• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Őszi éjjel...

Derékszögesítettem a bal oldalfalat és ragasztottam rá még egy nagyobb követ. Úgy csináltam, hogy geotextíliát ragasztottam a doboz falára és a ragasztó masszával bekent követ nekinyomtam. Miután megszáradt az anyagot lehúztam róla. Több követ azért nem ragasztok már rá, mert a talaj lecsúszása ellen amúgy is kell még hátra köveket betennem. Szóval a többi kő majd talajjal együtt. Hátra a kő mögé egyébként rotala hra-t ültetek. Az üveg skimmer és lily bal oldalra előre fog kerülni. Remélhetőleg a flow ezzel a műtárggyal kiegyensúlyozottabb lesz. A lámpát hátulra teszem a kő vonalára a vörös növények fölé. Ja és természetesen megfogadom @evavigh tanácsát és ragasztok gyökereket még rá.

A1E1AC31-9229-4A33-B6E4-963FC8483969.jpeg
 
Átraktam a bucékat egy műanyag tálba (lefedve folpackkal) és a nevelőüveget megtöltöttem vízzel. Elvileg holnap érkeznek a növénykék @tsokee -éktól. Beletettem a sicce micron szűrőt. A leírásában az szerepel, hogy halk. Na ez egy átverésnek tűnik. Ha holnap estig nem lesz halkabb, lecserélem a dennerle sarokszűrőre. Ezt így nem lehet majd hetekig bírni.

09AB0ECA-658D-427A-82D8-13B8549F3B60.jpeg
 
Felragasztottam rá a gyökereket. Azt hiszem most mát többet tényleg nem ragasztok. Ami hiba, azt elfedem majd mohával és pinnatifidával.

View attachment 100934
Abszolút egyetértek @loci1234 el, még-még-mééééég vékony gyökereket.
Szerintem vannak olyan jó fejek a GA-sok, hogy túrnak Neked a láda aljából. (Én is onnan szoktam venni venyigét, mondjuk a kasszánál néznek is, hogy mit akarok építeni egy maroknyi "selejttel". 😂)
Írj rájuk az infokukacra, és beszéljétek meg a rendelés menetét. Helyedben vagy fél kg-ot rendelnék, hogy legyen elegendő marokkó pálcika, amivel játszhatsz.

Hátul a H'ra teljesen hazavágná a bonsai fádat. Inkább E. pusillát ültetnék, így egy fennsíkot tudnál létrehozni, egyúttal növelnéd az akva mélységét.
Előre mehetnek nagyobb levelűek, de hátra semmiképp nem ültetnék nagyranövő salátákat.
 
Utoljára módosított:
Abszolút egyetértek @loci1234 el, még-még-mééééég vékony gyökereket.
Szerintem vannak olyan jó fejek a GA-sok, hogy túrnak Neked a láda aljából. (Én is onnan szoktam venni venyigét, mondjuk a kasszánál néznek is, hogy mit akarok építeni egy maroknyi "selejttel". 😂)
Írj rájuk az infokukacra, és beszéljétek meg a rendelés menetét. Helyedben vagy fél kg-ot rendelnék, hogy legyen elegendő marokkó pálcika, amivel játszhatsz.

Hátul a H'ra teljesen hazavágná a bonsai fádat. Inkább E. pusillát ültetnék, így egy fennsíkot tudnál látrehozni, egyúttal növelnéd az akva mélységét.
Előre mehetnek nagyobb levelűek, de hátra semmiképp nem ültetnék nagyranövő salátákat.
A terv az, hogy alacsonyan tartom. Erre van is esély, mivel közvetlenül felette lesz a làmpa.
 
Találtam még ágakat, hazahozom holnap a ragasztót és teszek fel párat.

Sokat gondolkodtam a co2 rendszeren. Jelenleg az első robosztusabb fajta kínai egybeépített regulátorommal megy a River Bank. Ennek a gyártójával már megégettem magam kétszer. Egész egyszerűen nem bízom benne, hogy ph controllerrel (ha egyáltalán a kínai ph kontroller működik) folyamatos ki be kapcsolgatás mellett stabilan működni fog. Ezért az Avar alól kiszedem az oxyturbot, mivel azon külön van a mágnesszelep és helyette ráteszem a sodastream patronra a tartalék noursun rp25-öt. Így legalább jobban fogom látni mennyi co2 megy az Avarba, mivel ezen buborékszámláló nem volt, csak érzéssel ment.
 
Aztán folytattam. 😂:ROFLMAO:

View attachment 101754
A jobb oldalon a kövektől kezdve hátrafelé a növényesítés: anubias pangolino, blyxa, Cabomba piauhyensis és Myriophyllum Tuberculatum. Utóbbi két növény közül meglátjuk melyik lesz maradós. Nagy köszönet @tsokee -nak értük.
A növényesítési tervet azért vázoltam, hogy érthető legyen a jobb oldali üresség.
Szia, bocs de kissé logikátlannak fog tűnni talán, ha körbe' mindenütt szép dús növényzet, azaz termékeny terület lesz, ez a szegény fácska meg kiválasztja magának az egyetlen helyet, ahol sanyarogni fog egy életen át...
 
Back
Oldal tetejére