• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Patakparti hullámok (60P, andezit-vasfa)

Végre elindult :)
Sajnos a GAban teljesen kifogyott a Monte Carlo, így az később kerül majd be, a többi növény nagyjából terv szerint.. nagyjából :)
Betápoztam, most így hagyom hétfőig, akkor kap egy feles vízcserét, és beüzemelem a szűrőt (remélem megjön)
A bal oldali fa rakoncátlankodott, így ideiglenesen kapott egy kis nehezéket

Menyasszonyom jóváhagyta -miután élőben is látta - a gyöngy dániót :) így valószínűleg az kerül be majd, egy pár törpe gurámival együtt
A fenntartó brigád 5 Oto és 20 amano lesz

Ezzel kapcsolatos a kérdésem is, mikor mehetnek bele az első amanok? Új a szűrő, Amazonia a talaj

Meddig szoktátok a vizet tölteni?

View attachment 79474
Indításkor nagy segítség, ha adagolsz baktériumkultúrát. Van ilyen a Seachem-nek, az Easy Life-nak, Sera-nak is.
 
Az amanok betelepítésével érdemes megvárni (túl azon, hogy a víz megfelelő legyen), hogy az ültetetett növények megfelelően legyökeresedjenek, eléggé kismalacok tudnak lenni. 🐷

Tegnap a GAban a Dave Chow akváriumban láttam, hogy 4-5 amano piszkált (gyakorlatilag rajta voltak, nem engedték elúszni, ha elúszott volna visszarántották) egy elég rosszul kinéző (haldokló) páncélos harcsát.. ezek nem kizárólag növényevők? Volt amelyik megragadta a farokuszonyánál és elkezdte berángatni a növények közé.. nem tudom hova tenni a dolgot..
 
Tegnap a GAban a Dave Chow akváriumban láttam, hogy 4-5 amano piszkált (gyakorlatilag rajta voltak, nem engedték elúszni, ha elúszott volna visszarántották) egy elég rosszul kinéző (haldokló) páncélos harcsát.. ezek nem kizárólag növényevők? Volt amelyik megragadta a farokuszonyánál és elkezdte berángatni a növények közé.. nem tudom hova tenni a dolgot..
Ők a legfőbb takarítók - elhalt növényi és állati részeket esznek(dögevők) + algát, forrázott leveleket, halkaja maradékot stb., így ebben benne van az is, hogy egy elpusztult- vagy már ahhoz közel álló- halat vagy másik garnélát csemegézzenek.
 
Második nap.
2 ml K
2 ml Advanced
2 ml Excel
5 ml Stability

(első nap 2-2-5-5 + 2 ml Flourish volt)

Az élesztős CO2 40 bubi/percen kezdett, ma reggelre 3-4 bubi /sec lett!! Nagyon durva.. ezt nem hittem volna
A DC sárga
A víz kicsit barnult, gondolom a vasfa ázik.
Vízcsere nincs ma, holnap ha megjön a szűrő akkor csinálok előtte egy nagyot.
 
Én
Tegnap a GAban a Dave Chow akváriumban láttam, hogy 4-5 amano piszkált (gyakorlatilag rajta voltak, nem engedték elúszni, ha elúszott volna visszarántották) egy elég rosszul kinéző (haldokló) páncélos harcsát.. ezek nem kizárólag növényevők? Volt amelyik megragadta a farokuszonyánál és elkezdte berángatni a növények közé.. nem tudom hova tenni a dolgot..
Én is láttam, de az már el volt pusztulva.
 
Második nap.
2 ml K
2 ml Advanced
2 ml Excel
5 ml Stability

(első nap 2-2-5-5 + 2 ml Flourish volt)

Az élesztős CO2 40 bubi/percen kezdett, ma reggelre 3-4 bubi /sec lett!! Nagyon durva.. ezt nem hittem volna
A DC sárga
A víz kicsit barnult, gondolom a vasfa ázik.
Vízcsere nincs ma, holnap ha megjön a szűrő akkor csinálok előtte egy nagyot.
Mindenképpen egy 70-80%-os vízcsere, mert a bacik is elpusztulnak ilyen körülmények között. Nem tudod visszavenni a co2-t? A 3-4 bubi nagyon sok ilyen növényi fejlettség mellett.
 
Harmadik nap
30liter vízcsere
Szűrőt beüzemeltem
5 ml Excel
2 ml Flourish
Víz letisztult (vízcsere), az áramlás elég komoly
CO2-t kivettem egyenlőre, DC sárga és a lime között vhol..
Tanulság, olyan helyre kéne rakni a DCt ahol fehér mögötte a háttér...
Világítás napi 8 és fél óra, ebböl 2x fél óra a le és felkapcsolás
Amúgy 100% on megy a Chihiros 601+
(Fénykép után színig töltöttem)

IMG_20190805_182334.jpg
 
Ígérem nem teszek fel minden nap frissítést, de ma "fejeztem be" a telepítést, reggel eltörtem a difit, így vettem azt is, valamint 2 doboz Monte Carlot és még 1 Higrophyllát..
Hazajöttünk, eltörtem a bubiszámlálót :D...
Ültetés után
IMG_20190806_195011.jpg

Áthelyeztem a DCt is.
Mértem NO2 őt.. ha a szemem nem csal akkor 0,8, ha csal akkor 1 fölötti :)
Ha jól gondolom akkor ez azt jelenti, hogy minden rendben, a nitritté alakító baktériumok már dolgoznak, a nitráttá alakítók még nem. Hétvégén mérek majd újra.
Rotalán mintha már látnék új leveleket amik narancsosabbak.
 
Sztem az olvadás a Crypton... Nekem is eltűnt az egész, mielőtt újra elkezdett volna hajtani, és pont így nézett ki eleinte. Aztán már így sem :)
 
Back
Oldal tetejére