• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Alap paraméterekben azért hozzávetőlegesen ok. Azért is mondtam mert mi is használtuk a malayat korábban és 5.5-5.4 alatt CO2-vel sem volt sosem.
Néhány hónap alatt ez a talaj is ugyanúgy a 6 felé közelített.
 
JBL csepteszttel néztem.

Többször is.

Visszasóztam Kh porral, egyből felment 6-ra a pH...

És non-stop megy bele 1 bubi/sec-el a CO2 is.
 
Sziasztok!

Nekem 6 GH es 4 KH mellett realis lehet egy 7.4 pH? Kicsit sokallom a shrimp king aktiv talajhoz kepest... :(
 
1 hete cseréltem vizet és kh-val sóztam vissza. Most mértem 5 körüli a pH. A 6-7.6 teszt olyan citromsárgát mutat amilyen nincs is a skálán (nyilván).
Most lelőttem a co2-t holnap cserélek 20% vizet és megmérem megint.
 
1 hete cseréltem vizet és kh-val sóztam vissza. Most mértem 5 körüli a pH. A 6-7.6 teszt olyan citromsárgát mutat amilyen nincs is a skálán (nyilván).
Most lelőttem a co2-t holnap cserélek 20% vizet és megmérem megint.

jó alacsony. Garnélákon, esetleg halakon nem látsz változást? Ugyanúgy viselkednek, ahogy szoktak?
 
Nincs még benne se hal, se garnéla. Bejáratós, lassan már... huh talán már két hónapja is talán.
 
Nincs még benne se hal, se garnéla. Bejáratós, lassan már... huh talán már két hónapja is talán.
Ne Gh vagy Kh-val sózzál vissza, hanem kezelt csapvízzel. Ada Aqua Soil Africana talajom van, ro víz, co2 van, Gh+ vissza sóz 130tds-re. 6 pH érték vagy még az alatt. Párszor kezelt csapvízzel cseréltem 25-30%-ot és 6.8-7 pH-ra felrántotta.
 
A csapvíz ugyanaz a hatás (ebben a kontextusban) mintha Kh+-al sóznál vissza. Összkeménységet növel mindkettő.

Ma is sóztam kicsit, 6.5 a pH. A talaj holnapra pufferel, megint kis vízcsere és sózás. Belövöm apránként.
 
A csapvíz ugyanaz a hatás (ebben a kontextusban) mintha Kh+-al sóznál vissza. Összkeménységet növel mindkettő.

Ma is sóztam kicsit, 6.5 a pH. A talaj holnapra pufferel, megint kis vízcsere és sózás. Belövöm apránként.
Akkor jó lesz az. :)
 
Remélem. Lehet már kedden-szerdán jönnek a lakók (meglepetés nekem is) addigra minimum stabil 5.5-öt be kell lőni. Annyit elárulhatok, hogy elég ritka garnifaj érkezik. :)
 
Nem.
Az 1es a régi amazonia a 2es az újabb, továbbfejlesztett. Szerintem vagy két éve csak az utóbbit lehet kapni.
 
Egyik sem
Régen volt Amazonia I és Amazonia II, ez évekkel ezelőtt volt. Most hivatalosan Amazonia New van.
 
Sziasztok!
Adott egy átlagos (és persze szikes) csapvíz, amelynek a GH-ját emelem egy adott szintre. Normális az, hogy ezt a szintet két vízcsere közt sem tudom azonos szinten tartani?
Úgy értem, hogy természetes dolog az, hogy ma beállítom 17-re a GH-t, és 3-4 nap múlva csak 13 az értéke? (JBL cseppteszt) Köszönöm előre is a választ, érkezzen bárkitől is!
 
Back
Oldal tetejére