• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes No sand, no cry.

Elkezdtem több microt adagolni mert szerintem ez (is) lehet az oka (a fény mellett) az új levelek elmálásának. Már csak azért is mert mint most láttam a két pumpa nem azonos mennyiséget adagol mivel a micromból jóval több fogyott miközben ugyan úgy 2-2 nyomást adagolok naponta :mask:
 
Erősen gondolkodom egy új világításon.. :cautious:

Most csak az ablak díszéről dobok be képet. Akartam egy kis wabi tál szerű zöldséges kertet az ablakba viszont a fóliázás teljesen elrontotta az előző wabim kinézetét. Pár lakberendezős boltot végig jártunk Bécsben mire megtaláltam ezt. Sajnos tégla alakú nem volt de a célnak teljesen megfelel és van egy jól záródó teteje is (y)

26286170494_e9497d158a_c.jpg2016-05-08_05-12-34 by Norbert Tóth, on Flickr

26286175524_d12fe18546_c.jpg2016-05-08_05-12-52 by Norbert Tóth, on Flickr
 
Pontosan milyen világításod van most? Végigolvastam a naplót de csak annyit látod hogy 24w+11w.

Egy odyssea 24w-os compact lámpát egészítettem ki egy asztali 11w-os G23-as kompakt fénycsöves lámpával.
Most raktam be az új fénycsöveket. Egy philips 24w-os és egy 11w-os tungsram világít most. Mindkettő 6500k-es és összesen 2700 lument tudnak :hungry: Így elsőre nagyon látványos a változás :woot: Remélem pár napon belül a növényeken is látszik majd :nailbiting::rolleyes:
 
Rakok fel 3 képet a jelenlegi állapotról, hogy később vissza lehessen nézni, hogy előre vagy hátra haladok éppen. Az új fénycsövekkel elkezdtek finoman bubizni a növények :rolleyes::joyful: A bonsaiok is jobban szétnyitották a leveleiket :X3:

Most 6 és fél órát világítok. A CO2-őt kicsit felkapcsoltam úgy másfél bubi/másodpercre. 3 nyomás miccrot és 2 macrot adagolok és 3ml carbot nyomok az algákra :troll: Meglátjuk, hogy mi lesz :coffee:

26940563756_5e1fd8dea1_c.jpg2016-05-12_08-00-49 by Norbert Tóth, on Flickr

26368764054_7b57c4abe6_c.jpg2016-05-12_08-01-04 by Norbert Tóth, on Flickr

26905533071_612d8f8fef_c.jpg2016-05-12_08-01-26 by Norbert Tóth, on Flickr
 
Két hétig nem voltam itthon, most nézegettem milyen kis szépek, de mintha néhány kicsi eltűnt volna... még megyek két hétre külföldre, de júniustól már itthon leszek, remélem akkor majd jobban tudom szemmel tartani őket.
Júliusig még remélhetőleg lesz új alom is :)
Ha addigra többen lesznek adom neked a 'selejtet'. Most úgy tucat garnéla úszkál, de csak 2-3 ilyen kis foltoska van. A többiek mélykékek :)
De addig még úgyis egyeztetünk. Ha meg lesz kis szabad időd erre kanyarodni szívesen látlak. De persze beviszem neked a garnikat Pestre ha úgy alakul ;)
 
Két hétig nem voltam itthon, most nézegettem milyen kis szépek, de mintha néhány kicsi eltűnt volna... még megyek két hétre külföldre, de júniustól már itthon leszek, remélem akkor majd jobban tudom szemmel tartani őket.
Júliusig még remélhetőleg lesz új alom is :)
Ha addigra többen lesznek adom neked a 'selejtet'. Most úgy tucat garnéla úszkál, de csak 2-3 ilyen kis foltoska van. A többiek mélykékek :)
De addig még úgyis egyeztetünk. Ha meg lesz kis szabad időd erre kanyarodni szívesen látlak. De persze beviszem neked a garnikat Pestre ha úgy alakul ;)

Elugrom en értünk ;) ha valami növény kellene tőlem akkor szólj nyesek majd neked bár ami a képeken látszik az szép és egészséges ;) kíváncsi vagyok már a garnéla gyűjteményedre és az akváriumokra is ;)
 
Back
Oldal tetejére