• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Bár olyan átalakítót se láttam még amit írtál, de én nem kaptam a csőre húzható gyorscsatlakozót 1 colosban (ami a képen is van) csak 3/4-es ben. Pedig az Obi vagy 4 márkát is árul köztük a Gardenát is, ott se volt. Vagy csak ők nem tartottak.
25 vastag falú PP csöved, nincs otthon? mert az belemegy a 1" tömlőbe, és a 3/4 meg belemegy a csőbe.
 
Meddig lehet ozmóvizet tárolni lezárt műanyag hordóban?

Miért mutat az ADWA mérő az Obis vödörben 32ppm-et, de ha kimerek egy fém lábosba akkor 18ppm. Visszaöntöm, újramerem ugyanez az érték.
 
Sziasztok!

Technikai kérdés. Megvan a RO készülék a GA-tól és már csináltam is vele vizet. Minden szupi stb - viszont most hogy tároljam a készüléket a következő akcióig? Úgy tudom vízzel tele kell tárolni, hogy ne száradjon ki a membrán.
Ez annyit jelent, hogy miután használtam és "elöblítettem" (ami gyakorlatilag annyi volt, hogy megnyitottam a flow csapot és engedtem, hogy 5-10 percig átrohanjon rajta a víz) visszazárom a csapját és elrakom a szekrénybe? :)
persze a csöveket felfelé állítva, hogy ne folyjon orrán száján.. vagy hogy ?

köszi
 
Sziasztok!

Technikai kérdés. Megvan a RO készülék a GA-tól és már csináltam is vele vizet. Minden szupi stb - viszont most hogy tároljam a készüléket a következő akcióig? Úgy tudom vízzel tele kell tárolni, hogy ne száradjon ki a membrán.
Ez annyit jelent, hogy miután használtam és "elöblítettem" (ami gyakorlatilag annyi volt, hogy megnyitottam a flow csapot és engedtem, hogy 5-10 percig átrohanjon rajta a víz) visszazárom a csapját és elrakom a szekrénybe? :)
persze a csöveket felfelé állítva, hogy ne folyjon orrán száján.. vagy hogy ?

köszi
Hát ha Ozmózol akkor valószínű 1-2 hetente cserélsz vizet. Azaz gyakran lesz ez használva. Keres egyik csap alatt helyet neki. Kösd be véglegesen elé egy csappal amit elzárhatsz. Fúrd fel a falra és kész. Ha folyton villáskulccsal felkötöd a hálózathoz meg szétszeded akkor ez tönkre fog menni. Nem bírja ki, hogy minden használatkor leszereld.
 
Sziasztok!
Technikai kérdés. Megvan a RO készülék a GA-tól és már csináltam is vele vizet. Minden szupi stb - viszont most hogy tároljam a készüléket a következő akcióig? Úgy tudom vízzel tele kell tárolni, hogy ne száradjon ki a membrán.
Ez annyit jelent, hogy miután használtam és "elöblítettem" (ami gyakorlatilag annyi volt, hogy megnyitottam a flow csapot és engedtem, hogy 5-10 percig átrohanjon rajta a víz) visszazárom a csapját és elrakom a szekrénybe? :)
persze a csöveket felfelé állítva, hogy ne folyjon orrán száján.. vagy hogy ?

köszi
Én a kádba szoktam berakni mikor használom és a zuhany csatlakozóra csatlakozok vele. Sose ment még tönkre a rajta lévő csatlakozó és nem is szükséges kulcsal meghúzni tömít rendesen. Én minden csőre raktam egy csapot így nem csöpög ki a víz a csövekből.
cleanlife_purepro_viztisztito_elzarocsap.jpg
 
Sziasztok!

Technikai kérdés. Megvan a RO készülék a GA-tól és már csináltam is vele vizet. Minden szupi stb - viszont most hogy tároljam a készüléket a következő akcióig? Úgy tudom vízzel tele kell tárolni, hogy ne száradjon ki a membrán.
Ez annyit jelent, hogy miután használtam és "elöblítettem" (ami gyakorlatilag annyi volt, hogy megnyitottam a flow csapot és engedtem, hogy 5-10 percig átrohanjon rajta a víz) visszazárom a csapját és elrakom a szekrénybe? :)
persze a csöveket felfelé állítva, hogy ne folyjon orrán száján.. vagy hogy ?

köszi


Én készítettem dugókat a csövekre amikor még így használtam. Egyébként csak úgy nem jön ki a víz csak max egy kicsi. állítsd be úgy, hogy állítva legyen és a csővégek magasabban legyenek és ennyi. :)
 
Hát ha Ozmózol akkor valószínű 1-2 hetente cserélsz vizet. Azaz gyakran lesz ez használva. Keres egyik csap alatt helyet neki. Kösd be véglegesen elé egy csappal amit elzárhatsz. Fúrd fel a falra és kész. Ha folyton villáskulccsal felkötöd a hálózathoz meg szétszeded akkor ez tönkre fog menni. Nem bírja ki, hogy minden használatkor leszereld.

köszi - igaz, már ki is néztem a csap alatt a helyét, bár elvileg hetente akarom csak használni ha már beállt minden.

Viszont most végigmentem egy csomó fórumon, ami a vízminőséggel foglalkozik és azt szűrtem le belőle, hogy érdemes lenne az akit nem 100% RO vízzel, csak mondjuk 80% RO és 20% csapvízzel küldeni, hogy pl. a GH ne szálljon el.
Ezt jól értettem, vagy "túlolvastam magam" ? :)
Tudom, visszasózni is lehetne, de a keverés könnyebbnek hangzik.
 
Tudom, visszasózni is lehetne, de a keverés könnyebbnek hangzik.
Pedig szerintem porral visszasózni sokkal egyszerűbb. Első körben még érdemes csepptesztel ellenőrizni a GH-t, de utána mar rutinosan tudod, hogy hány kanálnyit teszel a vízbe. Arról nem is beszélve, hogy csapvíz esetén még nem árt azt vízkezelőzni is, ami plusz macera. Arra figyelj, hogy a GH-t figyeld, és ne a TDS mérő alapján állítsd be a vízkeménységet
 
köszi - igaz, már ki is néztem a csap alatt a helyét, bár elvileg hetente akarom csak használni ha már beállt minden.

Viszont most végigmentem egy csomó fórumon, ami a vízminőséggel foglalkozik és azt szűrtem le belőle, hogy érdemes lenne az akit nem 100% RO vízzel, csak mondjuk 80% RO és 20% csapvízzel küldeni, hogy pl. a GH ne szálljon el.
Ezt jól értettem, vagy "túlolvastam magam" ? :)
Tudom, visszasózni is lehetne, de a keverés könnyebbnek hangzik.

A visszasózással sokkal jobban tudod kontrollálni a vízminőséget. ;)
A GA porát használom meg egy TDS mérőt, és mindig annyi az annyi. https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-gh-plus-vizkemenyseg-novelo-250-g.html (y)
 
A visszasózással sokkal jobban tudod kontrollálni a vízminőséget. ;)
A GA porát használom meg egy TDS mérőt, és mindig annyi az annyi. https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-gh-plus-vizkemenyseg-novelo-250-g.html (y)
GH-t azért szoktál mérni? Mert simán lehet túl lágy a víz, miközben 2-300ppm-et mérsz. Nekem most 4KH és 7 GH mellett 306miligramm/litert mérek köszönhetően az erős növénytápozásnak. De volt olyan, hogy 200 feletti értéknék 1 volt a GH, garnélák és az Ottok pedig sajnos nem tolerálták. Ezért mostanában a TDS mérőt elő se nagyon veszem.
Van aki a cserevizet sózza vissza , és azzal is reálisabban lehet a vízkeményésget tartani, hiszen pont annyi és olyan vízet engedsz vissza, mint amit leengedtél. De akváriumban sok a TDS-t befolyásoló tényező szerintem.
 
A TDS mèrő a RO vìzet 17ppm-re, az akvàriumèt most èpp 110-re mutatja. A csìkteszt a GH-t 3 alà mèri.
 
A TDS mèrő a RO vìzet 17ppm-re, az akvàriumèt most èpp 110-re mutatja. A csìkteszt a GH-t 3 alà mèri.
Az a baj, hogy a TDS a tápozással is emelkedni fog, ezért se tartom ideálisnak ez alapján beállítani a vízkeménységet, illettve a csíktesztekről is kiderült, hogy eléggé pontatlanok. Inkább csepptesztet javaslok. A 3 alatti meg elég kevésnek tünik. Szerintem minimum 5-ös GH-nak kell lennie. Én nézem a KH és a GH arányát, és annyi GH növelőt adagolok vízcsere után, hogy 1:2-es arány legyen, vagyis dupla legyen a GH mint a KH
http://www.nigro.hu/2008/08/31/3-„ki-a-duna-vizet-issza”/
http://pendulum-akvablog.blogspot.com/2017/12/a-novenyes-akvarium-es-viz-kemenysege.html?m=1
 
Back
Oldal tetejére