• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

OASE FiltoSmart tapasztalatok

Köszi a részletes beszámolót! :) Közben láttam, hogy a Dennerlének is van valami hasonló cucca, úgyhogy nyitva hagyom a kérdést.
 
Köszi a részletes beszámolót! :) Közben láttam, hogy a Dennerlének is van valami hasonló cucca, úgyhogy nyitva hagyom a kérdést.
Nekem a dennerle termékei csalódást okoztak :( sok a gond velük. Külső szűrő terén oase vagy eheim, ezek a legjobbak ami földi emberek számára még kifizethető :)

Most épp azzal van gondom, hogy a tetején a lezáró kupak jól működik, ha üzemben megy a cucc, de ha kihúzom, akkor ereszt. Ma pont volt áramszünet - szerencse, hogy volt egy tányér alatta. :) Lehet, valami tömítéscsere tenne jót neki.
Sokszor meglepsz :) én például soha nem vettem még ki a kupakját, így tönkre sem tud menni :) Tisztításkor az egész tetejét leszedem, perlont cserélek, átöblítem a mátrixot aztán zárom is le. 3-6 perc :)
 
Mikor onnan ereszt, vagy nem légtelenít rendesen, s tele kell töltened vízzel, akkor muszáj. :)
ott szerintem a géppel van valami :) lehet azért kell állandóan légtelenítened mert a tömités nem jó a kupakon és levegőt szív? :)
 
Sziasztok!
Egy Oase 60ast készülök beüzemelni, de nem világos, hogy kell hozzá csapokat venni, vagy a szürőfej nyitáskor lezárja a tömlőket?
Előre is köszi!
Attila
 
Sziasztok!
Egy Oase 60ast készülök beüzemelni, de nem világos, hogy kell hozzá csapokat venni, vagy a szürőfej nyitáskor lezárja a tömlőket?
Előre is köszi!
Attila
A filtosmart60 nem zárja le. Mondjuk egy mélytányérban elfér, nem nagy ügy kitakarítani.
 
Sziasztok!
Egy Oase 60ast készülök beüzemelni, de nem világos, hogy kell hozzá csapokat venni, vagy a szürőfej nyitáskor lezárja a tömlőket?
Előre is köszi!
Attila
Bepattintós tapadókorongok járnak hozzá. Így könnyen ki tudod venni mindkét ágat és a szűrővel együtt viheted takarítani.
 
Sziasztok!
Több, mint öt év használat után elkezdett ereszteni a Filtosmart 100-am. A fej és a tartály találkozásánál csöpög. Szétszedtem-összeraktam, a találkozási felületek tiszták, a tömítések épek. Továbbra is csöpög. Vettem új tömítést hozzá, de kb. azonnal csöpögni kezdett. Találkoztatok ilyennel?
 
Sziasztok!
Több, mint öt év használat után elkezdett ereszteni a Filtosmart 100-am. A fej és a tartály találkozásánál csöpög. Szétszedtem-összeraktam, a találkozási felületek tiszták, a tömítések épek. Továbbra is csöpög. Vettem új tömítést hozzá, de kb. azonnal csöpögni kezdett. Találkoztatok ilyennel?
Szia! Lehet az adapteren lévő tömítések laposodtak el és ott kerül ki a víz ami beszivárog a fejbe és az jelenik meg oldalt. Csak egy tipp volt.
 
Szia! Lehet az adapteren lévő tömítések laposodtak el és ott kerül ki a víz ami beszivárog a fejbe és az jelenik meg oldalt. Csak egy tipp volt.
Szia!
A tömítéscsomagban volt az az alkatrész is, amire a szűrőcsövek illeszkednek, így annak a belső oldalán lévő tömítés is új, illetve a fűtőkupak is új a tömítésével...
Egész pontosan a kék füleken jelennek meg a vízcseppek, amikkel össze lehet húzni a fejet és a tartályt.
 
Sziasztok! Hátha valaki már kipróbálta és időt spórolok magamnak. Van értelme a 60-asba megcserélni a szivacsot és a biologia szűrést? Magyarul a bejövöhöz gondoltam inkább egy durvább szivacs előszürést és utána biológiai szűrőanyag illetve ma jön még 100ml Seachem Purigen azt ti hová raknátok a sorba? Köszi előre!
 
Én így használtam: a bejövő oldal felső 1/2 durva szivacs, beszabva a tartály ívére, az alsó 1/2 már Substrat pro (a mérete miatt). A másik oldal Substrat pro, arra perlon, de nem teljesen tele, hogy maradjon egy kis tér a fej előtt. Purigent nem használtam, de ebben a szűrőben inkább a perlon elé tenném mint utána.
 
Én így használtam: a bejövő oldal felső 1/2 durva szivacs, beszabva a tartály ívére, az alsó 1/2 már Substrat pro (a mérete miatt). A másik oldal Substrat pro, arra perlon, de nem teljesen tele, hogy maradjon egy kis tér a fej előtt. Purigent nem használtam, de ebben a szűrőben inkább a perlon elé tenném mint utána.
Köszi. Kb erre gondoltam én is, csak a perlon helyett vékony szivaccsal a végén, kicsit tartok, hogy a perlon visszafolyhatja, ha megtelik.
 
Sziasztok! 2021-ben kulfoldre koltozes miatt felszamoltam a setupom. Eljutottam odaig, hogy ismet volna lehetosegem (es 2021 ota fennallo vagyam) folytatni ezt a csodas hobbit. Viszont ezuttal egy 30 literes szinten szeretnek megallni novenyekkel es garnelakkal. Ehhez ezt szeretnem kerdezni, hogy tudnatok e javasolni az Oase Fitosmart 60-as kulso szurot?
Nagyon fontos, hogy azonos helysegben mukodne ahol alszunk. Tovabba elegge kozel hozzank, tehat a zajszintje viszonylag fontos faktor.

Nagyon koszi elore is!
 
Nekem volt. Eleinte utáltam, de miután rájöttem, hogy a tömítést kellett cserélni, egészen megkedveltem. Csendes, teszi a dolgát, rendben van hálóba is. Mondjuk térfogatra egy seachem.tidal 35 is hasonló lehet.
 
Back
Oldal tetejére