• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

nem kapcsoltad át véletlenül tds-ből micro siemensbe? Kalibrálni abban kell. és minden mérés után ro vizes öblítés és az elektródát szárazra törülni és úgy el rakni
De :(
(itt van nálam a munkahelyemen)
Na otthon új köröket futok. De nem tudom, hogy én kapcsoltam-e át, vagy a kalibrálás abban történik és úgy maradt.
Nem tudtam, hogy mást is mérhet.
Köszönöm

Bár a microsimens és a ppm között 1,56 a váltószám. S akkor a 85ms még mindig magas 50ppm körüli

De mindegy, mérek, otthon.
 
De :(
(itt van nálam a munkahelyemen)
Na otthon új köröket futok. De nem tudom, hogy én kapcsoltam-e át, vagy a kalibrálás abban történik és úgy maradt.
Nem tudtam, hogy mást is mérhet.
Köszönöm

Bár a microsimens és a ppm között 1,56 a váltószám. S akkor a 85ms még mindig magas 50ppm körüli

De mindegy, mérek, otthon.

Azt te kapcsolgatod nem magától kapcsol . Ha ennyire nem tudod a kezelést nézz meg a YouTube - on egy videót hogyan kell kalibrálni mert lehet nem ment le a kalibráció sem rendben.
 
Úgy kezdtem, videót néztem. Kalibrálást jól végeztem. A set gombot egyszer se nyomtam meg még, de tényleg, mivel nem szeretek olyan gombot nyomkodni amiről előzőleg nem olvastam semmit.

Ellenben lehet valamelyik gyerekem megnyomta..passz.
Mindegy is, ez tuti egy hiba forrás, este majd többet tudok.
 
@Matyi szólt, hogy RO készülék leírási hiány van. Most nem olvasom vissza az egész topicot, nem tudom, pontosan miről van szó, de a webshopban a vízlágyítók termékoldalán részletes leírás van az eszköz összeszereléséről, beüzemeléséről, használatáról:
https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-ro-keszulek-vizlagyito-190-l-nap-50-gpd.html

A Green Aqua 1 membrános RO vízlágyító készülék TARTOZÉKAI:

• 5 mikronos üledékszűrő (előszűrő)
• 10 mikronos hosszú élettartamú aktívszenes blokk
• Hálózati víz csatlakozó
• Öblítőszelep
• 190 l/nap (50GPD) teljesítményű RO membrán

A termék csomagolásakor az összes csatlakozó illesztését manuálisan teszteltük, de ritkán előfordulhat, hogy a szállítás során kilazulnak a vékony csövek csatlakozói, ezért ajánlatos üzembehelyezés során kézzel újra benyomni a csöveket. (A csövek eltávolítása a műanyag gallér benyomása után lehetséges, csak úgy mint pl. a CO2 cső csatlakozásoknál). A színes csövek magyarázata:

• Fehér cső - bemenő ág, nagynyomású víz (a végén csaptelep-csatlakozóval - a csap elágaztatásához vagy cseppmentes csatlakoztatásához vízszerelői segítséget javasolunk!)
• Fehér vagy piros cső öblítő csappal (kék cső mellett a membránra csatlakoztatva) - elfolyócső a szennyvíznek
• Kék cső - tisztított ozmóvíz, RO ág

Az RO készülékek membránjait külön páramentes csomagolásban mellékeljük, hogy ne tudjanak kiszáradni a tárolás során, ezért üzembehelyezés előtt a membránház csőcsatlakozását le kell venni, a membránház tetejét le kell csavarni, majd egy kis oliva-olajjal a membrán dupla-gumigyűrűs csatlakozó-részét síkosítva be kell tolni a membránházba azt (a dupla gyűrűkkel előre), amíg lehet, utána vissza kell tekerni a ház tetejét és csatlakoztatni kell a csövet, az erőteljes benyomásával. A cső-csatlakozások lazának tűnhetnek, de a csövet a gallér lenyomása nélkül nem lehet kihúzni, és erről a megoldásról azt is tudni kell, hogy nagyobb nyomás alatt erőteljesebb a szorítása, zárása, tehát igen biztonságos! A membrán kék részéhez ne érjünk a művelet közben, ez a membrán eltömődését okozhathja.

A szűrőket nyitott öblítő-csap állással szállítjuk. Első üzembehelyezéskor tisztítsuk ki a berendezést a víz átengedésével, és a csap nyitvahagyásával kb. 3-5 percig. Ezután zárjuk el a csapot és hagyjuk a berendezést kb. 30 percig dolgozni, tisztulni az esetleges gyári kenőanyagoktól. 30 perc után az ozmóvíz szabadon felhasználható.

Használat után mindig nyissuk meg az öblítő-csapot 2-3 percre, és csak utána zárjuk el a vizet. Figyelem, a csap megnyitásakor a narancssárga csövön erőteljes vízsugár jön ki, figyelni kell arra, hogy a cső ne ugorjon el, és ne áztassuk el a szobát. A kék csövön mindig csak a hozamnak megfelelő mennyiségű, tehát gyengébb vízsugár távozik.

Az egymembrános Green Aqua készülékek RO-víz / szennyvíz aránya 1 a 3-hoz. A membránok és szűrőanyagok utánpótlása, cseréje megoldott a Green Aqua Shop-on keresztül. Az előszűrők betétjeit 10.000 liter RO víz előállítása után javasoljuk cserére - mindegyiket egyszerre, de legalább évente (optimális esetben a féléves cserék javasoltak).

A készülék rendelkezik manuális öblítőszeleppel, melynek rendszeres használatával a membrán élettartama jelentősen meghosszabbítható. Minden 100 liter víz előállítása után javasolt 10 perc öblítés.

Fontos tudni, hogy az RO készülékek hozama nagyban függ a hálózati víz nyomásától. A víz nyomása rendkívüli módon eltérhet háztartásonként. Egy 1700 liter/nap névleges teljesítményű szűrőnél például egy 6 BAR-os hálózati nyomásnál az RO készüléken mért 4.5-5 BAR nyomás mellett 1200 liter / nap valós hozamot mértünk.
 
Ugyebár csak annyi történt, hogy a műszert átállítottam ppm-re. S pont az lett mint amire számítottam. 1.56-al elosztott mindent. Körbemértem az összes dolgot.

RO 50ppm-et mutat.
Továbbra is kérdés pontos-e.

Viszont az 50ppm olyan szám amivel vissza lehet vinni?

Bár olvastam előzőekben a leírást, most újraolvasva amit Dani idemásolt, az olivás gumibekenést nem csináltam meg. Azzal még megpróbálkozok 1-2 nap múlva. S ha nincs változás visszaviszem.

Az olaj nem teszi koszossá az RO vizet? Az nem egy olyan dolog amitől bumm elszállnak a számok? A membrán nem koszolódik el tőle? Tiszta kézzel sem szabad megérinteni a kék felületet, gondolom a zsír miatt, mit tehet 1-2 csepp olaj ami bemosódik? De ha ők így csinálják és régóta bevett és működő akkor én is megcsinálom. Ezt mindenki megteszi? Olajoztok?
 
Ugyebár csak annyi történt, hogy a műszert átállítottam ppm-re. S pont az lett mint amire számítottam. 1.56-al elosztott mindent. Körbemértem az összes dolgot.

RO 50ppm-et mutat.
Továbbra is kérdés pontos-e.

Viszont az 50ppm olyan szám amivel vissza lehet vinni?

Bár olvastam előzőekben a leírást, most újraolvasva amit Dani idemásolt, az olivás gumibekenést nem csináltam meg. Azzal még megpróbálkozok 1-2 nap múlva. S ha nincs változás visszaviszem.

Az olaj nem teszi koszossá az RO vizet? Az nem egy olyan dolog amitől bumm elszállnak a számok? A membrán nem koszolódik el tőle? Tiszta kézzel sem szabad megérinteni a kék felületet, gondolom a zsír miatt, mit tehet 1-2 csepp olaj ami bemosódik? De ha ők így csinálják és régóta bevett és működő akkor én is megcsinálom. Ezt mindenki megteszi? Olajoztok?
2 éve raktam össze a gépem, nem olajoztam semmit. Még nem cseréltem benne patront. Nincs tds mérőm, csak csepptesztem.Ma mértem ph 5, gh 1, kh 0.
Az előszűrőket akarom majd cserélni, és lehet még egy membránt bekötök a jóvíz-rosszvíz arány miatt. Nekem Aqua Medic készülékem van.
 
Az olajozás azért van, hogy amikor később ki kell szedned a membránt, ki is jöjjön. Mivel a tömítésre teszed, ott épp, hogy nem szabad víznek lennie, így nem is mosódik le.

50ppm simán jó egy új készüléknél. Nem tudom, mennyit járattad eddig, de kb 100 liter lágy víz legyártása alatt áll be 10ppm körülire vagy alá. Ehhez megfelelő nyomás (6 bar) és a csillagok tökéletes együttállása kell. Az RO teljesítményét és a kiadott víz minőségét annyi dolog befolyásolja, hogy már mi sem tudjuk követni.

Ha gondolod hozd be, ránézünk, de nem hiszem, hogy bármi baj lenne a készülékkel. Eddig az összes "problémás" vízlágyítónkról kiderült, hogy felhasználói hiba volt csak a rendszerben. Ez nem azt jelenti, hogy a tiednek nincs baja, csak ez a tapasztalat.

Általánosan előforduló hibák (némelyiken röhögni ér):
- TDS mérő nem megfelelő használata
- nem ppm-re van állítva
- két mérés közt nincs leöblítve
- membrán csomagolással együtt kerül a készülékbe
- öblítő csap nincs elzárva
- rossz víz - jó víz kimenet felcserélése
- kútvízből próbálunk RO-t csinálni

....és még sorolhatnám.

Természetesen mindig van egy első valódi hiba, úgyhogy szívesen látjuk a készüléket, hátha valami gond van vele, illetve hátha rögtön látunk valamit, amit meg tudunk oldani.
 
Ugyebár csak annyi történt, hogy a műszert átállítottam ppm-re. S pont az lett mint amire számítottam. 1.56-al elosztott mindent. Körbemértem az összes dolgot.

RO 50ppm-et mutat.
Továbbra is kérdés pontos-e.

Viszont az 50ppm olyan szám amivel vissza lehet vinni?

Bár olvastam előzőekben a leírást, most újraolvasva amit Dani idemásolt, az olivás gumibekenést nem csináltam meg. Azzal még megpróbálkozok 1-2 nap múlva. S ha nincs változás visszaviszem.

Az olaj nem teszi koszossá az RO vizet? Az nem egy olyan dolog amitől bumm elszállnak a számok? A membrán nem koszolódik el tőle? Tiszta kézzel sem szabad megérinteni a kék felületet, gondolom a zsír miatt, mit tehet 1-2 csepp olaj ami bemosódik? De ha ők így csinálják és régóta bevett és működő akkor én is megcsinálom. Ezt mindenki megteszi? Olajoztok?

Lőj egy képet, kartárs, a cuccról, kérlek! Biztos jól kötöttél be mindent?
 
50ppm simán jó egy új készüléknél. Nem tudom, mennyit járattad eddig, de kb 100 liter lágy víz legyártása alatt áll be 10ppm körülire vagy alá. Ehhez megfelelő nyomás (6 bar) és a csillagok tökéletes együttállása kell. Az RO teljesítményét és a kiadott víz minőségét annyi dolog befolyásolja, hogy már mi sem tudjuk követni.

Elég meggyőző amit írsz. Kb 60 litert gyártottam eddig. Akkor várok még.
Csupán egy dolog miatt görcsöltem rá. Azt olvastam sok száz oldallal előrébb ebben a topicban, hogy ha felmegy 50-re akkor érdemes cserélni a membránt mert öreg. Ha nekem már onnan indul s elkezd romlani akkor lehet 3 hónap múlva már 120-ast gyárt.

Viszont a műszert (amit tőletek vettem) bevinném valamikor, ha nem gond és összemérhetnénk a szerszámaink. ;)

Úgyis vennem kell növényt, meg kell az a kulcs amivel ki lehet nyitni a szűrőházat.

Lőj egy képet, kartárs, a cuccról, kérlek! Biztos jól kötöttél be mindent?
Ezen nem kellett bekötni semmit. :) Egy helyen lehet rácsavarni a hálózati vizet a fehérre. Azon van egy menetes cucc, összetéveszteni nem lehet.
 
Na szívtam egy kicsit... Rendeltem itthonról RO bővítéshez membrán házat meg ami kell. Illetve rendeltem Kínából egy membránt (100gdp) értékűt.. Hétvégén össze is raktam az egészet. Közben kicseréltem az előszűrőket..
Összekötöttem a régi rendszer rossz ágát az új membránnal. 550 áromlás szabályzóval. A régi (75GDP). Özemi nyomás 6 bar. Gondoltam majd kicserélem idővel a régit is 100 értékűre.
Járatás indul..... majd teszt víz mérés.
Jelenleg 45ppm víz folyt le belőle.. Ezt nagyon sokallottam mivel a régi is csak 16ppm volt. Visszakötöttem a régit és újabb próba.. A régi oké.. Külön is összeraktam az új membránnal +előszűrőkkel.. 72ppm mért érték jött belőle.
Úgy gondolom a rendelt membrán nem jó... Reklamáció indul..
 
Sziasztok,

Ugy vettem észre, hogy a Monte carlom es a staurogyne nem igazan fejlodik csak stagnal az ujonan indított akvában. 60P akvarium 39watt led vilagitas 8 oraban,OASE Biomaster 350 szures es nagynyomású CO2 3bps-el 9órában. Tápozás az ada uj tápjaival az ajánlott adagolás szerint.

Gyanakodni kezdtem, hogy esetleg amiatt lehet mert az akvában túl savas a víz.

Az adatok a következők:

Csap: Ph6.9 436ppm

Ozmo: Ph6.2 21ppm

Akva: Ph5.4 137ppm

Csak ozmot hasznalok es 130ppm-re sózom vissza.

Mind gondoltok, lehet ez a montecarlo olvadasanak az oka?

Köszi
 
Sziasztok,

Ugy vettem észre, hogy a Monte carlom es a staurogyne nem igazan fejlodik csak stagnal az ujonan indított akvában. 60P akvarium 39watt led vilagitas 8 oraban,OASE Biomaster 350 szures es nagynyomású CO2 3bps-el 9órában. Tápozás az ada uj tápjaival az ajánlott adagolás szerint.

Gyanakodni kezdtem, hogy esetleg amiatt lehet mert az akvában túl savas a víz.

Az adatok a következők:

Csap: Ph6.9 436ppm

Ozmo: Ph6.2 21ppm

Akva: Ph5.4 137ppm

Csak ozmot hasznalok es 130ppm-re sózom vissza.

Mind gondoltok, lehet ez a montecarlo olvadasanak az oka?

Köszi

Előbb gyanakodnék arra, hogy a zselét nem elég körültekintően/türelmesen mostad le róla.
Ezért szeretem a folyékony TC változatokat. :)
 
Tropica MC-t hasznaltam. Annak ugy tudom, nem zselés az alapja. Ezzel lehet valamit kezdeni, ha ez a gond?

Akkor ez a hibafaktor kizárva. Lehet keresni mi lehet a gond a növénnyel.
Pl meleg víz, szélsőséges pH, elégtelen CO2, fény (árnyékos rész)
A fenti listád alapján néhányat kizárhatunk. Marad a víz hőmérséklet, pH?
De agyagos talajokon rengetegszer neveltünk sikeresen MC-t. Ott meg kb mindig van 5.9 körüli pH.
Az 5.4-ed ettől függetlenül alacsony. Szerintem túl sok CO2-t tolsz bele.
 
Lehet visszaveszek a co2-ből. Bár a DC csak 3bps-el lesz lime zöld. Ez mondjuk lehet a rossz flow miatt is. A hőmérséklet pedig 23-4 fok közt van.
 
Lehet visszaveszek a co2-ből. Bár a DC csak 3bps-el lesz lime zöld. Ez mondjuk lehet a rossz flow miatt is. A hőmérséklet pedig 23-4 fok közt van.

Lágy víz miatt nem kell olyan sok gáz, ráadásul napi 9 órában. Egy próbát megér.
Lehet esetleg már stresszesen érkeztek meg a növények és emiatt van most szívás. Vagy sokáig tartott az ültetés stb.
 
Holnap visszaveszek egy kicsit a gázból. Amúgy hoz új leveleket és oldal hajtásokat az MC, csak azok is szép lassan elolvadnak és nem nőnek tovább. Lehet, hogy az áramoltatáson is alakítanom kell a magas emelés miatt a jobb co2 elosztás érdekében.
 
Holnap visszaveszek egy kicsit a gázból. Amúgy hoz új leveleket és oldal hajtásokat az MC, csak azok is szép lassan elolvadnak és nem nőnek tovább. Lehet, hogy az áramoltatáson is alakítanom kell a magas emelés miatt a jobb co2 elosztás érdekében.
mindenhol olvad vagy csak helyeken? nálam is volt ez gond de megoldódott idövel! sztem ph sokk volt.. de érdekes hogy nem mindenhol csak helyeken/foltokban volt csak
 
Back
Oldal tetejére