• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Próbáljuk újra!

Megint írok, mert történt egy kis fejlemény!
Ma őket sikerült beszereznem, 10-en vannak!

SAM_0286.jpg

SAM_0283.jpg

SAM_0282.jpg


A képekért még mindig elnézést kérek! Folyamatosan gyakorlok a géppel! :oops: :D Itt még zacskóban vannak szegény törperazbórák és mint látható még nem teljesen kifejlettek, de nagyon aranyosak és már a színük is élénkebb mint a képeken. Esetleg valami ötlet, hogy milyen eleséget kedvelnek, mert próbáltam őket etetni Sera granulátummal (összetörve), de nem igazán kellett nekik. :(
Ha valaki esetleg Mezőkövesdi vagy környékbeli és érdekli honnan, mennyiért sikerült beszereznem őket akkor írjon pü-t, nyilvánosan nem reklámozok. Van még ahonnan ők jöttek! :D
 
Nekem is ilyen kis boraras-aim vannak. Nálam az első pár napban nem nagyon akartak enni, de mostanra annál nagyobb étvágyuk lett. Én Tetra Rubin és Tetra min junior kajákkal etetem őket, egyáltalán nem válogatósak. Első időben mindig a lehulló morzsák után rohangáltak csak, most már a felszínről esznek.
Még egy jó tanács, ha lesz külső szűrőd, akkor a szívóágára rakjál szivacsot, mert nekem az egyikük majdnem a szűrőbe lelte halálát, mire rátaláltam csont és bőr volt.
 
Boraras uropthalmoides. Nekem is ilyenek vannak. Nálam szívesen befalnak bármit, ami befér a szájukon. Főleg olyan tablettás tápokkal etetek, amik nagyon apró porszemmé mállanak szép lassan a vízben. Egyébként nagyon kis bélpoklosak tudnak lenni. :) Nálam érdekes módon a Sera tápokat egyik hal sem szereti... Tetrát, JBL-t érdemesebb választani.
 
Szeretnék néhány fotót látni, leginkább a riccia vs. Eqinox érdekelne.
Nekem lassan az idegrenszerem kárára terjeszkedik :twisted: Talán Nigronál olvastam előszőr a gyomnövény jelzőt,de eleinte tetszett a sok bubis visszajelzés.
 
Üdv!
Boldog Új Évet Mindenkinek!

Akkor hozok pár fotót!
Riccia:
Nos ..., hát ... mit is mondjak?! <@$ß#&%="^^>
Történtek átalakítások, ültetések, kikerült a bacopa, mert valamiért csúnyán felkopaszodott és bekerült pár tövecske pogostemon helferi. Valamint nagy kárörömömre kikerült egy nagy maréknyi riccia az akvárium elülső részéből :twisted: . Folyamatosan ingerelt az a növény. Eleinte még "szép" volt, de folyton úgy nőtt, h nehogy jó legyen. Állandóan nyírogattam így folyton úszkál belőle pár darabka a vízben :evil: . A legutóbbi vízcsere és nyírás alkalmával viszont végképp kiidegelt. Épp a nyírás utáni fonalalga irtást csináltam mikor hirtelen felszakadt jó 2 maréknyi riccia a kövekről amikre ráhálóztam. Mivel ekkor már az eredetileg fél órásra tervezett vízcserém már második órájában jártam, egy kissé felkaptam a vizet és vele együtt a felszakadt ricciát is és repült ki az akiból. :twisted: :shock: :oops:
Úgyhogy a Riccia vs Eqinox eseményt kétfelől lehet nézni:
1, idegi állapot: A riccia nyert és már kész idegroncs vagyok tőle. :shock: :? :crazy:
2, fizikai harc: jelentem nyerésre állok! A benn maradt riccia eddig egész tűrhetően viselkedik. De előbb-utóbb úgyis megszabadulok tőle az utolsó kis "y" elágazásáig. Ha lesz egy kis szerencsém akkor addigra a HC-m meglep és benövi az egész aljzatot. Remélhetőleg még a nyári nagy melegek előtt.

Akkor a képek:
SAM_0360.jpg


SAM_0361.jpg


SAM_0363.jpg


A mohákat viszont valamiért nem tudok rendesen lefényképezni. Lehet a sok fonalalga zavarja össze a gépet. :eek: :oops:
SAM_0366.jpg


SAM_0369.jpg


A riccia szépen tud bubizni az tény. Az enyém ezen a képen még csak most kezd felébredni éjszakai szendergéséből. Este 6-7 körül már szép bubis szokott lenni. Mint amit kis gyöngyökkel fűztem volna tele.
SAM_0371.jpg


Jöjön pár kép a HC-mről. Imádom ezt a kis növényt! Remélem megtartja jó szokását és szépen terjeszkedik tovább.
SAM_0372.jpg


SAM_0373.jpg


SAM_0374.jpg


SAM_0375.jpg


SAM_0376.jpg


SAM_0377.jpg


SAM_0378.jpg


SAM_0381.jpg


SAM_0382.jpg


SAM_0398.jpg


SAM_0403.jpg


Amint a képeken látható az alga ellen is küzdök még egyenlőre. De nem adom fel egykönnyen. Ahogy nézem megint lehet fonalalgát szedni. A törperazbórákat egyszerűen képtelen vagyok lefényképezni ezzel a géppel. :evil: a sepregetőm meg elbújt valahova. Szóval ez a jelenlegi állapot. Vélemények?
 
Eqinox said:
2, fizikai harc: jelentem nyerésre állok! (...) De előbb-utóbb úgyis megszabadulok tőle az utolsó kis "y" elágazásáig.
Esélytelen. Sokan próbáltuk. :)
 
Egyszer már sikerült pár éve. Most sem hagyom, h kifogjon rajtam! Ha másképp nem megy akkor szétszedem az egész akváriumot az utolsó kavicsig átnézem és leszedek minden kis darabot. :D
 
Szerintem kár lenne szétszedni,nekem tetszik és a ricciaval együtt kell élni, ha az ember kezdeti gyengeségében ( sajnos én is ebbe a csoportba tartozom) szemet vet rá,igaz akkor még nincs tisztában az igazi arcával. Csodaszép tud lenni a kis mocsok :p Én is csak azért kérdeztem ,mert sok induló telepet láttam az akidban, kiváncsi voltam , neked sikerült-e megreguláznod?
 
Még egy meglátás. Szinte ua. a kép mint nálam. Látom az ecset támad téged is.Nekem a füvem nagyon gázos,nálad a HC-n látom kialakulni.Csak arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy még most próbálj tenni ellene vmit, mert később olyan lesz mint az enyém. Egyenlő az okádékkal, és nagyon sok bosszúságot okozhat. Ezt nagyon komolyan mondom: szinte nem is látom a kiutat :eh:
 
Most variáltam meg az esőztetőt, úgyhogy remélhetőleg ez hatással lesz nemcsak az ecsetre, de minden más algára is.
 
Már most látom,h te is a nagynyomásúban fogod látni a jövőt.
Szerintem az élesztősnek véges a kapacitása, sajnos ezt tapasztaltam.Sőt tovább megyek, az élesztős lehet az ecset alapja. :sick:
 
A nagynyomású biztos jobb mint az élesztős, de nekem sajnos az elkövetkező pár évben biztos nem lesz rá anyagi keretem. :oops:
Az élesztős is egy jó alternatíva lehet. Mióta van élesztős CO2-m azóta sokkal kevesebb az ecsetalgám mint előtte. Sőt ahhoz képest most egyáltalán nincs is. Viszont a zöld fonalalgától a pontalgától és a staghorntól nem bírok szabadulni. De akkor sem adom fel! :D
 
szépen fejlődnek a növényeid! :)
grat! a kék háttér viszont szerintem nem túl előnyös, az aljzat színéhez képest.
 
Köszi!
Igyekszünk...
A hátteret pedig a következő újraindítás alkalmával szándékozom cserélni.
 
Eqinox said:
Egyszer már sikerült pár éve. Most sem hagyom, h kifogjon rajtam! Ha másképp nem megy akkor szétszedem az egész akváriumot az utolsó kavicsig átnézem és leszedek minden kis darabot. :D

Szia!

Én a nanoban küzdök vele! Igen szép gömböket tudtam nevelni belőle, aztán egyszer csak elkezdett szétfoszlani. (mintha szaporodhatnék jött volna rá. 1 hónapig szedegettem az áramlatban keringő Y-okat, végül feladtam és kiszedtem. Még most is küzdök vele, mert mindig akad még egy szála ami szaporodni kezd majd feloszlik. :)

Nekem csak az újraindítás fog végső sikert hozni.
 
Üdv megint!
Történt egy kis változás az akiban! Ma találtam az állatkereskedésben kék garnéla nevezetű lényt. Sajnos már csak az utolsó darabot sikerült elhoznom. Valaki nem tudja véletlenül a rendes nevét? :oops:
Íme:
SAM_0450.jpg

http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0450.jpg

Viszont rossz hír, h a sepregetőm valamitől elhunyt :( ! Még nem tudom mi lehetett a baja. Lehet sok lett neki a beoldott CO2. Egy kicsit variáltam a difin, meg az esőztetőn. Most a növényeim ugyan maguktól még nem bubiznak, viszont a legutóbbi (kb 5 napja) történt nyírás óta a vágott részek folyamatosan apró kis bubikat eregetnek. Eddig ilyen nem volt.
Ja! Kiebrudaltam a ricciát is! Egy-két darabka még van ugyan, de folyamatosan vadászom őket! :twisted: Valamint az egyik ismerősöm hozott nekem egy marék microsorium sarjat, h mentsem meg neki az ancijától. Azok is bekerültek.
Mindjárt hozok pár full képet az akiról
 
Nah!
Itt is vagyok az ígért képekkel!
SAM_0457.jpg

SAM_0458.jpg

SAM_0459.jpg

SAM_0460.jpg

SAM_0461.jpg

SAM_0462.jpg


Igen 5 nap alatt ennyire be tudok fonalalgásodni. Igyekszek tenni ellene, de nem nagyon sikerül. :oops:
 
Kicsit kopasz lett igy a riccia nélkül,de majd elfoglalja a helyét vmi más! ;) A garnélával kapcsolatban...én amanonak mondanám.Én is amikor vettem kékes árnyalatúak voltak,aztán szépen kikopott belőlük.Szerintem valahogy megszinezik őket. :( Sok sikert az alga elleni harcban!
 
Back
Oldal tetejére