• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Olyan kérdésem lenne, hogy másnál is jelentkezett az a probléma, hogy a moonled villog? (4*24w) A kábel nagyon nehezen marad csak a helyén (alig érek hozzá, és máris kijön), ha egy kicsit is elmozdul, akkor a ledek villognak. Fél év alatt kettőt kellett már cserélnem, a 3. is kiégett, és a 4. is döglődik. A fénycső részével semmi gond (mármint az armatúrára jellemző villogáson kívül) de az éjszakai fény így élvezhetetlen.

Itt nem próbáltad megfordítani a konnektorban a dugaljt?
 
Itt nem próbáltad megfordítani a konnektorban a dugaljt?

Nem, mert itt elég egyértelmű (szerintem) hogy a lámpánál lévő csatlakozóval van baj, mert alig marad a helyén. Néha sikerül úgy bedugnom, hogy nem villog, ez kb addig tart, amíg valami miatt meg nem mozdítom egy kicsit a zsinórt, és akkor újra kezdi :(
 
Nem, mert itt elég egyértelmű (szerintem) hogy a lámpánál lévő csatlakozóval van baj, mert alig marad a helyén. Néha sikerül úgy bedugnom, hogy nem villog, ez kb addig tart, amíg valami miatt meg nem mozdítom egy kicsit a zsinórt, és akkor újra kezdi :(

@inadsz szerintem az armatúra villogásra gondolt itt. Villásdugó megfordítása, vagy ha van akkor az időzítő megfordítása a dugaljban és nem fog villogni.

A ledek esetében a csatlakozót nem lehet kicsit összenyomni, ne csússzon ki magától?
 
Hello
Jelenleg egy T5 2*24 w-os lámpát használok,hogy tudnék némileg több fényt varázsolni anélkül hogy új nagyobb lámpát vegyek ? a gyári csövek vannak benne ! Esetleg ha csövet cserélek az ér valamit ? ha igen akkor milyenre ? Vagy esetleg valami kisegítő világítás ?
 
Hello
Jelenleg egy T5 2*24 w-os lámpát használok,hogy tudnék némileg több fényt varázsolni anélkül hogy új nagyobb lámpát vegyek ? a gyári csövek vannak benne ! Esetleg ha csövet cserélek az ér valamit ? ha igen akkor milyenre ? Vagy esetleg valami kisegítő világítás ?
Osram csövezést! Én most vettem egy 4x24eset biztosan Osram csövet veszek bele ha elérkezik az idő a cserére
 
Osram csövezést! Én most vettem egy 4x24eset biztosan Osram csövet veszek bele ha elérkezik az idő a cserére

Azért az osram csöveknél van jobb is. A GA-ban is kapható többféle, ami jobb, mint az osram. Nekem most az van, de nem vagyok vele elégedett. Lehet a következő cserénél Megpróbálok valami mást.
 
Azért az osram csöveknél van jobb is. A GA-ban is kapható többféle, ami jobb, mint az osram. Nekem most az van, de nem vagyok vele elégedett. Lehet a következő cserénél Megpróbálok valami mást.

Mire gondolsz? :) Giesemann?
 
Osram Sylvania ez a kettő ami jóféle.. én fele fele arányban gondoltam.. csak nem írtam le fentebb:oops::oops::oops:
A Sylvaniatól rendesen pirosodnak a növények, bár eddig leginkább wabikusak fölé használtam :)
 
Tényleg srácok. Most állok csőcsere előtt a Q 2x24-hez. Az emlegetett cső márkák között elég jelentős az árkülönbség. A Giesemann annyival jobb is, mint pl a Sylvania 865 T5 HO amennyivel többe kerül?
 
Akkor lehet hogy kicserélem a csöveket,eleve még a gyári növényes rózsaszín van hátul benne :)
De akkor máris itt a köv. kérdés :) Mire ?
Sylvania csőből is van 2000-ért meg 4500-ért is ebbe a méretbe 4 Ill. ott van a már említett Giesemann 5000 környékén ! Megéri a 4-5000-es venni ? Ha tényleg annyival hatásosabb akkor az az évi 4-5000 nem oszt nem szoroz !
 
Szerintem. 2x24-be jó a sima cső is. Nekem pl GE van benne. Ha piros növény, meg fényágyú kell, akkor érdemes beruházni ati, giesenmann, ada, vagy valami hasonló pilácsra, amiben pl van rendes refi is. Ebbe a lámpába a 5000Ft-os fénycső az az ágyúval verébre kategória. Ha évente cserélsz csöveket, akkor két év alatt ráktöd az egész lámpa árát. :D

Ami járható út, az az olcsó fénycső, de fél évente cserélve.
 
Azt hiszem azért a többség aksia felett nem ada , ati vagy Giesemann lóg, értem amit mondasz,de akkor szerinted semmi értelme beletenni az 5000-es csövet mert semmivel se lesz hatásosabb mint az 1000 ft-os ossram ?
 
Szerintem. 2x24-be jó a sima cső is. Nekem pl GE van benne. Ha piros növény, meg fényágyú kell, akkor érdemes beruházni ati, giesenmann, ada, vagy valami hasonló pilácsra, amiben pl van rendes refi is. Ebbe a lámpába a 5000Ft-os fénycső az az ágyúval verébre kategória. Ha évente cserélsz csöveket, akkor két év alatt ráktöd az egész lámpa árát. :D

Ami járható út, az az olcsó fénycső, de fél évente cserélve.
Ez az :) úgy emberileg mint sportszakmailag. Köszi, én megerősítést nyertem.
 
Azt hiszem azért a többség aksia felett nem ada , ati vagy Giesemann lóg, értem amit mondasz,de akkor szerinted semmi értelme beletenni az 5000-es csövet mert semmivel se lesz hatásosabb mint az 1000 ft-os ossram ?
Nem tudom, mert nem használtam még. Nyilván jobbak ezek a csövek, mint a mezei GE, vagy osram. De messze nem tudnak ezzel az előtéttel, meg armatúrával olyan teljesítményt leadni, mint a fent említett profi cuccban.
Trabantba is lehet V-powert tankolni, érezhetően jobban fog viselkedni a motorja, de nem fog belőle versenyautót varázsolni, és erre fel merném tenni a magyar államháztartási hiányt. :D

Vagy úgy is fogalmazhatnék, hogy az 5000-es cső nem lesz 5-ször jobb az 1000-es csőnél. ;)
 
Szerintem. 2x24-be jó a sima cső is. Nekem pl GE van benne. Ha piros növény, meg fényágyú kell, akkor érdemes beruházni ati, giesenmann, ada, vagy valami hasonló pilácsra, amiben pl van rendes refi is. Ebbe a lámpába a 5000Ft-os fénycső az az ágyúval verébre kategória. Ha évente cserélsz csöveket, akkor két év alatt ráktöd az egész lámpa árát. :D

Ami járható út, az az olcsó fénycső, de fél évente cserélve.

Tamogatom ;)

Raadasul mintha a quad hamarabb is megenne a csoveket. Hamarabb feketedik
 
anno ti is ajánlottátok a csöveket mikor vettem a lámpát,gondoltam azért kérdezem meg hogy tényleg van e értelme a gyárit lecserélni benne :)
 
Back
Oldal tetejére