• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Hoztam be indiai vízi csillagot, otthon olyan szépen kinőtt,
Egy centit se nőtt szegény. 😂 De majd belejön. Csináltam egy vízcserét, másfél liter RO és kb 4 liter sima csapvíz került vissza. Erős a gyanúm, hogy a csapvíz ásványi anyag tartalma nem túl jó arányú, és emiatt algásodok. Vagy mert rendszertelenül tápozok, a friss csapvízben sok a co2, meg még úgy egy tucat lehetséges oka lehet.... :'D Szőrösek a kövek és a növények egy része, és pöttyös az üveg, amit már a csodakendő se akar leszedni. A babagarnik továbbra is tobzódnak, megtámadták a kendőt, amikor babráltam vele az üvegen. Több petés mami is van, és rengeteg labda van a pocakjukban. Most vízcsere után egy uro pár is elkezdett kergetőzni, bár sajnos planária jelenlét van, sanszos, hogy bezabálnák az ikrákat, ha lenne.
Az algát meggátolandó visszavettem a fényerőből, illetve hétvégére le fogom borítani egy szimpatikus nagy méretű kartondobozzal az akváriumot. Meg lesz életem első BO-ja. \o/ Fura, hogy nem pánikolok, és kezdek el hisztizni az algásodás miatt. Biztos szerepet játszik benne, hogy amúgy a növények élnek, az állatok láthatólag jól érzik magukat (a bettákat ne említsük), és minden ügyfelünk (+a főnök) rendszeresen dicséri, hogy milyen szép tiszta a víz, és szépek a növények, stb. Én meg látom, hogy csupa szőr és pötty minden, de ez a pozitív visszajelzés jól esik. :'DD
Messziről szép. ¯\_(ツ)_/¯

1579791403013.png 1579791869755.png
 
A tegnapból ma lett, a szőrös négylábúakat is rendbe kellett tennem, és kicsit elhúzódott a dolog...
Szóóóval, egy laza vízcserével kezdtem. Kiszedtem az úszónövényeket, megszabadultam a békalencse egy részétől. A myrio 50+ centisként tekergőzött, de az alja már kopaszodott, így lenyestem, és visszaültettem kis csokrokban. Rengeteg moha még mindig szabadúszóként lebegett itt-ott, ezeket felkötöztem faágakra. Egyelőre lebegnek még a vízben, pár nap, és megpróbálom normálisan elhelyezni őket. Miután az akvát nagyjából rendbe tettem, következhetett a szűrőpucolás....
Nos, valóban időszerű volt:
DSC_1089.JPG
Az aljában, az ülepítőszivacson is centi vastagon állt a szutyok. Nem is értem hogy volt mégis tiszta a vizem. Átlötyköltem akvavízben a szűrőanyagokat, a szivacsot csapban voltam kénytelen kimosni, de utána átöblítettem állott csapvízben, és hagytam kicsit állni bacikultúrás vízben. A felső rács is bekerült, most már teljes a szett. \o/
Ez volt a szűrőben:
DSC_1092.JPG
És ez már a leülepedett állapot. A szobanövények egy része kurjongatni fog örömében, a másik fele meg kipurcan, mert nem szereti a sok tápanyagot. Jó lenne ismerni a növényeim igényeit. :unsure:
Próbáltam képet csinálni, de egyre kevésbé megy. :'D A víz még homályos, kapott bacikultúrát és BacterAE-t is. A bucékra szépen rá is ülepedett a por.
DSC_1101.JPG DSC_1096.JPG

Ez pedig egy szép adag riccia. Nem volt szívem megnyesni, úgyhogy visszaakasztottam a fa kiálló csúcsára. A betta lányka imádja.
DSC_1091.JPG
 
Melóhelyen reggel 8 óta nincs áram. Készültem, hoztam be RO-t, folyékony bacikultúrát, BacterAE-t. Ha visszajött az áram, vízcsere.
Az akva kapott 5+1 süncsiguszt. Picik, cukik, reméljük lenyalják az üveget. Az eddigi egy a szárazföldön eltöltött éjszaka óta nincs a toppon, nagyon sokat van a föld alatt. Lámpakapcsoláskor pedig szinte azonnal elbújik. A +1 egy otthonról hozott, haldokló zombi. Gyakorlatilag nincs háza, csak egy vékony mészhártya. Őt nagyon megviselte a 7-es keménység, itt a csapvíz talán helyre tudja tenni. Fura, mert nagyon régóta él így, elég sokszor temettem már, de remélem rendbe is jön.
Hoztam egy darabka mironekutont is, had kapirgáljanak rajta.
Otton is volt két hete egy kb 1 órás áramszünet, de készültem, és kapott egy kisebb szünetmentest. Legalább áramingadozásnál se nyírja ki a szűrőt a fel-le kapcsolgatás.
 
Etetésnél nagy volt a nyüzsi, úgyhogy ha már megtaláltam megint a lencsét, lövöldöztem. A kiscsajról csináltam egy rakat képet....csak épp használhatatlan lett az összes. 🤦‍♀️

49502010598_ef0600c689_k.jpgDSC_0206 by Emese, on Flickr
49502010068_2575337b34_k.jpgDSC_0221 by Emese, on Flickr
49502008998_475c3a2230_k.jpgDSC_0246 by Emese, on Flickr
49502008183_78581949ea_k.jpgDSC_0247 by Emese, on Flickr
49502514881_65befe428b_k.jpgDSC_0205 by Emese, on Flickr
49502513936_d99ca002db_k.jpgDSC_0238 by Emese, on Flickr
49502514371_5369c97ce1_k.jpgDSC_0210 by Emese, on Flickr
49502734832_a3dab50095_k.jpg03 by Emese, on Flickr

(Jó-jó, ezekbe egy icurka-picurkát belemásztam Photoshoppal....)
49502512896_11d8773b8d_k.jpg01 by Emese, on Flickr
49502011103_4083bd3e5e_k.jpg02 by Emese, on Flickr
 
Nehéz úgy naplózni, hogy igazából nem történik semmi. Kb. 2 hetente cserélek vizet, ezt megpróbálom visszaállítani a hetire. A tigrisgarnik fogynak, az utóbbi hetekben 2 tetemet is találtam. Nem zavarna, de nincsenek újak, neocaridinákból se nagyon. Mivel lakik bent egy mindig éhes szörnyeteg (igen, még mindig él), nem igazán nem tudom, hogy a víz nem tetszik nekik, vagy csak szimplán el vannak fogyasztva. Ma mondjuk láttam az üvegen egy pár napos apróságot, úgyhogy reménykedni lehet...
Szóval ma vízcseréztem. Kb 7 liternyi visszasózott RO ment bele. Az úszónövények felét kukáztam, a myriot el kellett vágni, vissza is dugtam, sűrűsödjön csak.
Pár napja kaptam néhány szál ludwigiát, bedugdostam, de úgyis kinyiffan majd. 🤷‍♀️
Erősen gondolkodok Groot száműzésén is. Imádom a formáját, de ott egy csomó ág mögötte, bucéval, mohával, páfránnyal, de csak be vannak szórva, nem tudom őket szépen elhelyezni. De Groot az Groot.
DSC_0245-1380x1036.JPGDSC_0246-1380x1036.JPGDSC_0244-1380x1036.JPG
 
Munkahelyi
Itt se sok minden történik, a garnélák szaporodnak, a szőrös szutyok lassan, de továbbra is nő. Az üvegről kártyával lehúztam a zöld pontot, azóta nem is nagyon akar visszatérni. A növények egyik része kifejezetten jól érzi magát (sessiliflora), míg mások sztrájkolva stagnálnak, vagy éppen dobálják a leveleiket, lásd a csavart vallisneria, ami eddig mindenfelé indákat növesztett, amióta levágtam őket, azóta meg behisztizett.
A mini fűtőt kivettem a múlt héten. Gyanús volt, hogy nincs bent 25 fok, még a fűtő közvetlen környezetében sem, hiába égett a lila jelzés. Fűtő nélkül simán megvan bent a 22 fok. Otthon egy 5 literes üvegben kipróbálom, ha a 22-23 fokos szobában sem tudja felmelegíteni 25 fokra a vizet, akkor ott valami technikai probléma lesz. :(
@star67 Csilla javaslatára a sarokból tarvágással kikerült végül a mini vallisneria (vagy bármi is volt). Megpróbálom az előtérben szétfuttatni a HM-et, de magamat ismerve lusta leszek kordában tartani, és idővel úgyis ki fogom szedni. Illetve jobbra előre kellene még valami alacsonyabb növényke. Majd kitalálok valamit.
Az egyik fát is kiszedtem, elég sok szőr tapadt meg rajta, amit már csak sikálással tudtam leszedni, így inkább nem is került vissza.

1582120733845.png

1582120788232.png
 
Újra és újra meglepődök, hogy nőnek a növények, amióta kapnak fényt. Fura dolog ez a fotoszintézis. :unsure: Mini vízcsere volt csak, hogy tartva legyen a heti adag. A fát majd máskor kiszedem, ahhoz több idő kell, hogy valami értékelhetőt hozzak ki belőle. A myrio élvezi a legjobban a fényt, vágható ismét. A közé rejtett 1-1 szál rotala is megmutatta magát, azt hittem teljesen sikerült kipusztítanom, de nem. A ludwigia is nő, de dobálja is a levelét, tele van vele a szűrővédő kosár alatti terület. A garnélák nagyon vígan kaparásszák.
Pár nagyon csúnya telefonos kép, a legtöbbön én is szerepelek. Mostanában nem akarnak sikerülni. :(

DSC_0285.JPG

DSC_0287.JPG

DSC_0296.JPG

DSC_0319.JPG

DSC_0292.JPG

Ő egy csoki és egy blue dream garnéla szerelemgyermeke lehet.
DSC_0297.JPG

DSC_0300.JPG

Ez pedig egy pangolino elvileg. A nagyobbik hajtása kb fél centis.
DSC_0290.JPG

A növénytápom vészesen fogy, excelt már jó ideje nem adagolok. Bacter AE, Catappa kivonat megy még bele pluszban.
 
Jobb előre a sarokba egy kis crenata? Vagy alacsonyan tartott pogostemon?
Pogo nálam magasodott sajna, vagy haldoklott. Ezt felváltva. Nem nagyon akarok növényeket előre, könnyebb porszívózni. Ha kikerül a fa, szerintem a bucékat fogom kövekre kötözve odapakolgatni, azt könnyű lesz kiemelni, ha kell.
 
Csak úgy.

1582882674576.png

A szörny megállíthatatlanul terjeszkedik a sarokban. A kinőtt szálat már ki kellett kötnöm, hogy ne boruljon el. Sajnos megtelepedtek rajta valami fekete hosszúkás lények, majd megkeresem, hogy irtandóak-e. A többi növényemen szerencsére nincsenek jelen.

1582882297578.png

A munkahelyiben nem sok változás van. A tegnapi GA-s videó után megjött a kedvem a marsilea ültetéshez. Van bent pár szál, és szép új hajtásokat hoz, de nyugdíjba megyek, mire ellepi az előteret, szóval be kell neki segíteni. Az az egy szál bacopa a túlélő, a bal sarokban vegetált, mindig kijött a helyéről, úgy látszik a jobb sarok szimpatikus neki. Majd levágom és visszadugom, egyelőre had nőjön. Az otthoniban burjánzik a myrio, hozok be belőle, bár itt nem hiszem, hogy szeretni fog a keményebb víz miatt.

1582882418131.png

1582882464631.png
 
Utoljára módosított:
Groot kikerült. Szegény nagyon szét volt már ázva, az ágak töredeztek, lyukacsosak voltak, a felső rétegbe fél centi mélyen bele tudtam nyomni a körmöm. Száradás után valamelyik gekkónál fog lakni. A 30 centi magasság miatt sajnos csak fekve.
A myriot visszavágtam, néhány szálat viszek be a munkahelyibe. Az üveg szélére visszakerült a korábbi fa, egyelőre csak pár bucét szurkáltam be, ahova lehetett. A jobb oldalt meghagyom az aquaticának, ha már ennyire szeretné elfoglalni. A felszínre tört szála pedig hamarosan virágozni fog, ha jól látom. Majd lövök róla képet, ha tényleg az lesz.
1583078810371.png
 
A munkahelyi néhány lakója. Piroskáék határozottan fotogénebbek, mint az otthoni sötét banda. :D
Az üveget megint le kell majd pucolnom, kicsit poros/pontos. Az előtérbe ültettem marsileát, egyelőre a garnélák kapáló versenyt tartanak, úgyhogy dugdosom vissza a töveket.

DSC_0390.JPGDSC_0394.JPGDSC_0397.JPGDSC_0401.JPGDSC_0403.JPGDSC_0404.JPGDSC_0405.JPGDSC_0412.JPG
 
Back
Oldal tetejére