• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pseudomugil furcatus – Villásfarkú kalászhal

Szerintem azt nem nagyon látni hogy ikrás, mivel folyamatosan rakják az ikrákat. Inkább az a feltűnő, hogy a hím nagyon erősen kergeti a nőstényt és közösen bebújnak a növények közé.
 
Sziasztok!

Szeretnék ilyen halakat, de vannak Sakura garnélák is az akváriumban, kicsik is! Jelentenek -e veszélyt a garnikra főleg ha szeretném hogy szaporodjanak is.

Köszi


BENI
 
A kicsi sakurát minden hal eleségnek tekinti.... Ha van elég búvóhely a kis sakurák majd szépen elbújnak, amíg akkorák nem lesznek, hogy ne tekintsék őket desszertnek.
 
Sziasztok!

Szeretnék ilyen halakat, de vannak Sakura garnélák is az akváriumban, kicsik is! Jelentenek -e veszélyt a garnikra főleg ha szeretném hogy szaporodjanak is.

Köszi


BENI
Nálam az RC-k szépen szaporodtak mellettük, de ahogy Nigro papa is írta, legyen gazdagon búvóhely, sok moha vagy parvula mező!
Nagy akvárium kell a furcata-nak, szerintem 150l alatt ne gondolkozz rajta.
 
Találkoztatok már olyan "betegséggel", hogy a furcata háta kicsit meghajlik felfelé a feje nem egyenesen áll, hanem az is felfelé, belassul, furán úszik és pár nap alatt elpusztul.
Júniusban is elhullott egy furcatám így, meg a napokban is.
Szerintetek mi lehet?
 
Találkoztatok már olyan "betegséggel", hogy a furcata háta kicsit meghajlik felfelé a feje nem egyenesen áll, hanem az is felfelé, belassul, furán úszik és pár nap alatt elpusztul.
Júniusban is elhullott egy furcatám így, meg a napokban is.
Szerintetek mi lehet?

Szia!

Nálam is már többször előfordult, de sajnos még nem sikerült rájönnöm, mi lehet az oka.
 
Találkoztatok már olyan "betegséggel", hogy a furcata háta kicsit meghajlik felfelé a feje nem egyenesen áll, hanem az is felfelé, belassul, furán úszik és pár nap alatt elpusztul.
Júniusban is elhullott egy furcatám így, meg a napokban is.
Szerintetek mi lehet?
Csapvizet használsz?
 
Az érdekes benne az, hogy most pl egy nőstény a halálán volt már, aztán hirtelen pár nap alatt meggyógyult :)
Most már a feje is rendesen visszaállt és boldogan uszikál a többiekkel.

Csapvizet használsz?

Igen, csapvizet. Egy napig áll.
 
Valami csak nem stimmel ezekkel. Szépen egyesével hullanak ... valamelyik csak simán lefogy ... nem eszik és elpusztul.
De a kolibriknek meg a Pseudomugil gertrudae-nek semmi baja :(
 
A gerincoszlop torzulása halTBC-re utal. A lefogyás is, bár önmagában még nem feltétlenül gyanús. Nekem például egy eleve csoffadt wernerim kezdett el szépen elfogyni, rendes etetés mellett. Átálltam napi 2x kisebb adag kajára, és visszahízott.
 
Sziasztok!
Ma bővült az állomány 8 ilyen kis virgonc Furcataval. Elsőre nagyon tetszenek, egyáltalán nem visszahúzódóak és nem ijedősek, pedig 16 neon és 8 vörös karcsú díszmárna társaságába kerültek. Minden apró úszó dologra azonnal rámozdulnak, hátha ehető. Valóban főleg a víz felszín közelében tartózkodnak, és nagyon elevenek.

Azt olvastam róluk, hogy eléggé kiugrálósak és mivel nyitott akváriumom van készítettem kék LED-ekből egy kis éjszakai világítást.

Az lenne a kérdésem, hogy ez mehet egész éjszaka, vagy azért maradjon pár óra teljes sötétség?
A fenti halakon kívül van még 6 Oto, 5 Amano és jó pár Red Cherry az akiban.
 
Sziasztok!
Ma bővült az állomány 8 ilyen kis virgonc Furcataval. Elsőre nagyon tetszenek, egyáltalán nem visszahúzódóak és nem ijedősek, pedig 16 neon és 8 vörös karcsú díszmárna társaságába kerültek. Minden apró úszó dologra azonnal rámozdulnak, hátha ehető. Valóban főleg a víz felszín közelében tartózkodnak, és nagyon elevenek.

Azt olvastam róluk, hogy eléggé kiugrálósak és mivel nyitott akváriumom van készítettem kék LED-ekből egy kis éjszakai világítást.

Az lenne a kérdésem, hogy ez mehet egész éjszaka, vagy azért maradjon pár óra teljes sötétség?
A fenti halakon kívül van még 6 Oto, 5 Amano és jó pár Red Cherry az akiban.

Lehetnek teljes sötétben, a lényeg, hogy ne hirtelen legyen korom sötét, hanem legyen némi átmenet, mert ha hirtelen lesz sötét, akkor megijednek és ugranak/ugorhatnak.
 
Lehetnek teljes sötétben, a lényeg, hogy ne hirtelen legyen korom sötét, hanem legyen némi átmenet, mert ha hirtelen lesz sötét, akkor megijednek és ugranak/ugorhatnak.

Vezérelt lámpa általi 20 perces "naplemente" is elég?
 
Vezérelt lámpa általi 20 perces "naplemente" is elég?
Szerintem simán. Én anno úgy oldottam meg, hogy az akkor meglévő garnélás nanom az a nagy (khm...54 liter... :p) aki közelében olt és annak kb fél órával később kapcsolt le a 13W-os lámpája. Így nem mentek át kamikaze-ba. :p
 
Szerintem simán. Én anno úgy oldottam meg, hogy az akkor meglévő garnélás nanom az a nagy (khm...54 liter... :p) aki közelében olt és annak kb fél órával később kapcsolt le a 13W-os lámpája. Így nem mentek át kamikaze-ba. :p
Köszi a választ!. Igazából a fordítottja lett volna a kérdésem, csak lehet, rosszul tettem fel.
Okoz-e gondot (akár növényeknél, akár halaknál), ha az éjszakai fény (DIY moon LED) megy egész éjszaka?
 
Köszi a választ!. Igazából a fordítottja lett volna a kérdésem, csak lehet, rosszul tettem fel.
Okoz-e gondot (akár növényeknél, akár halaknál), ha az éjszakai fény (DIY moon LED) megy egész éjszaka?
Hamarabb kiég a moon led, de ezen kívül más nem lehet. :)
 
Sziasztok! Mennyire szaporák ezek a halak? Nagyon tetszenek, de nem szeretnék olyan halt aminél be kell avatkozni a szaporulatba.
 
Sziasztok!
Kíváncsiságból vettem egy párat próbából ezekből kis "ördögökből" (tudom hogy raj halak), de a hím olyan kis agresszív, minden nála kisebb halat bezavar a sűrű háttér növényzetbe. A Galaxy-kat csak pár mp. látni, mert egyből bezavarja őket a bozótba a kis dög, pedig még csak 2.5 cm-es. Tapasztaltatok ilyet?
 
Ilyenkor általában segít, ha kap maga mellé még fajtársat, mert azokra irányul az "agresszió". A hímek lefoglaják egymást stb...
 
Back
Oldal tetejére