• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pseudomugil furcatus – Villásfarkú kalászhal

Hát nem tudom nektek milyen finnyás halaitok vannak, mert az enyémek mindent úgy esznek mintha soha nem ettek volna. Fagyasztottból is minden fajtát.
 
Hát nem tudom nektek milyen finnyás halaitok vannak, mert az enyémek mindent úgy esznek mintha soha nem ettek volna. Fagyasztottból is minden fajtát.

Ha elmegyek az akvárium előtt ott tobzódnak a sarokba fennt egyből, lemezest nálam is úgy eszik mintha soha nem ettek volna. Ilyen mixes fagyasztottam volt, azokat meg csak úgy megpiszkálták ettek belőle, amint lesüllyed már rá se néznek.
 
Nekem egy 10-es csapat úszkál jelenleg az akiban (sajnos volt nálam is ugrálás, amíg egy ledes "Hold" világítás nem került beüzemelésre), megeszik a száraz és a fagyasztott kaját is, olyanok mint az éhenkórászok, állandóan ennének szerintem:) Ha beszórom nekik a kaját, "forr" az akvárium:D
Szerintetek milyen más típusú halacsokat lehetne melléjük ereszteni még? Sokszor úgy érzem, hogy még egy kisebb (8-10db) csapat elférne mellettük. Gondolkoztam más kalászhalakban is, de ez nem tudom mennyire jó ötlet...?
 
Szerintetek milyen más típusú halacsokat lehetne melléjük ereszteni még?
Nálam vegyesen voltak, de nem volt jó ötlet. A fürge mozgásukkal teljesen szétverték a másik csapat mozgását. Legalábbis nekem nem tetszett.
 
Még jó, hogy nem olvastam el a halak megvásárlása előtt ezt a topicot, biztos elbátortalanodtam volna. :( Így viszont boldog tudatlanságban lettem egy 15 fős csapat tulajdonosa.:( Érdekes, de nálam egyáltalán nem próbálnak meg kiugrálni, sose volt még ilyen gond velük. Kaja tekintetében nem válogatnak, valóságos miniatűr cápák. Eléggé izgága természetük van az biztos. Általában az áramlattal szemben a felszín közelében tepernek ezerrel, jópofa kis halacsok.
Társítani szerintem csak olyan fajtával érdemes, akik inkább a középső-alsó régióban szeretnek.
 
- most akkor piszkálják a garnikat vagy sem?
- most akkor 3-4 cm vagy 7 cm?
- most akkor hány db-ot tarthatok 54 literben?
- most akkor lefedem az akimat :)
 
igaz, hogy nekem törpe pöttyös kalászhalak vannak. azok nem piszkálják a garnikat. ezek 3-4 centisek, de ezek kisebbek, mint a villásfarkúak. Én 15-öt tartok a 91 literbe és keveslem. Szerintem 54 literbe is simán elfér ennyi...
Én nem fedtem le az akváriumot, csak egy kicsit kevesebb a víz benne és van holdfényem, ezért még csak egy ugrott ki, lehet az más miatt :)
 
A garnikat még nem láttam, hogy piszkálnák, de szaporulat tutira nem lesz mellettük.
Én bírnám, ha hét centisre nőnének, de egyelőre olyan 4-5 centisek. Nem tudom, hogy ez a végleges méretük-e.
Elvileg 54 liter=54 centi halhossz. Ha ez így igaz és nem nőnek 5 centisnél nagyobbra, akkor max. 10 db, feltéve ha más halad nincs. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy be kellene számítani pl. a garnikat is. Én azt látom, hogy igencsak mozgékony jószágok, szerintem kicsi lenne nekik egy ekkora aki.
 
Szerintem is kicsi nekik az 54 liter. Nálam amúgy a garnikat nem bántják, a kicsiket sem, vagy csak nem látom?:) Nálam a hímek már talán el is érték az 5 cm-et, a nőstények kisebbek. Van másik kalászhal fajta is, ami kisebb, esetleg gondolkozz el azokon, persze nem le beszélni akarlak a galaxykról.
 
Sziasztok! :)
Van olyan, akinek már sikerült szaporítania otthon? Honnan vehetem észre, hogy ikrázni akar? Hova teszi? Vízparaméterek? Nekem van 2 hím és 9 nőstény. Meg félek, hogy a kakadusügér levadássza az ikrákat. :cry: Nagyon szeretném, hogy szaporodjanak.
Előre is köszönöm!!!
Üdv: Gábor
 
Sziasztok! :)
Van olyan, akinek már sikerült szaporítania otthon? Honnan vehetem észre, hogy ikrázni akar? Hova teszi? Vízparaméterek? Nekem van 2 hím és 9 nőstény. Meg félek, hogy a kakadusügér levadássza az ikrákat. :cry: Nagyon szeretném, hogy szaporodjanak.
Előre is köszönöm!!!
Üdv: Gábor


annyira nem volt nehéz a google-el rátalálni a válaszra ;)
http://diszhal.info/Pseudomugil_furcatus.php

Az ebben leírtak szerint elég könnyű a szaporítása.
 
Sziasztok! :)
Van olyan, akinek már sikerült szaporítania otthon? Honnan vehetem észre, hogy ikrázni akar? Hova teszi? Vízparaméterek? Nekem van 2 hím és 9 nőstény. Meg félek, hogy a kakadusügér levadássza az ikrákat. :cry: Nagyon szeretném, hogy szaporodjanak.
Előre is köszönöm!!!
Üdv: Gábor

Nálam folyamatosan ikráznak. A növények közé rejtik az ikrákat, a 8 halacska kb. 10 db-ot naponta. A növényeket, vagy azt, amire ikráztak rendszeresen ki kell venni, mert ikrafalók. És utána sem olyan egyszerű velük, mivel - legalább is nálam - nagyon sok ikra megpenészedik. Viszont ha már kikeltek, könnyen fel tudod őket nevelni Sera Micronnal és sórákkal :)
 
Nálam folyamatosan ikráznak. A növények közé rejtik az ikrákat, a 8 halacska kb. 10 db-ot naponta. A növényeket, vagy azt, amire ikráztak rendszeresen ki kell venni, mert ikrafalók. És utána sem olyan egyszerű velük, mivel - legalább is nálam - nagyon sok ikra megpenészedik. Viszont ha már kikeltek, könnyen fel tudod őket nevelni Sera Micronnal és sórákkal :)
Csak a mohácskáim igazából elég kicsik még és a fához van kötözve, sajnálnám őket de ha meglátok pár ikrát talán nem haragudnak meg növénykék ha megszabadulnak pár levéltől! ;)
 
A víz felszínén úszkáló kishalakat szoktam kivenni. Olyan sűrű a növényzet, hogy esélytelen megtalálni az ikrákat.
 
A víz felszínén úszkáló kishalakat szoktam kivenni. Olyan sűrű a növényzet, hogy esélytelen megtalálni az ikrákat.
ÉS látni a halacson h ikrás? lehet hülye kérdés de ilyenkor már túlvannak a nászon ugye, és nem úgy csinálják mint pl a lazacok hogy apu utánna végzi a dolgát és termékenyíti meg az ikrákat?
 
ÉS látni a halacson h ikrás? lehet hülye kérdés de ilyenkor már túlvannak a nászon ugye, és nem úgy csinálják mint pl a lazacok hogy apu utánna végzi a dolgát és termékenyíti meg az ikrákat?

Én nem látom rajtuk, hogy ikrásak! Néha találok 2-3db kishalat. Gondolom náluk is hasonló képen működik a dolog.
 
Back
Oldal tetejére