• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Patakparti hullámok (60P, andezit-vasfa)

Egy honap utan siman mehet a heti vizcsere, nem olvastam vissza, jelenleg hogy megy. A tapozas miatt ne idegeskedj, nyugodtan adagolhatod az ajanlott adag 1.5x-oset. Nehany nap utan raersz merni, marad is valami belole, vagy nem.. ekkor lehet emelni, vagy csokkenteni a mennyiseget. Amig nem telitodik a talaj, addig ilyen turelem jatek lesz. De jo lesz ez, meglatod...😉

Már csak heti vízcsere lenne, de a magas NO3 szint miatt akarok cserélni ma egy adaggal.. bár lehet, hogy rábeszélem magam a vasárnapira.. ugyanis metszegetni is kéne már, de arra ma tuti nincs időm, csak vasárnap.
Az a baj, hogy eddig a heti foszfát adag 12x-esét (!4!!) adtam be, nem 1,5x eset :)
Elvileg csak hétfőn és csütörtökön kéne 2-2 ml-t adnom.. e helyett Hétfő-szerda-csüt-péntek 12-12-12-12 ml

Most szerintem ez lesz amit írsz :) mérek minden nap, aztán tolom be amennyi kéne a 10-1-10 hez.. ha jól látom akkor a Dosing chart szerint a makrókat (kivétel K) és mikrókat külön napon adja.. majd tartok egy mikro napot valamikor a héten

 
Már csak heti vízcsere lenne, de a magas NO3 szint miatt akarok cserélni ma egy adaggal.. bár lehet, hogy rábeszélem magam a vasárnapira.. ugyanis metszegetni is kéne már, de arra ma tuti nincs időm, csak vasárnap.
Az a baj, hogy eddig a heti foszfát adag 12x-esét (!4!!) adtam be, nem 1,5x eset :)
Elvileg csak hétfőn és csütörtökön kéne 2-2 ml-t adnom.. e helyett Hétfő-szerda-csüt-péntek 12-12-12-12 ml

Most szerintem ez lesz amit írsz :) mérek minden nap, aztán tolom be amennyi kéne a 10-1-10 hez.. ha jól látom akkor a Dosing chart szerint a makrókat (kivétel K) és mikrókat külön napon adja.. majd tartok egy mikro napot valamikor a héten

Felesleges naponta merni. Nehany nap utan neznem meg, de lehet csak vizcserek elott, azaz hetente.. Ha sokat adagolsz, felhalmozodik, vizcsete elott latod, ekkor a legmagasabb a szint. Ha meg mindig keveset adagolsz, akkor alacsony lesz a szinted, esetleg alig merheto. En ehhez kepest valtoztatnam az adagot. Az egesz tapozas tobb het alatt fog rendezodni. Nalam is igy volt az amazonia mellett, sztem nalad sem lesz kivetel..
 
Már csak heti vízcsere lenne, de a magas NO3 szint miatt akarok cserélni ma egy adaggal.. bár lehet, hogy rábeszélem magam a vasárnapira.. ugyanis metszegetni is kéne már, de arra ma tuti nincs időm, csak vasárnap.
Az a baj, hogy eddig a heti foszfát adag 12x-esét (!4!!) adtam be, nem 1,5x eset :)
Elvileg csak hétfőn és csütörtökön kéne 2-2 ml-t adnom.. e helyett Hétfő-szerda-csüt-péntek 12-12-12-12 ml

Most szerintem ez lesz amit írsz :) mérek minden nap, aztán tolom be amennyi kéne a 10-1-10 hez.. ha jól látom akkor a Dosing chart szerint a makrókat (kivétel K) és mikrókat külön napon adja.. majd tartok egy mikro napot valamikor a héten

Szerintem a gyari ajanlasokra nincs mit adni. Nem irjak le konkretan milyen talaj, fenyero, vilagitasi ido, co2 szint, vizkemenyseg, etvagyu novenyek, stb.., mellett ervenyesek azok a szamok, amit leirnak. Szerintem konkretan lehetetlen meghatarozni, tajekoztatu jellegunek viszont jo lehet.
 
Nagy vízcsere és metszés után
GH: 3
NO3: 20-30 körül
PO4: 0 ezt feltápoztam 12 ml seachem foszfáttal 1 re
Holnap teszek fel képeket.
Zöldalgát levakartam az üvegről, kifolyó és lily kitakarítva, szűrő szintén.
Piszoksok fonálalgám van.. :( gyakorlatilag beborít mindent..
 
PO4 még mindig mérhetetlen... Ez már tényleg kicsit bosszantó...
az ígért fotó
IMG_20190902_182341.jpg

1 Oto és 2 amano veszteségem volt az elmúlt napokban. A garnélák a beszívóhoz ragadtak, az Otoval nem tudom mi történt.
Ranunculus inundatus teljesen elolvadt.. remélem ez is olyan mint a Crypto olvadás..
Hygrophylla végre elindult, Rotala bonsai szintén.
 
PO4 még mindig mérhetetlen... Ez már tényleg kicsit bosszantó...
az ígért fotó
View attachment 80479

1 Oto és 2 amano veszteségem volt az elmúlt napokban. A garnélák a beszívóhoz ragadtak, az Otoval nem tudom mi történt.
Ranunculus inundatus teljesen elolvadt.. remélem ez is olyan mint a Crypto olvadás..
Hygrophylla végre elindult, Rotala bonsai szintén.

Hát ez tényleg az lehet... furcsa, hogy ennyit be nyel a talaj.

A drop checkert én át tenném a másik oldalra, a difit pedig a nyomó ággal szembe, hogy szépen megtekerje a co2 bubikat. A fonalas algás lehet az egyenetlen co2 eloszlástól is.

Valamint még arra gondoltam, hogy a vízfelszíned fodrozódik-e eléggé ahhoz, hogy elegendő oxigént keverjen be a vízbe?! Az oto-k pl elég érzékenyek erre :/

Csak hangosan gondolkodom...

U.i.: van itthon egy első generációs dokim, feleslegesen áll, elvileg működik is, kicsit vízköves a porlasztó, de még menthető szerintem. Ha gondolod, át dobom neked kölcsönbe valamikor, hátha segít valamit a helyzeten... veszteni valód nincs :)
 
PO4 még mindig mérhetetlen... Ez már tényleg kicsit bosszantó...
az ígért fotó
View attachment 80479

1 Oto és 2 amano veszteségem volt az elmúlt napokban. A garnélák a beszívóhoz ragadtak, az Otoval nem tudom mi történt.
Ranunculus inundatus teljesen elolvadt.. remélem ez is olyan mint a Crypto olvadás..
Hygrophylla végre elindult, Rotala bonsai szintén.
Szerintem hagyd a foszfátot majd beáll az én tropicaval tápozok és szinte mérhetetlen a foszfát gyári adagot adom és nincs algám lassabban növekednek a növényeim de az meg pont jó nem kell sűrűn metszeni :)
 
Persze nem egyáltalán nem!
Nekem viszont igen :)
Pedig csak annyit kap ami az alap flourishban van..

Feltételezem amúgy, hogy a foszfáthiány miatt elhalt növények bomlásából felszabaduló ammóniát a szűrőbacik nitrifikálták, ezért ilyen magas egyenlőre.
A Stemek növekedésére amúgy egy szavam sem lehet, brutál adagot szedtem ki rotalából.
 
Hát ez tényleg az lehet... furcsa, hogy ennyit be nyel a talaj.

A drop checkert én át tenném a másik oldalra, a difit pedig a nyomó ággal szembe, hogy szépen megtekerje a co2 bubikat. A fonalas algás lehet az egyenetlen co2 eloszlástól is.

Valamint még arra gondoltam, hogy a vízfelszíned fodrozódik-e eléggé ahhoz, hogy elegendő oxigént keverjen be a vízbe?! Az oto-k pl elég érzékenyek erre :/

Csak hangosan gondolkodom...

U.i.: van itthon egy első generációs dokim, feleslegesen áll, elvileg működik is, kicsit vízköves a porlasztó, de még menthető szerintem. Ha gondolod, át dobom neked kölcsönbe valamikor, hátha segít valamit a helyzeten... veszteni valód nincs :)

Köszi, holnap keverek be egy új adagot az élesztőből... (amúgy kezdek teljesen egyetérteni a palackos CO2 híveivel.. szívás és instabil az egész.. szerintem még 1-2 hét, felidegesítem magam és veszek egy 2 kg-os szettet használtan...)
És akkor átteszem a difit.
A DC alapvetően a másik oldalon volt, de sajnos ott nem látom a színét rendesen a mögötte lévő fától
 
Köszi, holnap keverek be egy új adagot az élesztőből... (amúgy kezdek teljesen egyetérteni a palackos CO2 híveivel.. szívás és instabil az egész.. szerintem még 1-2 hét, felidegesítem magam és veszek egy 2 kg-os szettet használtan...)
És akkor átteszem a difit.
A DC alapvetően a másik oldalon volt, de sajnos ott nem látom a színét rendesen a mögötte lévő fától

Amikor le akarod olvasni, tegyél mögé egy fehér, pl plasztik kártyát, ami egyébként üvegpucolásra is elég jó :)

Ja. És ha kell a Chihiros doki, írj majd :)
 
Nekem viszont igen :)
Pedig csak annyit kap ami az alap flourishban van..

Feltételezem amúgy, hogy a foszfáthiány miatt elhalt növények bomlásából felszabaduló ammóniát a szűrőbacik nitrifikálták, ezért ilyen magas egyenlőre.
A Stemek növekedésére amúgy egy szavam sem lehet, brutál adagot szedtem ki rotalából.

Lehet, hogy jobban járnál, ha nem adnál külön nitrátot addig az akvába, amíg a nitrát-foszfát arányt nem tudod rendezni. A Tropica tápokat nem ismerem, nem tudom, mi van az alapban, amit írtál, hogy adsz. Bőven tettem úszónövényt is, hogy felszívja a szintúgy bomló növényekből termelődő nitrátot. Nálam így nem megy 10-fölé a nitrát szint, a foszfát meg alakul most már.
 
Lehet, hogy jobban járnál, ha nem adnál külön nitrátot addig az akvába, amíg a nitrát-foszfát arányt nem tudod rendezni. A Tropica tápokat nem ismerem, nem tudom, mi van az alapban, amit írtál, hogy adsz. Bőven tettem úszónövényt is, hogy felszívja a szintúgy bomló növényekből termelődő nitrátot. Nálam így nem megy 10-fölé a nitrát szint, a foszfát meg alakul most már.

Seachemet használok, ott -ha jól tudom- csak az alaptápban van egy kevés. Külön N adagolást felfüggesztettem :)
 
Seachemet használok, ott -ha jól tudom- csak az alaptápban van egy kevés. Külön N adagolást felfüggesztettem :)
Szerintem váltsd le a Seachemet. Én is azzal indítottam, és elég sokáig azt használtam. Mindent úgy használtam ahogy a táblázatban le van írva. Egyszer sem tudtam mérni foszfátot, meg vasat. Szintelen maradt a cseppteszt. Már a végén a 3x-sát adagoltam , és akkor sem volt eredmény.
 
Szerintem váltsd le a Seachemet. Én is azzal indítottam, és elég sokáig azt használtam. Mindent úgy használtam ahogy a táblázatban le van írva. Egyszer sem tudtam mérni foszfátot, meg vasat. Szintelen maradt a cseppteszt. Már a végén a 3x-sát adagoltam , és akkor sem volt eredmény.
De akkor hova tűnik? @Sestertius emlékeim szerint kipróbálta csepp teszten és az kimutatta a foszfát tartalmat. Lehet, hogy tartósan vízben lévő anyagokkal egyesülve oldhatatlan sóként, vagy valami hasonlóként beépül a talajba?
 
De akkor hova tűnik? @Sestertius emlékeim szerint kipróbálta csepp teszten és az kimutatta a foszfát tartalmat. Lehet, hogy tartósan vízben lévő anyagokkal egyesülve oldhatatlan sóként, vagy valami hasonlóként beépül a talajba?
Ara én is kíváncsi lennék hogy hova tűnik.

2 különböző akváriumba használtam a Seachem családot, és mind 2ben , ugyan az a eredmény volt. A talajok különböznek.

Amióta a GA tápokat használom, érdekes módon, van vas meg foszfát a vízben.
 
Ara én is kíváncsi lennék hogy hova tűnik.

2 különböző akváriumba használtam a Seachem családot, és mind 2ben , ugyan az a eredmény volt. A talajok különböznek.

Amióta a GA tápokat használom, érdekes módon, van vas meg foszfát a vízben.
Én is. Ezért írtam korábban ebbe a naplóba, hogy elképzelhetetlennek tartom hogy ne jelenjen meg, de most már látom a dolog magvát, mégha nem is értem. Egy rendes kutatást megérdemelnének a seachem tápjai.
 
Back
Oldal tetejére