• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 2021-2022 Project UG

WolfSK

Főkertész
Az új akváriumot már mondhatom, hogy szokás szerint szeptemberben kezdtem meg. A hardware maradt a régiben:
-GA Optiwhite 120x45x45 üveg
-EHEIM 2080 Prof3 1200XL szűrés + 2x4kg Matrix szűrőtöltet + Seachem Purigen
-GA CO2 szett 5kg
-AquaMedic 1000 reactor
-2xTwinstar 600SP LED világítás
-Twinstar M9
-ADA Vuppa 2 skimer
-GA RO 380L
-AquaNova Dózispumpa
-Most elejétől ADA ökoszisztémát szerettem volna kipróbálni, ezért ADA Power Sand Anvance M, ADA Aqua Soil Amazonia Ver2. és ADA LaPlata Sand képezi az aljzatot.
-Tápozás is ADA természetesen 10-10ml+5ml Excel

Szerettem volna egy brazil stílust belevinni, homok előtérrel, ösvénnyel. Most már tudom, hogy ez köves elválasztás nélkül kivitelezhetetlen, majd legközelebb...
Mindenképpen szerettem volna Utriculariat bele, mivel ezt még nem sikerül ezek előtt sikeresen nevelnem. Az ADA segítségével ez most úgy néz ki összejött :)
Ami még hihetetlen számomra, hogy az összes eddigi próbálkozásomtól eltérően, ebben az akváriumban még semmilyen algával nem találkoztam az eltelt majd 4 hónap alatt. KOPP-KOPP,
de ha hiszitek ha nem, a kövek még kezdettől nem voltak tisztítva, az üveg nem volt kaparva, csak a heti vízcseréknél szivaccsal áttörlöm. Minden növény szép és egészséges, még az extra igényes UG is, ami eddig mindig kiveszett nálam.

A teljes növény felhozatal a következő:
-Hydrocotyle tripartita sp. Japan
-Pogostemon helferi
-Rotala rotundifolia
-Utricularia graminifolia
-Hygrophila pinnatifida
-Rotala "Vietnam H'ra"
-Rotala wallichii
-Rotala sp. Green
-Eleocharis sp. Mini
-Didiplis diandra
-Limnophila sp. Vietnam mini

Élőlények:
-Otocinclus
-Hengeli razbóra
-Amano garnéla
-Red Sakura


IMG_1750.jpeg
IMG_1753.jpegIMG_1897.jpegIMG_2001.jpegIMG_2217.jpeg
 
Nagyon patika az egész akvárium, az UG gyep is kicsattan! Az alga (hiánya) miatt irigyellek, engem mindig megtalál a zöld por, a kövek sikálása nem valami nagy élvezet.
A hátsó kövek kár, hogy eltűntek a bózotosban, az ösvényért viszont szerintem se kár, ebben a formában nem ad hozzá a látványhoz.
Követni fogom az akvárium fejlődését, eddig jó úton halad a történet 👍
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére