• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes No sand, no cry.

Selfedestroyer

VIP kertész
Sziasztok!

A mai napon szétszedtem a Calm nevű scapet. Szerencsére a barátnőm a hétvégén Pesten van így volt időm és energiám átépíteni az akváriumot. Még jó, hogy nem láttam, hogy mit művelek :whistle: lehet a fekete kádat nem díjazta volna.. :whistle::X3: Délelőtt 9 körül kezdtem és este 7kor indítottam el a szűrőt az akiban ami szerintem elég jó idő. Én legalábbis úgy saccoltam, hogy legalább 2 napos meló lesz.

Maradtam a dragon/ohko köveknél. A scape még nem végleges. Jön majd még egy adag apróbb kő illetve vettem egy Y alakú hajlított fát is amit fissivel raknék be de még nem tudom, hogy tényleg kell e vagy maradjon ilyen. Valószínűleg bedobom majd és akkora ti véleményetekre is kíváncsi leszek :pompous::) Ami biztos, hogy se homokot, se mohát nem használok. Pontosabban csak fissit :love: A jobb oldal megint dzsungeles lesz. Középen kicsit balra lesz az ösvény parvulával és bal oldalt pedig egy dzsungel alacsonyabb növényekkel.
Növények terén ami új az a myriophyllum matogrossense illetve az alternanthera reineckii mini. Plussz meg kell említenem a Dennerle :love:rotala indica:love: (régebben bonsai volt) zselés növényt. BRUTÁLIS:eek::eek: mennyiségű növény volt a dobozban és összevetve más gyártók zselés növényeivel mintha erről sokkal könnyebb lett volna lemosni a zselét. De lehet csak a növény alakja miatt vagy valami más oknál fogva de nekem egyszerűbbnek tűnt.

A sok rizsa után jöjjenek a száraz adatok:

32 liter
Eheim 2213 (440 l/h)
24+11 W
Tropica táp/Tropica általános talaj

..és akkor ha már a múltkor is így indult akkor miért indulna ez a napló más képpel:

25911833085_669f3f837f_c.jpg2016-03-19_07-33-38 by Norbert Tóth, on Flickr
 
Ja és persze a napló nevéről egy mondat. A múltkorit sajnon nagyon agyoncsapta, hogy a talaj ráomlott a homokra és amiatt soha nem tudtam annyira élvezni a látványt. Szóval innen a napló címe :cat:
 
az előző scape-ben is nagyon szép volt a fissi, kár lenne ha nem használnád fel ;)
Mondanám hogyha neked nem kell én elfogadom a mohát, de már minden akváriumom teli van mindenféle mohával.
 
az előző scape-ben is nagyon szép volt a fissi, kár lenne ha nem használnád fel ;)
Mondanám hogyha neked nem kell én elfogadom a mohát, de már minden akváriumom teli van mindenféle mohával.

Ha gondolod szedek neked egy adagot ;) jövő hónap közepe felé megyek Pestre. Addig gondold át :)
 
Back
Oldal tetejére