• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Gyors fejszámolás!
Ha "csak" napi 100 liter vizet cserélsz az 1 hónap alatt 3 köbméter megy bele a tankba, az egy dupla membrános rendszerrel(pumpával kb 1:1 arány) is 6 köbméter víz (éves szinten 42000 forint egy nagyon konzervatív vízdijjal is). Ha a standard heti 50 % vízcserére állsz be akkor viszont "csak" 2,4 köbméter. Azért ez éves szinten elég jó zseton amit azzal a durván 43 köbméterrel megspórolsz amit lehet sok szép növényre költeni például, és ez csak a víz. Szerintem inkább próbálj helyet találni egy nagyobb tárolónak és vegyél kínából egy nagyobb pumpát a vízcseréhez (én egy 2400 l/h-at vettem asszem 6000 körül ami borzasztó hangos, de abban a heti 5 percben amíg áttol 70 liter vizet tökéletes).

Remélem nem veszed okoskodásnak, pusztán a segítő szándék vezérel ;). Sokszor én sem veszem észre hogy mennyi pénz folyik ki a kezem közül feleslegesen, ezért jó ha emlékeztetik néha az embert.:)

Amúgy minden tiszteletem a tiéd, grandiózus projectnek ígérkezik, követni fogom az biztos. (y)

Plusz az RO-ból kifolyó víz baromi hideg, ezt az ingadozást pedig az élővilág nem biztos hogy nagyon élvezi.
 
Gyors fejszámolás!
Ha "csak" napi 100 liter vizet cserélsz az 1 hónap alatt 3 köbméter megy bele a tankba, az egy dupla membrános rendszerrel(pumpával kb 1:1 arány) is 6 köbméter víz (éves szinten 42000 forint egy nagyon konzervatív vízdijjal is). Ha a standard heti 50 % vízcserére állsz be akkor viszont "csak" 2,4 köbméter. Azért ez éves szinten elég jó zseton amit azzal a durván 43 köbméterrel megspórolsz amit lehet sok szép növényre költeni például, és ez csak a víz. Szerintem inkább próbálj helyet találni egy nagyobb tárolónak és vegyél kínából egy nagyobb pumpát a vízcseréhez (én egy 2400 l/h-at vettem asszem 6000 körül ami borzasztó hangos, de abban a heti 5 percben amíg áttol 70 liter vizet tökéletes).

Remélem nem veszed okoskodásnak, pusztán a segítő szándék vezérel ;). Sokszor én sem veszem észre hogy mennyi pénz folyik ki a kezem közül feleslegesen, ezért jó ha emlékeztetik néha az embert.:)

Amúgy minden tiszteletem a tiéd, grandiózus projectnek ígérkezik, követni fogom az biztos. (y)

Plusz az RO-ból kifolyó víz baromi hideg, ezt az ingadozást pedig az élővilág nem biztos hogy nagyon élvezi.
Köszönöm a tanácsot, megfontolok mindent.
 
Vettem egy ilyen RO gépet: AquaFilter FRO5-M , kellene hozzá egy kis segítség.
Még nincs beüzemelve, ez a bekötési rajza:

BIG_0012873910.jpg


- szuper, hogy kétkaros csaptelepet adtak hozzá, de a leírásban nem szerepel, hogy mire szolgál a két kar. Az egyik a visszasózott vizet nyitja, a másik a tiszta RO lenne? (a rajzon a "G" jelű tartály a visszasózó patron)

- a membrán átöblítéshez sincs külön leírás, ide is be kellene kötni az elfolyó vízhez a plusz szelepes mellékágat?

- a rendszer része a négyutas szelep, ha kombinálni akarnám úszószeleppel, hogy egy hordóba gyűjtsem az akváriumhoz szükséges vizet, hogyan kellene bekötni a szelepet?

Előre is köszi a segítséget.
 
Nem olyan rég tettem fel egy rajzot, hogy hogyan van nálam bekötve a 4 utas elzáró szelep, és az öblítés. Ugyanis a 4 utas nagy hátránya, hogy alap bekötésnél ha az lezár, akkor nem tudsz öblíteni se. De sikerült erre megoldást találnom ;)
 
Üdv.
Nemrég sikerült nekem is Ozmó készüléket beszerezni.
Az első mérésnél ph 4,5 a másodiknál már ph 5,5.(Gh és Kh 0).Ez még fog változni? Mert most csapvízzel keverve ph7, de később full ro-val akarom a vízcserét végezni-ph 6,5-6,8 a cél. Eddig kb. 20 l vizet gyártottam a géppel.
A visszasózó porok a ph-t nem módósítják?
Köszi a segítséget.
 
Üdv.
Nemrég sikerült nekem is Ozmó készüléket beszerezni.
Az első mérésnél ph 4,5 a másodiknál már ph 5,5.(Gh és Kh 0).Ez még fog változni? Mert most csapvízzel keverve ph7, de később full ro-val akarom a vízcserét végezni-ph 6,5-6,8 a cél. Eddig kb. 20 l vizet gyártottam a géppel.
A visszasózó porok a ph-t nem módósítják?
Köszi a segítséget.
Az ozmó víznek ne mérd a pH-ját, mert a Mars állása is befolyásolja (annyira lágy, hogy gyakorlatilag tökéletesen instabil). A keménység csökkenésével csökken a pH is, tehát cserélgessél szépen ozmóval, és lejjebb fog menni.
 
Sziasztok!
Ro készüléket tervezek venni, de nemtudom, hogy milyet.:(
Ti milyet használtok? Melyik márkát/típust ajánljátok?
Max 30000Ft-ot szánnék rá...;)
 
Nekem a nemzetkozi aukcios oldalrol van egy 50gpd-s egy masodlagos 50es membrannal ami sorba van kotve, amit meg kulon vettem az 3 csap 4 utas szelep es egy uszo, ha jol szamolgatok fele sincs a koltsegvetesednek. TDS 13 as vizet csinal.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sziasztok!
Ro készüléket tervezek venni, de nemtudom, hogy milyet.:(
Ti milyet használtok? Melyik márkát/típust ajánljátok?
Max 30000Ft-ot szánnék rá...;)
Szia!
Két kérdés: Mennyi vizet szeretnél készíteni napi szinten?
Milyen a hálózati nyomásod?
 
Kicsit visszább írtam, hogy szerintem az RO mint ilyen nem márkafüggő. Maguk a szűrőházak pl mind egyformán néznek ki Kínában vagy Taiwanon készülnek , lehet persze némi dizájn változás, átlátszó, vagy extra gumitömítés bennük. Szóval itt mint márkát én nem tudnék ajánlani, nekem is egy Kínából összevásárolt ketyeg kinn a kazánházban, és teljesen jól működik kb 2 éve. Membránban lehet minőségi különbség . Amit én tudnék javasolni, hogy lehetőleg olyan RO-t vegyél vagy rakj össze aminek legalább 3 utas előszűrése van, vagyis a szénszűrő betét előtt és után sem árt egy finomszűrő. Cserénél látszott is hogy van értelme, mert kicsit fekete volt a szén utáni 1 mikronos betét. Ahogy nézetem vannak olyan (igaz mosogató alatti) szettek amik így vannak összeállítva.
Másik dolog a nyomás. Ahogy Viktor is írta korábban, 99%, hogy kell egy nyomásfokozó pumpa, innentől már megugrik a költségvetés. Az első RO-mat én is eBayen , Angliából vettem 25 ezerért (postával), 100-as membrán volt benne, de nem szimpatizáltam a kis inline előszűrőkkel, úgy hogy átépítettem inkább. Amennyiben sok vizet szeretnél cserélni, úgy sajnos ez a 30 ezres keret kevés lesz.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Ro készüléket tervezek venni, de nemtudom, hogy milyet.:(
Ti milyet használtok? Melyik márkát/típust ajánljátok?
Max 30000Ft-ot szánnék rá...;)

Ennyi pénzből, ha van kedved barkácsolni, összeállítási rajzok találhatók, akár 100 GPD-s, három előszűrős ketyerét is vígan összeállíthatsz, hazai beszerzésből, s nem is gagyi.

Én összeraktam, s csak Budaörsre kellett menni a cuccokért.
 
Nekem nem sikerült, pedig csak a fő dolgokat tettem be a kosárban, és ehhez még kell pár apróság, cső, csapok, fittingek stb . Talán ha ÁFA nélkül sikerül megvenni ;)
Durván minden kütyümütyüvel olyan 40 ezere jön ki a vége
Inline előszűrőkkel is csak 6300 forinttal olcsóbb, de nekem az annyira nem jön be. Meg ahogy nézem azokat inkább a kisebb 50gallon/literes RO-kon használják

rorendeles.jpg
 
Nekem nem sikerült, pedig csak a fő dolgokat tettem be a kosárban, és ehhez még kell pár apróság, cső, csapok, fittingek stb . Talán ha ÁFA nélkül sikerül megvenni ;)
Durván minden kütyümütyüvel olyan 40 ezere jön ki a vége
Inline előszűrőkkel is csak 6300 forinttal olcsóbb, de nekem az annyira nem jön be. Meg ahogy nézem azokat inkább a kisebb 50gallon/literes RO-kon használják

View attachment 20779
Aki gazdag, az szórja a pénzt... :) vagy nem tudja hol kell vásárolni... :)

22180 Ft az összes kütyüvel egy membránnal, 35670 Ft dupla membránnal, csappal, csővel, tokkal vonóval és normális, nem inline szűrőkkel.

Én januárban 17 ezernél fejeztem be. Hát igen, dübörög a gazdaság
 
Sziasztok,

Utánaolvastam a témának, de mégis meg vagyok kavarodva. Szeretnék egy víztisztítót, de nem csak akváriumi vízcserékhez, hanem ivásra is, az RO készülékek csak akkor alkalmasak erre, ha van bennük visszasózó? Ha nincs, akkor kevernem kell csapvízzel, hogy megihassam? Nekem kb. heti 150liter víz kell cserékhez.

(Webshop link moderálva - Kérlek ne használj más weshopokra mutató linket)
Szerk.: Bocsi, akkor csak típust írok.
Ez nem ozmó készülék, de kíváncsi vagyok a véleményetekre: Aquaphor Crystal víztisztító
Ez viszont igen, mit gondoltok? Proline Plus nyomásfokozós fordított ozmózis rendszerű víztisztító

Köszi,
Josh
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

Utánaolvastam a témának, de mégis meg vagyok kavarodva. Szeretnék egy víztisztítót, de nem csak akváriumi vízcserékhez, hanem ivásra is, az RO készülékek csak akkor alkalmasak erre, ha van bennük visszasózó? Ha nincs, akkor kevernem kell csapvízzel, hogy megihassam? Nekem kb. heti 150liter víz kell cserékhez.

(Webshop link moderálva - Kérlek ne használj más weshopokra mutató linket)
Szerk.: Bocsi, akkor csak típust írok.
Ez nem ozmó készülék, de kíváncsi vagyok a véleményetekre: Aquaphor Crystal víztisztító
Ez viszont igen, mit gondoltok? Proline Plus nyomásfokozós fordított ozmózis rendszerű víztisztító

Köszi,
Josh
Akvarisztikai célra az Aquaphor Crystal víztisztító felejtős, mert nem csökkent semmit a víz keménységén. Ivásra tökéletes.
A Proline Plus 50 GDP-s szűrővel közel egy nap alatt fogja "legyártani" neked a 150 liter vizet.

Az RO vízet inni vagy nem inni témában régebben volt itt egy hatalmas vitatkozás. Azt keresd meg.
Én ittam üresen, :poop: íze volt. Ittan kevés csapvízzel keverve, :poop: íze volt. Ittam bent a cégnél profi visszasózó patronosat, na annak is :poop: íze volt. Most csapvizet iszok, na annak jó íze van.
 
Van megoldas: epitesz egy olyan szurot, amiben a membran utan jon egy visszasozo, a ketto koze meg beiktatsz egy leagazo csapot: ha nullas viz kell, akkor innen veszel vizet.
 
Sziasztok!

Júniusban megvettem egy RO berendezéshez szükséges össze alkatrészt. A héten nekiálltam (végre) összerakni. Most indítanám el, és lenne pár gyakorlati kérdésem:

5 micron mech szűrő
CTO
1 micron mech szűrő
100 GPD filmtec membrán
hálózati nyomás 5 bar

1) összerakom a rendszert, de csak az 5 micronos szűrőt teszem a helyére, a második és harmadik házat nem csavarom a helyére, vizet engedek át rajta kimosni a szűrőbetétet. Mennyi vizet engedjek át, hány percig vagy hány literig kb.?

2) aztán felcsattintom a szenet, azt könnyű, hiszen, ameddig van szénszemcse a kifolyó vízben, addig mosom

3) mint 1) pont gondolom...

4) membrán nélkül járatom a rendszert, hogy a csövek, ház, stb is kimosódjanak. Mennyi idő vagy hány liter víz? :)

5) berakom a membránt, ráadom a nyomást, mivel nincs leeresztő csap a fojtószelep (így hívják ami az elfolyó ágon van?), így egyből indul elvileg a RO termelés. VAGY vegyem ki a fojtószelepet és mossam a membrán külsejét először?

6) minden mosás után, minden bejáratás után, amikor már jön a mézédes RO víz (képzavar, tudom :) ), az első x litert kiönteném a lefolyóba. Mennyit öntsek ki? Az első 20 litert? 50 liter? Mérjem a vezetőképességet, és ha már nem változik, akkor mehet az éles üzem? Mit javasoltok?

Köszi!
 
Őszintén megvallva én nem bonyolítottam túl a beüzemelést. betettem az előszűrőt meg a szeneket, az utószűrőt pedig nem (4-es előszűrésem van), így járattam 2-3 percig ezt a szakaszt, majd be az utószűrőnek szánt 1 mikronost (ha még jön szénszemcse azt úgyis ez megfogja). Beraktam a membránokat. Így is járattam pár percig, majd a cső végét rádugtam a hordóra. Az RO-n lévő mérőműszer elég hamar 10 alatti értéket mutatott, így akár ezt is veheted alapnak.
 
Back
Oldal tetejére