• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Red Moor Tetrárium

WolfSK

Főkertész
Az akvárium és technika harmadik reinkarnációja lesz ez.
-GA Optiwhite 120x45x45 üveg
-EHEIM 2080 Prof3 1200XL szűrés + 2x4kg Matrix szűrőtöltet + Seachem Purigen
-GA CO2 szett 5kg
-AquaMedic 1000 reactor
-2xTwinstar 600SP LED világítás
-ADA Vuppa 2 skimer
-GA RO 380L
-AquaNova Dózispumpa
-27L Tropica soil
-Tropica Specialized táp

Növényeket mentettem át az előzőből és jöttek újak is: montecarlo, rotala indica, rotala vietnam hra, rotala wallichii, vesicularia creeping moss, pogostemon helferi, bucephalandra, marsilea hirsuta, utricularia graminifolia.
Egy nagy és egy kis darab redmoor fa is belekerült, és pár szép darab bazalt kő. Hardscapeileg visszatértem a három oldalról mutatós(abb) verzióhoz. Az utriculariába szerelmes lettem, ezt mindenképp akartam, bár száraz indítás nélkül nem fűzök hozzá nagy reményeket...
A tápozást automatizáltam az előző scapehez képest, bár csak Tropica specialized és Excel megy.

Az indítás szeptember 24.-én volt.
IMG_5803.jpegIMG_5801.jpegIMG_5804.jpeg
 
Pár hét alatt nyilvánvaló volt, hogy az utricularia más level mint én vagyok :) Minden megindult szépen, de az kikopott fokozatosan.
IMG_5812.jpeg
Úgy döntöttem, marsilea gyepet csinálok, azt nem kell olyan sűrűn nyírni.
IMG_5839.jpegIMG_5840.jpeg
Tényleg az élőlényekről még nem is írtam :) Neon, vörös neon, zöld neon, fekete neon, három razbóra espei, 15 oto, Amano és blue dream garnélák az élőlények. Meg sajnos újra hólyag csigák, akik miatt részben bontottam az előző scapet, de valahogy átjutottak és elkezdtek szaporodni a kis mocskok :)
 
A marsilea hirsuta szépen elindult. Később kiderült, hogy több hátránya van mint előnye ilyen nagy mennyiségben. Annyira agresszív lett, hogy alig bírtam irtani. Közben a zöld por és pont alga is megjelent, ami a marsilea levelein is nagy mértékben látszódott. A kisebb novényeket teljesen benőtte és elnyomta -pogostemon helferit főleg.
IMG_5869.jpegIMG_0030.jpeg
A zöld por a fán és a köveken eleinte tetszett, olyan szép természetes hatása volt. Viszont mostanára annyira megvastagodott, hogy az Excelt kivettem az adagolóból és kézzel használom fecskendővel az alga irtására a napi adagot.
A másik dolog ami nagyon zavart, hogy nem volt olyan szép élénk szine semminek... Az előző verzióknál már elejétől minden szép élénk volt, de most ezek valahogy nem az igaziak.
A moha is szépen növöget, de barnás inkább mint zöld. A tápozásra gondolok, mégis inkább GA vagy ADA vonalon kellett volna indulnom?
 
És akkor most jutottam el időben az aktuális álláshoz. A hétvégén változattam egy kicsit a dolgokon. A marsiela gyepet leredukálta, egyelőre kb a harmada maradt meg. Hemianthus callitrichoides lett a következő "áldozat", ezzel próbálok gyepet varázsolni. A montecarlo jól ment, ez hasonló csak jóval kisebb levelekkel. Meglátjuk. Valamint még próbálkozom
Hygrophila pinnatifidával, Limnophila sp. Vietnam minivel, Rotala macrandrával is :) A tápozáson is gondolkodtam mi legyen, teszek még egy próbát az ADA rendszerrel is. Az adagoló is meg van hozzá, így most napi 9-9-9ml megy belőlük. Szorítsatok, hogy ne fonál tenger legyen a vége mint két éve :)
Majd elfelejtettem. ADA Clear Watert is rendeltem. Hát én még ilyet nem tapasztaltam eddig. 20 perc alatt, olyan mintha eltűnne a víz az akvából. Mondjuk nem tudom milyen sűrűn lehet használni, mert ha jelentősen alul van adagolva is a garnélák elkezdenek száguldozni pár percig... Van ezzel valakinek tapasztalata? Hetente-kéthetente ha rakok bele, csak nem lesz bajuk.
Most így nézünk ki:
IMG_0054.jpegIMG_0055.jpegIMG_0050.jpeg
 
A marsielat teljesen elengedtem. Amilyen jól mutatott az előző scapeban mint pici folt, itt teljesen elrontotta a képet. Mindent fel akart zabálni, ráadásul algásodott is. Nyírás után csúnyán megfeketedett és ilyen nagy méretben nagyon zavart. Meglátom sikerül-e a hemianthus gyep. Az ADA tápozás egyelőre jól működik. Ami nagyon tetszik, hogy sokkal tisztább a víz mint a tropica vagy GA tápozás használatakor volt. Még a heti vízcserekor is kristálytiszta az akva. És jönnek a sötétebb színek is lassan :)
IMG_0202.jpegIMG_0205.jpeg
 
Újabb egy hónap után milyen változások voltak?
Az ADA clear watert végül milyen gyakran használod?
A gyep már tökély lett vagy megint módosítottál rajta?
A faágakra még mindig nem került semmi? Így is akarod hagyni?
 
Újabb egy hónap után milyen változások voltak?
Az ADA clear watert végül milyen gyakran használod?
A gyep már tökély lett vagy megint módosítottál rajta?
A faágakra még mindig nem került semmi? Így is akarod hagyni?
Köszi az érdeklődést, már épp akartam írni az alakulást. :)
Szóval minden fejlődik ahogyan kell, clear watert nem adagolom csak nagyon ritkán, mivel szerencsére egyáltalán nincs rá szükség. A gyep sokkal lassabban áll össze mint mondjuk az MC vagy parvula, de ez volt a cél, ne legyen fontos kéthetente nyírni. Szóval minden szépen fejlődik, ami kicsit aggaszt az a majdnem minden növényen megtalálható finom mohaszerű zöld alga. Nem tudom mitől lehet, csak közelről látszik, de szinte mindent ellep. A követ és ágakat tudom fecskendővel kezelni (Excel), azon nem látni, de mondjuk a Rotala Hra-n kívül minden növényen van több kevesebb...
Két hete:
IMG_0248.jpeg
Tegnap kis karbantartás után:
IMG_0313.jpeg
Alga:
IMG_0314.jpeg
Ajjajj, ebből baj lesz :) :
IMG_0316.jpeg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére