• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Sziasztok,

a következő lenne a kérdésem. A jelenlegi ozmó készülékem az alábbi paraméterekkel rendelkezik:

van 3db előszűrő:
  • 1 db préselt aktívszén szűrőbetét
  • 5 mikronos polipropilén szűrőbetét
  • 1 mikronos polipropilén szűrőbetét
egy membrán ami 0,0001 mikron résméretű

illetve plusz egy aktívszén ütőszűrő

ennek így jónak kellene lennie? :)
köszi
 
Sziasztok,

a következő lenne a kérdésem. A jelenlegi ozmó készülékem az alábbi paraméterekkel rendelkezik:

van 3db előszűrő:
  • 1 db préselt aktívszén szűrőbetét
  • 5 mikronos polipropilén szűrőbetét
  • 1 mikronos polipropilén szűrőbetét
egy membrán ami 0,0001 mikron résméretű

illetve plusz egy aktívszén ütőszűrő

ennek így jónak kellene lennie? :)
köszi


Szerintem ez így pont jó. :)
 
Sziasztok,

a következő lenne a kérdésem. A jelenlegi ozmó készülékem az alábbi paraméterekkel rendelkezik:

van 3db előszűrő:
  • 1 db préselt aktívszén szűrőbetét
  • 5 mikronos polipropilén szűrőbetét
  • 1 mikronos polipropilén szűrőbetét
egy membrán ami 0,0001 mikron résméretű

illetve plusz egy aktívszén ütőszűrő

ennek így jónak kellene lennie? :)
köszi

A sorrend nem igazán jó! Nálam az alábbiak szerint van, ahogy megy át rajta a víz:
1; 5 mikronos szűrő
2; Aktív szén szűrő (CTO)
3; Aktív szén szűrő (GAC)
4; 1 mikronos szűrő, ami ezáltal megvédi a membránokat az esetleges szénportól, cserénél látszik, hogy erősen ajánlott.
Majd jönnek a membránok
Ezek után pedig nincs szén utószűrő, nem is láttam még olyan készüléket amibe tettek volna a membránok után. Ivásra használtaknál szok lenni visszasózó parton, de az nekünk nem kell.
 
Utoljára módosított:
Nem tudom jó helyen kérdezem-e, de szódához használt tisztított vízzel van valakinek tapasztalata? Tudnék ingyen hozni lehet. Megfelel-e kb. az RO víznek?
 
Nem tudom jó helyen kérdezem-e, de szódához használt tisztított vízzel van valakinek tapasztalata? Tudnék ingyen hozni lehet. Megfelel-e kb. az RO víznek?
Nem. Az RO víz nem (illetve minimálisan) tartalmaz csak oldott anyagokat, az íze rettenetes (Nekem legalábbis), és komolyabb mennyiségű fogyasztásra is alkalmatlan. Az előző okok miatt az általad említett víz valószínűleg mindössze mechanikailag szűrt, csírátlanított, és köze sincs az RO-hoz. Ettől függetlenül, mivel feltehetőleg steril és klórmentes, nyugodtan használható akváriumban, de NEM lágy víz.
 
Nem. Az RO víz nem (illetve minimálisan) tartalmaz csak oldott anyagokat, az íze rettenetes (Nekem legalábbis), és komolyabb mennyiségű fogyasztásra is alkalmatlan. Az előző okok miatt az általad említett víz valószínűleg mindössze mechanikailag szűrt, csírátlanított, és köze sincs az RO-hoz. Ettől függetlenül, mivel feltehetőleg steril és klórmentes, nyugodtan használható akváriumban, de NEM lágy víz.
Köszönöm a választ. Akkor marad a spórolás az RO gépre.
 
Nem. Az RO víz nem (illetve minimálisan) tartalmaz csak oldott anyagokat, az íze rettenetes (Nekem legalábbis), és komolyabb mennyiségű fogyasztásra is alkalmatlan. Az előző okok miatt az általad említett víz valószínűleg mindössze mechanikailag szűrt, csírátlanított, és köze sincs az RO-hoz. Ettől függetlenül, mivel feltehetőleg steril és klórmentes, nyugodtan használható akváriumban, de NEM lágy víz.
Azt mondta az egyik ott dolgozó, hogy a vasat és egyéb anyagokat is szűrik belőle. Kérek egy kis mintát letesztelni. Ph kh gh teszt elég?
 
Azt mondta az egyik ott dolgozó, hogy a vasat és egyéb anyagokat is szűrik belőle. Kérek egy kis mintát letesztelni. Ph kh gh teszt elég?
Szerintem igen. Mivel emberi fogyasztásra megy a cucc, ártalmas dolog nem nagyon lehet benne.
 
Sziasztok!
Aziránt érdeklődnék, hogy melyik/melyek azok az RO készülékek, amelyek a legjobb hatékonysággal működnek? Általában olyan 70% körül mozog a hasznos és a haszontalan víz aránya a weboldalak szerint. Nekem napi 100-150 liter tisztított lágy vízre lenne szükségem folyamatosan, és ezért fontos hogy minél kevesebb felesleges vizet állítson elő a készülék. Tehát melyik a leghatékonyabb, legkomolyabb gépezet?
 
Sziasztok!
Aziránt érdeklődnék, hogy melyik/melyek azok az RO készülékek, amelyek a legjobb hatékonysággal működnek? Általában olyan 70% körül mozog a hasznos és a haszontalan víz aránya a weboldalak szerint. Nekem napi 100-150 liter tisztított lágy vízre lenne szükségem folyamatosan, és ezért fontos hogy minél kevesebb felesleges vizet állítson elő a készülék. Tehát melyik a leghatékonyabb, legkomolyabb gépezet?
Ha lefojtod a rossz víz ágat egy csappal, akkor az arány eltolható, de az meg iszonyúan megterheli a membránt, és gyakrabban kell cserélni :( vagy legalábbis valahol ilyesmit olvastam.
Nekem kb 1:1 arányban jön a víz.
 
Sziasztok!
Aziránt érdeklődnék, hogy melyik/melyek azok az RO készülékek, amelyek a legjobb hatékonysággal működnek? Általában olyan 70% körül mozog a hasznos és a haszontalan víz aránya a weboldalak szerint. Nekem napi 100-150 liter tisztított lágy vízre lenne szükségem folyamatosan, és ezért fontos hogy minél kevesebb felesleges vizet állítson elő a készülék. Tehát melyik a leghatékonyabb, legkomolyabb gépezet?
Szerintem ez egyáltalán nem márkafüggő! Minden RO ugyanazokból a műanyag (valószínűleg Kínában gyártott) elemekből, házakból épül fel, a membránban lehet különbség, de annyival nem hiszem, hogy jobb egy márkás mint egy kínai. Ha hatékony RO-t szeretnél akkor fontos a nyomás, és legalább 2 membrán a rendszerben szerintem.
Az én kínai elemekből összerakott rendszerem az alábbiakat tudja:
https://akvakertesz.hu/threads/ozmo-forditott-ozmozis.968/page-62#post-321550
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...55891_938376da9477db1f8310f086c658ee45_xl.jpg
Hasonlót láttam a GA-ban is, csak azon 3 membrán volt, meg ha jól emlékszem egy Purepro felirat :);)
 
valószínűleg Kínában gyártott
Purepro felirat

Ez éppen taiwani :) A márka amerikai.
De a lényeg kb azonos. Azért van sok hulladék alkatrész, de ha picit utána megy az ember egész jó vételeket lehet megcsípni.

Aziránt érdeklődnék, hogy melyik/melyek azok az RO készülékek, amelyek a legjobb hatékonysággal működnek? Általában olyan 70% körül mozog a hasznos és a haszontalan víz aránya a weboldalak szerint. Nekem napi 100-150 liter tisztított lágy vízre lenne szükségem folyamatosan, és ezért fontos hogy minél kevesebb felesleges vizet állítson elő a készülék. Tehát melyik a leghatékonyabb, legkomolyabb gépezet?

Szinte 99%-ban szükséged lesz az RO mellé egy jobb nyomásfokozó pumpára. Így dolgoznak majd hatékonyan a membránok.
 
Szerintem ez egyáltalán nem márkafüggő! Minden RO ugyanazokból a műanyag (valószínűleg Kínában gyártott) elemekből, házakból épül fel, a membránban lehet különbség, de annyival nem hiszem, hogy jobb egy márkás mint egy kínai. Ha hatékony RO-t szeretnél akkor fontos a nyomás, és legalább 2 membrán a rendszerben szerintem.
Az én kínai elemekből összerakott rendszerem az alábbiakat tudja:
https://akvakertesz.hu/threads/ozmo-forditott-ozmozis.968/page-62#post-321550
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...55891_938376da9477db1f8310f086c658ee45_xl.jpg
Hasonlót láttam a GA-ban is, csak azon 3 membrán volt, meg ha jól emlékszem egy Purepro felirat :);)
mit tanácsolsz mit vegyek szerinted? Sajnos én nem tudok itthon barkácsolgatni magamnak :unsure:
 
Tudod tárolni a vizet? Vagy valós időben cserélnél? Ettől függ minden.
A szűrt víz egyből, közvetlenül az akváriumba megy, ezzel egy folyamatos 0-24 órás vízcserét csinálva. Ha kell automatikusan valahogy a víz visszasózását kell még megoldanom az akváriumban. Amúgy napi 100-150 liter szűrt vizet szeretnék az akváriumba juttatni, ami 620 literes. Ha az RO készülék rövidebb idő alatt is leszűr nekem ennyi vizet akkor nem menne folyamatosan (és ezzel gondolom bővíteném az élettartamát a szűrőknek).
 
mit tanácsolsz mit vegyek szerinted? Sajnos én nem tudok itthon barkácsolgatni magamnak :unsure:
Első körben azért megnézném, hogy mennyi is a hálózati víznyomás, mielőtt esetleg feleslegesen beruháznál egy nyomásfokozó pumpára. Én is terveztem a vásárlását, de még jó, hogy nem vettem, mert 5 Bar nyomás van nálam, ami tökéletesen kiszolgálja a 2darab 100 gallon/literes membránt. Teljesítményét olvashattad, 1 litert csinál majdnem 2 perc alatt.
Ha nem akarsz barkácsolgatni, akkor felkereshetsz pár víztisztítós céget, ők is összeraknak olyan szűrőt amilyent szeretnél.
 
Első körben azért megnézném, hogy mennyi is a hálózati víznyomás, mielőtt esetleg feleslegesen beruháznál egy nyomásfokozó pumpára. Én is terveztem a vásárlását, de még jó, hogy nem vettem, mert 5 Bar nyomás van nálam, ami tökéletesen kiszolgálja a 2darab 100 gallon/literes membránt. Teljesítményét olvashattad, 1 litert csinál majdnem 2 perc alatt.
Ha nem akarsz barkácsolgatni, akkor felkereshetsz pár víztisztítós céget, ők is összeraknak olyan szűrőt amilyent szeretnél.

Szinte 99%-ban szükséged lesz

Ezért írtam a 99%-ot. Te lennél az az 1 akinek nincs. :)
Viccen kívül, baromi ritka a normális víznyomás. Eddig akárhova vittünk ki csak segített.

El tudom képzelni, hogy nálad is javítana még az arányokon és a teljesítményen attól függetlenül, hogy 5 bar van.
 
napi 100-150 liter szűrt vizet szeretnék az akváriumba juttatni

Érdekes feladat. Igaz nem értem a célját. A boltban sem cserélünk ennyit és elég patent minden akvárium.
Szerintem ez túlzás. Még ha az első 1-2 hétben így cserélsz akkor ok. De később?

Ha ilyen igények vannak akkor ki kell építeni egy automata vízcserélőt, szenzorokkal és folyamatos leeresztés feltöltéssel.
Baromi sok vizet fogsz elpocsékolni. :)
 
B
Érdekes feladat. Igaz nem értem a célját. A boltban sem cserélünk ennyit és elég patent minden akvárium.
Szerintem ez túlzás. Még ha az első 1-2 hétben így cserélsz akkor ok. De később?

Ha ilyen igények vannak akkor ki kell építeni egy automata vízcserélőt, szenzorokkal és folyamatos leeresztés feltöltéssel.
Baromi sok vizet fogsz elpocsékolni. :)
Belegondolva ez így tényleg túl sok vízpocséklás, visszaveszem a tervet napi 50 literre, így hetente akkor 350 liter tiszta víz kerül a 600as akváriumba, ez már reálisabb. A felesleges vizet pedig egy úszóval ellátott kis pumpa távolítja el az akváriumból, így van úgymond automatizálva a vízcsere, csak az RO-n kell állítanom hogy annyi órát menjen és töltse az akváriumot amennyi idő alatt az 50 litert leszűri. A hatásfok növelése érdekében meg szerintem egy több membrános rendszert keresnék.
 
Back
Oldal tetejére