• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

OASE FiltoSmart tapasztalatok

Aha. Annyi a bibije, hogy van rajta kékkel véknyan információs felirat, de csak közelről látszik. Mondjuk még úgy is jobb, mint az eredeti, szürke csövek. Vagy az eheim szuperződje. :D
Akkor az az olasz élelmiszeripari lehet, amit én is szoktam venni. Nem rossz, de hamarabb keményedik, mint az Aquael szűrőhöz kapott 3 méter enyhén barnított szilikoncső. 🙂
 
Pontosan. Merthogy erre nem a tömlőméretet írták, mint a többire, hanem a csatlakozás méretét. Mondjuk a gazdaboltban tudományos alapon választottam: összemértem a csövek végét. :D
Akkor pedig @Nigro kérdése teljesen jogos volt. Egy 10mm-es csatira pont rávaló a 9/12-es cső.
 
Sziasztok! Azóta lettek még tapasztalatok a szőrővel? Takarítani mennyire egyszerű? Gondolkodok egy ilyenen épp.
 
Sziasztok! Azóta lettek még tapasztalatok a szőrővel? Takarítani mennyire egyszerű? Gondolkodok egy ilyenen épp.
Melyik verzió? A hatvanasom eladó, de elég szeszélyes. Nem szeretem. Ha megy, csendes, de szétszerelésnél sosem tudni, mi lesz.

A nagyobbakat használja a GA, gondolom, annyira nem lehet rossz.
 
Még nem kristályosodott ki bennem sem. Van egy befogadott leddy 60-as akváriumunk ami inkább halas. Azt egy pick up60-as szűr (ezzel jött), de nehezen bír vele.
Ezt cserélném vagy egy Biopower-re, vagy egy Oase Bioplusra vagy szívesebben tennék mellé valami apróbb külső szűrőt. Konyhapulton van, nem tudok alá tenni semmit, csak mellé mehetne bármi külső.
 
Még nem kristályosodott ki bennem sem. Van egy befogadott leddy 60-as akváriumunk ami inkább halas. Azt egy pick up60-as szűr (ezzel jött), de nehezen bír vele.
Ezt cserélném vagy egy Biopower-re, vagy egy Oase Bioplusra vagy szívesebben tennék mellé valami apróbb külső szűrőt. Konyhapulton van, nem tudok alá tenni semmit, csak mellé mehetne bármi külső.
Esetleg Tidal akasztós?
 
Ezt a 60-as filtosmartot el lehet valahogy zárni ha takarítod? Vagy csak a nagyobbakat? A ki-befolyókra gondolok.
 
Utoljára módosított:
És melyik ennek az Eheimes megfelelője? Próbáltam rákeresni, a 42-es kocka naplódban is hivatkozol rá ezzel szemben állítva, de nem jöttem rá melyik lehet.
 
És melyik ennek az Eheimes megfelelője? Próbáltam rákeresni, a 42-es kocka naplódban is hivatkozol rá ezzel szemben állítva, de nem jöttem rá melyik lehet.
Nálam a filtosmart hangtalan, tökéletesen működik. Szétszedés után kb. 3 perc alatt légteleníti magát, utána semmi gond vele. A takarítása kb. 3-5 perc, bár nálam csak mátrix van benne :)
 
És melyik ennek az Eheimes megfelelője? Próbáltam rákeresni, a 42-es kocka naplódban is hivatkozol rá ezzel szemben állítva, de nem jöttem rá melyik lehet.
Amit mondtam, nem megfelelője. A másik akváriumon Eheim 2211 van, s azzal kevesebb volt a gond.

Viszont a FiltoSmart60-az használta @Haradim is egy ideig, neki sem volt gondja vele. Lehet, az enyémnek kellene egy kis törődés. Az első hibája rajta kívülálló volt (elöregedett csövek). Most épp azzal van gondom, hogy a tetején a lezáró kupak jól működik, ha üzemben megy a cucc, de ha kihúzom, akkor ereszt. Ma pont volt áramszünet - szerencse, hogy volt egy tányér alatta. :) Lehet, valami tömítéscsere tenne jót neki.

Ami a kialakítását illeti: ha akasztósnak használod, a gyári szerelékei azonos falra nehezen mennek fel a csövek hajlása miatt. Előnyük viszont, hogy nem olyan drabálisak, mint mondjuk a Tetra szűrőhöz adott alap cuccok. Emellett a szűrő elég áramlást csinál, s mikor rendesen működik, akkor elég csendes. Szűrőanyag nem túl sok fér bele, de nekem eddig a 42-es szűrésével így sem volt gondom, ellátja a dolgát. A szűrőanyag előtt nincs szivacs, így a dzsuva abba megy, de gyorsan ki lehet takarítani, így nem gond. Ha az én példányom - amit amúgy használtan vettem - nem primadonnáskodna, akkor használnám tovább. Ha újat kellene vennem, akkor azért nem ilyet vennék.
 
Back
Oldal tetejére