• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Az ideiglenes betta lak, és új lakója.
View attachment 49595
Egyelőre a régi Eheim belső fogja szűrni, lesz benne pár kerámiagyűrű, és megpakolom perlonnal, hogy ne legyen túl nagy a sodrás. Ha még mindig nem jó, akkor valamit ügyködök majd a kifolyójával is. A csobogós szűrőtől kicsit tartok, hogy....csobog. :D Mindig az a félelmem, hogy elárasztom a lakást, ha halk csobogásra ébrednék minden reggel, szerintem meghalnék. :'D
Mivel fűtő csak egy van, a 30-asban pár napig fázni fognak, amíg szerzek majd egy Eheim fűtőt. Lehetőleg valami alacsony fogyasztású kéne, ami elég a 10-esbe, a mostani pedig mehetne vissza. Tavaszig biztosan ebben a kockában marad. Utána pedig sok-sok tervem van, de összeszedetten akarom megcsinálni végre. : )
Ő pedig, bár nem vízi, de szintén mai szerzemény:
View attachment 49597
A jobb oldali egy frissen szerzett leányzó. És máris megmutatta, hogy mennyire nem viselkedik gekkóként a gekkónk. A terrárium emeleteinél mindenféle köztes szintet kellett beraknom, mert az első leányzó nem tudott fel-le mászni. Az új felhúzta magát a földszintről. o_O Lefelé meg simán leengedte magát, nem kellett neki a plusz lépcsőket használnia.
Ezek szegény magányos Betták mit csinálnak, amikor éppen nem unatkoznak?
 
Kaját keresnek az aljzaton, bekapnak minden szemet, és megnézik, hogy ehető-e. :'D Az a baj, hogy ilyenkor megsajnálom, és már megy is neki a kaja. De őt megpróbálom nem felhizlalni. :oops: Meg megölni.
Amúgy nem biztos, hogy unatkoznak, mivel területvédők, és magányosak, nem is nagyon lehet melléjük mást rakni. Én azzal nyírtam ki az előzőt, hogy kapott maga mellé egy nőstényt. Hogy ne unatkozzon... Ez néhány amanot fog maximum maga mellé kapni. Felmerült bennem, hogy megpróbálom beszoktatni a 30-asba, de látva, hogy mindent felforgat élelem után, nem kockáztatom meg a kisgarnikat és az urokat. Azért látszik hogy milyen az, amikor elöl van az összes garnéla, mert senki nem akarja őket megenni. Ennyire bátrak még az előző bettám mellett se voltak, pedig ő még a békésebb fajtából volt.
Amúgy le lehet őket foglalni, ha van benn sok bújó, akadály, amik között úszkálhatnak. Most néha megáll nézni a monitort, meg a szomszédban lakó sügért. :D
 
Hmmm... Szóval a halaknál is így van ez... :sick:
:)
Látod... :D

Fűtőkben a Hydor vagy az Eheim a jobb? Holnap vennem kell egyet, és megy a vacila a Hydor Theo és az Eheim Jager között. Mindkettőből a 25w-os a cél, kb egy árban is vannak. Szemeztem az Atmannal is, de azt hiszem ezen inkább nem spórolnék, nem akarok főtt halat másnap reggelire, bármennyire is egészséges.
 
Mi az oase heatupot ajanljuk kissebb, mint az azonos teljesitmenyu eheim. A tapasztalatunk szerint pontos is.
 
Már megvettem az Eheimet. :D Remélem nem főzöm meg egyik adag halamat sem. A kicsibe került ez, az 50es ment vissza a 30-asba. Túlaggódtam kicsit ezt a megfázós dolgot, most 22 fokot mutatott a hőmérőjük a fűtő nélkül. Ha cserélem a szűrőt majd egyszer, akkor olyan Oase belső fűtőset akarok én is. :D
Mai közeli:
2738021.jpg
 
Ha cserélem a szűrőt majd egyszer, akkor olyan Oase belső fűtőset akarok én is. :D
Nem kötözködni akarok, de minden oase heatup fűtő beszerelhető az oase külső szűrőkbe, amikből a nem fűtős változat olcsóbb is. ;) Biztos, hogy jól döntöttél?
"A külön megvásárlható Thermofit FiltoSmart 100 adapterrel a fűtő a FiltoSmart 100 külső szűrőbe szerelhető. OASE Biomaster szűrökhöz az adapter gyári tartozék."
 
:whistle: 32*32*27 (magas*mély*hosszú)
DSC_0183.JPG
Köszönet érte @FFnFAA -nak és bájos feleségének. Kádban pihen, vízpróbázik, mivel végigzötykölődtem vele a városon, és biztosra kell menni, mielőtt eláztatom a lakást... Sajnos úgy egyeztem meg életem párjával, hogy "nem lesz teljesen feltöltve, csak addig, amíg a szűrőt ellepi, az kb 10 liter, hogy tudjon úszkálni a halacska". Végül rábólintott, pedig tegnap még az se akarta, hogy ez az akvárium hozzánk kerüljön. Ha így folytatom, pár hónap, és rájánk is lesz. :rolleyes:
A terv egy ilyesmi létrehozása:
paluminta.jpg

Hosszútávú tervek, szép lassan lesz csak beszerezve a megfelelő talaj, növények, és még a lámpáért is meg kell majd küzdenem. Könnyebb lesz újabb fogyasztót venni, ha a fűtők kikerültek a képből. :sneaky:

Ma átvettem a 100ml purigent, és a nitrát tesztet is, köszönet a közbenjárásért @ierdelyi -nek. Nem tudtam (tudtam, csak nem sejtettem!), hogy a Seachem Purigen ennyire pici. o_O Van egy talán Ista sűrű szövésű zsákom, de ha kicsit jobban megnyomom, simán kijönnek rajta a szemcsék. Szóval kap még egy harisnya réteget is. Tudom @Szabó Henrik példájából, hogy nem túl tartós, de majd vastagabb harisnyát veszek. :D

A valódi munka csak holnap lesz esedékes, nagytakarítás az akváriumban, szűrőtisztítás (pár napja esett le, hogy idejét se tudom mikor takarítottam utoljára a szűrőt, lehet, hogy attól van a hártya...), Seachem Purigen behelyezése, imádkozás, hogy ne a halak között kössön ki. Aztán a másik 30-as berendezése, kicsi szűrő lefojtása, amennyire csak lehetséges. Raktam bele szivacsot, pár kerámiagyűrű, tetejére perlont, majd feltűnt, hogy nem is ott jön ki a víz belőle, ott hiába tömöm. :'D A növényekre is ráfér a birkanyírás, pedig olyan szép zöld most a teteje...
DSC_0177.JPG

Drága jótevőmtől kaptam még egy csodaszép, hatalmas, és dög nehéz vasfát. Ma megtapasztaltam, hogy nem viccből hívják vasnak. Eredetileg a terráriumba akartam rakni, de pár centi híján nem fér be sajnos.
vasfa_2.jpg vasfa_1.jpg
Szintén sajnos, hogy előző helyén egy feltehetőleg sisakcsiga elnevezésű galád élőlény kidekorálta apró kis csomagokkal. Ééééés baromi nehéz lekaparni őket. :unsure: Majd megpróbálom, hogy pár napra beáztatom, és valami durvább kefével sika-mikázom. Vagy elcserélem egy kisebb darab fára, ami bemehet a gekkókhoz, és ezt a nemes feladatot újdonsült tulajdonosára hagyom. Arra is gondoltam, hogy nevelek rajta mohát, páfrányt, mert azokba a lyukakba mehetne egy kis virágföld is, de sajnos a fényviszonyok nem a megfelelőek.

Lényeg a lényeg, holnap is mozgalmas napom lesz. \o/
 
A fa előző tulaja frissen az akváriumból kikapva próbálta meg lesikálni és úgy sem ment. Szóval a fehér biszbaszok ellen csak a véső vagy a csiszolópapír fog segíteni. Nagyon szép az a "légi" felvétel a növényekről. A rájákról meg várjuk akkor a képeket nyár közepe felé! :LOL:
 
Szóóóóval megvolt a vízcsere, szűrőpucolás. Seachem Purigen berakva. Kb. két órája van bent, és már láthatóan tisztább a víz. :notworthy: Növényeket megnyírtam, kár értük, szeretem, mikor dzsungeles, de nem jutott fény az aljnövényzethez. A cryptot is meggyepáltam kicsit, mert nagyon leállt a növekedéssel, talán ha a régiek nem eszik a tápanyagot, nőnek friss hajtások. Vagy elfoszlik az egész a fenébe, mert megsértődik. :D
Ami kimaradt, az az előtéri HM aljzatba nyomkodása, de baromi macera, több szokott kijönni, mint ami bent van, szerintem tudat alatt nem akarom csinálni, azért felejtődik el rendszeresen. :D Viszont a mohám végre szépen nő, határozott, erős hajtások. Tetszik. A fissi is növöget, de ő sokkal lassabban.
Jobb első sarokban van egy növényovi. 1 mini ludwigia, 1 mini myrio, és egy nullára nyílt bolbitis növöget nagyon szépen. Utóbbi bubizik is, úgyhogy határozottan örül a helynek és a vízcserének is.
A tápozást át kell majd gondolnom, meg méricskélni még egy sort. Amíg nem volt adagolva a macro, növekedésbe kezdett a zöld szőr, ponttal megspékelve, ezért már néhány napja visszaálltam a napi 0.5 ml-re. Most, hogy lepucoltam a üveget, meglátjuk, hogy az újabb adagolás segít-e. Van egy kis hajalga is, ecset továbbra is vendég, de csak van, nem terjed. Rámértem a nitrátra, de értelmezhetetlen lett a szín. Sárga volt, szóval baj nincs, de erős és fakó volt a színe, nem üde, mint a színskálán. Majd mérek még egyet holnap.
Pár kép. Nagyon kisüti a telefon a színeket.:cry: Mindegy, ez van.
40415249732_628ab0c932_h.jpg2018.02.24_1 by Emese Csizmadia, on Flickr
40415249172_475cf429cb_h.jpg2018.02.24_2 by Emese Csizmadia, on Flickr
40415248972_d68592d384_h.jpg2018.02.24_3 by Emese Csizmadia, on Flickr
25588074687_a115f27fc4_h.jpg2018.02.24_4 by Emese Csizmadia, on Flickr

A kádban ázó akvárium túlélte a vízpróbát. Az aljára ragasztott bútorlapszerű dolog viszont nem, lazán leázott a szilikon ragasztó, így egy szivacs aljat kapott. Meg fel is púposodott, teljesen kiment a fejemből, hogy nem kéne vízben áztatni a faanyagot. :dead: Amúgy is ijesztő volt, hogy nem támasztja alá az egész akváriumot, olyan 1,5-2 cm rész lebegett a semmiben. Megtömtem a kis belső szűrőt szivaccsal, kerámiagyűrűvel, perlonnal, így most alig van sodrása, az is az üvegre van irányítva, szóval nem kéne, hogy gondot okozzon a bettának. 10 liter víz került bele, meg kb két marék aljat. A normális talaj beszerzése folyamatban, remélhetőleg 2 hét, és nem lesz ilyen fapados a lakhelye. Addig kell keresnem páratűrő, sőt, pára imádó növényeket, erősen trópusi a környezet odabent.
25588073557_1a1bef0f3e_b.jpg2018.02.24_2 by Emese Csizmadia, on Flickr
40415248512_cfd9e3d5ee_b.jpg2018.02.24_1 by Emese Csizmadia, on Flickr
 
Napi szösszenet:
El van hanyagolva az akvárium és a napló is. Ahhoz képest az akva jól bírja, csak most egy kicsit túlzsúfolt. Terv rengeteg, idő és pénz kevés. Meg bejött egy kis rosszullét is, nem komoly. De emiatt tegnap vashiánnyal kapcsolatos dolgokat olvasgattam. Ma pedig a drága, kedves Facebook a GA egy hirdetését dobta fel, ahol Seachem Flourish Iron-t ajánlgatott nekem. :'D Végül is, lehet, hogy felhajthatok néha egy kupicával.
 
Napi szösszenet:
El van hanyagolva az akvárium és a napló is. Ahhoz képest az akva jól bírja, csak most egy kicsit túlzsúfolt. Terv rengeteg, idő és pénz kevés. Meg bejött egy kis rosszullét is, nem komoly. De emiatt tegnap vashiánnyal kapcsolatos dolgokat olvasgattam. Ma pedig a drága, kedves Facebook a GA egy hirdetését dobta fel, ahol Seachem Flourish Iron-t ajánlgatott nekem. :'D Végül is, lehet, hogy felhajthatok néha egy kupicával.
Azért ha komolyabbra fordul a dolog (a tünetek), ne vedd félvállról. Jártam így, vérszegénység volt a végeredménye, szóval azért csak óvatosan. :)
 
Annyira komolyan vettem, hogy hétfő reggel mentőt hívtam magamhoz, 20 perc múlva jött egy telefon az ügyeletről, hogy menjek be személyesen, de ha be is megyek, ott is órákat kell várnom, mire el tudnak látni. :D Gondolom az elmondott tünetek alapján nem voltam elég sürgős. Nem tudtam kimenni az ajtón, mert annyira szédültem, hogy le kellett feküdnöm a földre, ahonnan nem tudtam felkelni. Valami nem egészen kóser a vérnyomásommal (aznap reggel mérve 88/44, de azt az állapotomból is ki tudtam következtetni, hogy leesett), meg elolvastam a vérszegénység tüneteit, ami a vashiányhoz vezetett el, és így kerültem a Flourish-hez. :D

Mellesleg szeretnék majd vasat adagolni az akváriumba (is). Csak megint ott tartunk, hogy mindent egyszerre szeretnék, amiből az lesz, hogy semmi se lesz. o_O Szóval most nagy levegő, és meglátjuk mik a legfontosabbak. Holnap hozza kisöcsém a növényeket, elkészül a Földcsuszamlás (amit szerintem átkeresztelek Mocsári csodabogár névre), akkor végre tudok ebben is matatni, rendet rakni, vizet cserélni. Ahhoz képest, hogy több, mint egy hete nem volt csere, egész jól van. Kis zöld haj vagy fonal vagy cérna algát vélek felfedezni, de nem burjánzik az sem. A fehér kis gec... izé, kukackák viszont okosak, az üveg és a szilikon közé préselve élnek. Fecskendővel szoktam rájuk küldeni egy-egy adag vizet, az urok nagyon szoktak örülni a nasinak. :3 Az egyik egy nála háromszor olyan hosszúval próbálkozott, pont harmadszorra tudta csak beszippantani. :D
Elhullást nem látok szerencsére az elhanyagoltság ellenére sem. Tápozás úgy-ahogy rendszeres, néha kimarad 1-1 reggel, úgyhogy az algásodást ennek, és a vízcsere elmaradásának tudom be. Amint elkészült a másik, megint jó kislány leszek, és csinálom szépen. Plusz szereztem kávét, van miért felkelni reggel időben. :ROFLMAO:
 
Annyira komolyan vettem, hogy hétfő reggel mentőt hívtam magamhoz, 20 perc múlva jött egy telefon az ügyeletről, hogy menjek be személyesen, de ha be is megyek, ott is órákat kell várnom, mire el tudnak látni. :D Gondolom az elmondott tünetek alapján nem voltam elég sürgős. Nem tudtam kimenni az ajtón, mert annyira szédültem, hogy le kellett feküdnöm a földre, ahonnan nem tudtam felkelni. Valami nem egészen kóser a vérnyomásommal (aznap reggel mérve 88/44, de azt az állapotomból is ki tudtam következtetni, hogy leesett), meg elolvastam a vérszegénység tüneteit, ami a vashiányhoz vezetett el, és így kerültem a Flourish-hez. :D

Mellesleg szeretnék majd vasat adagolni az akváriumba (is). Csak megint ott tartunk, hogy mindent egyszerre szeretnék, amiből az lesz, hogy semmi se lesz. o_O Szóval most nagy levegő, és meglátjuk mik a legfontosabbak. Holnap hozza kisöcsém a növényeket, elkészül a Földcsuszamlás (amit szerintem átkeresztelek Mocsári csodabogár névre), akkor végre tudok ebben is matatni, rendet rakni, vizet cserélni. Ahhoz képest, hogy több, mint egy hete nem volt csere, egész jól van. Kis zöld haj vagy fonal vagy cérna algát vélek felfedezni, de nem burjánzik az sem. A fehér kis gec... izé, kukackák viszont okosak, az üveg és a szilikon közé préselve élnek. Fecskendővel szoktam rájuk küldeni egy-egy adag vizet, az urok nagyon szoktak örülni a nasinak. :3 Az egyik egy nála háromszor olyan hosszúval próbálkozott, pont harmadszorra tudta csak beszippantani. :D
Elhullást nem látok szerencsére az elhanyagoltság ellenére sem. Tápozás úgy-ahogy rendszeres, néha kimarad 1-1 reggel, úgyhogy az algásodást ennek, és a vízcsere elmaradásának tudom be. Amint elkészült a másik, megint jó kislány leszek, és csinálom szépen. Plusz szereztem kávét, van miért felkelni reggel időben. [emoji23]
Csupa jo hir. Amugy lattam rajtad, hogy rendkivul sapadt vagy, barna karikas szemekkel, de nyugtattam magam, hogy gyarilag ilyen a szined. Vizsgaltasd ki magad es tegyel fere mindent ha kell. Nem jatek Mesko. Kar lenne erted.
 
Csupa jo hir. Amugy lattam rajtad, hogy rendkivul sapadt vagy, barna karikas szemekkel, de nyugtattam magam, hogy gyarilag ilyen a szined. Vizsgaltasd ki magad es tegyel fere mindent ha kell. Nem jatek Mesko. Kar lenne erted.
Gyárilag karikásak a szemeim. :D Legalábbis világéletemben úgy néztem mint aki súlyos alváshiánnyal küzd. Pedig sokat alszok. Mondjuk pont ez a fáradékonyság is a vashiány egyik tünete, szóval doki lesz mindenképpen, csak nem igazán szeretek orvoshoz járni. :'D Az a mentő hívás is viccnek tűnik így utólag, de akkor nagyon be voltam pánikolva, ráadásul nálam volt egy rakás céges papír, ami sürgősen kellett odabent. Ez is dobott még egyet a dologra. De már jól vagyok, méregetem a vérnyomásom, és nem látok kiugróan alacsony értéket. Az érdekes, hogy a hétfői rosszullétem előtt sokszor volt alacsony rosszullét nélkül, de azóta szépen beállt 120 körülre. :ROFLMAO:
 
Nos ere a vas hiányos dologra, én is hozzá tudnék fűzni egy apróságot. Pl. az úgy nevezet "ásványvíz", a boltokból, ami bármilyen márka alatt fut, ha megfigyeljük, egyik sem tartalmaz vasat. Én még életembe nem találkoztam olyan ásványvíz forrással amiben nincs vas. Egy természetes ásványvíz, ami még széndioxidot is tartalmaz, azt borvíznek nevezik, és zavaros, és sosem olyan tiszta, mint amilyent a polcokon találunk. A borvizet nem lehet palackozni több időre, mert bebüdösödik, a benne lévő baktériumok miatt. Az én véleményem a boltokban található vizek = RO víz visszasózva, amiből a vas hiányzik.

És bocs hogy ide írtam hozzád
 
Nos ere a vas hiányos dologra, én is hozzá tudnék fűzni egy apróságot. Pl. az úgy nevezet "ásványvíz", a boltokból, ami bármilyen márka alatt fut, ha megfigyeljük, egyik sem tartalmaz vasat. Én még életembe nem találkoztam olyan ásványvíz forrással amiben nincs vas. Egy természetes ásványvíz, ami még széndioxidot is tartalmaz, azt borvíznek nevezik, és zavaros, és sosem olyan tiszta, mint amilyent a polcokon találunk. A borvizet nem lehet palackozni több időre, mert bebüdösödik, a benne lévő baktériumok miatt. Az én véleményem a boltokban található vizek = RO víz visszasózva, amiből a vas hiányzik.

És bocs hogy ide írtam hozzád
Semmi gond. Ez megmagyarázná az esetleges kevés vasat, ásványvizet iszunk. Az itteni csapvíz iszonyat klóros. Legalábbis annak érezzük, pocsék ízre. :(
Amúgy nem a nyavajáim miatt írtam, csak vicces, ahogy összekapcsolta a kereséseimet a FB algoritmusa. :D
 
Back
Oldal tetejére