• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

A pH nem kizárt, lehet hogy pont olyan az ionok aránya, h ennyi legyen a pH. De a Gh 39 nk-t nehezen hiszem el. Milyen csapon folyik ez a víz? Hol van ez a csap?
Nem vagyok szakértő, ezért csak annyit tudok írni róla, hogy az emeleten van, alföldi mosdó.
 
Megnéztem a mosogatóból (ez a földszinten van, ha számít) jövő vizet: PH: 7, összkeménység: 29, karbonátkeménység: 25.
 
Jaj bocsi :) Gondoltam, de elvileg megjeleníti a képem alatt, ezért nem értettem. Sopron

Keressünk soproni akvaristát, aki megerősíti, hogy ott tényleg ilyen kemény a víz. Vagy megmérném másik (pl. JBL) teszttel.

Az a baj, h a kérdésed eldöntendő, ha azt mondjuk h ez reális érték, akkor elfogadod, pedig Te végezted a tesztet, mi nem voltunk ott. Nekem nem hihető, még a 29/25 sem. Nálam "nagyon kemény" a víz, de az is csak 21/20 nk. Tehát vagy tényleg ennyi vagy a teszt vagy vagy a vizsgálat hibás eredményt adott. Kb ennyit lehet ilyen távolságból segíteni.... :)
 
Jaj bocsi :) Gondoltam, de elvileg megjeleníti a képem alatt, ezért nem értettem. Sopron

Nézd meg a vízműved honlapján, mit írnak.

Ha szerencsés vagy, akkor találsz mintavételi helyet a közeledben. Ezeket a teszteket (jobb esetben) laborban végzik, sokkal pontosabb módszerekkel. Ezen kívül sokkal fontosabb paramétereket is megtalálsz itt, mint pl a pH (ami amúgy is változik ahogy pl CO2 kimegy a csapvizedből és valószínűleg mást kapnál, ha később mérnéd. Ugyanazt a vizet).

Nitrit, nehézfémek, keménység stb, stb ezeket érdemes végignézni.
 
Nézd meg a vízműved honlapján, mit írnak.

Ha szerencsés vagy, akkor találsz mintavételi helyet a közeledben. Ezeket a teszteket (jobb esetben) laborban végzik, sokkal pontosabb módszerekkel. Ezen kívül sokkal fontosabb paramétereket is megtalálsz itt, mint pl a pH (ami amúgy is változik ahogy pl CO2 kimegy a csapvizedből és valószínűleg mást kapnál, ha később mérnéd. Ugyanazt a vizet).

Nitrit, nehézfémek, keménység stb, stb ezeket érdemes végignézni.

Ezt találtam a honlapon:
https://www.sopronivizmu.hu/images/document/460/sopron_1tjw.pdf

Ehhez képest az én tesztem rossz?
 
Nekem a 29/25 is még hihető. Nálam Székesfehérváron és környékén is ~28/18-as a víz és nem ritkán 8 a PH, néha 7.6, de sose kevesebb. Ezért is használok RO-t. Én Sera tesztekkel néztem és az jutott eszembe hogy mindegyik csepptesztet ki kell lyukasztani az elején és megesett hogy azt láttam hogy az egyik flakonból kicsi cseppek jöttek, miközben a másikból nagyobbak. Emiatt arra gondolok hogy a gyártó adott cseppméretre tervezte a tesztet, ettől eltérve fals értéket fog adni.
 
Sziasztok..

Tudnátok segíteni?

A vizem ph-Ja 7,5
Összkeménység :4
Karbonátkeménység :6

Szerintetek jó a víz minőség ?
Nagynyomású Co megy,Tf plantert,Tf macrot adagolok.

Mindenkinek köszönöm
 
Szia.
Ha a változó keménység több, mint az összkeménység, az szikes vízre utal. Erre keress rá, hogy ilyenkor mi a teendő.
A 4-6 keménységi értékek elvileg a legkedvezőbbek növények és állatok együtt tartására.
A 7 fölötti pH-t sokallom CO2 adagolás mellett, ez is lehet a szikesség miatt (de még nem feltétlenül baj). DC mit mutat?

www.youtube.com/watch?v=tJx45anV734&t=2s
 
Utoljára módosított:
Szia.
Ha a változó keménység több, mint az összkeménység, az szikes vízre utal. Erre keress rá, hogy ilyenkor mi a teendő.
A 4-6 keménységi értékek elvileg a legkedvezőbbek növények és állatok együtt tartására.
A 7 fölötti pH-t sokallom CO2 adagolás mellett, ez is lehet a szikesség miatt (de még nem feltétlenül baj). DC mit mutat?


Köszönöm válaszod..zöld a DC..
Nem tudom mi lehet a gond..
 
Szerintem gond,hogy ennyi az értékem..hogy szikes..nem tudom ,mert a Dc szép zöld..igaz nem Lime,kettő közt...arra is gondoltam ,lehet,hogy levegőztetni kellene éjszakánként ..
Jó lenne ha bubiznának a növények..de sajnos nem
 
Sziasztok
Érdeklődnék, hogy létezik az hogy csepelen 260 ppm a csapvíz érték? Köztudottan csepelen kemény a víz. Három napja mérem,
Naponta kétszer .
 
Sziasztok
Érdeklődnék, hogy létezik az hogy csepelen 260 ppm a csapvíz érték? Köztudottan csepelen kemény a víz. Három napja mérem,
Naponta kétszer .

Szia!

Szerintem a víztorony közelében, meg a Duna mellett lehet. Azért gondolom, mert ott közel van a víztisztító telep. Rövidebb úton jut el hozzád a víz.
 
  • Like
Reactions: fkf
Köszi.
Ez egy régi vízművekes adat. Lehet, hogy azóta javult itt is a vízminőség. View attachment 50856

Nálam ennél rosszabb eredményeket szoktam mérni, szerintem mindenhol vannak vízvételi pontok és azt az eredményt írják oda fel. Még annyi, hogy valahol olvastam, hogyha esetleg olcsóbb tds műszered azt tovább tartsd a vízben, mert a hőmérő szenzora lassabban reagál.
 
Back
Oldal tetejére