• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Próbáljuk újra!

Eqinox

Szakértő
Szakértő
Üdv Mindenki!

Már egy ideje ért bennem az elhatározás, újra kéne indítani az akit. Hát tegnapelőtt végre sort kerítettem rá. Az aki maradt meg a háttér és a növények java is. Jött egy-két új növény, az állatseregleten viszont még nagyon töröm a fejem. :roll: Törpegarnélákat szeretnék tartani viszont akkor a jelenlegi kakadusügereim nem épp a legjobb társaság nekik. Mind1 ezen még alszok egy párat. Jöjjenek az adatok.

Akvárium: 50X40X25 cm (méretre készítet)
Világítás: 1X15W Sera Briliant daylight, 1X15W Sera Plantcolor, mindkettő napi 9 órát megy időzítővel.
Szűrés: DIY Az ákvárium hátuljából 10 cm-es sáv van leválasztva szűrőnek. Töltet: rasel háló, siporax, aktív szén, perlon vatta (nem ebben a sorrendben) a vízmozgatást, hátulról előre, egy Aquel Fan mini plusz végzi. Előlről hátra egy előre meghagyott résen megy a víz, de ezt nemsokára fejleszteni fogom csak megfelelő csöveket kéne még találnom. Az O.Iban nem volt. :oops:
CO2: élesztős, mos már GA-s üveg difivel.
Táp: EI szerint, Green Aqua Micro, Macro esetenként Easy Carbo
Aljzat:
DIY táptalaj
Manado általános aljzat
Dekor:
Folyami kavicsok (háztartási sósavval tesztelt)
Növények:
Riccia fluitans - Úszó májmoha
Vesicularia dubyana - Jávai moha
Taxiphyllum sp. - Spiky moha
Hemiathus callitrichoides - HC
Cryptocoryne wendtii a pontosfajtát még nem tudom :oops:
Bacopa monnieri
Eleocharis acicularis
Ludwigia Repens
Állatok:
Physa acuta
a többin még töröm a fejem

És akkor pár kép:
DIY táptalaj
DSC05277.jpg


A Manado:
DSC05278.jpg

DSC05279.jpg


A hardscape:
DSC05283.jpg

DSC05285.jpg


A növényekkel:
DSC05287.jpg

DSC05297.jpg


Feltöltve:
DSC05298.jpg


Így működik a difi:
DSC05299.jpg

DSC05302.jpg


A növényeknek is tetszik az új beoldási módszer:
DSC05303.jpg


És az összkép:
DSC05301.jpg


Az ott maradt kupiért bocsánat :oops: Amint lesznek változások azokat is megírom. Mindez 29-én és 30-án történt, azóta a HC-t már háromszor kelett visszaültetnem :x fel akar bosszantani!
Véleményeteket előre is köszönöm!
 
HC-t szálakra szedve és úgy elültetve hamarabb sikeres leszel. Csomókban elég rakoncátlan. ;)
Sok sikert az új akihoz, most még kicsit fiatal, de pár hét múlva biztosan szépen bezöldül.
 
Ezen valahogy átugrottam...
nekem egy kicsit szokatlan, de lehet hogy épp' ettől lesz jó.
Miért pont a "kavicsok" mellett döntöttél? Én a főkövet valamilyen módon jobban láthatóbb helyre tettem volna.
Egy full képet majd csinálhatnál, úgy jobban látni mindent.
 
viktorlantos said:
HC-t szálakra szedve és úgy elültetve hamarabb sikeres leszel. Csomókban elég rakoncátlan. ;)
Sok sikert az új akihoz, most még kicsit fiatal, de pár hét múlva biztosan szépen bezöldül.

Remélem nem az alga miatt! :D

inadsz said:
Ezen valahogy átugrottam...
nekem egy kicsit szokatlan, de lehet hogy épp' ettől lesz jó.
Miért pont a "kavicsok" mellett döntöttél? Én a főkövet valamilyen módon jobban láthatóbb helyre tettem volna.
Egy full képet majd csinálhatnál, úgy jobban látni mindent.

Mit értesz jobban látható helyen? :oops:
Azért nem látható jobban, mert nem sokkal magasabb, mint ahogy látható. Sajnos nem sikerült magasabb követ szereznem, még próbálkozok. Azért a kavicsok mellett döntöttem, mert már kezdtem egy kicsit unni a "szigorú" és éles peremeket/éleket. Gondoltam most egy kicsit "lágyabb" vonalakkal próbálkozok.
 
Egyáltalán nem ronda!!! :angel:
Szépen bezöldül, algák elkerülnek és még szebb lesz.
Gratulálok és képeket kérünk majd. :wave:
 
Rosszul fogalmaztam. Nem jobban látható helyre gondoltam, hanem nagyobb kőre, ami jobban látszik. De egyébként jó lesz. ;)
 
Épp nagyobb kőre vadászok. Hétvégén teszek fel friss képeket, de addig is szívesen fogadok minden tanácsot/észrevételt!
 
Üdv!
Jöttem a beígért képekkel és friss infókkal! :D
Eltelt egy hét az indítás óta és csodával határos módon nincs több alga az akiban, mint amit a növényekkel behurcoltam az előzőből. :eek: :) Ez nagy hír számomra, mert eddig mindig egy hét alatt úgy ellepett az alga mindenféle változata, hogy nem győztem takarítani őket! :evil: :oops: A növények szépen akklimatizálódnak, regenerálódnak és nőnek is. Az élesztős CO2-m ma reggelere merült le, úgyhogy újratöltöttem, most várom, hogy megint beinduljon. Állatoknak még mindig csak a physa csigák vannak, de úgy fest ők jól érzik magukat. Egyébként halak terén vagy danio margaritatus vagy boraras brigittae lesz, esetleg 1-2 otocinclus. Garnélák terén sulawesi garnélákkal szeretnék megpróbálkozni, bár eléggé drágák sajnos :oops: , de egy próbát megér szerintem.
A technikai fejlesztésekkel még nem jutottam sehova sajnos időhiány és alapanyaghiány miatt, de folyamatosan dolgozok az ügyön! Akárcsak a nagyobb főkő ügyén is! :oops: :roll:
Jöjjenek a képek!:
A vízcsere előtt:
DSC05308.jpg


az eddigi lakók:
DSC05310.jpg


Az eleocharis zöldülni látszik:
DSC05311.jpg


A spiky moha is hajt ezerrel:
DSC05312.jpg

DSC05313.jpg


A HC is terjeszkedik, bár mintha felfele nőne, lehet egy kicsit melege van. Lentebb vettem a fűtésen, meglátjuk mit szól :roll: :
DSC05315.jpg

DSC05316.jpg


A vizcsere után:
DSC05317.jpg

DSC05318.jpg


Egy kicsit nyírtam és visszaültettem a bacopám. Nagyon felszaladt a vítfelszínhez.
DSC05319.jpg


Néhány elszabadult eleocharis tövet is visszaültettem:
DSC05320.jpg


Lassacskán csak beindulnak a növények! Véleményeket szívesen fogadok!
 
Alakulgat. Én a sulawesi garnikkal nem próbálkoznék amíg élesztős rendszered van, nem hiszem hogy örülnének a túladagolásnak, próbának meg szerintem drága mulatság lenne. A spiky mohán az mulm? Mert akkor célszerű lenne leszívni róla. A nagyobb főkő szerintem jobban fog mutatni, de figyelj, hogy alacsonyan tarts a növényeidet, mert nem valami magasak, így nem biztos hogy sok látszana belőle.
Elől a talajt meg egyengesd el ;)
Sok sikert.
 
A spiky mohán az nem mulm, mivel alig van állat az akiban. Az az aljzat lesz meg némi alga ami még az előző berendezésből maradt rajta. Csak a gépem sajnos nem a legjobb. Egy szimpla Sony Cyber-shot Full HD 1080-as compakt. Max 7,2 megapixelt tud, de az optikája elég gáz. A talajt elegyengetem amint a HC nem akar már attól is feljönni, hogy ránézek. Már vagy 5X ültettem vissza őket az elmúlt egy hét alatt :eek: :shock: :? :evil:
Az új főkő pedig valószínűleg magasabb lesz, mint ez, úgyhogy a növények nem nagyon fogják takarni.
A garnélák terén még gondolkodom, de végül úgy is a pénztárcám vastagsága lesz a mérvadó a dologban. Egyébként redjeim már voltak élesztős CO2-vel és nem volt semmi gond. Tudom, hogy nem egy súlycsoport a két faj, de ezért is vetettem fel a dolgot előbb itt.

Köszönöm a tanácsokat!
 
Én nem próbálkoznék a helyedben a Sulawesiekkel. A legtöbb példány még mindig vadon fogott, és igen magas a lepusztulási arány is sajnos. Hosszú távon nem nagyon tarthatóak, akváriumi szaporodásról szinte nem is lehet beszélni. Ha jól rémlik Pistinek is csak egy fajnál sikerült elérnie a "maradást". Tény, hogy eszméletlen szép jószágok, de szerintem válassz inkább mást.
 
Újabb hét, újabb frissítés képekkel!
Megejtetem az első riccia nyírást! Hát ... őőő ... khm. Mire a 90%-át sikerült lehalásznom a vízfelszínről megcsappant az anyós nyugtatója! :crazy: :crazy: :crazy: :evil:

A vízcsere és nyírás előtt:
DSC05371.jpg

DSC05372.jpg

DSC05373.jpg

DSC05374.jpg

DSC05375.jpg

DSC05376.jpg

DSC05377.jpg

DSC05378.jpg

DSC05379.jpg

DSC05380.jpg

DSC05381.jpg

DSC05382.jpg


Mint ahogy a képeken is látszik néhány HC még mindig nem hajlandó talajlakó életmódot folytatni :evil: Valamint sajnos megjelent a zöld fonalalga egy változata is. A riccia nyírásakor döbbentem rá, hogy az alga tartja egyben és a köveken a ricciát. :wtf: :crazy: :evil: :eek: Meglátom mi lesz így vele, ha nem sikerült szép kis bokrokat csinálnom belőle akkor, a lenyírt részt nem dobtam ki, újrakötözöm és megpróbálom megint. Az acicularis szépen hajt és már a jávai kezd észheztérniés sűrűsödni.
Átgondoltam a garnélákat. A sulawesik tényleg túl drága mulatság lennének, úgyhogy szerintem tigris vagy TiBe garnélák lesznek a kiszemeltek. A halak változatlanul galaxy vagy zöldsávos. Csak még azt nem tudom, hogy honnan fogom beszerezni őket. a környéken még nem találtam sehol, de nemsokára megyek fel Pestre, hátha majd ott.

A nyírás vízcsere után:
DSC05383.jpg

DSC05384.jpg

DSC05385.jpg

DSC05386.jpg

DSC05387.jpg

DSC05388.jpg

DSC05389.jpg


A hátsó kőnél egy kicsit túlzásba estem a nyírás terén. :oops: A többi növényt még nem mertem bolygatni. A fejlesztések pedig még mindig váratnak magukra. Csöveket egyszerűen nem találok sehol pedig már OBIban is voltam. Még a hobbiboltok kimaradtak a szórásból, de jövőhéten ők következnek! Követ pedig még mindig nem sikerült találnom, pedig most pénteken is terepgyakorlaton voltam Rudabányán. Ha más nem elmegyek valamelyik kőkereskedésbe és majd onnan.
Véleményeket szívesen fogadok!
 
Equinox said:
Követ pedig még mindig nem sikerült találnom, pedig most pénteken is terepgyakorlaton voltam Rudabányán. Ha más nem elmegyek valamelyik kőkereskedésbe és majd onnan.
Ne szédíts ,én meg tőled akartam tanácsot kérni ,hogy milyen követ hol találok? :eek: :eek:
 
robokuty said:
Equinox said:
Követ pedig még mindig nem sikerült találnom, pedig most pénteken is terepgyakorlaton voltam Rudabányán. Ha más nem elmegyek valamelyik kőkereskedésbe és majd onnan.
Ne szédíts ,én meg tőled akartam tanácsot kérni ,hogy milyen követ hol találok? :eek: :eek:

Nem a kő fajtájával volt a gond, hanem a küllemével. Lehet túlságosan válogatós vagyok. :oops: :D Egyébként kérdezz nyugodtan! Ha tudok segítek!
 
Szia!


Szép lett nagyon, tetszik, hogy a dekorációhoz nem a megszokott köveket használod. Olyan algám nekem is van, de remélem, hogy 3 nap múlva már csak volt és egy rossz emlék lesz :) Riciát nekem is az alga tartotta össze, pedig már vagy 1 cm volt :( Mindenesetre az a jó benne, hogy nem kell kidobni és a vízfelszínen is lehet szaporítani az utánpótlást, persze hosszú távon ugye nem ez a célja egyikünknek se :roll:
 
Köszi!
Na igen nem ez a cél.
Inkább tartanék helyette HC-t gyepnek, de az is algás, mint látható :( Megpróbálom kiírtani vagy legalább visszaszorítani. Ápropó, került az akiba egy legyezős garnéla és vettem még egy adag kerámiagyűrűt a szűrőbe. Hétvégén bekerül az is a szűrőrészlegbe. A legyezős meg eddig úgy fest jól van. Viszont a többi élőlény terén semmi változás nincs sajnos :( sehol sem találok a környékemen. Lehet az lesz a vége, hogy fel kell mennem értük Pestre. :crazy:
 
Üdv!
Már majdnem egy hónapja nem frissítettem a naplót, sajnos sok dolgom volt (zh-k, előadások, beadandó dolgozatok), most pedig kezdődik a vizsgaidőszakom, úgyhogy karácsonyig már nem is nagyon lesz időm, különösebb változtatásokhoz. Viszont a mai vízcsere és nyírás alkalmával rájöttem, hogy muszáj lesz változtatni sok mindenen. Viszont ehhez, majd szinte az egész akit, szét kellene szednem. 21-e előtt pedig erre nem lesz időm, viszont 21-e után, még karácsony előtt, mindenképp muszáj leszek átalakítani. Az Ünnepek alatt nem nézhet ki így az aki és legalább időm is lesz figyelni rá január 5-ig. Jöjjön pár kép:

Távolról egész nézhető: :oops: :lol:
http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0232.jpg

Nézzük közelebbről:
http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0235.jpg
http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0236.jpg
http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0237.jpg
http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0239.jpg
http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0241.jpg
Pedig már a HC is terjedni kezdett:
http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0248.jpg
http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0249.jpg

A nyírás után pedig ilyen lett: :oops: :oops: :oops:
http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0251.jpg
http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0260.jpg
http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0261.jpg
http://i184.photobucket.com/albums/x11/ ... M_0268.jpg
És mint látható az algától nem tudok szabadulni egyenlőre. Lehet le kéne már cserélnem a világítást. Az armatúra maradna, csak a csöveket kéne már cserélni szerintem. Esetleg ötletek, hogy mire cseréljem? A sok szép HAC-os aki között eléggé kilóg az enyém, de ihletet adtak az új layouthoz. Véleményeket még mindig szívesen fogadok! A képekért pedig elnézést kérek, most vettünk saját gépet páromnak és még tanulom a használatát. :oops:
 
Back
Oldal tetejére