• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Ma ránéztem a csomagkövetésre, és végre átvehető a zirci postán!
Fun fact: nem Zircen lakok.

Az elmúlt 1 hónapban, a posta, nincs a topon. Az elmúlt 1 hónap rendeléseimet, ami csáinából érkezet, Pick Pack ponton kellet átvennem. A nyomkövetőn, már nem lehetett nyomon követni.

De legalább a legközelebbi ponton tudtam átvenni.
 
Az elmúlt 1 hónapban, a posta, nincs a topon. Az elmúlt 1 hónap rendeléseimet, ami csáinából érkezet, Pick Pack ponton kellet átvennem. A nyomkövetőn, már nem lehetett nyomon követni.

De legalább a legközelebbi ponton tudtam átvenni.
Írtam nekik emailt, de ha jövő hétig nincs válasz, rácsörgök a zirci postára, mielőtt visszaküldik/elteszik zsebre. Meg persze a feladónak is, hogy tudja-e mit írt a dobozomra.
 
Mesko, szerintem tok tuti kis szetted van 👍 ! En nagyon sokaig hullok etetesehez hasznalt csipesszel, leselejtezett fodrasz olloval buveszkedtem. Csak nehany honapja vettem "normalis" ollokat, csipeszeket. Mindig volt fontosabb.
Kozmetikai csipesz az a pici, de én is azzal etettem a gekkókat is, meg növényeztem is. : D Úgyhogy ez most nagy előrelépés!
 
Fura dolog fog most történni. Normális naplóbejegyzést fogok írni. :eek: Nagyjából...
A munkahelyi akváriumot tettem kicsit tegnap rendbe. Mondanám, hogy sok a gond vele, de inkább én vagyok a lusta. A tápgolyók behelyezésével megindultak a növények, aztán meg is torpantak. Helyette megjelent az üvegen a zöld pont, a bucékon, a hm-en, a rotalán, illetve a köveken pedig (valószínűleg) az érdes békanyál. Rövid gondolkodás után arra jutottam, hogy mivel a szálas algát a co2 ingadozás hozza elő a nagykönyv szerint, én pedig friss, kezelt csapvízzel cserélek vizet, ludas lehet benne. Szóóóval mostantól pihentetem néhány napig a cserék előtt.
A zöld pontra meg elvileg a foszfát növelése nyújthat megoldást. Behoztam a kis mérőeszközeimet, csak épp fecskendőt nem, szemre meg fogalmam sincs mennyi 10ml, a nitrát és foszfát szint kiderítése a jövő zenéje lesz. Viszont hozok be mindenképpen növénytápot, úgy látszik a 7 halacska, és a rahedli csigusz nem ad elegendő macrot a növényeknek.
Ja igen, a csigák egy részét tegnap száműztem, mert már nagyon sokan voltak. És azt vettem észre, hogy rengeteg a kicsi elhullott csiga. Nos, rajtakaptam néhány megtermett planáriát, ahogy falatoznak az egyikből. :eek: Nem is gondoltam, hogy csigára veszélyesek lehetnek, pedig azokat előbb tudják elkapni, mint a kisgarnikat. garnéla és Garné még megvannak, a hölgyeménynek hatalmas a szoknyája, a legény pedig lassan eléri a kifejlett méretét. Remélem megtalálják egymást, és gyártanak nekem kicsiket.
Mivel a különféle tápanyaghiányok a növényeknek se tettek jót, így a hátsó stem szekcióban tarvágást csináltam. Az új ollómmal. :giggle: Fura érzés, még szoknom kell. A kopasz részeket kidobtam, a szebbek visszakerültek. Remélhetőleg a táptapi + folyékony táp kombóval megint szépek lesznek. A sessiliflora nem ide került vissza, hanem balra a fa mögé. Ott növesztem kifelé a bacopát, és ami a víz alatt marad, az sajna kopasz is. Hogy ne gagyi bambuszerdőre hasonlítson, beültettem ide a sessilit. A microból kiszedtem egy nagyobb bokrot, elég csúnyák voltak a levelei. Úgy látszik ő is kevesli a vízben lévő tápanyagokat. Fura módon a bucék viszont szépen nőnek még az alga alatt is.
A szűrőt is kipucoltam, ha már arra jártam. Jó sok szmötyi volt a szivacsokban, kapott friss perlont is.
3 csepp foszfáttal koronáztam meg a vízcserét. Lehet nem ártott volna elolvasni az adagolást, de majd kiderül, hogy merre mozdul el az algásodás. Csak oda kéne figyelnem, és nem ellustulni. :p

Pár napja kicseréltem az Eheim 25 wattos fűtőjét egy Aqualighter AHeater 15-re. Elvileg fix 25 fokon tartja az akvárium vizét, gyakorlatilag a leírásban az szerepel, hogy a külső hőmérséklethez képest tudja csak megemelni az akvárium vizének hőfokát. Ez 15 liternél +1-2 fok a táblázat szerint, ebben az akvában a fűtőtől legmesszebb lévő sarokban 23-24 fok van jelenleg. Sajnos ez bettának már kevéske. Szóval, ha megérkezik @star67 Csilla közreműködésével az a pszichopata, kénytelen leszek visszarakni az Eheimet. Bár magamat ismerve nem sokáig lesz rá szükség.... 🤪 Dicséretére legyen mondva a kütyünek, iszonyat pofás a mérete, a kinézete, szóval, ha nem szempont a minimum 25 fok, teljesen jó arra, hogy ne fagyjanak meg az állatok egy nagyobb szobalehűlést követően egy ilyen kicsi akváriumban. Jó lenne belőle egy eggyel nagyobb változat, a következő kapható méret már nagy lenne ebbe az akvába, sokkal többet fogyaszt, és majdnem dupla ennyibe is kerül. Így jártam, ne akarjon az ember alacsony nanoba bettát rakni, ha zavarja a normál méretű fűtőberendezés. 🤷‍♀️

Ronda tükröződős, elfelejtett üvegletakarítós képek:
1575557208465.png
A HM bubizik, de olajos a felszín, és megragadnak alatta. :D
1575557217317.png

1575557246576.png

Amíg ezeket a sorokat írtam, meghozta a GLS a BF-es rendelést a GA-ból. Vettem egy Dennerle Nano Heater Compact-ot (lassan több a fűtőm, mint az akváriumom). Nagyon pofásan néz ki. Lehet, hogy ez jön majd ide az Eheim helyett. Kevésbé feltűnő egy fekete féltégla, mint az Eheim sokszínűsége. :D Vettem Seachem Nourishit, sajnos a Vitamix elfogyott. Majd tavasszal azt próbálom ki. Rendeltem tartalék kerámiatengelyt és rotort a 2213-ba otthonra. Mivel a betta miatt rettenetesen fojtva van, nem lepődnék meg, ha beadná az unalmast valamelyik forgó alkatrész. Jobb biztosra menni. Illetve oxydator és hozzá való folyadék is érkezett. Otthon is lesz dolgom. \o/
 
Pszicho betta a héten biztosan nem jön még, tehát nyugodtan kísérletezhetsz a fűtéssel és áramlás fojtásával.
Nagyon pofásra vágtad a növényeket, bár én azt a szálast a bal sarokból inkább hátra száműzném, előre meg valami alacsonyabb, bokrosabb valamit tennék, mint ARM vagy kordában tartott stau, albida brown? Persze ez csak az én elfuserált ízlésem.🤪
 
Pszicho betta a héten biztosan nem jön még, tehát nyugodtan kísérletezhetsz a fűtéssel és áramlás fojtásával.
Nagyon pofásra vágtad a növényeket, bár én azt a szálast a bal sarokból inkább hátra száműzném, előre meg valami alacsonyabb, bokrosabb valamit tennék, mint ARM vagy kordában tartott stau, albida brown? Persze ez csak az én elfuserált ízlésem.🤪
A hosszú szálas elvileg saggitaria, gyakorlatilag valisneria mini méretű. Lehetetlen az áthelyezése. Direkt került oda, hogy ilyen nádas szerű legyen belőle, csak lassan indul be. Eddig a túlélésért játszott, most kezd dúsulni.
ARM kipusztult, pedig rengeteg volt. :(
Bettácska nem baj, ha csak januárban jön, 1 hét szünet lesz melóhelyen, addig nem kéne egyedül hagyni. 😁
 
Még nem akarom elkiabálni, de ma lebukott a munkahelyiben lakó hölgyemény, ahogy legyezgetni a labdáit. Gyermekáldás várható, remélhetőleg jó túlélési aránnyal. 🥳 És most már itt is vizslathatom a leszívott vizet, hogy lakik-e benne valaki... 🤪
 
Ma reggel megint mindenki a felszínen hesszelt, az oxydator ellenére. 🤷‍♀️ Tetemeket nem láttam, kicseréltem kb 2.5-3 liter vizet, azonnal mindenki ment a dolgára. Ha nem oxigén hiány, akkor pH ingadozásra, vagy ammónia csúcsra tudok gondolni. Persze tesztem nincs hozzá, szóval ennyi erővel lottózhatnék is (ja, lottózok...). A szűrőpucolás nagyon érik, azt ma megpróbálom megejteni, meglátjuk megoldódik-e a dolog. Az a fura, hogy most is, és az előzőnél is a vízcsere utáni második éjszaka történik ez. Abszolút nem tudom hova tenni.

A leányzót átpakoltam a hétvégi takarítás idejére egy 5 literes kis akvába, az ívatóbox után kész Kánaán volt neki. Persze csak átmeneti, de egyelőre ott jobb helyen van. Bucék, mohák társaságában lakik, és nagyon élvezi. Az 50w-os Dennerle fűtő került be hozzá, enyhén túl van méretezve, féltem is, hogy túlmelegszik és megfőzi a kiscsajt (ilyen módon még nem öltem bettát ugye, szóval benne volt a pakliban), de gyönyörűen tartja a beállított 27 fokot, semmi ingadozás nincs. Nagyon jó szerkezet, és a nyomógomb miatt könnyű beállítani a kívánt hőmérsékletet is, ráadásul azt is mutatja, hogy hány fokos jelenleg a víz, egy villogó ledsor jelzi, hogy honnan, hova fűt éppen. Maximális 5 pont jár neki. Persze letakartam az akvát, megelőzve a kiugrás lehetőségét, ugyanis pont aznap gondolta úgy, hogy kimegy és körülnéz a boxon túli világban. Nem volt kint sokat szerencsére, nem került összetűzésbe senkivel, csak az tűnt fel, hogy a plexi rossz oldalán kunyerálja a kaját. Mellesleg a piros csókos szája teljesen eltűnt, sötétkék már az egész feje. :D Képet majd lövök róla, amint eszembe jut, hogy hova pakoltam el a macro lencsét...
Hogy az ívatóbox se maradjon üresen, tegnap hoztam @mmccannon Mary-től egy csapat tigrist vérfrissítésnek. Nincs is jobb beköltözés után, mint a halálközeli élmény. Reggel még élt mindegyik, délután kiengedem őket, ha nem lesz elhullás.
 
Ha már etetésnél összegyűltek, és előkerült a lencse, lőttem pár apróságot. A leányzó bekerült a 30-asba, Nyolcaska pedig ment az 5-ösbe gyógyfürdőzni. Úgy néz ki bekrepált a fűtő, legalábbis nem bírja felfűteni 25 fölé az akvát, hiába volt 26-ra állítva. Tegnap már 28-ig tekertem fel, de a hőmérő nem mozdult, és érzésre is hideg volt a víz. Melóhelyről hazajött a 25w-os, este beraktam, most 28-ra állítva próbálja feltornázni a hőfokot. Aztán lehet, hogy a hőmérő a rossz, bár a másik akvába rakva szépen felkúszik. Csak a betta miatt para, a többi hal nyilván ellenne a 24 fokos vízben is. Valószínűleg venni fogok még egy Dennerlét, még mindig nagyon tetszik, egyszerű a beállítása, és a hőmérséklet követése is. Utálom ezeket a tekerősöket.
DSC_0961-2760x2072.JPG
DSC_0962-2760x2072.JPG
DSC_0973-2760x2072.JPG
DSC_0980-2760x2072.JPG
DSC_0963-2760x2072.JPG
DSC_0965-2760x2072.JPG

DSC_0956-2760x2072.JPG
DSC_0957-2760x2072.JPG
DSC_0959-2760x2072.JPG
DSC_0976-2760x2072.JPG
 
Munkahelyi baba-mama találkozó a farönkön, vízcsere után.
DSC_1000.JPG

Nézzétek el a minőséget, nem épp ideálisak a körülmények fény szempontjából ennél az akvánál, még a szokásosnál is bénábbra sikerült. De siettem, mert az alsó petés már távozóban volt. :D A képen látható barna, és egy petésen kapott piros elengedte a kicsiket pár napja, tele van az akvárium pici barna, kék, piros garnikkal. Öröm látni őket úszkálni mindenfelé, óvatosan is kellett babrálnom a csipesszel.
Volt egy kisebb vízcsere, a párolgás miatt pedig hordok be RO-t néhány hete, azóta látom, hogy a megtorpant növények ismét nőni kezdtek. A zöld szőrös-agancsos izé sajnos még mindig ott van a köveken, és az előtérben lévő növényeken, és elég nehéz csipeszelni is, de igyekszem. Talán ha a növények is belehúznak, nem jut majd az algának. Jobb elöl van egy kis cyano a talajszint alatt, itt pang a legjobban a víz. A köveket a zöld pont is belepte, de én ezt kifejezetten szeretem. :D Furcsa mód a bal oldali, árnyékosabb helyen nőnek jobban a növények, a rotalák a jobb oldalon a fényben toporognak.

1579102640379.png

Hoztam be indiai vízi csillagot, otthon olyan szépen kinőtt, és tartja magát, talán itt is jó lesz. A bacopa nem vált be, egy szál volt hajlandó fejlődni a felszín felett, és egy idő után már a szárazon lévő részei is kopaszodni kezdtek.
 
Back
Oldal tetejére