• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Őszi éjjel...

Az első vízcsere után. Kicseréltem a co2 reduktort és beapplikáltam a ph kontrollert is. Egyenlőre betettem a tds mérő részét is. Hőmérséklet mérőt még nem. Ez vajon befolyásolja a ph mérést?? Nem tudom jól állítottam-e be a szerkezetet, most várom mit csinál majd 6,4 ph értéknél. 6,4-6,8-ig van beállítva. 253 us mennyi tds-nek felel vajon meg?
Szerk.: 126 Tds-nek :D
Szerk2: 6,3-nál nem kapcsolt ki, így elővettem az útmutatót és újra beállítottam. Biztos, hogy rosszul állítottam be elsőre, mert állítás kezdetén pont fordított értékeken volt. Ismét meg kell állapítanom, hogy technikai analfabéta vagyok. Figyelem és nézem mit csinál, nem kizárt, hogy most is rosszul csináltam. :ROFLMAO:

CF24E208-CE0A-4A0B-BA79-73943D2DA90F.jpeg
 
Utoljára módosított:
Ez már az új ista skimmeres beszívó?
A difi a poppyban érdekes beoldási mód. Próbáltad már korábban? Nem fog túl sok bubit kikeverni az áramlás?
 
Ez már az új ista skimmeres beszívó?
A difi a poppyban érdekes beoldási mód. Próbáltad már korábban? Nem fog túl sok bubit kikeverni az áramlás?
Ez még a normál skimmer. Az istások még az irodában vannak. Elég sok bubit kiver sajna. Az avarban működik hasonlóan, de ott más az alakja és azzal normálisabb. Egy hétig szeretném ezt használni, aztán sima lilyt teszek fel, ahogy az előd üvegben is volt. Gondoltam kicsit hagyom az eleocharisokat megerősödni.
 
Ha nem, akkor is szeretném...😂😃
Szóval: remek a fa, picit lehetne nagyobb is, de így is jó.
Szerintem nagyon jól elhelyezted a bonsai fát, de a domb tetején picit nagynak érzem azt a követ, meg magasan is van.
Ahhoz, hogy megmaradjanak a jó arányok, én HC -t használtam volna.
A Blyxa ( ha jól látom) nagy lesz oda. Oda tennék Parvulát.
A lefutó két kő túl szabályos.
A hátsó álló kőt kivenném vagy elfektetném.
 
Ha nem, akkor is szeretném...😂😃
Szóval: remek a fa, picit lehetne nagyobb is, de így is jó.
Szerintem nagyon jól elhelyezted a bonsai fát, de a domb tetején picit nagynak érzem azt a követ, meg magasan is van.
Ahhoz, hogy megmaradjanak a jó arányok, én HC -t használtam volna.
A Blyxa ( ha jól látom) nagy lesz oda. Oda tennék Parvulát.
A lefutó két kő túl szabályos.
A hátsó álló kőt kivenném vagy elfektetném.
Természetesen szabad. A kövön én is gondolkodtam. Aztán úgy voltam vele, hogy a rotala hra majd úgyis változtat a képen. Majd figyelem amit mondtál és gondolkodom rajta. A növényekkel sok minden eltűnik majd. Szerencsére nem versenyüvegnek készült, így sem nyomás nincs a tökéletességre törekvésre, sem akadálya annak hogy bármit bármikor megváltoztassak rajta, mert nem pár hónapra dobtam össze.
 
Természetesen szabad. A kövön én is gondolkodtam. Aztán úgy voltam vele, hogy a rotala hra majd úgyis változtat a képen. Majd figyelem amit mondtál és gondolkodom rajta. A növényekkel sok minden eltűnik majd. Szerencsére nem versenyüvegnek készült, így sem nyomás nincs a tökéletességre törekvésre, sem akadálya annak hogy bármit bármikor megváltoztassak rajta, mert nem pár hónapra dobtam össze.
Pedig versenyüvegnek is elmegy....😉😉
 
Pedig versenyüvegnek is elmegy....😉😉
Annál azért kényelmesebb vagyok. :D
Tegnap este végre rájöttem hogyan működik a ph controller. 6,6-ra állítottam be. Kíváncsi vagyok világítás mellett hányszor kapcsol be. Arra is rájöttem, hogy csak akkor mutat valós ph értéket, ha a mérő kilóg a vízből. Nem valami szép, de majd valamit kitalálok. Az biztos, hogy a kontroller csak újabb gond lesz, mivel időről időre csekkolni kell, hogy pontos értéket mutat-e.
Harmatosan megjelent a gomba a fán. Napi vízcserék folyamatosak. Mivel bejáratott szűrővel indítottam jövő hét közepétől fontolgatom az algaevőkkel kezdve a visszatelepítést.

FFED1A3B-A64D-4788-861E-51D8BCBC36D3.jpeg
 
Ma hoztam bele még brigiket és csodaszép garnikat @szentgyo -tól. Nagy köszönet értük. Sajna a garnikról még nincs kép, mert néhány deszantost leszámítva még akklimatizálódnak. Füvet lenyírtam a hétvégén. Remélem lassan megszabadulok az agancstól, amit a Partonból hoztam. Annyira picik a brigik, hogy attól féltem beszívja őket az üveg skimmer. Azon morfondíroztam, hogy a pangolino fal közepéről kiveszek egy növényt és beteszek a helyére valami bucét, hogy megtörjem az egyhangúságot. Vagy csak simán tegyek oda egy pinnatifidát??

22E7D990-48D2-45C2-BD94-12E026DA7F8C.jpeg

Itt egy idősebb panda csík:

8CE64809-D2A7-44AF-BCC6-A6D025DAC937.jpeg
 
Back
Oldal tetejére