• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

GH-t azért szoktál mérni? Mert simán lehet túl lágy a víz, miközben 2-300ppm-et mérsz. Nekem most 4KH és 7 GH mellett 306miligramm/litert mérek köszönhetően az erős növénytápozásnak. De volt olyan, hogy 200 feletti értéknék 1 volt a GH, garnélák és az Ottok pedig sajnos nem tolerálták. Ezért mostanában a TDS mérőt elő se nagyon veszem.
Van aki a cserevizet sózza vissza , és azzal is reálisabban lehet a vízkeményésget tartani, hiszen pont annyi és olyan vízet engedsz vissza, mint amit leengedtél. De akváriumban sok a TDS-t befolyásoló tényező szerintem.
RO-val cserélek, ami max 14 ppm-es, azt sózom vissza. Nincsenek csepptesztjeim, így nem mérek GH-t.
A halakról olvasom le az értéket, de ők sem olyan pontosak, mint a cseppteszt, de tizenX éve megbízhatóak. ;)
 
RO-hoz külön előszűrőt mit tudok/érdemes bekötni? GA féle 2 szűrő +1 membrános kivitel. Az eredeti 5 mikronos kerülne ki ebbe és a helyére menne 1 mikronos (vagy másik 5-ös?). Nagyon mocskoz a víz nálunk, az 5 mikronos 100 liter legyártása után már hányás, gondolom ezért nem tudok 8-asnál jobbat gyártani. Magyarán plusz egy szűrőház kéne a szokásos csatlakozásokkal.
 
RO-hoz külön előszűrőt mit tudok/érdemes bekötni? GA féle 2 szűrő +1 membrános kivitel. Az eredeti 5 mikronos kerülne ki ebbe és a helyére menne 1 mikronos (vagy másik 5-ös?). Nagyon mocskoz a víz nálunk, az 5 mikronos 100 liter legyártása után már hányás, gondolom ezért nem tudok 8-asnál jobbat gyártani. Magyarán plusz egy szűrőház kéne a szokásos csatlakozásokkal.
Amenyiben van rá lehetőséged, akkor érdemes már a vízcsapok védelmében is felszerelni valahova, a vízóra után egy mosható szűrőbetétes vízszűrőt. Ezzel rengeteg szemetet megfogsz, amit pl a csapok elején lévő szűrőről, perlátorróll szedsz le. Ezen felül a 3 előszűrősöknél már úgy szok kinézni a szűrési sorrend, hogy 5 mikoronos - aktívszén- 1 mikoronos ami a membránt védi a szénportól. 8 milligram/literes víz szerintem nem olyan rossz, ennél jobbat a legjobb membránok se nagyon tudhatnak, még jobb minőségű csapvíz esetén se. De ha jobbat akarsz, akkor még beköthetsz egy kevertágyas gyantás szűrőegységet az RO vízre. De az szerintem növényesnél felesleges, én is csak olyannál olvastam, hogy gondnak tartotta, aki tengeri akváriumot is üzemletetett.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok vásároltam a GA-ba egy nyomásfokozó pumpát 2018.11.26-án
https://www.greenaqua.hu/hu/d-d-ro-booster-pump.html
Ma beüzemeltem ,és sajnos nem működik megfelelően,bug de nem növeli a nyomást.
Összeszerelésnél figyeltem a folyásirányra,direktbe kötöttem be,2 adapterrel is próbáltam,ugyan az a hiba.
Ilyenkor mi a teendő
@viktorlantos találkoztatok már ilyen problémával?
Szia. Nem szokott velük gond lenni.
Van nyomásmérő óra a rendszerbe? Ga készülékhez használod? Fojtószelep rendbe van? Van esetleg fénykép a komplett készülékről?
 
Szia @Matyi

Nem G-vásárolt Én raktam össze Kb3éve ,Fojtószelep rendben.A képeken nem üzemel a pumpa
(Nincs Bedugva,Ha bedugom rezeg egy kicsit a pumpa és a nyomásmérő óra picit elkezd remegni )
Képek...
26182050_239c57ba9901ae25b029a06934729d95_xxl.jpg
26182052_64dfda1ad31d970d04b822e661d0f8db_xxl.jpg
26182054_9433e412d27889beb2345e069ce45e53_xxl.jpg
 
A pumpuszt a membran ele van bekotve vagy az eloszurok ele?
A pumpa az előszűrök után van bekötve a membrán elé.
A képen látható hogy alapból a víznyomásom Kb 4,5bár erre kéne rá segíteni a pumpának,
de csak búg és remegteti a nyomásmérőt,de nem emelkedik a nyomás pluszban.
 
Üdv!
Szeretnék a rendszerbe kötni még egy membránt a jobb hatásfok érdekében. Találtam 400 GPD membránt 7500Ft körül átváltva, van valakinek tapasztalata ezekkel? Így ez lenne az első utána pedig a jelenlegi 100 GPD membrán. Ha cserés lesz a 100-as azt is cserélném nagyobbra(a házat is). Így nem kelene nagy előkészület a vízcseréhez, hamar lejonne a víz. Köszönöm!
 
A pumpa az előszűrök után van bekötve a membrán elé.
A képen látható hogy alapból a víznyomásom Kb 4,5bár erre kéne rá segíteni a pumpának,
de csak búg és remegteti a nyomásmérőt,de nem emelkedik a nyomás pluszban.

Ennel tobbet szerintem csak a nagyobb boosterek tudnak. Ott is 6-9 a vege. Arkategoriaban van egy ugras a pumpak kozott.
 
A pumpa az előszűrök után van bekötve a membrán elé.
A képen látható hogy alapból a víznyomásom Kb 4,5bár erre kéne rá segíteni a pumpának,
de csak búg és remegteti a nyomásmérőt,de nem emelkedik a nyomás pluszban.
Szia.
Ahogy néztem elég sok csapot használtál a rendszeredbe. A nyomásfokozó elég könnyen tud károsodni ha pl az utána lévő csapot elzárva hagyod és magába dolgozik. A két membrán párhuzamosan vagy sorba van kötve? Mekkora membránok mert ez a pumpa 50-70 gpd membránig jó? Egy vagy két fojtószelep van bekötve utánunk?
Lehet sok tényező ahol elveszhet a tudása a készüléknek.
 
Szia.
Ahogy néztem elég sok csapot használtál a rendszeredbe. A nyomásfokozó elég könnyen tud károsodni ha pl az utána lévő csapot elzárva hagyod és magába dolgozik. A két membrán párhuzamosan vagy sorba van kötve? Mekkora membránok mert ez a pumpa 50-70 gpd membránig jó? Egy vagy két fojtószelep van bekötve utánunk?
Lehet sok tényező ahol elveszhet a tudása a készüléknek.


Szia Matyi
Beüzemelt készülékhez kötöttem (tehát a megfelelő csapok nyitva voltak )a két membránom sorsosan van kötve 2x100 egy fojtószelep.
Az az érdekes hogyha a bemenő vízfolyást 2bárra csökkentem(vízóránál egy csap segítségével) és ráindítom a pumpát a nyomásmérő pumpa 2-4Bár között ugrál folyamatosan úgy hogy alig látszik a mutató ,
ez mitől lehet,nem kéne neki ilyenkor tartani valamilyen állandó nyomást?
 
Szia Matyi
Beüzemelt készülékhez kötöttem (tehát a megfelelő csapok nyitva voltak )a két membránom sorsosan van kötve 2x100 egy fojtószelep.
Az az érdekes hogyha a bemenő vízfolyást 2bárra csökkentem(vízóránál egy csap segítségével) és ráindítom a pumpát a nyomásmérő pumpa 2-4Bár között ugrál folyamatosan úgy hogy alig látszik a mutató ,
ez mitől lehet,nem kéne neki ilyenkor tartani valamilyen állandó nyomást?
A sima nyomásmérő óra szokása hogy ugrál mivel a pumpa apró lökésekkel hoz létre nyomást érdemes glicerin csillapítású órát használni az nem rezeg.
 
A sima nyomásmérő óra szokása hogy ugrál mivel a pumpa apró lökésekkel hoz létre nyomást érdemes glicerin csillapítású órát használni az nem rezeg.

Köszi a választ.
Esetleg használtatok már ilyen pumpát ha igen akkor ott milyen max nyomást értetek el ilyen pumpával?
 
Köszi a választ.
Esetleg használtatok már ilyen pumpát ha igen akkor ott milyen max nyomást értetek el ilyen pumpával?
Konkrétan D&D nyomásfokozóhoz még nem, volt szerencsém amiket eddig használtam az olyan 6-7bar környékén üzemelt.
Én is szenvedek jelenlege egy sole water típusúval mert át volt szakadva benne a membrán amit kicseréltem és mégse csinál nyomást.
 
Köszi a választ.
Esetleg használtatok már ilyen pumpát ha igen akkor ott milyen max nyomást értetek el ilyen pumpával?
kevés felhasználó tesz rá nyomásmérő órat. Ha teljesítménybe segítség, 85-100 liter/ óra. Mondjuk messze egyszerübben van összerakva az enyem. Lakó telep 10. emelet. 2,5 bar kb. Fontos, hogy a meglevő nyomás a távolság miatt csökken, vagy egy redukáló csap miatt esetleg. Utóbbinál miért is emelne a pumpa a nyomáson..
 
Konkrétan D&D nyomásfokozóhoz még nem, volt szerencsém amiket eddig használtam az olyan 6-7bar környékén üzemelt.
Én is szenvedek jelenlege egy sole water típusúval mert át volt szakadva benne a membrán amit kicseréltem és mégse csinál nyomást.

Ezért csodálkozok én is a pumpán,Hogy a sima víznyomás mellett nem ad semmi pluszt még hozzá.
Én is azért vásároltam hogy a meglévő víznyomás mellett 5bár fölé mennyek 6-7Bárig,
Szerintetek ez a pumpa milyen max nyomásra lehetne képes,azért kérdezem mert ha nem tud gyárilag 5bár fölé menni,akkor én rontatom el a vásárlását(a pumpán 125psi van ),tehát kéne 8-9Bárig tudnia
Ha pedig többet kéne hoznia akkor visszavinném a GA-ba egy tesztelésre ha lehetséges.
 
Nyomáskapcsolók vannak a pumpához? Tudtommal kell kettőt is használni hozzájuk, egy alacsony és egy magasnyomasút.
 
Back
Oldal tetejére