mi lesz a halakkal ez idő alatt illetve a garnélákkal ?
Bírni fogják a 8 óra vízmozgás és oxigén nélkül ? Őket már nehézkesebb lenne eldeportálnom :oops:
- illetve a nagy dilemma hogy elindítsam e így az új tervet mert hát ez pont azon a héten lenne amikor még pár napos lesz csak az akvárium.Egy jobban beállt rendszerben tovább bírják az élőlények meg a növények ?
Akinek volt már hasonló tapasztalata az ossza meg kérem,főleg a kis akvárium miatt aggódom mert ott elég nagy lett mostanra a yellow darabszám és nem tudom kibírják e 8 óra oxigén nélkül.:nailbiting:
Előre is köszönöm a tanácsokat ! ;)
Egy jobban beállt rendszerben tuti tovább bírják de abban a pár napos rendszerben még úgyse lesz semmi más élőlény csak a növények, a "gazok" meg szerintem kibírják azt a pár órát vízmozgás nélkül. Garnikat még nem tartottam, így azt nem tudom, hogy ők meddig bírnák a kis akváriumban felszínmozgatás és szűrés nélkül.
Üdv!
Felteszem itt a kérdést mivel remélem elég sokan elolvassátok!
Tegnap jutott tudomásomra hogy augusztus 7. én 8.00-16:00 ig nem lesz áram a házban ahol lakunk.
No ilyen eset még nem fordult elő és a kérdéseim amik felmerültek:
- a szűrőt el kell addig vinnem valahova járatni ez logikus hogy ne pusztuljon el a bacik többsége,de mi lesz a halakkal ez idő alatt illetve a garnélákkal ?
Bírni fogják a 8 óra vízmozgás és oxigén nélkül ? Őket már nehézkesebb lenne eldeportálnom :oops:
- illetve a nagy dilemma hogy elindítsam e így az új tervet mert hát ez pont azon a héten lenne amikor még pár napos lesz csak az akvárium.Egy jobban beállt rendszerben tovább bírják az élőlények meg a növények ?
Akinek volt már hasonló tapasztalata az ossza meg kérem,főleg a kis akvárium miatt aggódom mert ott elég nagy lett mostanra a yellow darabszám és nem tudom kibírják e 8 óra oxigén nélkül.:nailbiting:
Előre is köszönöm a tanácsokat ! ;)
 
Az élőlények egy nap után kerülnek is vissza ezért választottam olyan talajt ami ezt engedi anélkül hogy ammónia túltengés lenne.
A beállt szűrődet elfeledtem. De én akkor sem tenném őket vissza 1 nap után még. Viszont továbbra is azt mondom, hogy beállt rendszerben tovább bírják az élőlények. A talajban sincsenek még bacik. A növények is stresszelnek még.
Viszont nekem még ilyen hosszú áramszünet nem volt, 1 -2 órás áramszünet már igen, de annyi idő alatt nem történt semmi az élőlényekkel.
 
A beállt szűrődet elfeledtem. De én akkor sem tenném őket vissza 1 nap után még. Viszont továbbra is azt mondom, hogy beállt rendszerben tovább bírják az élőlények. A talajban sincsenek még bacik. A növények is stresszelnek még.
Viszont nekem még ilyen hosszú áramszünet nem volt, 1 -2 órás áramszünet már igen, de annyi idő alatt nem történt semmi az élőlényekkel.

Nekem a garnis nano anno ment majdnem egy hónapig szűrő nélkül. 8 órát lazán bírnak.

Ha eros tultelepites van akkor lehet gond egy hosszabb szunetnel

Köszi a válaszokat srácok.
Akkor erősen elgondolkodtam hogy el kell tolnom egy hetet az átalakítást és ezt az áramszünetet a jelenlegi formában vészeli át az akvárium.
Ez még is csak egy beállt akvárium,talán gond nem lehet,vagy még egy megoldás van:
- 15 literben belezsúfolva 4 vörös orrú, 4 törpe pettyes,6 amanda,ki tudja mennyi RC, 3db amano és 2 Oto mindezt hajtaná a 2041-es liberty.
Sajna ezt a kis akváriumot tudom esetlegesen mozgatni bárhová ahol áram van.De hát ennyien egy ekkora területen kérdéses hogy kibírnák e 8 órát.
Az még segíthet hogy az áram kikapcsolása előtt nyomatom a levegőztetőt ezerrel,talán több oxigén telítődik a vízben vagy ez hülyeség ?
 
A tokom ki van ezzel az aramszunettel pont most kell ennek is lennie,de mindegy is mert eldontottem akkor sem hatralok es szetszedem az akvariumot. Arrol meg fogalmam sincs hogy hova viszem a szuroket de szep mutatvany lesz az egyszer biztos [emoji16]. Remenykedem hogy senkinek nem tortenik baja,leginkabb a CRS garnelakat feltem,no meg a yellow szaporulatot. Meg azon is agyaltam hogy ha jol emlekszem lehet kapni elemes kezi ventilatort ezzel meg lehetne a vizfelszint mozgatni es valamennyi oxigent beoldani,de a szurest ez sem helyettesiti [emoji24]
 
Legvégső esetre bérelsz egy aggregátort,azt azzal meg van oldva az áramellátásod.Kicsit hangos,de erre a célra pont ez kell neked.Biztios van valami kisgépkölcsönző felétek.Ha már ennyire parázol ez az uccsó ötletem.Már egy kis teljesítményű is elég lenne:)(y)
 
Esetleg egy feltöltött szünetmentes táp.Szerintem egy (két) szűrőt elvinne egy darabig, de ezt ki lehet számolni.
 
Utoljára módosított:
Vagy felviszed a kocsiból az akkut és körbetelefonálsz, hátha van valakinek 12/220v-os átalakítója. Talán az még segíthet pár órát. Vagy átviszed a szűrőt egy rokonhoz és vödörben járatod. Ilyen esetre vettem pár kapszula Prodibio Bio Digest /1 ampulla/ baktériumkultúra elősegítő 1 ml (biodigest) most csak 390,00 Ft - Green Aqua -t, állítólag elég brutális.
Mar eldolt anyueknal fog jarni mindket szuro,az elolenyek meg ki kell hogy birjak,a GA bol megamugy is terveztem a jotalompontok levasarlasat ugy hogy megnezem ezt a baci kulturat is,koszi.[emoji6]
Meg mindenkinek aki hozzaszolt !
 
Sziasztok!
Világossá vált hogy HAC fotó már nem készül az akváriumról,ahhoz nyírnom kéne meg csinosítgatni.
De már nem fogok,majd nevezek a másikkal remélhetőleg.
A vörös orrúakat meg a törpe pettyes kalászhalakat is eladtam így már csak 6 db amanda úszkál a vízben meg remélhetőleg kettő oto.
Őket vígan be tudom majd pakolgatni a kis 15 literesbe ami már kedd óta üzemel,ez lesz a menedék amíg a víz be nem áll.
A monte carlo iszonyt 5 cm magasságban már szinte a pavulát is elnyomva terjeszkedik.
Azért megjelent a köveken az ecset alga de a növényeken nincsen.
2 napja van ennek az akváriumnak,azért még holnap egy fotót bedobok utolsó képként. :)
 
Csak most olvasom a gondodat.
Ha van a közeledben egy jól felszerelt horgászbolt, kérdezd meg, hogy elemes levegőpumpájuk van-e. Abba veszel valami normális elemet, a végére egy porlasztó (szokott járni hozzá) és legalább a legféltettebb garnéláidnak, vagy a legjobban túltelepített akváriumodnak jó lesz.
Ha jól emlékszem amikor anno vettem egyet elég erősen tolta a levegőt, úgyhogy azt sem tartom lehetetlennek, hogy el lehetne ágaztatni legalább két fele.
 
Sziasztok!
Igy a hetszazhetvenakarhanyadik napon az akvarium befejezte palyafutasat,majd megkernek egy modit rakja a megboldogult befejezett naplok koze.
Itt is szeretnem megkoszonni mindenkinek aki velemenyevel akar pozitiv akar negativ is volt segitette az akvarium alakulasat.
Fojtatasa mar az uj naplomban [emoji6]
 
Ide is beírom csak a pontosítás kedvéért az idei 2014-es IAPLC első nevezésemen
1279. helyen végzett az akvárium ezzel a "trágya" képpel :

DSCF4225.....jpg


Köszönöm fórumon lévő minden akvakertésznek hogy tanácsaival,ötleteivel negatív és pozitív kritikáival ennyit el tudtam érni 1 év alatt úgy hogy előtte mély homály övezte az akvakertészetről alkotott fogalmamat (y)
Ja és még egy,javítson ki valaki ha tévednék de szerintem az enyém a legtöbször átalakított akvárium egy év alatt címe a fórumon :facepalm::D
 
Back
Oldal tetejére