• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Sziasztok.
Az V. kerületben valami brutális lehet a víz, egyik ügyfelünknél rendszeresen tisztítom és cserélgetem az előszűrőt az Ro készülékbe mert pár hónap alatt (1500-2000l ) totálisan elkoszolódik a PP szűrő.
Photo 2018. 10. 14. 7 42 06.jpg

Vastag, agyag szerű réteg rakodik le rajta. Photo 2018. 10. 14. 8 00 51.jpg
A külső réteg lepucolása után se nagyon sokáig bírta volna már. Photo 2018. 10. 14. 8 01 02.jpg
Egy hét után kb 150l víz legyártása után már szemmel láthatóan koszos az előszűrő ismét.
Photo 2018. 10. 20. 11 39 59.jpg
Jó lenne tudni hogy ha beépítenék egy 20mikronos mosható szűrőbetétet az megfogná e ennek a kosznak a nagy részét?
 
Sziasztok.
Az V. kerületben valami brutális lehet a víz, egyik ügyfelünknél rendszeresen tisztítom és cserélgetem az előszűrőt az Ro készülékbe mert pár hónap alatt (1500-2000l ) totálisan elkoszolódik a PP szűrő.
View attachment 65744

Vastag, agyag szerű réteg rakodik le rajta. View attachment 65745
A külső réteg lepucolása után se nagyon sokáig bírta volna már. View attachment 65746
Egy hét után kb 150l víz legyártása után már szemmel láthatóan koszos az előszűrő ismét.
View attachment 65747
Jó lenne tudni hogy ha beépítenék egy 20mikronos mosható szűrőbetétet az megfogná e ennek a kosznak a nagy részét?


Szerintem mindenképpen jó lenne egy 20 mikronos előszűrés pluszban.
 
Nekem egy 5 mikronos mosható van a vízóra után, azóta nem szedem a csapok elejéről a rozsdadarabokat. Ha lehet akkor olyan szűrőházat próbálj venni aminek alján van csap, így ha leüllepszik az aljára a kosz, akkor szét sem kell szedni a tisztításhozfhprxx-3V-R.jpg
 
Nekem egy 5 mikronos mosható van a vízóra után, azóta nem szedem a csapok elejéről a rozsdadarabokat. Ha lehet akkor olyan szűrőházat próbálj venni aminek alján van csap, így ha leüllepszik az aljára a kosz, akkor szét sem kell szedni a tisztításhozView attachment 65754
Nem 50 mikronos? Mosható szűrőbetétbe 20 alattit nem találtam
 
Nem 50 mikronos? Mosható szűrőbetétbe 20 alattit nem találtam
Passz! Mindig 5-ösre emlékeztem, most vagy én emlékszem rosszul, vagy mivel 10 éve, nyáron szereltem fel, így előfordul, hogy már nem kapni ezt a méretet, azért nem találsz most a neten.:) Mindenesetre nagyon jószolgálatot tett eddig is, így tudom ajánlani mindenkinek méghacsak az egykaros csapok védelme is a cél.
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...25513_04d736e31f76a0ab3e4cfeff530209bc_xl.jpg
 
Sziasztok!
RO vízet visszasózni vagy megfelelő arányban kezelt csapvízzel keverni jobb? Mik a szempontok/előnyök/hátrányok? Bocs ha nagyon alap a kérdés :/
Köszi!
 
Ma megvolt a karbantartás az RO-szűrőmön és a jelek alapján érdemes használni a szén után egy finomszűrőt, mert eléggé feketedett, viszont kicsit benéztem a rendelést az aktívszén betéteknél :D, GAC és egy egy CTO BLOCK-osat szoktam használni, erre bontanám ki az utóbbit, és csodálkozom, hogy ez valami új kiszerelés, mert nem hálós, mint ami bent volt, hanem egy műanyag henger aminek alul és felül van vízátvezetése, hasonlóan, mint a GAC-nak. Rendelés alapján én néztem be, mert T/33-as, finomszűrős GAC-ot tettem véletlenül a kosárba. De nem baj, ezt is kipróbálom, és mivel az 1 mikoronos elött van, így következő cserénél kiderül mennyire fogja meg a szénport.
u.i: A képen a két szénszűrőt véletlenül felcseréltem:cool:
 

Attachments

  • IMG_20181030_101238.jpg
    IMG_20181030_101238.jpg
    173.3 KB · Megtekintések: 12
  • IMG_20181030_102604.jpg
    IMG_20181030_102604.jpg
    215.2 KB · Megtekintések: 13
Hordóba megvettem a legolcsóbb merülőszivattyút 8900-ért, de annak 1 colos a legkisebb csőátmérője ami ráhúzható. Ez még nem baj vettem 2 m 1 colos csövet is (25mm). Aztán ott álltam hülyén, hogy ez hogy lesz összekötve valami gyorsoldóval a másik 13mm-es locsolócsővel. Hát sehogy, mert nem kapni 1 colosban gyorscsatalkozót. a 3/4-es (19mm) a legnagyobb ami létezik. Vettem egy olyat gondoltam majd azért ráerőltetem, nem baj ha szűkül. Nem ment. De egy bilincsel valamennyire rászorítottam. Mondanom sem kell spriccel mindenfelé. Viszont szépen feltöltöttem vele így az akváriumot.

Lenne ötletetek, hogy lehet a 3/4-es gyorsoldót mégis rászerelni 1 colos csűre? Vagy más ötlet amivel rá tudom kötni a feles kisebb csövet a nagy csőre? Ezzel valszeg mindenki megküzdött aki merülőszivattyúval tolja.

IMG_20181030_180325.jpg
 
Akkor ez a hibafaktor kizárva. Lehet keresni mi lehet a gond a növénnyel.
Pl meleg víz, szélsőséges pH, elégtelen CO2, fény (árnyékos rész)
A fenti listád alapján néhányat kizárhatunk. Marad a víz hőmérséklet, pH?
De agyagos talajokon rengetegszer neveltünk sikeresen MC-t. Ott meg kb mindig van 5.9 körüli pH.
Az 5.4-ed ettől függetlenül alacsony. Szerintem túl sok CO2-t tolsz bele.

Szia Viktor,

A gázt visszavettem egy kicsit de a helyzet nem sokat változott.
Továbbra is 5.4 a Ph.

Kiváncsiságból ráírtam az ADA supportra. A válasz pedig a következő volt:

"Green Brighty K has a feature of enhancing the buffering capacity of water and prevents decline in pH of aquarium water.
Some aquatic plants do not grow well if pH/KH level is too low. Brighty K is more suitable rather than Brighty Neutral K when KH of water is low.
Please try to use Green Brighty K and keep observing your aquarium."

Ez a válasz már csak azért is érdekes mert nem teljesen ezt tanácsolják a termék leírásukban.
Minden esetre a tény, amit tapasztalatból is tudok, hogy a Brighty K az felnyomja a KH-t és GH-t valóban segíthet a PH emelésében.

Kérdésem csak annyi, hogy mennyire lesz ez így stabil? Nem fog a Ph-m emiatt folyamatosan fel le ugrálni a vízcserék közt? Ez így nem tűnik valami jó megoldásnak.
Vélemények?

Köszi,
Norbi
 
Kérdésem csak annyi, hogy mennyire lesz ez így stabil? Nem fog a Ph-m emiatt folyamatosan fel le ugrálni a vízcserék közt? Ez így nem tűnik valami jó megoldásnak.

A talaj miatt nem, ha amazonia talajt használsz. kavics homok esetén lehet aggódni.
 
A talaj miatt nem, ha amazonia talajt használsz. kavics homok esetén lehet aggódni.

Akkor esetemben (Amazonia) használhatom a Brighty K tápot, hogy emeljem a KH, PH-t jól értem?
Brighty Neutral K-ról Brighty K-ra válthatok nyugodtan egyik napról a másikra?

Köszi Viktor (y)
 
Akkor esetemben (Amazonia) használhatom a Brighty K tápot, hogy emeljem a KH, PH-t jól értem?
Brighty Neutral K-ról Brighty K-ra válthatok nyugodtan egyik napról a másikra?

Köszi Viktor (y)

Persze váltás nem gond. A pH-nak néhány hónap alatt 6.5 környékére kell emelkednie az első hetek alacsony értékei után. Még RO és CO2 mellett is.
 
A gardénának van 1"/3/4 , 3/4/1/2 szűkítője, és gyors csatlakozásos.
Bár olyan átalakítót se láttam még amit írtál, de én nem kaptam a csőre húzható gyorscsatlakozót 1 colosban (ami a képen is van) csak 3/4-es ben. Pedig az Obi vagy 4 márkát is árul köztük a Gardenát is, ott se volt. Vagy csak ők nem tartottak.
 
Back
Oldal tetejére