• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pseudomugil furcatus – Villásfarkú kalászhal

Nigro

Alapító
Admin
Ez a csodás villásfarkú kalászhal méltatlanul van háttérbe szorulva. Pedig látványa egy növényes akváriumban lenyűgöző.Őshazáját tekintve ez a szépség Pápua Új- Guineából származik. Ezen belül is a dzsungelek sebes folyású kis patakjaiból. Igen barátságosak, más halakkal nem agresszívak. Kiválóan tarthatók társas akváriumban.


Pseudomugilfurcatus1.jpg

http://www.aquascapingworld.com/forum/f ... -eyes.html

A hímek igen díszesek. A csapat nagy részét jó, ha ők teszik ki. A test középső vonalán egy kékes árnyalat fut végig, míg az úszók végei harsány sárgák. 6-7 cm-es nagysága lehetővé teszi hogy 60-70 literben már egy szép csapatot tartsunk. De igazán mutatós 180-200 literben egy nagyobb 30-40 fős csapat lehet. Igazán érdekes ahogy a mellúszóját tartja és szinte repkedve csapdos vele. Az embernek kicsit olyan az érzése, mintha víz alatti pillangók lennének.

Pseudomugilfurcatus3.jpg

http://www.aquascapingworld.com/forum/f ... -eyes.html

A vízparaméterekre nem különösebben igényes.

Ph: 6-8

Hőfok: 24-27 C

Vízkeménység: 5-12

Nem igazán válogatós. Szinte mindent elfogyaszt.

Szaporítása sem bonyolult. A nőstények 5-10 ikrát tesznek le egyszerre. Ezeket általában a növények leveleire, vagy az aljzatra. Érdemes ezeket ilyenkor áthelyezni egy másik akváriumba. 7-10 nap múlva az ikrák kikelnek. A kicsiket indítóeleséggel (pl. frissen keltetett sórákkal) etessük. Igen gyorsan nőnek.
Az eredeti élőhelyükön szintén a növényekkel dúsan benőtt területeken tanyáznak, ezért a növényes akvárium a legkedvezőbb élettér nekik. Mindenkinek javaslom, hogyha valamelyik kereskedésben összefut velük és el tudja helyezni, érdemes lecsapni rájuk. Sajnos időnként hosszú időre eltűnik a kereskedések kínálatából.

Pseudomugilfurcatus2-1.jpg

http://www.aquascapingworld.com/forum/f ... -eyes.html
 
Atti!
Nem tennél be egy képet a Pseudomugil Tennelus-ról ? :oops:
Eszméletlen milyen temperamentumos halacskák és ugye ,ugyan ez a család.... :
 
Persze! Nem is olyan rég beszélgettünk is róla ;)

Pseudomugil tenellus:

P_tenellus_DW.jpg


P_tenellus_GS.jpg


Te láttad élőben. Így néz ki? :D

Jah és itt egy egész jó oldal a Pseudomugil-ok családjáról. Van még pár gyöngyszem ;)
 
Üdv.

Pár hónapja van egy kis csapat (6) ezekből a halakból.
Eleinte semmi gond nem volt, de amióta felnőttek napi szinten találok "törött" red cherryket az akváriumban.
Bizonyíték nincs mert még nem láttam tényleges támadást.

Sera tesztcsík szerint a víz rendben van a másik két akváriummban (1 cory+1 betta+red cherryk) (9 boraras brigitte + red cherryk) rendben van minden kb 2 éve.
Néha igen buzgón túrják át a növenyeket mintha keresnének valamit máskor egyértelmű popondetta/red cherry találkozásnál semmi nem történik.

Lehetséges, hogy a popondetták megcsípik a garnélákat és azok elpusztulnak ?

A maradék garnéla az amano és a legyező teljesen jól van.

Ha valakinek van tapasztalata ilyen téren örülnék ha megosztaná.
 
A buzgó növénytúrás ikrázás. De sajna komoly ikrafalók. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sajna az elmult hetekben már 2 halam is kiugrott... :(
Azt látom, hogy a CO2 szintre érzékenyek, de van ezen kívül valami tapasztalatotok, ami miatt nem tetszet nekik bent? Én a nagy melegre gondolok, (nincs hűtés az aki felett) talán ezért ugranak ki. :(
 
Sajna az elmult hetekben már 2 halam is kiugrott... :(
Azt látom, hogy a CO2 szintre érzékenyek, de van ezen kívül valami tapasztalatotok, ami miatt nem tetszet nekik bent? Én a nagy melegre gondolok, (nincs hűtés az aki felett) talán ezért ugranak ki. :(

Nem igazán van problémájuk a magas CO2-vel. Viszont ha lámpaoltás után marad egy kis fény az aki mellett, akkor arra odasereglenek és kiugrálnak.
 
Nap végére általában feljönnek pipázni, ezért gondoltam, hogy sok a Co2 nekik.

Mindig van egy kis fény az aki mellett éjjel, akkor azt kilövöm. Köszi!
 
Nap végére általában feljönnek pipázni, ezért gondoltam, hogy sok a Co2 nekik.

Mindig van egy kis fény az aki mellett éjjel, akkor azt kilövöm. Köszi!

Mindenképp a fény a ludas. A CO2 azért ne legyen több, mint ami kell.
 
Kaptak a halak kétszer élő vízibolhát.
A felét kiköpték (egy részük túlélte) azóta nem piszkálják a garnélákat és egy lemészarolt garnéla sem volt.
Előfordulhat, hogy a Popondeták kiélték a tini korszakukat és rájöttek, hogy kár arra vadászni amit nem bírnak megenni?
Nálam 31-32 fokos vizet simán jó étvággyal túlélték.
Talán az akasztós szűrő segített (bár tudom, hogy sokan nem szeretik, de nekem bevált.)
 
Ezek a halak is olyan jó húzóhalak, mint a furcata-k, vagy ezek félősebbek?

Popondichthys furcatus = Popondetta furcata = Pseudomugil furcatus :) Nagyon jó halak! Gyönyörűek, élénkek, egész nap meg sem állnak és még a garnikat sem piszkálják nálam.
 
pfff Köszönöm
Valószínű az tévesztett meg, hogy a fenti képeken a halak színei azért eltérnek a webshopban látottakétól...
 
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata arról, hogy mennyire nehéz szaporodásra bírni?
Nagyon tetszenek de egy szép csapat beszerzése azért elég tetemes költség :(
 
Back
Oldal tetejére