• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Tegnap jó gazdi voltam, és bár este 9-kor, de elvégeztem a vízcserét. Tartanom kéne magam a heti kettőhöz, ha már nanoban utazunk és azt írja a nagykönyv. Henrikről próbáltam lesni az alga eltüntetéses módszert illetően, de ő bent hagyta a hajat, és csak akkor kezdte el visszaállítani a tápot és a fényt, amikor elpusztult. Hát én kiszedtem, úgyhogy most kicsit meg vagyok illetődve, hogy hogyan tovább. Még a hét végéig tuti marad a csökkentett fényerő táp nélkül, aztán fokozatosan adagolni fogom szerintem a dolgokat. Reméljük addig a foszfát is kiürül, és megint 0-ról kezdhetek mindent.

Láttátok a "The Happening" című filmet? Abban a növények kommunikálnak egymással. Szeretném alátámasztani. Bár az enyémek nem engem akarnak megölni szerencsére. A 25-ös bettásban foszlanak a cryptok. Nem nagyon, csak megmutatják, hogy ők olyat is tudnak. És most a 30-asban is elkezdték eldobálni a leveleiket... Hát köszönöm. :D

Kiégett a terráriumban a melegítő izzó, ezért be kellett bennem egy kisállat kereskedésbe tegnap. És megláttam egy 10 literes, lapos kivitelű akváriumot. Fura érzés a szerelem első látásra, főleg, ha az egy üres üvegdoboz iránt lobban fel. :love: Várnom kellett, amíg sorra kerültem, és csak nem bírtam ki, hogy ne kérdezzek rá az árára. Pedig már nagyon nincs hova tenni. [emoji23] Árat még nem tudtak rá mondani, friss az árukészlet, de mondta a srác, hogy ha valaki azt szeretné megvenni, akkor nem fogja eladni, hanem elteszi nekem. Lemondtam róla, de most úgy érzem, hogy kell nekem. És már okot is találtam a megvételre, hiszen van nekem most egy rakat pici üvegem, és 2 nagyobb ronda (!) műanyagdobozom mohákkal megtömve. Amik pont kiteszik ennek a csöppségnek a méretét. Hát nem egyszerűbb egy nagyobban mohákat nevelni, mint sok kicsiben? Olyan okos vagyok! :whistle: Már azt is tudom mi lesz benne:
View attachment 51872
Csak pár gömbölyű kő kell, meg egy kis homok.
Kíváncsian várom a percet, amikor ki leszek dobva az üvegeimmel együtt az utcára... [emoji23]
Ugyan benthagytam, de a fenyt es a tapot akkor vettem el tole amikor meg nyeregbe erezte magat. 70%-os vizcserevel kezdtem.
 
Ugyan benthagytam, de a fenyt es a tapot akkor vettem el tole amikor meg nyeregbe erezte magat. 70%-os vizcserevel kezdtem.
Hmm, akkor hétvégén lehet, hogy megejtek egy nagyobbacskát én is. Ahogy este még néztem, nem láttam, hogy újra képződött volna, de fény és táp nélkül nem egyszerű az élet. :D Majd vizslatom folyamatosan.
 
A "Hogyan ijesszük halálra a gazdánkat" verseny heti győztese Gabe, a géb:
26118523927_91d910b7fd.jpgDSC_0088 by Emese Csizmadia, on Flickr
Megpöcköltem, életben volt...

Nagytakarítás, vízcsere. Megmetszettem az elbokrosodott stemeket hátul. Egy adag ambúliát ki is dobtam. :( Lefogkeféztem az üvegről a zöld pontot, elenyésző volt a mennyiség. A hajalga nem nőtt vissza, így emeltem egyet a fényerőn, és elkezdek ismét tápot adagolni. Kétnaponta 0.5 ml micro, a foszfát mennyiségétől függően pedig jöhet a micro is. Jelenleg a foszfát 0.3, nitrát 0.5 (talán, most elég normális színt sikerült kiadnia). KH továbbra is 6, úgy néz ki ezzel az arányú csapvíz-RO keverékkel szinten lehet tartani. A cserevíz tds-e 126, az akváriumban most 180-190 között ugrál. PH továbbra is fényviszonyoktól függően leolvasható. Ha fehér lapon nézem, akkor 7.5-ös kékségű. Ha felemelem, lényegesen világosabb, és simán megvan a 7-es. Fényképről is utóbbira hajaz a szín.
ph.jpg

Készültek képek, továbbra is telefonos minőség. De megtaláltam, hogy ha leveszem a fényerősséget, nem süti ki az ember szemét az elkészült kép. :ROFLMAO: Ja, a háttér egy csinos barna törölköző. Kíváncsi voltam, hogy a háttér színe mennyire befolyásolja a képet. Hát nagyon. Volt mögötte narancssárga terítő is, az egész kép kékes színű lett, hogy kompenzálja. Ronda lett, azt nem mutatom. :D De ez a barnás egész jó összehatást ad. Kéne végre szereznem egy rohadt fóliát mögé...

26118518277_9b7c1524cd_h.jpg087 by Emese Csizmadia, on Flickr
26118522447_90203f6512_h.jpgDSC_0092 by Emese Csizmadia, on Flickr
26118520257_9187dbae5d_h.jpgDSC_0100 by Emese Csizmadia, on Flickr
26118517477_f3b286191e_h.jpgDSC_0106 by Emese Csizmadia, on Flickr
 
A "Hogyan ijesszük halálra a gazdánkat" verseny heti győztese Gabe, a géb:
View attachment 52025DSC_0088 by Emese Csizmadia, on Flickr
Megpöcköltem, életben volt...

Nagytakarítás, vízcsere. Megmetszettem az elbokrosodott stemeket hátul. Egy adag ambúliát ki is dobtam. :( Lefogkeféztem az üvegről a zöld pontot, elenyésző volt a mennyiség. A hajalga nem nőtt vissza, így emeltem egyet a fényerőn, és elkezdek ismét tápot adagolni. Kétnaponta 0.5 ml micro, a foszfát mennyiségétől függően pedig jöhet a micro is. Jelenleg a foszfát 0.3, nitrát 0.5 (talán, most elég normális színt sikerült kiadnia). KH továbbra is 6, úgy néz ki ezzel az arányú csapvíz-RO keverékkel szinten lehet tartani. A cserevíz tds-e 126, az akváriumban most 180-190 között ugrál. PH továbbra is fényviszonyoktól függően leolvasható. Ha fehér lapon nézem, akkor 7.5-ös kékségű. Ha felemelem, lényegesen világosabb, és simán megvan a 7-es. Fényképről is utóbbira hajaz a szín.
View attachment 52024

Készültek képek, továbbra is telefonos minőség. De megtaláltam, hogy ha leveszem a fényerősséget, nem süti ki az ember szemét az elkészült kép. :ROFLMAO: Ja, a háttér egy csinos barna törölköző. Kíváncsi voltam, hogy a háttér színe mennyire befolyásolja a képet. Hát nagyon. Volt mögötte narancssárga terítő is, az egész kép kékes színű lett, hogy kompenzálja. Ronda lett, azt nem mutatom. :D De ez a barnás egész jó összehatást ad. Kéne végre szereznem egy rohadt fóliát mögé...

View attachment 52026087 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 52027DSC_0092 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 52028DSC_0100 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 52029DSC_0106 by Emese Csizmadia, on Flickr
Ha veszel fóliát, a törölköződre vevő vagyok! ;) Tök jól néz ki. Még jobb lenne, ha nem látszana a teteje, hanem egészen föl érne.
 
Ha veszel fóliát, a törölköződre vevő vagyok! ;) Tök jól néz ki. Még jobb lenne, ha nem látszana a teteje, hanem egészen föl érne.
ÉS az első törölközésig kellemes puha is. :D
Próbáltam valamivel emelni az alját, de annyira azért nem kerestem, csak azt akartam megnézni, hogy milyen háttérrel.
 
Ez nagyon jól néz ki! (y) Miben lesz benne? Szép nagynak tűnik.
Semmiben, az szárazföldi moha. :D Nagyon jó lenne vízben látni mohásítva, de a két akvám összesen nem lenne elég neki. :'D Meglátom be tudom-e rakni az ablakba, és hogy mennyire szeretne megmaradni. A mohák @tsokee -éktól vannak, mai szerzemény, nem bírtam ki, hogy ne próbáljam rá a fára.
 
Elcsomagoltam, sehogy nem fér oda. Plusz egy darabig dobozban tartanám karanténban, mivel Ritáéknak, és nekem is a csillagmoha feladta az életet, most úgy kaptam tőlük, hogy rajta maradt a földlabda. És abból még bármi előmászhat. :whistle:
A csillagmohak erdekesek voltak, eloszor a kisebb, majd a nagyobb levelu kezdett barnulni es par nap alatt mindketto megadta magat. Meg szerencse hogy a tura alatt talaltunk utanpotlast (nem csillagot), ami meg soknak is bizonyult. Csak tegnap 2 qkacot szedtunk ki belole :hungry:
 
A csillagmohak erdekesek voltak, eloszor a kisebb, majd a nagyobb levelu kezdett barnulni es par nap alatt mindketto megadta magat. Meg szerencse hogy a tura alatt talaltunk utanpotlast (nem csillagot), ami meg soknak is bizonyult. Csak tegnap 2 qkacot szedtunk ki belole :hungry:
Én egyelőre csak levetett ruhákat találtam, de majd a melegben biztos előmerészkedik a többi is. :D A csillag amúgy még fel tud támadni, amikor lespriccelem vízzel, kinyílik és zöld lesz. Csak gondolom a pára nagyon kéne neki. Még nem dobtam ki, hátha fel tudom használni.
 
Back
Oldal tetejére