• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Csak egy átlagos vízcserének indult ez is. Aztán nem bírtam ki...
40264872265_96a73ba55e_h.jpg20180401_01 by Emese Csizmadia, on Flickr
Kiszedtem a sessiliflorát, a vízicsillagot, a rotalát, a bacopát, lenyestem a crypto foszladozó leveleit. A kivett stemeket visszavágtam, a csoffadt, vékony szálak repültek a kukába. Sajnos nagyon sokat kellett kidobnom. Nem tudom, hogy ezek még a kemény vizes időből maradtak meg, vagy megint így kezdtek el nőni. Ha utóbbi, akkor sajnos kezd beigazolódni a gyanúm, hogy vészesen fogy a tápanyag a talajban. A nagy mennyiségű léggyökér is ezt támasztja talán alá. Igazából pár héten belül jön a talajcsere, szóval akkora gond azért nincs.
@tsokee -éktól kaptam 2 emers tő ludwigiát és 1 tő ambúliát. Megpróbáltam elültetni őket üveg + talaj+ víz kombinációjába, de az ambúlia egy éjszaka alatt fonnyadni kezdett, így bevágtam őket az akvárium közepére. Ott talán jobban az esélyeik.
10 litert cseréltem, ebből 6 liter RO, így a benti TDS 166 jelenleg. A szutyok manado továbbra is tolja fel a keménységet, de nem vészesen. Mivel nem adom fel a CRS elhatározásomat, ezért a manado hamarosan repülni fog. :geek: A bettánál piszkálódhat.
A hajalga ismét megjelent, ahogy újra adagolni kezdtem a tápot, és feljebb vettem a fényerőt. Úgy döntöttem, hogy talajváltással együtt tápváltás is jön, meglátjuk nálam mit produkál a Colombo termékcsalád. Úgy érzem magam, mintha Henrik padavanja lennék. :D

41116862872_ff2a25af5f_h.jpgDSC_0177 by Emese Csizmadia, on Flickr
41116866382_3a74d404e2_h.jpgDSC_0161 by Emese Csizmadia, on Flickr
40264860015_03182dab50_h.jpgDSC_0167 by Emese Csizmadia, on Flickr
41116864432_3ba760ced6_h.jpgDSC_0166 by Emese Csizmadia, on Flickr
40264861255_c4d47daff9_h.jpgDSC_0163 by Emese Csizmadia, on Flickr
40264862345_98ec2a583f_h.jpgDSC_0160 by Emese Csizmadia, on Flickr

Ez a kép nagyon tetszik. :love:
40264859175_c5186455fd_h.jpgDSC_0172 by Emese Csizmadia, on Flickr

Azt hiszem kicsivel több fényerőt még rányomhatok, nagyon sötétek lettek a képek. :D
 
Csak egy átlagos vízcserének indult ez is. Aztán nem bírtam ki...
View attachment 5272420180401_01 by Emese Csizmadia, on Flickr
Kiszedtem a sessiliflorát, a vízicsillagot, a rotalát, a bacopát, lenyestem a crypto foszladozó leveleit. A kivett stemeket visszavágtam, a csoffadt, vékony szálak repültek a kukába. Sajnos nagyon sokat kellett kidobnom. Nem tudom, hogy ezek még a kemény vizes időből maradtak meg, vagy megint így kezdtek el nőni. Ha utóbbi, akkor sajnos kezd beigazolódni a gyanúm, hogy vészesen fogy a tápanyag a talajban. A nagy mennyiségű léggyökér is ezt támasztja talán alá. Igazából pár héten belül jön a talajcsere, szóval akkora gond azért nincs.
@tsokee -éktól kaptam 2 emers tő ludwigiát és 1 tő ambúliát. Megpróbáltam elültetni őket üveg + talaj+ víz kombinációjába, de az ambúlia egy éjszaka alatt fonnyadni kezdett, így bevágtam őket az akvárium közepére. Ott talán jobban az esélyeik.
10 litert cseréltem, ebből 6 liter RO, így a benti TDS 166 jelenleg. A szutyok manado továbbra is tolja fel a keménységet, de nem vészesen. Mivel nem adom fel a CRS elhatározásomat, ezért a manado hamarosan repülni fog. :geek: A bettánál piszkálódhat.
A hajalga ismét megjelent, ahogy újra adagolni kezdtem a tápot, és feljebb vettem a fényerőt. Úgy döntöttem, hogy talajváltással együtt tápváltás is jön, meglátjuk nálam mit produkál a Colombo termékcsalád. Úgy érzem magam, mintha Henrik padavanja lennék. :D

View attachment 52725DSC_0177 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 52726DSC_0161 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 52727DSC_0167 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 52728DSC_0166 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 52729DSC_0163 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 52730DSC_0160 by Emese Csizmadia, on Flickr

Ez a kép nagyon tetszik. :love:
View attachment 52731DSC_0172 by Emese Csizmadia, on Flickr

Azt hiszem kicsivel több fényerőt még rányomhatok, nagyon sötétek lettek a képek. :D
Igen szép akvárium de ahogy olvasom ezt a naplót igen sokat babrálsz vele.Talán még nem sikerült eltalálni az összképet amit szeretnél?:);)(y)
 
Igen szép akvárium de ahogy olvasom ezt a naplót igen sokat babrálsz vele.Talán még nem sikerült eltalálni az összképet amit szeretnél?:);)(y)
Óóó, én csak szép, egészséges, dús növényzetet szeretnék, és mindig valami újdonságra vágyok. Nincs konkrét elhatározásom. Egy időben volt valami képem hogy mit szeretnék látni, de hamar rájöttem, hogy úgysem bírom ki, hogy ne alakítgassam folyamatosan. Mindig találok valami növényt, vagy állatot, amit feltétlenül meg akarok szerezni. Utóbbiak a 30 liter miatt nehézkesen betelepíthetőek. De garnélák még férnek bele. :D A pH folyton elkúszik, bízok benne, hogy a talajváltás segít ezt megoldani, és stabilon tudom tartani a 7-et. És akkor jöhetnek majd ők is. :)
 
Óóó, én csak szép, egészséges, dús növényzetet szeretnék, és mindig valami újdonságra vágyok. Nincs konkrét elhatározásom. Egy időben volt valami képem hogy mit szeretnék látni, de hamar rájöttem, hogy úgysem bírom ki, hogy ne alakítgassam folyamatosan. Mindig találok valami növényt, vagy állatot, amit feltétlenül meg akarok szerezni. Utóbbiak a 30 liter miatt nehézkesen betelepíthetőek. De garnélák még férnek bele. :D A pH folyton elkúszik, bízok benne, hogy a talajváltás segít ezt megoldani, és stabilon tudom tartani a 7-et. És akkor jöhetnek majd ők is. :)
Nekem is 30-asom van Én nem babrálok vele annyit persze karban tartás van egy egy növénytő frissítés de a lehető legkevesebbet nyúlok bele ha lehet. Én azt tapasztaltam jobban beáll az öko. az akiban ha kevesebbet nyúlok bele. A Manado-t tudom ajánlani mint talajt de ha táptalajt teszel alá már nehezebb lesz átrendezni a növényeket mert felkevered az egészet.
 
Nekem is 30-asom van Én nem babrálok vele annyit persze karban tartás van egy egy növénytő frissítés de a lehető legkevesebbet nyúlok bele ha lehet. Én azt tapasztaltam jobban beáll az öko. az akiban ha kevesebbet nyúlok bele.
Én szeretek bent turkálni, megnyugtat. Folyton alakítgatni jó érzés. Nincs durva algásodás, vagy növény pusztulás, ami azt jelezné, hogy nagy baj van bent. Van alga, ez nyilván nem jó, de nem az a mennyiség, ami miatt sírnék egy sarokban. A crypto is csak 1-2 levelén jelzi, hogy valami nincs rendben. De a cryptoknál ugye sose lehet tudni, lehet, hogy csak rossz napja volt. Most majd meglátjuk, hogy a sessiliflora hogyan nő. Ha megint vékony leveleket hoz, akkor a tápanyag lesz a ludas, és tényleg a talaj merült ki. Bár a csere így-is úgyis meglesz, szóval lényegtelen, hogy mit produkál szegény.
 
Köszönöm mindkettőtöknek. A széptől szegénykém most messze van, nagyon sikerült megtépnem a hátsó falat. :notworthy:
Gratula tényleg csodás az aki de próbáld meg,hogy ha már beállt és szép akkor csak karbantartás,kis nyírás ,napi tápozás és etetés és ami a legfontosabb GYÖNYÖRKÖDNI a művedben és az élővilágban. Hidd el nekem meghálálja nincs olyan pillanat mikor elmegyek az aki előtt,hogy ne néznék rá ez csodálatos érzés.(y)
 
Gratula tényleg csodás az aki de próbáld meg,hogy ha már beállt és szép akkor csak karbantartás,kis nyírás ,napi tápozás és etetés és ami a legfontosabb GYÖNYÖRKÖDNI a művedben és az élővilágban. Hidd el nekem meghálálja nincs olyan pillanat mikor elmegyek az aki előtt,hogy ne néznék rá ez csodálatos érzés.(y)
Ahhoz el kéne érnem azt a szintet, amit már nem akarok átépíteni. :D Nehéz megállni.
 
Ahhoz el kéne érnem azt a szintet, amit már nem akarok átépíteni. :D Nehéz megállni.
Háááát ha azt akarod amit előrébb írtál miszerint dús növényzetet szeretnél azt csak úgy éred el ha hagyod ,hogy a természet maga cselekedjen.Hidd el Én is azt csináltam mint Te de rájöttem hagyni kell,hogy magától kialakuljon valami és csak egy kis beavatkozást kell eszközölni hidd el megéri.A legfontosabb,hogy találd meg a csapásirányt és csak kicsit igazgasd hagyd,hogy a növények elfoglalják a helyet amit Te adtál nekik.:);)
 
Ez a terv, de ehhez meg kell találni a csapásirányt. :D Sokat fog segíteni az új táptalaj. A garnélák miatt sokat úgysem matathatok majd benne, ők azért érzékenyebbek lesznek, mint a mostani közösségem. Nem terveztem ma ilyen szintű beavatkozást, csak vizet akartam cserélni, megmetszeni, amit kell, a sessiliflora egy hét alatt benövi az akva tetejét. Csak amikor fésültem ki belőle a szmötyit, megláttam, hogy mennyi vékony, gyenge hajtása van, és akkor döntöttem el, hogy tarvágást csinálok. Többen csinálják, hogy pár hetente megmetszik, csak a friss, fiatal hajtásokat ültetik vissza. Én még nem csináltam ilyet, meglátjuk mit alakít.
Mivel így felszínre került a rotala, megláthattam, hogy fel van kopaszodva az alja, és a friss hajtások egyre apróbbak. Kopasz szár levág, friss visszaültet. Azzal, hogy ennyire kigyomláltam, remélhetőleg jobban eloszlik majd a maradék tápanyag. Nagyjából a fél akváriumot a sessili foglalta el. Van, aki tűzzel irtaná, én szeretem. : D
 
A bettánál kiégett a kis Xilong. Meg fogja kapni a mostani A401-es Chihirost erről az akváriumról. Ez pedig kap egy A-Plus verziót. \o/ Mert az jó. És mert rá fogok tenni egy csík piros, Henriknél megismert fóliát, hogy kicsit melegítsük a színét. Gondolkoztam RGB vásárlásán, de a 30 széleset tudom csak rárakni az akváriumra, azt pedig kevésnek éreztem. Remélem ez is meg fog érkezni 10 nap alatt, mint eddig minden attól az eladótól. :D
 
Tegnap vettem végre GH tesztet, határozottan nem tetszik az eredmény, 14-et kellett csepegtetnem, mire átszíneződött. A KH is feljebb mászott kicsit, a TDS a vízcsere utáni 150-ről 170-re. Vasárnap volt vízcsere... Elültettem, bekötöztem a @Micro -tól kapott növényeket. Az akvárium jelenleg növénytárolóként üzemel, amíg nem érkezik meg az új talaj, és nem bombázhatom szét az egészet. A növények el lesznek osztva a két akvárium között, viszont addig nem tudok lépni, amíg az új lámpa nem ér ide. Eddig mindig hosszú szállítási időre számítottam, de két héten belül megjött, most várom a 10 napot, úgyhogy tuti, hogy nem fog időben megjönni. Ilyen az én szerencsém. :(
A teszt mellé becsúszott még 5 darab uro is, csak hogy bővítsük a csapatot. Iszonyú pöttömök, el is felejtettem, hogy mennyire aprók tudnak lenni, hozzájuk képest az első adag hatalmas ló már. :D Tegnap este még nem igazán éreztek rá a csapatmunkára, ott reszkettek az akváriumban, ahova bepottyantak, de reggelre már jöttek ők is enni. Mindenki túlélte a beszoktatást és az első éjszakát. (y) Barátom kubotaiokat akart, de utánanéztem az igényeiknek, és nem kompatibilisek a CRS-CBS csapatéval. Még abba is belementem volna, hogy ok, veszünk kubokat, de akkor lesz egy külön akvárium ősszel csak a garnéláknak. Sajnos felfedezte a turpisságot, és nemet mondott. Megnéztem azért azokat a kubotaiokat élőben (kétszer akkorák, mint az urok), meg olvasgattam is róluk, és sajnos azt látom, hogy nem csak a caridinákkal nem kompatibilisek, hanem semmilyen garnélával. Tele van most picikkel az akvárium, nem fogom feletetni a zöld kis terminátorokkal. Még vacilláltam a brigikkel is, de náluk meg attól féltem, hogy esetleg nem illeszkednek be az uro csapatba. Így maradtak a sávos pöttömök.
Ma reggel nézegettem az akvát, és megint van hajalga, ezúttal a mohába fészkelte be magát. Eddig fennállt a gyanúm, hogy a napi (így kissé emelt) adag micro miatt jön elő, így harmadik hete vízcsere után kapja meg az egész heti adagot. Ezek szerint nem az adagolásommal volt a gond, alga ugyanúgy előjön, és mellé még hiánytüneteket is látok a sessiliflorán: a hajtásai nagyon-nagyon fakó zöldek lettek.
A táptalajt amúgy pénteken rendeltem meg, tudom, hogy csak kedd van, de legalább valami visszajelzés jöhetett volna, hogy "bocs, de külföldről jön, nincs raktáron, majd érkezik", mert akkor én magam rendeltem volna meg kintről. :unsure:
 
A táptalajt amúgy pénteken rendeltem meg, tudom, hogy csak kedd van, de legalább valami visszajelzés jöhetett volna, hogy "bocs, de külföldről jön, nincs raktáron, majd érkezik", mert akkor én magam rendeltem volna meg kintről. :unsure:
Mért nem mondtad le a rendelést? és kerestél volna egy másik boltot, vagy megrendelted volna te külföldről.
 
Mért nem mondtad le a rendelést? és kerestél volna egy másik boltot, vagy megrendelted volna te külföldről.
Mert lehet, hogy most már a Depos rendelés jön meg előbb, mint a külföldi. :D Ha nem kéne a külföldit előre fizetni, megrendelném onnan is, aztán amelyik ideér, azt fizetem ki. Igazából amíg a lámpa nincs itt, olyan nagyon nem tudok ugrálni, azért nem vagyok mérges. Ja, itthon csak a Deponál kapható a Colombo cucc, legalábbis máshol én még nem találkoztam vele. Csak Henriknél. :D
 
Mert lehet, hogy most már az Depos rendelés jön meg előbb, mint a külföldi. :D Ha nem kéne a külföldit előre fizetni, megrendelném onnan is, aztán amelyik ideér, azt fizetem ki. Igazából amíg a lámpa nincs itt, olyan nagyon nem tudok ugrálni, azért nem vagyok mérges. Ja, itthon csak a Deponál kapható a Colombo cucc, legalábbis máshol én még nem találkoztam vele. Csak Henriknél. :D
Na ja Henriknél.:) És úgy látom ragályos lett a betegség. :):D
 
Na ja Henriknél.:) És úgy látom ragályos lett a betegség. :):D
Tetszik a "reklámja". Olyan, mint a Xiamoi, csak csendben teszi a dolgát, nincs agyonreklámozva, és emiatt nem is kerül egy vagyonba. Henrik nagyon fényezte nekem, és az akváriumai a bizonyítékok, hogy működik a dolog. Megnézzük nálam CO2 nélkül mit produkál. A tápot is le fogom majd cserélni, hogy minden összeálljon. Sőt, spray-s CO2 rendszere is van, nem is drága, csak nem túl gazdaságos. De azért csábító a dolog. Egy kis palack még elfér az asztalon. :p
 
Back
Oldal tetejére