• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Patakparti hullámok (60P, andezit-vasfa)

Ez vicc... ma szintén nulla a foszfát teszt eredménye.. létezhet?
Ennek eredményeként ma is betoltam 12 ml-t
Ha holnap is nulla akkor gyártok ROval oldatot

Létezhet, hogy ennyit elnyel az amazonia?
Hát nem valószínű. Azért ennyinek már meg kellene jelennie.
 
Ez vicc... ma szintén nulla a foszfát teszt eredménye.. létezhet?
Ennek eredményeként ma is betoltam 12 ml-t
Ha holnap is nulla akkor gyártok ROval oldatot

Létezhet, hogy ennyit elnyel az amazonia?
Letezik. Nalam kb 1.5-2 honapig extra tapozas ment. Az ajanlott mennyiseg kozel ketszerese, majd hetrol hetre csokkentenem kellett a napi adagokat.
 
@Gyukker neked lesz igazad :)
Felbosszantottam magam és csináltam egy ~2 ppm körüli oldatot, és a teszt gyönyörűen adja is az eredményt

Seachem foszfát
Amúgy összesen 4 nap alatt 36ml ment bele... (mai 12 előtt mértem a nullát).. kíváncsi leszek a holnapi eredményre
 
@Gyukker neked lesz igazad :)
Felbosszantottam magam és csináltam egy ~2 ppm körüli oldatot, és a teszt gyönyörűen adja is az eredményt

Seachem foszfát
Amúgy összesen 4 nap alatt 36ml ment bele... (mai 12 előtt mértem a nullát).. kíváncsi leszek a holnapi eredményre
Azta. Erre én is. :)
 
@Gyukker neked lesz igazad :)
Felbosszantottam magam és csináltam egy ~2 ppm körüli oldatot, és a teszt gyönyörűen adja is az eredményt

Seachem foszfát
A talaj is nyeli, es az ehezo novenyek is.
Viszonyitashoz.. a 110literbe normal esetben napi 6ml macro-t adtam. Inditas utan az elso hetekben napi 12ml volt a csucs. Most, hogy a 12-14liter regi amazonia-hoz tettem kb 3-4liter uj talajt, ujra napi 9ml macro megy..
 
A talaj is nyeli, es az ehezo novenyek is.
Viszonyitashoz.. a 110literbe normal esetben napi 6ml macro-t adtam. Inditas utan az elso hetekben napi 12ml volt a csucs. Most, hogy a 12-14liter regi amazonia-hoz tettem kb 3-4liter uj talajt, ujra napi 9ml macro megy..

Én se tudok másra gondolni, mint hogy az éhező növények tolják meg ennyire a felhasználást...
Most már csak azt kéne kitalálnom, hogy a meglévő fonálalgámmal mi legyen.. blackout segít rajta?
 
Én se tudok másra gondolni, mint hogy az éhező növények tolják meg ennyire a felhasználást...
Most már csak azt kéne kitalálnom, hogy a meglévő fonálalgámmal mi legyen.. blackout segít rajta?
Na erre nem tudok valaszt adni. Kis ideje en is kuzdok vele a nagy akvaban. Kezdetben a tapozas csokkentesevel nagyjabol rendezodott, de nehany honapja mindegy mit kovetek el, nem hatral. Nincs sok, de bosszant..
 
Még nincs 1 hónapos az akvád,ha jól néztem.
Én biztos nem csinálnék blackout-ot.
Bár nem ismerem a seachem tápokat,ahoz nem is szólnék hozzá.
Elvileg 2-4 ml foszfátot kéne adnom hetente.. első 2-3 hétben nem adtam egyáltalán.. gondoltam feltalálom a spanyol viaszt..... aztán a foszfáthiányra utaló algák megjelenése után 1-1,5 héttel vettem (most hétfőn) foszfátot, nitrátot és vasat.. namost a nitrátom 50 körüli, foszfát meg nincs... (pedig gyakorlatilag egyik sem ment bele...) szóval ebből a szempontból nem is baj h a Seachemnél külön vannak a makrók
 
Nálam a fonalalga a fenyerő csökkentése hozott eredményt.
Hát igen.. ezt tuti elrontottam.. elcsábultam a marancsos Rotala hajtásokat látva, és megküldtem a pilácsot..
Akkor úgy kérdem: Ha rendberakom a tápanyag arányokat és lecsökkentettem a fényt, akkor eltűnik a fonálalga? Vagy kell még ezen túl is győzködni a már meglévőket? ( fertőzött területek eltávolítása, black mollik lízingelése?)
 
Hát igen.. ezt tuti elrontottam.. elcsábultam a marancsos Rotala hajtásokat látva, és megküldtem a pilácsot..
Akkor úgy kérdem: Ha rendberakom a tápanyag arányokat és lecsökkentettem a fényt, akkor eltűnik a fonálalga? Vagy kell még ezen túl is győzködni a már meglévőket? ( fertőzött területek eltávolítása, black mollik lízingelése?)
A black molly sokat segíthet igen.
A seachem tápozás nekem mélyvíz még mindig.
 
Ez vicc... ma szintén nulla a foszfát teszt eredménye.. létezhet?
Ennek eredményeként ma is betoltam 12 ml-t
Ha holnap is nulla akkor gyártok ROval oldatot

Létezhet, hogy ennyit elnyel az amazonia?

Simán lehet, nekem az amazoniásba, de a dennerle talajosba is folyamatosan (értsd: 1.5 év útán is!) tolni kell mégegyszer annyit foszfátot mint ami a GA Macroban van.
De persze a megfelelő hígítással könnyen letesztelheted a fosztfát teszet.
 
Ma ebéd közben gyors foszfátteszt... ééés.. mérhető .. kőkemény 0,05 ppm :D :D
Betoltam most is 12ml-t... este csinálom a vízcserét (tegnap még hideg lett volna a cserevíz) utána mérek, és feltápozok 10-1-10 NPK-ra
 
Ma ebéd közben gyors foszfátteszt... ééés.. mérhető .. kőkemény 0,05 ppm :D :D
Betoltam most is 12ml-t... este csinálom a vízcserét (tegnap még hideg lett volna a cserevíz) utána mérek, és feltápozok 10-1-10 NPK-ra
Egy honap utan siman mehet a heti vizcsere, nem olvastam vissza, jelenleg hogy megy. A tapozas miatt ne idegeskedj, nyugodtan adagolhatod az ajanlott adag 1.5x-oset. Nehany nap utan raersz merni, marad is valami belole, vagy nem.. ekkor lehet emelni, vagy csokkenteni a mennyiseget. Amig nem telitodik a talaj, addig ilyen turelem jatek lesz. De jo lesz ez, meglatod...😉
 
Back
Oldal tetejére