• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Nem vagyok benne biztos. Mert nekem már az is furcsa, hogy a semmiből megjelennek.
Szaporodásukról nem találtam infót. Mondjuk ha olyan alacsonyrendű rák, mint a triops, lehet, hogy ők is szűznemzésesek. Majd kiderül, lehet, hogy már rég felzabálta valamelyik nagyobb uro. :D
 
Remélem csak egy van, mert amúgy jópofa.
Kettő volt. :( Minimum. Megszabadultam tőlük.

Vízcsere, hajalga fésülés, üvegfogkefézés. Kicsit megnyírtam az mc-t. Mivel idegesít, hogy nincs túltápozva, és nincs túlvilágítva (szerintem legalábbis), így az eheti táp kimarad. 10 litert cseréltem le a szokásos 5 helyett, és visszább veszek a fényerőből. Meglátjuk mit reagál rá.
Vízcsere után: pH - 7, KH 7, GH - 13, TDS - 149
Catappát és Excelt kap, minden mást hanyagolok most.
 
Megjöttek a punkok. Izé, tankok. Szóval érkezett néhány termetes amano @torkn jóvoltából. Háromért mentem, négyet találtam, néztem meg egy darabig az akvát, hátha találok még, de nem jött össze.
Az egyik egy másfél méteres eséssel kezdte, nem akart a hálóban maradni, de nem lett baja. Az egyik nőstény pedig nagyon petés, azt hiszem lesz pár nap, amikor nem kell majd etetni az urokat... :"D Legalábbis ha ma nem próbálnak meg világgá menni.
Az akvárium peremét körbefóliáztam, de a csövek miatt nehézkes volt. Ha nagyon akarnak, ki tudnak mászni. Remélem nem akarnak. :(
Az alábbi képen az látható, ahogy az egyik felmászik a tál falán.
DSC_0236-1036x1380.JPG
Emiatt a kis akció miatt a szokásosnál tovább hagytam nekik szokni a vizet. Kaptak egy marék hc-t, meg pár úszónövényt, be is vonultak alá, és lenyugodtak. Kb fél órája raktam be őket az akváriumba, az eszeveszett úszkálás elmaradt, nyugiban kotorásznak. Veszélyesen közel a felszínhez, de talán nem mennek világgá.

Ez pedig egy véletlenül lőtt kép. Telefonon és élőben jól mutatott a jelenet, majd holnap megnézem gépről is, hogy mi a helyzet. :D
DSC_0238-2072x2760.JPG
Eredetileg az volt a "koncepció", hogy a petés mama hasa ki van emelve a fehér háttérben, de amire előkerítettem a telefont, arrébb úszott. :(
 
Reggeli etetés és "még van 5 percem indulásig, csináljunk valamit" fényképek:
39881947080_b4bcb41af9_o.jpg20180425_6 by Emese Csizmadia, on Flickr
41649684202_942c0067aa_o.jpg20180425_4 by Emese Csizmadia, on Flickr
39881942440_629e564c3d_o.jpg20180425_3 by Emese Csizmadia, on Flickr
39881939190_ed14f3ecdd_o.jpg20180425_1 by Emese Csizmadia, on Flickr

Jó nagy a káosz, de a micro dzsungelt nagyon csípik a garnélák. Az összes amano eltűnt benne, amint feloltódott a lámpa, sötétben viszont előjöttek, és a kaját is elfogadták. Majd megszokják.
 
Kíváncsiságból rámértem az akváriumokra. DSC_0272.JPG
A pH azt hiszem egyértelmű. A szomorú az, hogy a zöld a bettás. Kezelt csapvíz. Pár égertoboz van bent, de kétlem, hogy így tudna savanyítani az a mennyiség. A másikban több van bent, nagyobbak, RO-val cserélek, és bőven kék az a teszt.
A konklúzió, hogy ha a bettásban RO-znék, mehetnének bele crs-ek... :ROFLMAO:
 
Kíváncsiságból rámértem az akváriumokra. View attachment 54260
A pH azt hiszem egyértelmű. A szomorú az, hogy a zöld a bettás. Kezelt csapvíz. Pár égertoboz van bent, de kétlem, hogy így tudna savanyítani az a mennyiség. A másikban több van bent, nagyobbak, RO-val cserélek, és bőven kék az a teszt.
A konklúzió, hogy ha a bettásban RO-znék, mehetnének bele crs-ek... [emoji23]
Ne tedd [emoji852]️
Tartos 26 fok van nalam es elkezdodott az elhullas.... Mar van mobil klimam de nem hatekony igy tobbet fogom dorgetni, legalabb amig nem veszek egy erosebbet....
 
Neeem, nem, lemondtam róluk. Legalábbis amíg nem oldódik meg a lakásgond. :) Már ott tartunk, hogy a főzést is hanyagolni kell, pedig mindig nem rendelhetünk. Ez 24 fokos, és ma a bettától is kivettem a fűtőt.
Csak bosszant az a rész, hogy itt küzdök a pH-val, miközben a másik akvában meg lazán lent van a kívánt értéken. Remélem, hogy a Colombo talaj miatt van. Mást nem tudok elképzelni.
 
Neeem, nem, lemondtam róluk. Legalábbis amíg nem oldódik meg a lakásgond. :) Már ott tartunk, hogy a főzést is hanyagolni kell, pedig mindig nem rendelhetünk. Ez 24 fokos, és ma a bettától is kivettem a fűtőt.
Csak bosszant az a rész, hogy itt küzdök a pH-val, miközben a másik akvában meg lazán lent van a kívánt értéken. Remélem, hogy a Colombo talaj miatt van. Mást nem tudok elképzelni.
Attol hat. Jol teszi a dolgat nagyon.
 
Az A401 Plus az országban végre. \o/ Remélem ma átdobják a postára, és szerdán átvehetem ráfizetés nélkül. Lehetőleg egyben. Kicsit félek most, hogy milyen állapotban kapom meg 3 hét utazás után. :D A talajom felől is érdeklődtem ma, vissza is írtak, hogy nincs. De van helyette más. Azért ez most kicsit szíven ütött, szólhattak volna a rendelés után, hogy nem is szándékoznak beszerezni. :( Hát erről ennyit. Szerdán veszem a Dennerle 9in1-ben talaját. Ez van. Mellé lőni nem fogok vele.

Tegnap kitakarítottam a szűrőt. Nagyobb dzsuvára számítottam, tekintettel a (szerintem) túltelepítésre, de még bőven bírja a kicsike. Azért több állatkát már nem veszek bele, senkinek nem lenne jó.
Az alsó ülepítős szivacsot cseréltem, már hiányzott a közepe, most kicsit vastagabbra hagytam vágásnál. A Seachem Purigen harisnyája jól bírja a strapát, nem láttam szakadást rajta, de azért továbbra is két perlon között van, biztos ami tuti.
Délután vízcsere, üvegpucolás. Kicsit szőrös, de a csigák élvezik. És a gébek is cuppogják néha.
Az akvárium mellesleg 26 fokos. A lakás 27.
 
A múltkori répás mészárlás óta nem kaptak a garnélák főtt zöldséget. Most végre vettem a bátorságot, és kaptak egy kis uborkát. Határozottan jót tett a pár hónapos "koplalás". Sose voltak még egyszerre ennyien az uborkán. :D Pocsék kép, sajnos apróságot nem lehet a telefonnal fényképezni. :( Este kiveszem, nehogy megint lemérgezzem őket valahogy, de egy szeletet megkapnak a maláj tornyosok a szomszédban. Vicces, mikor lámpaoltás után előjönnek, és tele van velük az akvárium fala. Még a szűrő tetejére is ki szoktak ülni.
kaja.jpg

Két hét táp és fénymegvonás után nem jött elő a hajalga. A vasárnapi vízcsere után kapott az akvárium 0.5 ml microt (éljen a fokozatosság), 1 ml macrot. És emeltem egyet a fényerőn. Most megint látok friss szálakat. Nem vagyok boldog. Jó, bánatos se, visszavettem egyet a fényen. Próbálkozok majd minden irányban-arányban. Egyszer majd eltűnik.

A gébfiún kezd megjelenni a kékes árnyalat is végre. :LOL:
 
Végre. ^^
DSC_0307-1024x769.JPG

A beüzemelést megejtem ma. Megvárom @kmisi - től milyen jövevények jönek jövő héten, veszek egy nagy levegőt, és szétbombázom az akváriumokat. Reméljük a növények is hálásak lesznek az új csodatalajért.
Tegnap szereztem az Ikeából miniatűr gyompálmát. Lehet, hogy egy szállal megpróbálkozok a bettásban. Azt írják a nedvességet szereti, a pangó vizet viszont nem. Tele van képekkel a net, ahol bizony bent van a száruk az akváriumban. Kérdés, hogy a fénykép készülése után 2 héttel nem rohadtak-e ki a fenébe. Majd kiderül. :)
 
Grat az A plushoz. Szép fénye van majd meglátod. Nálam 5-ösön megy 17 cm-re a vízfelszíntől a zöldpont megszűnt.
Köszi. Először megijedtem, mert 451-es volt bematricázva. Azt hittem nagyobban küldtek. Kénytelen lettem volna venni egy nagyobb akváriumot. :D
A fényével lehet, hogy játszok majd. Kifaggatom majd Henriket, hogy honnan lehet piros fóliát szerezni, ami nem olvad le és 1-2 ledcsíkot leragasztok vele. Kicsit melegíteni szeretném a színét.
 
Vészesen közeledik a hétvége, és én egyre inkább félek az átalakítástól. Egyrészt egy akvárium újratelepítése is egy napomba telt, pedig 30 literről beszélünk, és most kettő van. És nem igazán tehetem meg, hogy egyszerre csak egyet csinálok, mert a talajokat ugye ki akarom cserélni...
Közben erősen gondolkozok, hogy valami scape féleséget össze kéne hozni, de amiket elképzeltem, ekkorában nem megvalósítható. Vagy épp eszközöm nincs hozzá. Majd kiderül, ha már ott vagyok. Gyűjtöttem pár bazalt követ a munkahely körényékéről, van itt egy vasúti sín. Na nem a sínek közül azért, és nem is közvetlenül mellőle. 2 napja domestosban ázik, ma átsikálom újra, megy vízkezelőbe 2 napra, aztán kifőzöm, veszek egy új fazekat, és berakom a köveket néhány csiga és pár önkéntes garnéla mellé. Ha ők túlélik, akkor talán nincs gond a kövekkel. Mondjuk nem a garnélásba fogom rakni, hanem a bettához, azért annyira bátor nem vagyok, hogy lemérgezzek egy újabb állományt. :oops:

Ma a fluitans lehalászása közben kezembe akadt egy HC gombóc. És találtam benne egy icipici adag riccardiát. Hát én nagyon boldog lettem tőle, köszönöm a potyautast @SMAdrián . :X3:
 
Vészesen közeledik a hétvége, és én egyre inkább félek az átalakítástól. Egyrészt egy akvárium újratelepítése is egy napomba telt, pedig 30 literről beszélünk, és most kettő van. És nem igazán tehetem meg, hogy egyszerre csak egyet csinálok, mert a talajokat ugye ki akarom cserélni...
Közben erősen gondolkozok, hogy valami scape féleséget össze kéne hozni, de amiket elképzeltem, ekkorában nem megvalósítható. Vagy épp eszközöm nincs hozzá. Majd kiderül, ha már ott vagyok. Gyűjtöttem pár bazalt követ a munkahely körényékéről, van itt egy vasúti sín. Na nem a sínek közül azért, és nem is közvetlenül mellőle. 2 napja domestosban ázik, ma átsikálom újra, megy vízkezelőbe 2 napra, aztán kifőzöm, veszek egy új fazekat, és berakom a köveket néhány csiga és pár önkéntes garnéla mellé. Ha ők túlélik, akkor talán nincs gond a kövekkel. Mondjuk nem a garnélásba fogom rakni, hanem a bettához, azért annyira bátor nem vagyok, hogy lemérgezzek egy újabb állományt. :oops:

Ma a fluitans lehalászása közben kezembe akadt egy HC gombóc. És találtam benne egy icipici adag riccardiát. Hát én nagyon boldog lettem tőle, köszönöm a potyautast @SMAdrián . :X3:
Hagyd a fenébe a főzést. Domestos utána Prime v. más vízkezelő elég lesz. Feleslegesen ne csinálj magadnak munkát, marad még így is elég. Nem lesz baja senkinek, ha "nyersen" hagyod a köveket.
 
Hagyd a fenébe a főzést. Domestos utána Prime v. más vízkezelő elég lesz. Feleslegesen ne csinálj magadnak munkát, marad még így is elég. Nem lesz baja senkinek, ha "nyersen" hagyod a köveket.
Hiszek neked, legalább új lábasra nem kell költenem. :D (y)
 
Vészesen közeledik a hétvége, és én egyre inkább félek az átalakítástól. Egyrészt egy akvárium újratelepítése is egy napomba telt, pedig 30 literről beszélünk, és most kettő van. És nem igazán tehetem meg, hogy egyszerre csak egyet csinálok, mert a talajokat ugye ki akarom cserélni...
Közben erősen gondolkozok, hogy valami scape féleséget össze kéne hozni, de amiket elképzeltem, ekkorában nem megvalósítható. Vagy épp eszközöm nincs hozzá. Majd kiderül, ha már ott vagyok. Gyűjtöttem pár bazalt követ a munkahely körényékéről, van itt egy vasúti sín. Na nem a sínek közül azért, és nem is közvetlenül mellőle. 2 napja domestosban ázik, ma átsikálom újra, megy vízkezelőbe 2 napra, aztán kifőzöm, veszek egy új fazekat, és berakom a köveket néhány csiga és pár önkéntes garnéla mellé. Ha ők túlélik, akkor talán nincs gond a kövekkel. Mondjuk nem a garnélásba fogom rakni, hanem a bettához, azért annyira bátor nem vagyok, hogy lemérgezzek egy újabb állományt. :oops:

Ma a fluitans lehalászása közben kezembe akadt egy HC gombóc. És találtam benne egy icipici adag riccardiát. Hát én nagyon boldog lettem tőle, köszönöm a potyautast @SMAdrián . :X3:
Átérzem a fentartásodat.
Én 3 napot bettem ki+a hétvége
20180509_122210.jpg
Bocs az off ért
 
Back
Oldal tetejére