• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pseudomugil furcatus – Villásfarkú kalászhal

Én is elolvastam egy jó részét, még hátul a betegségekbe akarok belemélyedni...fantörpikus. Nagyon szépen köszönöm, most is tanultam sok mindent. Elég színes,átlátható, olvasmányos..kösz
 
Sajnos a furcatak még mindig néha kiugranak, de már tudom az okát! Vagyis félig meddig.
Amikor a világítás kikapcsol, akkor nagyon megijednek, és össze vissza cikáznak, meg 1-1 ki is ugrik a vízből. Ha nincs szerencséje, akkor a szőnyegen landol :(

Azt nem tudom, hogy a fény, vagy az a kis kattanó hang a ludas, ami a vezérlőből jön, mert ugye a kettő 1 egyidejűleg van. Majd kipróbálom, hogy az áramból húzom ki a lámpát, kikapcsolás előtt, és akkor meglesz a válasz.
 
Ha marad egy kis fény nekik leoltás után akkor az lehet az ok. Nekünk hasonló szitu volt a boltban amíg nem takartuk el a halas fal LEDjeit. Odasorakoztak a sarokhoz es egymás után repültek ki. Eltakartuk a világítást azóta nincs gond. Kattanás nem lehet probléma.
 
Sajnos a furcatak még mindig néha kiugranak, de már tudom az okát! Vagyis félig meddig.
Amikor a világítás kikapcsol, akkor nagyon megijednek, és össze vissza cikáznak, meg 1-1 ki is ugrik a vízből. Ha nincs szerencséje, akkor a szőnyegen landol :(

Azt nem tudom, hogy a fény, vagy az a kis kattanó hang a ludas, ami a vezérlőből jön, mert ugye a kettő 1 egyidejűleg van. Majd kipróbálom, hogy az áramból húzom ki a lámpát, kikapcsolás előtt, és akkor meglesz a válasz.
Én is a fényre szavazok. Próbálj valami holdfény ledet (moon led) barkácsolni az aki fölé, kapcsoljon be, mielőtt a lámpád lekapcsol.
 
Mekkorára nőnek ezek a halok?
Az első hozzászólásban 6-7 cm-t olvasok. A kereskedésben meg agy kb 3-4 cm-re mondta azt az eladó, hogy az a kifejlett példány. Az épp a fele! Ki mit tud erre mondani?
 
Hát,én párszor figyeltem Balázs iwagumi akijában őket..ha 7 centisek nem is,de 3-4 cm-nél biztos nagyobbak voltak! ;)
 
Sajnos be kell jelentenem ,hogy az utolsó példányom is öngyilkos lett :( Nem értem pedig én mindent megtettem. Éjszakai fény volt bőven :( Annyira tetszik ez a hal ,de így nem lehet tartani ha folyamatosan kinyifan ... nem kifizetődő..
 
Sajnos be kell jelentenem ,hogy az utolsó példányom is öngyilkos lett :( Nem értem pedig én mindent megtettem. Éjszakai fény volt bőven :( Annyira tetszik ez a hal ,de így nem lehet tartani ha folyamatosan kinyifan ... nem kifizetődő..
Nem mindegy, hogy milyen szögből érkezik az éjszakai fény. Illetve sötétben nagyon félősek és minden mozgástól becsinálnak.
 
Fagyi artemianak és élő tubinak nagy sikere van,ha etetem őket,bár elvileg az élő tubi nekik kifejezetten nem jó,ha jól informálódtam!
 
Back
Oldal tetejére