• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Felőlem zombi is lehetne, ha cserébe úszik közben. :D Egyre jobban lilul a feje, az uszonya is szépen nő vissza, végre zabál is rendesen, ahogy egy bettához illik.
A bettáknak vissznő az uszonya? Épp a napokban kérdezett valaki hasonlót valamilyen hallal kapcsolatban, és a válasz az volt, hogy a halaknak nem (sem) nő vissza semmilye.
Úgy emlékszem a válasz szerint, csak a gyíkokra jellemző, hogy visszanő a farkuk, és ez a regenerációs képesség már önmagában is kutatási téma.
 
A bettáknak vissznő az uszonya? Épp a napokban kérdezett valaki hasonlót valamilyen hallal kapcsolatban, és a válasz az volt, hogy a halaknak nem (sem) nő vissza semmilye.
Úgy emlékszem a válasz szerint, csak a gyíkokra jellemző, hogy visszanő a farkuk, és ez a regenerációs képesség már önmagában is kutatási téma.
Bizonyos fokig regenerálódik. Még tavaly hoztam haza egy teljesen széttépet hímet, szépen visszanőtt neki. Aztán rothadó anubiast evett és másnap meghalt. De az uszonya már szép volt...
Sőt, a messzi keleten többen csinálják, hogy ha uszonyrothadásos volt a hal, pengével levágják szép alakban az uszonyt, hogy szebben tudjon regenerálódni. A leányzó hátáról majd csinálok képet, hogy mennyit javult két hét alatt.
 
A bettáknak vissznő az uszonya? Épp a napokban kérdezett valaki hasonlót valamilyen hallal kapcsolatban, és a válasz az volt, hogy a halaknak nem (sem) nő vissza semmilye.
Úgy emlékszem a válasz szerint, csak a gyíkokra jellemző, hogy visszanő a farkuk, és ez a regenerációs képesség már önmagában is kutatási téma.
A halak többségnek, regenerálódik a uszony részei. ;)
 
@elektrorudi
Nem tudom mennyire adja vissza a kép, máshogy is tartja az uszonyát, de talán látszik valamennyire. Az első kép 17-i, a második 19, ha hazaértem, csinálok róla megint egyet.
View attachment 82489
Sajnos nem tudom, hogy vissza nő-e, illetve mennyi idő alatt? @SMAdrian szerint igen. Remélem, neki lesz igaza.
Én csak visszaidéztem valami emlékképet, amit olvastam itt a fórumon valakitől... ☮
 
Utoljára módosított:
Tegnap este lefekvés előtt még bementem megdöncölni a hörcsögöket, megnéztem, hogy a gekkók ugyanabban a pózban fekszenek-e, ahogy 3 órája, és hogy alszanak-e a halak. A maláj tornyoscsigák (tuti nem azok, most már kiderítem, hogy mim van) kiültek az akvárium szélére, sünök szintén, a garnélák az úszónövények tetején hesszeltek, a géb és az urok pipáltak, a pandák fel-fel jöttek levegőért. Enyhe pánik után kicseréltem 5 liter vizet, annyi RO volt itthon, és felemeltem a poppyt, hogy keverje a vizfelszínt.
Az egyetlen dolog, ami új volt, hogy a vasárnapi vízcserekor bekerült néhány égertoboz. Ezeket kiszedtem, bár kétlem, hogy az okozta volna a gondot. A reggeli vizitnél nem láttam senkit a felszín közelében, tetemek sem feküdtek a talajon. Jó esetben csak oxigénhiányos a vizem éjjel, úgyhogy az évek óta halogatott oxydatorbeszerzés most meg fog történni. Rossz esetben megint lemérgeztem őket valamivel, csak nem tudom mivel. 🤷‍♀️
 
Kísérletező típus vagyok, ezért múlt héten behoztam a munkahelyibe egy marék égertobozt. Itt nem tapasztaltam problémát, úgyhogy otthon sem azok okozták a gondot. Megy szépen vissza oda is. Sajnálattal tapasztaltam, hogy a pénteken még gyönyörű teaszínű vizem hétfőre már csak halvány sárga lett. Úgy néz ki nem túl tartós a színezése. :( Vagy csak túl jól működik a perlon.
A munkahelyibe hoztam néhány tő friss, akvarisztikából beszerzett bacopát. Lusta vagyok kivárni, amíg kinőnek, úgyhogy eleve emers került be. Kicsit kókadtak voltak, mostanra már egész szépen kezdenek állni. Került alájuk a csoda tápgolyóból is, remélhetőleg a tápanyaghiány gond is megoldódik.
Az anno véletlenül elhozott fekete garnéla mára gyönyörű barna nősténnyé fejlődött, hatalmas szoknyával. Reméljük a másik véletlenül behurcolt hím lesz, és indulhat a babagyár. Egyszerűbb lenne hozni otthonról egy csapatot, de kíváncsi vagyok, hogy lesz-e ezekből szaporulat. :D Aztán majd hozok be, hogy azért ne legyen a végén teljesen belterjes a dolog.
Az amanok felszívódtak, nem tudom, hogy a susnyásban dekkolnak-e, vagy elindultak valahova a jobb élet reményében. Majd úgyis ki akarom szedni a microkat megnyírni, akkor előkerülnek, ha még odabent vannak. A 7 uroval semmi gond, egyre többet vannak elől, és ha az akvárium közelébe megyek bármelyik irányból, azonnal odagyűlnek a kaja reményében.
Otthonra kaptam kölcsön egy oxydatort, amíg nem veszek sajátot (meg akarom várni a BF-et; ha nem lesz leakciózva, akkor meg egy szombatot, amikor el tudok menni érte), úgyhogy az oxigén szinttel biztosan nincs gond. A hétvégén az is meg fogja kapni a tápgolyóit. A múlt héten beültetett növények egy részét már nyírnom kell, aminek nem örülök, mert ahhoz el kell mozdítani a fát. Nagyobb akváriumot akarok.... :whistle:
 
Pár év után rendeltem magamnak egy olló és csipesz készletet Aliról, nagyon jó áron volt, és már untam, hogy mindent ugyanazzal a 17 centis csipesszel csinálok, beleértve a gekkók etetését is. Ma ránéztem a csomagkövetésre, és végre átvehető a zirci postán!

Fun fact: nem Zircen lakok. 🙃
 
Back
Oldal tetejére