• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

És nálad is ilyen szépen szuggerál ,mint Henriknél? :)
igen, nincs vele baj. Kicsit nagyobb szemcséjű mint az amazonia, talán emiatt kicsit könnyebben elereszti az ültetett kis növényeket (de nálam úgysem sok ilyen van). Viszont szépen egyben maradnak a szemcsék, nincs vele semmi gond. Fél éve működik vele egy akvárium.
Abban azért nem értek egyet hogy nem kerül egy vagyonba... meg kell fizetni mert egy jó (ha jól tudom japánban) gyártott talaj. De nem drágább mint más márkás talajok.
 
igen, nincs vele baj. Kicsit nagyobb szemcséjű mint az amazonia, talán emiatt kicsit könnyebben elereszti az ültetett kis növényeket (de nálam úgysem sok ilyen van). Viszont szépen egyben maradnak a szemcsék, nincs vele semmi gond. Fél éve működik vele egy akvárium.
Abban azért nem értek egyet hogy nem kerül egy vagyonba... meg kell fizetni mert egy jó (ha jól tudom japánban) gyártott talaj. De nem drágább mint más márkás talajok.
Dennerle 9in1-ben lett volna a másik választásom, annál lényegesen olcsóbb az 5 literes NutriBase. FloraBase-hez pedig cserekereskedelem révén jutottam, szóval jól jártam. :D Az az 5 liter meg bőven elég lesz a 2 akváriumhoz.
 
Dennerle 9in1-ben lett volna a másik választásom, annál lényegesen olcsóbb az 5 literes NutriBase. FloraBase-hez pedig cserekereskedelem révén jutottam, szóval jól jártam. :D Az az 5 liter meg bőven elég lesz a 2 akváriumhoz.
Negyszemkozt az eszmecsere tartalma hatarok nelkuli. Viszont nyilvan nem reklamozok egy olyan termeket egy forumon, amit ok nem forgalmaznak. Szerintem par szukszavu velemeny meg belefer. Az ar szerintem szubjektiv. 1 forint az egyik, 1forint a masik. Megis sokmindenben kulombozik, ez pedig mar egyeni velemenyen alapszik. Kinek mi a jo.
 
Negyszemkozt az eszmecsere tartalma hatarok nelkuli. Viszont nyilvan nem reklamozok egy olyan termeket egy forumon, amit ok nem forgalmaznak. Szerintem par szukszavu velemeny meg belefer. Az ar szerintem szubjektiv. 1 forint az egyik, 1forint a masik. Megis sokmindenben kulombozik, ez pedig mar egyeni velemenyen alapszik. Kinek mi a jo.
A reklámot nem úgy értettem, hogy sulykoltad a márkát. : ) Elmesélted a tapasztalataidat, és láttam a saját szememmel is, hogy milyen. A Dennerle hatását @evavigh -nél láttam, az ő akváriuma miatt volt a listán az a talaj. Szeretek új dolgokat kipróbálni, plusz pénztárca barátabb, és a fedőtalaj már Colombo, hát miért ne legyen a többi is?
 
A Kubotaiok azért nem akkora piranják, ha a pici garnéla nem úszik a nyílt vízen, akkor nem is veszik észre. Nem turkálják a mohát és a füvet élelem után. Nálam laknak Kubotaiok és rengeteg süldő garnélát látni mindenfelé. Igaz ami igaz múltkor a vízcserénél leszívott apró garnikat csak úgy hálóval viiszatettem - a szabad térben kellett szerencsétleneknek úszni - a 3-ból 2 vacsi lett. Legközelebb a mohára telepítem őket.
 
A Kubotaiok azért nem akkora piranják, ha a pici garnéla nem úszik a nyílt vízen, akkor nem is veszik észre. Nem turkálják a mohát és a füvet élelem után. Nálam laknak Kubotaiok és rengeteg süldő garnélát látni mindenfelé. Igaz ami igaz múltkor a vízcserénél leszívott apró garnikat csak úgy hálóval viiszatettem - a szabad térben kellett szerencsétleneknek úszni - a 3-ból 2 vacsi lett. Legközelebb a mohára telepítem őket.
Olvastam sajnos olyan tapasztalatokat is, hogy szabályosan vadásszák a kicsiket a mohában. Szerintem még az urok is falatoznak a pár napos picikből, de hamar kinövik a kajaméretet, azért annyira nem féltem őket. Meg azért 5 darab kubo olyan nagyon nem mutatott volna jól az akváriumban. Azt hiszem magamat is nyugtatom ezzel. :D
A nyílt vízbe bedobott dolgokra ezek is azonnal ugranak, legyen az növénydarab, buborék, vagy a saját ürülékük. Nagyon falánkak. Pedig vannak etetve.
 
Olvastam sajnos olyan tapasztalatokat is, hogy szabályosan vadásszák a kicsiket a mohában. Szerintem még az urok is falatoznak a pár napos picikből, de hamar kinövik a kajaméretet, azért annyira nem féltem őket. Meg azért 5 darab kubo olyan nagyon nem mutatott volna jól az akváriumban. Azt hiszem magamat is nyugtatom ezzel. :D
A nyílt vízbe bedobott dolgokra ezek is azonnal ugranak, legyen az növénydarab, buborék, vagy a saját ürülékük. Nagyon falánkak. Pedig vannak etetve.

Lehet, hogy akkor nekem mázlim van az én Kubo-immal! :)
 
Lehet, hogy akkor nekem mázlim van az én Kubo-immal! :)
Mint nekem anno a bettával. :D Az se mészárolta le a garniállományt. De inkább legyenek az urok is kis vadászok, minthogy a susnyásban bujkáljanak egész nap. Legalább látni őket, mázlim van a csapattal, nem túl ijedős társaság.
 
Heti vízcsere, most csak 5 litert cseréltem le, nem is változtak sokat a vízértékek.
Vízcsere előtt:
TDS - 184
KH - 7
GH - 14
PH - 7.5
PO4 - 0.3
NO3 - 10
Utána:
TDS - 162
KH - 7
GH - 13
PH - 7
PO4 - 0.2
NO3 - 5-10 között
Hajalga még mindig van, de még mindig nem hörcsög méretű, kis fésülködés után meg tudok tőle szabadulni. Pontalga az üvegen, de az sem vészes. De azért jobban örülnék, ha nem lenne. :( Az akvárium továbbra is növénytárolónak néz ki, a talajomnak se híre, se hamva. Hát mindegy, egyelőre nincs akkora gond, hogy sürgős legyen, csak szeretném már végre megint szépnek látni. Pusztulás nincs, garnéla baba rengeteg, és a sünök is abbahagyták a növények bepöttyözését.
A gébek kifeküdtek napozni a vízcsillag levelére, és láthatom, hogy lassan gurulni fognak. Azt hiszem visszább kell vennem a kaja adagot. Nem csodálom, hogy nem az algát eszik. :LOL:
A @tsokee -tól kapott emers ludwigia fura módon nem dobta el az embers leveleit, gyönyörűen nő felfelé, nulla fonnyadás (kopp-kopp-kopp), és még piros is. Fura. De nem baj, nem firtatjuk, nekem teljesen megfelel ez így.
Az akvárium fűtés nélkül 24 fokos, már most. Végül is mázlinak tekinthető, hogy kiégett a betta lámpája, és nem maradt pénzem a CBS csapatra, ha így növekszik a hőmérséklet, két hét múlva kipurcantak volna szegények. :( Na majd ősszel...
 
Etetésnél bújt elő egy ilyen kis csöppség.
asellus1.jpg

Még jó, hogy olvasom @SMAdrián naplóit, így nem keresem kétségbeesetten, hogy miféle szörnyike került az akvába. Közönséges víziászka. Ha egyedül van, maradhat, ha többen, akkor sajnos szódavizes fürdőt fognak kapni a növények.
 
Etetésnél bújt elő egy ilyen kis csöppség.
View attachment 53860

Még jó, hogy olvasom @SMAdrián naplóit, így nem keresem kétségbeesetten, hogy miféle szörnyike került az akvába. Közönséges víziászka. Ha egyedül van, maradhat, ha többen, akkor sajnos szódavizes fürdőt fognak kapni a növények.
Peeeersze.. Aszka mi? Nem volt kedved mar etetni a csotanyt igy kiprobaltad mit bir a vizalatt? Jo duma....
 
Azt olvastam, hogy ártalmatlan. Mit csinál, amiről hallgat az internet?
Ártalmatlan, ártalmatlan, de ha elszaporodik, több lesz mint a garnéla és a zöldséget amit a garnéláknak szántad, azt ők fogják felzabálni.
 
De ha csak egy van, nem tud szaporodni, nem? :confused: Najó, ha legközelebb látom, elkapom a grabancát, és megkezdődhet a társas együttélés a szomszéd akváriumban. :cool:
 
Back
Oldal tetejére