• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Sziasztok!

PH-val beállításával kapcsolatban szeretnék tőletek tanácsot kérni.

Tropica Aquarium Soil talaj van az akváriumban.

Seachem Matrix+Seachem Purigen van a szűrőben
CO2 kb 0,9 bps - Zöld drop checker (0-24-ben megy a beoldás)
TDS - 150 - lágy víz(RO) SaltyShrimp GH+-al visszasózva
96literes az akvárium.
Jelenleg állandó jelleggel 6 alatt van a ph.(nagyjából 5,5 lehet)
Van bármilyen ötletetek, hogy mivel tudnám stabilan 6 körül tartani a PH-t?
CRS garnélákat szeretnék tartani és ehhez szükséges a stabil PH
 
Sziasztok!

PH-val beállításával kapcsolatban szeretnék tőletek tanácsot kérni.

Tropica Aquarium Soil talaj van az akváriumban.

Seachem Matrix+Seachem Purigen van a szűrőben
CO2 kb 0,9 bps - Zöld drop checker (0-24-ben megy a beoldás)
TDS - 150 - lágy víz(RO) SaltyShrimp GH+-al visszasózva
96literes az akvárium.
Jelenleg állandó jelleggel 6 alatt van a ph.(nagyjából 5,5 lehet)
Van bármilyen ötletetek, hogy mivel tudnám stabilan 6 körül tartani a PH-t?
CRS garnélákat szeretnék tartani és ehhez szükséges a stabil PH

Mivel méred a pH-t?
 
Jelenleg állandó jelleggel 6 alatt van a ph.(nagyjából 5,5 lehet)
Van bármilyen ötletetek, hogy mivel tudnám stabilan 6 körül tartani a PH-t?
CRS garnélákat szeretnék tartani és ehhez szükséges a stabil PH

Szia!

1. Jó az az 5.5 is CRS-nek
2. GH+ mellé egy kis KH+ is hogy stabilabb legyen. Mennyi most a KH?
3. Időzítő + mágneskapcsoló CO2-re

Talán ez utobbi lenne a legfontosabb ha high tech jellegű az akva, mert megszüntethető lenne a CO2 ingadozás. Ha nincs sok növény akkor meg lentebb kell tekerni a CO2-t.


Lajos
 
Mivel méred a pH-t?
A PH-t egy ADWA AD-12 digitális PH mérővel mérem, illetve mérném még JBL csepptesztel is, viszont az csak 6- - 7.6 között mér. Mindig elég sárga lesz az eredmény, ami már nincsen rajta az ellenőrző papíron.

Szia!

1. Jó az az 5.5 is CRS-nek
2. GH+ mellé egy kis KH+ is hogy stabilabb legyen. Mennyi most a KH?
3. Időzítő + mágneskapcsoló CO2-re

Talán ez utobbi lenne a legfontosabb ha high tech jellegű az akva, mert megszüntethető lenne a CO2 ingadozás. Ha nincs sok növény akkor meg lentebb kell tekerni a CO2-t.


Lajos

1. Szeretném ha inkább 6 körül lenne a PH, mert az kedvezőbb a baktériumoknak is, illetve a galaxy razbóráimnak is.
2. KH+ -ból mit érdemes adagolni? Az is SaltyShrimp?
3. High tech jellegű az akva. Van itthon mágneskapcsoló is, viszont ha éjszakára lekapcsolom a Co2-t, akkor nem lesz nagyobb a PH indagozás, mintha állandóan menne?
 
Sziasztok.!.teszt Akvárium (probálok növényezni🙄) eddig mindig kipuszutult...60l akvárium ..hétvégén vízcsere 20l ro vízzel..sera cseptesztel mérve ph-7,kh-4 ,gh-7,..négy nap után ma reggel mérve ph-7,5, kh-7, gh-11. .emelkedik minden miért lehet? Semmi nincs az akváriumban Amazonia ajzat se kő se fa semmi..làmpaoltàs előtt egy órával indul a co2 utànna fél órával kap profitót, carbót és rà fél órával kapcsol a lámpa carbo 1.2ml. Profito 0.8ml. Napi 8 óra a vilàgitàs...vagy cseréljek töbször vízet? Egy héten..
 
Sziasztok.!.teszt Akvárium (probálok növényezni🙄) eddig mindig kipuszutult...60l akvárium ..hétvégén vízcsere 20l ro vízzel..sera cseptesztel mérve ph-7,kh-4 ,gh-7,..négy nap után ma reggel mérve ph-7,5, kh-7, gh-11. .emelkedik minden miért lehet? Semmi nincs az akváriumban Amazonia ajzat se kő se fa semmi..làmpaoltàs előtt egy órával indul a co2 utànna fél órával kap profitót, carbót és rà fél órával kapcsol a lámpa carbo 1.2ml. Profito 0.8ml. Napi 8 óra a vilàgitàs...vagy cseréljek töbször vízet? Egy héten..

Szia! Se kő, se fa? Táptalaj? Alaposan be van fedve (ha van)? Mi van a szűrőben? Matrix, zeolit, stb? Ezek közül csak a Gh érdekes, a többi könnyen megfejthető..

Illetve: mikor méred? Vizet cserélsz, és utána mennyi idővel mérsz?
 
Szia .Dexkill.!nincs se kő se fa most készülök a 200l növényes akváriumot csinálni..de előbb tesztelek evvel..nagyon kezdő vagyok...A táptalaj Ada power sand ..kb 08- 1 cm..lefedve 3- 3.5 cm amazoniai ajzattal. Csak zeolit van a szürőben meg szürőszivacs..vízcsere utàn kb 1 órával néztem a víz értékeket..
 
Szia .Dexkill.!nincs se kő se fa most készülök a 200l növényes akváriumot csinálni..de előbb tesztelek evvel..nagyon kezdő vagyok...A táptalaj Ada power sand ..kb 08- 1 cm..lefedve 3- 3.5 cm amazoniai ajzattal. Csak zeolit van a szürőben meg szürőszivacs..vízcsere utàn kb 1 órával néztem a víz értékeket..

Csinálj tesztet vízcsere után 1 nappal, aztán a következő vízcsere előtt ugyanabban a napszakban! Azokat érdemes összehasonlítani, mert 1 órával a csere után lehet, hogy még nem elég homogén a víz. A zeolit ásványi eredetű, tehát azon sem csodálkoznék, ha beleszólna a vízkémiába.
 
Ok.köszönöm a választ megprobálom az összehasonlítàsz 2 vízcsere köszt !..és majd megírom az eredményt...
 
Sziasztok..vízcsere után 1 nappal az eredmény ...ph.-7 . Kh.-6. Gh.-8... olyat vettem észre , hogy nagyon vas hiány is van ...fe..olyan mérhetetlen csepptesztel...kivàncs vagyok 1 hét múlva vízcsere előtt...
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy CO2-n kívül hogyan tudnám még a PH-t csökkenteni? Az akvárium csapvizet nem látott, visszasózás GH+al történik. Semleges talaj van, dekor Red Moor és pagoda kő. Eleinte 7 alatt volt a PH. Jelenleg PH 7,5 GH 6 KH 3. Múlt héten még csak 2 volt a KH, a pagoda kő keményít ezek szerint..
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy CO2-n kívül hogyan tudnám még a PH-t csökkenteni?
Mennyi idős akvárium? Aktív talaj van benne?
Dexkill írta valahol, hogy a nitrifikáció savat termel, tehát jó szűréssel például.
De van erre egy topik, Ph csökkentése címmel... emlékeim szerint sajnos nem túl sok hasznos infóval :)
 
Mennyi idős akvárium? Aktív talaj van benne?
Dexkill írta valahol, hogy a nitrifikáció savat termel, tehát jó szűréssel például.
De van erre egy topik, Ph csökkentése címmel... emlékeim szerint sajnos nem túl sok hasznos infóval :)
2 hetes az akvárium, nincs aktív talaj. 20 L, Dennerle sarokszűrő Bio FilterGranulat-al töltve. Ha jól tudom az emelheti a PH-t.
 
2 hetes az akvárium, nincs aktív talaj. 20 L, Dennerle sarokszűrő Bio FilterGranulat-al töltve. Ha jól tudom az emelheti a PH-t.
A fentieken kívül nekem nincs más javaslatom. Esetleg elsőként a szűrőanyagcsere mindenképpen, esetedben ez nem nagy beruházás. Bár sose használtam, de úgy rémlik hogy a Bio Rio (is?) csökkenti a pH-t (de kissé fojtja is a szűrőt).
 
2 hetes az akvárium, nincs aktív talaj. 20 L, Dennerle sarokszűrő Bio FilterGranulat-al töltve. Ha jól tudom az emelheti a PH-t.
A fentieken kívül nekem nincs más javaslatom. Esetleg elsőként a szűrőanyagcsere mindenképpen, esetedben ez nem nagy beruházás. Bár sose használtam, de úgy rémlik hogy a Bio Rio (is?) csökkenti a pH-t (de kissé fojtja is a szűrőt).

A bio-rio önmagában nem biztos, hogy tudja a PH-t ilyen mértékben csökkenteni, de hogy a másik szűrőanyag ne tolja fel a PH-t, mindenképp érdemes lecserélni. Hosszú távú, stabil megoldást aktív talaj betétele jelentene.
 
A bio-rio önmagában nem biztos, hogy tudja a PH-t ilyen mértékben csökkenteni, de hogy a másik szűrőanyag ne tolja fel a PH-t, mindenképp érdemes lecserélni. Hosszú távú, stabil megoldást aktív talaj betétele jelentene.
Akkor az sem jelentene megoldást, ha cserélem a szűrő anyagot és marad a semleges talaj?
A csere víz PH-ja 5, nem tudom, hogy a GA GH+ befolyásolja-e a PH-t (úgy tudom csak a KH emelése tolja felfele a PH-t), de ma csinálok egy tesztet.
 
Akkor az sem jelentene megoldást, ha cserélem a szűrő anyagot és marad a semleges talaj?
A csere víz PH-ja 5, nem tudom, hogy a GA GH+ befolyásolja-e a PH-t (úgy tudom csak a KH emelése tolja felfele a PH-t), de ma csinálok egy tesztet.

Adj még neki 4-6 hetet! Nagyon fiatal az akvárium. Nincs biológiád. Nálam van egy akvárium. Szivaccsal szűröm, nincs benne talaj, a pH 7 körül volt, most 4,9. Nem cseréltem benne vizet 105 napja - növénytároló, meg pár garnéla és csiga lakja. A másik akváriumban 5-10 mm homoktalaj, és raschel-hálóval töltött külső szűrő mellett is atomstabil 6,1-6,3 a kémhatás. Ha stabil a biológia, akkor nincs probléma. (A szűrőanyagod emeli a pH-t, de ez csak időszakos... ki fog ázni belőle a cucc, utána semleges lesz már.)
 
Adj még neki 4-6 hetet! Nagyon fiatal az akvárium. Nincs biológiád. Nálam van egy akvárium. Szivaccsal szűröm, nincs benne talaj, a pH 7 körül volt, most 4,9. Nem cseréltem benne vizet 105 napja - növénytároló, meg pár garnéla és csiga lakja. A másik akváriumban 5-10 mm homoktalaj, és raschel-hálóval töltött külső szűrő mellett is atomstabil 6,1-6,3 a kémhatás. Ha stabil a biológia, akkor nincs probléma. (A szűrőanyagod emeli a pH-t, de ez csak időszakos... ki fog ázni belőle a cucc, utána semleges lesz már.)
Csak az az érdekes, hogy az akvárium induláskor kapott 5 L érett vizet, 2 hétig, naponta baci kultúrát valamint a szűrő is ment már kb 6-8 hónapot a jelenlegi szűrőanyaggal (igaz indítás előtt átmostam), ami ugye szinterezett üveg...
 
Sziasztok!
Itt a fórumon olvasottak alapján végeztem egy kísérletet.
Felhasznált tesztek: JBL cseppteszt (PH 3,0-10,0; PH 6,0-7,6; GH; KH; TDS mérő)
Felhasznált anyagok: Ioncserélt víz; GA GH plus; szódabikarbóna
Három lépésben mértem, az alábbi erdményeket kaptam:

1. Ioncserélt víz (2 dl):
PH: 5,5
GH: 0
KH: 0
TDS: 2 ppm

2. Ioncserélt víz (2 dl)+ egy csipet GH plus:
PH: 5,5
GH: 2,5
KH: 0
TDS: 50 ppm

3. + egy parányi szódabikarbóna
PH: 7
GH 2,5
KH: 2
TDS: 80 ppm

A következő kérdésem merült fel, mi történik a PH-val, ha a kísérlet során kapott PH7 vizet, ami már stabil, hozzá öntöm pl a csapvízhez PH8?
 
Back
Oldal tetejére