• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Hello mindenkinek!
Az lenne a kérdésem,hogy mekkora az egészséges NO3 szint egy növényes akiban?Bocs ha már volt róla szó,nem vettem észre.. :D
 
Piga said:
Hello mindenkinek!
Az lenne a kérdésem,hogy mekkora az egészséges NO3 szint egy növényes akiban?Bocs ha már volt róla szó,nem vettem észre.. :D

10-30ppm között. Tápozás függő. EI-nél gyakori a 20-30ppm. Vékonyabb tápoknál alacsonyabb.
 
Sziasztok!

A napokban sajnos elhullott egy ékfoltos razbórám, aminek következtében megnéztem a víz paramétereit és nagy megdöbbenésemre az alábbi értékeket kaptam:

NO3 - 15 mg/l
NO2 - 0 mg/l
GH - 17 d
KH - 18 d
pH - 8,4

az akvárium 240 literes, hetente 30 % vízcsere (csapvíz Bp XV. ker), ilyenkor adok hozzá 30 ml Happy-life Ferro-t (ez is okozhatja a gondomat?), illetve 30 ml Aquatic Nature - Aqua San-t.
A szűrésről egy JBL CP 1500 és egy eheim aquaball 180 gondoskodik (edig ezekkel nem volt gond).

Amióta nagynyomású CO2-t használok (kb két hónapja) azóta ingadozik a pH, de a többi értékem normális volt. Lehet hogy a vízelőkészítőkkel lehet a gond?

A válaszokat előre is köszönöm!
 
Ez egy 2008-as adat a Debreceni vímű honlapjáról
Kérdésem, hogy hogy is van ez?


Összes keménység: mérték.e.(CaOmg/L)
-átlag: 143,1
-min.: 75,9
-max.: 178,8

Karbonát keménység: (CaOmg/L)
ugyanazok az értékek
 
Mexx mi pontosan a kérdés?
- Az ingadozás abból adódik, hogy többféle kútból veszik a vizet.
- A CaOmg/l pedig egy mértékegység, ebben (is) mérik a keménységet. Arányos mennyiségű CaO-ra vetített ion tartalom mg-ben literenként. A GH (dGH, °dH, deutsche Härte) definíciója szerint 1 dGH 10mg/l CaO (azaz 17.848ppm CaO).
- Van úgy (bár nem gyakori), hogy a karbonát keménység és az összkeménység megegyezik.
 
Sziasztok!

Egy Neptun teszttel mértem a GH-t, székesfehérvári csapvíznél...hát... kb. 35 csepp után váltott színt. Van itthon némi esővizem is, gondoltam összehasonlításnak jó lesz, az 2 csepp után már kék volt. Tehát a 35 nem áll messze az igazságtól sajnos.

A kérdés, hogy 35-ös keménységgel lágyítás nélkül eleve felejtős egy többé-kevésbé növényes aki (egyszerű növényekkel, co2 nélkül, kevesebb fénnyel)?
És vajon a Manado hova viszi még ezt fel? :D :?

Van olyan, akinek működik ilyen csapvízzel a dolog?
 
Hali!
Tudnátok ajánlani valami jó topicot vagy blogot ahol sokat megtudnék a kemény és a lágy víz hatásáról a növényekre, hogy növekednek eltérő keménységben stb.
 
Hali!
Tudnátok ajánlani valami jó topicot vagy blogot ahol sokat megtudnék a kemény és a lágy víz hatásáról a növényekre, hogy növekednek eltérő keménységben stb.

Tudtommal nincs ilyen, ami növényspecifikus lenne. Általános határozók vannak a növényekre, amiből nem tudod meg, hogy mennyivel jobb pl lágyvízben nevelni az adott fajtát.
Lehetne az egy irányvonal, hogy az x területen őshonos fajták vízparamétereit megnézni (pl Kasselmann könyv) de szerintem ez sem adna teljes képet.
 
Csak azért voltam kíváncsi mert a növény jellemzőiben is úgy szerepel, hogy pl:"Víz keménység: nagyon lágy-kemény" Az oké hogy ebben a tartományban lehet pusztulás nélkül tartani, de mi az a kiváló érték aminél a legjobban érzi magát? De akkor ezek szerint rosszul hittem és nem lehet így pontosan belőni.
Köszönöm a választ.
 
Csak azért voltam kíváncsi mert a növény jellemzőiben is úgy szerepel, hogy pl:"Víz keménység: nagyon lágy-kemény" Az oké hogy ebben a tartományban lehet pusztulás nélkül tartani, de mi az a kiváló érték aminél a legjobban érzi magát? De akkor ezek szerint rosszul hittem és nem lehet így pontosan belőni.
Köszönöm a választ.

Lágy vízben a legtöbb növény szebb. Megfelelő fény, tápozás, karbantartás. Ha nem nyomja el semmi, nem stresszel, akkor ugyanaz a növény sokkal jobban néz ki.
De a növények többsége szebb lágy vízben ha ezt szeretted volna megtudni.
 
GA ajánlás szerint 3GH az optimális. De mi az optimális KH? Mennyi lehet a minimum? (hogy a PH ne másszon el?)
Nálam most vízcsere után:5GH, 5KH.
Vízcsere előtt 8GH, 7KH.
 
Nem találom azt a postot, amire válaszolni szeretnék... :) Szóval itt van a legjobb helye... vagy az EI-nél.

Sokak számára nem nyilvánvaló, de a tápok növelik a TDS-t, még ha elsőre elhanyagolhatónak tűnik is. Rámértem a GA tápokra és a következőt kaptam: mikro 8mS (8000uS), makro 145ms. Ez alapján, ha jól számolok - de most már valaki ellenőrizzen :) -, 153uS-sel növeli az 1ml/l adagolás, tehát az 1ml/20l-es adagolás olyan 7.15uS-sel növeli a TDS-t naponta, vízcseréig. A 200uS-re beállított (Shirakura Red Bee Sand 6GH-ra egyenlit) nanot tehát felviszi 250-300uS-re szép lassan.
 
Nem találom azt a postot, amire válaszolni szeretnék... :) Szóval itt van a legjobb helye... vagy az EI-nél.

Sokak számára nem nyilvánvaló, de a tápok növelik a TDS-t, még ha elsőre elhanyagolhatónak tűnik is. Rámértem a GA tápokra és a következőt kaptam: mikro 8mS (8000uS), makro 145ms. Ez alapján, ha jól számolok - de most már valaki ellenőrizzen :) -, 153uS-sel növeli az 1ml/l adagolás, tehát az 1ml/20l-es adagolás olyan 7.15uS-sel növeli a TDS-t naponta, vízcseréig. A 200uS-re beállított (Shirakura Red Bee Sand 6GH-ra egyenlit) nanot tehát felviszi 250-300uS-re szép lassan.

Ez tök jó,csak nem tudom,hogy most sírjak vagy nevessek! :D:oops:
 
Nem találom azt a postot, amire válaszolni szeretnék... :) Szóval itt van a legjobb helye... vagy az EI-nél.

Sokak számára nem nyilvánvaló, de a tápok növelik a TDS-t, még ha elsőre elhanyagolhatónak tűnik is. Rámértem a GA tápokra és a következőt kaptam: mikro 8mS (8000uS), makro 145ms. Ez alapján, ha jól számolok - de most már valaki ellenőrizzen :) -, 153uS-sel növeli az 1ml/l adagolás, tehát az 1ml/20l-es adagolás olyan 7.15uS-sel növeli a TDS-t naponta, vízcseréig. A 200uS-re beállított (Shirakura Red Bee Sand 6GH-ra egyenlit) nanot tehát felviszi 250-300uS-re szép lassan.

Azért nem foglalkozunk a kérdéssel, mert az egész vízlágyítás TDS téma a Bee garnélákkal jött elő. Ezeknél az akváriumoknál pedig ritkán alkalmazunk teljes napi GA tápozást.
Szóval a fenti adagolás sűrű növényes akváriumokra adod, ahol nagy valószínűséggel a növények élvezik a főszerepet, nem a garnélák.

A többi garnélánál beleértve a Tigris, Sakura, RC, Yellow stb ez az ingadozás majdnemhogy mind1. Semmilyen hatással nincs rájuk a hét közbeni felkeményedés. - Ennél a dekorációk lényegesen többet keményítenek.

A bee garniknál ilyen dózisban már a Nitrátra is figyelni kell. Volt olyan akvárium ahol napi GA-val tápoztam CRS garnélák mellett. Gyönyörűen szaporodtak pedig 30mg felett volt a Nitrát szint a táp miatt. De ugyanezt a tápozást nem merem adagolni oda ahol high grade CRS-ek vannak. Ott per pill ADA-val tápozunk.

Én is napi szinten méregetek bent TDS-t. A növényesekbe ahol GA táp megy kb arra figyelek, hogy a vízcsere után 100-110 legyen a TDS és ezekben az akváriumokban a következő vízcseréig sem megy fel 150-nél jobban. Ami megintcsak elhanyagolható eltérés 1 hét távlatában.
 
Back
Oldal tetejére